Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:32 28.09.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема СЕМЕЙСТВО или САМО СЕКС???нови  
Автор StoooP (happy)
Публикувано26.04.06 14:53




СКЪПИ ДАМИ, ДЕВОЙКИ, МОМИЧЕТА, ГОСПОЖИ и т.н.

От ЧИСТО ЛЮБОПИСТВО какво е за вас ВАШЕТО отношение към ВАШАТА сексуална ориентация: Въпрос на СЕКС без други усложнения ИЛИ желание (или взето решение) за СЪВМЕСТЕН ЖИВОТ с друга ЖЕНА?

Според мен всички вариянти са за УВАЖЕНИЕ. Всеки най-добре си знае, какво му трябва в живота, но ми е ЛЮБОПИТНО.

Питам се дали липсата на каквото и да било признание (легално) на тези връзки в България, допринася към предпочитанието САМО СЕКС вместо опити за СЪЖИТЕЛСТВО вън от националният стандарт.


Благодаря, предварително на всичи, които решат да си споделят мнението по този въпрос.


Donґt Worry be Happy


Тема Re: СЕМЕЙСТВО или САМО СЕКС???нови [re: StoooP]  
Автор Epoussette (френско келеме)
Публикувано26.04.06 15:23



Това не е въпрос на сексуална ориентация, според мен!

Който си е промискуитетен, той/тя си е такъв/такава независимо
от ориентацията...

Пък и аз специално не бих приспаднала в графа "Усложнения" Приятелството,
Любовта и желанието за съвместно съжителство с жена!

Аз съм "за" такова съжителство, независимо от законите в страната ни,
независимо дали е афиширано или не, тоест дали съседката, примерно леля
Фани, знае за и одумва момичетата/момчетата, живеещи заедно като
семейна двойка....



Тема Re: СЕМЕЙСТВО или САМО СЕКС???нови [re: StoooP]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано26.04.06 15:28



Малко е трудно да се нарече "национален стандарт" брачният съюз. Все по-засилваща тенденция в България е съвместно съжителство без сключен брак.

Като цяло брачната институция за много хора е изпразнена от съдържание. За това са допринесли много фактори, а още повече допринасят да се развива все повече в тази посока "модата" - ако мога така да се изразя.
Никой не може да даде дори приблизителна цифра колко са двойките, които живеят в едно домакинство без да имат официален брак, но всички твърдт, че са ужасно много. Ако към тези двойки прибавим и семействата от дете и един родител, се твърди, че надвишават броя на официалните семейства, сключили брак и в детеродна възраст. Ако пък от този брой се извади мюсулманското население на България и циганите, където брака все още е задължителен, картинката сред хората от български произход придобива спиращи дъха размери.

Въпроса ти е много неправилно зададен, обаче. 99,9 % от лесбийките в България са ъндърграунд общество, което се плаши от светлината не по-малко от вампирите във филмите на жасите, които при дневна светлина умират. Едно евентуално разрешаване на еднополовите бракове в България още десетилетия наред няма да ползва хомосексуалното общество в България, ако изключим единични случаи... Като прибавим тази скритост към принципната девалвация на брачната институция след българите, става ясно, че ако тук някога има еднополови бракове, то те ще са наложени отвън и ще са почти безмислени.

Което не значи изобщо, че търсим само секс или дори предимно секс в контактите помежду си. Връзки се създават, момичета си живеят заедно при възможност (друг въпрос е, че в огромната част от случаите нямат такава имуществена и финансова възможност) има много дългогодишни връзки.
Както и при хетеросексуалните връзки има хора.. или периоди в живота на хората, когато се търси секс, без допълнителни усложнения. но това не е модел на поведение. В смисъл, че никой не бяга съзнателно от "усложнения" на връзката, ако има взаимни чувства.

От друга страна е нормално момичета на 15, 16 та до 22 или 23 да не мислят за брак - независимо от тяхната сексуалност. Нормално е те да не търсят семейна среда и при тях връзките да не са толкова переспективни. Нормално е жени над тази възраст...и особено над 28 - 29 да тюрсят по-улегнал живот и по-ангажирани и трайни връзки. Мисълта ми е, че въпроса ти не предполага възрастовите различия в интимния живот на хората. Това, което ти е нужно на 17 е различно от това, което ти е нужно на 30.

По никакъв начин липсата на законни еднополови бракове не може да допринася за търсене само на секс. Дали един човек търси само секс и неангажиращи връзки или се стреми към трайна и ангажирана връзка, не зависи и не може да зависи от законите на държавата. Зависи от възпитание, мироглед, възраст, социално положение, финансова стабилнст... много неща... но изобщо няма как да е в зависимост от това дали еднополовите бракове са признати или не.
Според мен е така.



Тема Re: СЕМЕЙСТВО или САМО СЕКС???нови [re: StoooP]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано26.04.06 15:53



Брака дава права. Ала не брака създава семейство, а желанието за съвместен живот. Дори при финансова стабилност от едната/ двете страни- ако на едната партньорка примерно й хрумне да влезе в манастир или пък на другата да имигрира в Аляска, не съвместен живот ами и връзка не визирам.

И още, има достатъчно брачни партньори, които прекарват изцяло отделно свободното си време, спят в различни стаи, не се интересуват от грижите на другия, и каквото се сетиш там. М, на това мога да кажа брак, ама не и семейство.

Най-сигурния знак за съществуване на извънземен интелект е, че носителите му не контакуват с нас.


Тема Re: СЕМЕЙСТВО или САМО СЕКС???нови [re: Epoussette]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано26.04.06 16:08



Ми тя леля Фани ако иска да си напъха носа в съвместния живот на две момичета/ момчета и за телескоп ще спести от пенсийката, ама ще просветли себе си и когото познава и не познава. И тук дори не говоря за отркитостта на двамата души, а за натрапчивия шпионаж на леля Фани и махленското и клюкарене относно нещо, което не би трябвало да я касае.

Най-сигурния знак за съществуване на извънземен интелект е, че носителите му не контакуват с нас.


Тема Re: СЕМЕЙСТВО или САМО СЕКС???нови [re: StoooP]  
Автор emik ()
Публикувано26.04.06 16:41



Още не съм мислила по-този въпрос защото при мен нещата не са достигнали все още до този етап,надявам се в близко бъдеще това да стане а дотогава си пожелавам разбирателство и търпение които ще са ми нужни с моята приятелка.аз съм и за семейство в което има много любов.

"Никой не знае какво ще се случи след пет минути"


Тема Re: СЕМЕЙСТВО или САМО СЕКС???нови [re: sometimes_somewhere]  
Автор Epoussette (френско келеме)
Публикувано26.04.06 17:15



Ех, пък и ти, сега...
Лелчето от това живее, де!
Имай малко милост, не може само сапунките да я разнообразяват...
Трябва й нещо по-"риъл" от нагласените "реалити"-сценки на малкия екран...

Сега сериозно - не мога да говоря обобщаващо за всички Фани-подобни
съседки, но съм безобразен оптимист и смятам, че може в повечето случаи
да й се намери цаката на конкретното досадно лелче.
Тоест да успееш да подходиш дипломатично и да се опазиш от
лепкавите й надничания.
Закупуването на 3 (три) ката дебели пердета, поставянето на щори и
външни ролетки не помага, уви...

П.С. Пък имах една съседка преди време, която простираше по 3-4 пъти на
ден... Просто балконът й "гледаше" към двора и странично към входа
на блока... Та това беше нейната наблюдателница...
Пък тя се оправдаваше, че чака единствената й неомъжена и застаряваща
35+ годишна дъщеря да се върне от работа и затова гледа час по час
кво става вънка ...



Тема Re: СЕМЕЙСТВО или САМО СЕКС???нови [re: Epoussette]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано26.04.06 17:30



М, и в бункер да живееш, пак може да се натъкнеш на опитите на леля Фани да пробие поне една дупчица с бормашината по стените ти... За да достига светлина до теб, тя за теб мисли, не друго нали...
Замислям се дали варианта да отвръщаш с масивен контрашпионаж не е едно разумно решение И всеки път като я срещнеш да питаш примерно- Стана ли онзи зелен боб дето започна да го вариш в 12, 15?

Най-сигурния знак за съществуване на извънземен интелект е, че носителите му не контакуват с нас.


Тема ъндърграунднови [re: eлия]  
Автор StoooP (happy)
Публикувано26.04.06 18:56



ъндърграунд

Donґt Worry be Happy


Тема "усложнения"нови [re: Epoussette]  
Автор StoooP (happy)
Публикувано26.04.06 19:07




под "усложнения", имах предвид "управданието", което тук в Испания, колзват онези, които предпочитат да живеят С МАЙКА и ТАТКО или с кой да е по семейна линия и С ЛЮБИМАТА СИ само ДА СЕ ВИЖДАТ, ДА ПРАВЯТ СЕКС, да ходят по заведения и евентиално на някоя екскурзия и/или хотел...
Казват, тези момичета и жени, които ТУК, както по цял свят ги има, ЧЕ ТАКА ИМ Е ПО-УДОБНО, че така животът им СЕ УСЛОЖНЯВА ПО-МАЛКО....

затова използвах тази дума (мислех че съм я сложила в кавички ама виждам че не)...не за друго


Donґt Worry be Happy



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.