Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:41 25.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Подкрепете Елена Ромеле от ВВ2нови [re: Nikam]  
Автортaka e (Нерегистриран)
Публикувано03.12.05 00:52



ВВ2 като цяло е Ужасно Тъп и не знам кой все още се Дзвери и продължава да пуска смс:)))))))))



Тема Re: Подкрепете Елена Ромеле от ВВ2нови [re: тaka e]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано03.12.05 01:08



Аз пуснах смс, макар че не съм в България и нямам идея какво се случва в ББ2. Моите уважения за момичето, ако така се е изказало за хомосексуалните.... На това му казвам обществена позиция. Питам се колко от вас момичета са направили нещо за ЛГБТ, доколкото има такова в родината. Или да се съживи? Ето един въпрос за рубриката на Амина. Да, форума е чудесно място за чат, ала като се оплакваме, май е хубаво и да се направи нещо, или?

Най-сигурния знак за съществуване на извънземен интелект е, че носителите му не контакуват с нас.


Тема Re: Подкрепете Елена Ромеле от ВВ2нови [re: Nikam]  
Автор azalea (lovable)
Публикувано03.12.05 08:43



За мен това е едно изключително тъпо предаване с изключително тъпи участници.



Тема Re: Подкрепете Елена Ромеле от ВВ2нови [re: Nikam]  
Автор Maлkитe Poзoви Xaпчeтa (малко луда)
Публикувано03.12.05 10:16



Ами,добре е че Елена Ромеле е защитила хомосексуалната ни общност,но няма да пращам смс на Биг Брадър 2.Първо,защото от това само Биг Брадър печели.Нито Елена Ромеле,нито аз ще печелим нещо.

Позволявам си да припомня на дамите от клуба, че Елена открито защитава българската жена, като се обявява срещу "натирването й" в ъгъла образуван от печката-пералнята-кухнята и задължителното й задължение към изпълнение на подчинението наложено от патриархалния модел на поведение на повечето хора в България!

Това е становището на една еманципирана хетеросексуална жена.Една хомосексуална би казала,че това са абсолютни глупости,по дяволите.... задължителното й задължение...имам чувството,че сме още под турско

Sometimes the only way to stay sane is to go a little crazy


Тема Re: Подкрепете Елена Ромеле от ВВ2нови [re: Nikam]  
Автор emik (непознатa)
Публикувано03.12.05 12:15



Да ще я подкрепим разбира се нашата посестрима

"Никой не знае какво ще се случи след пет минути"


Тема Re: Подкрепете Елена Ромеле от ВВ2нови [re: azalea]  
Автор emik (непознатa)
Публикувано03.12.05 12:41



Тук не става въпрос за предаването и т.н. тук става въпрос за това колко сме единни един към друг и защо такъв негативизъм не разбирам?!?!

"Никой не знае какво ще се случи след пет минути"


Тема Патриархатнови [re: Nikam]  
Автор Markizata (яхнала метлата)
Публикувано03.12.05 15:01



Когато видя тема, в която се говори за Патриархат и ролята на жента, затворена в кухнята, за зависимата жена от "съпруга", "мъжа" или там какъвто е, просто не мога да се въздържа!
Не мога и да се въздържа да не те попитам, ти колко жени познаваш, които реално са в такова положение- седят си вкъщи, готвят и гледат деца и чака мъжа си да се върне от командировка, за да му събуят бутушите и измият краката?
Познаваш ли някоя, която да се е поставила в такова положение ДОБРОВОЛНО?
А познаваш ли някоя, която да е поставена в такова положение НАСИЛА?
Защото аз не съм срещала нито една такав и от двата случая.
Напоследък си създавам убеждението, че патриархатът е измислица на жените и за жените.
Всъщност, всички омъжени жени , които познавам, и за които съм чувала някога, са били облагодетелствани много повече, от колкото потърпевши, в интерес на истината!
Вярно е, че една къща се гради от мъжа, а в дом го превръща жената. И това не съм си го измислила аз, мисля, че това са просто природни закони.
И в това няма нищо лошо, по дяволите! Дайте да си говорим реално, все пак!

Но жената на 20-ти и 21-ви век е еманципирана, самостоятелна и силна!
Някои жени успяват заедно с това да бъдат и добри домакини и майки.
Други не успяват нито едното, нито другото, но успяват всяка седмица да изюркат "силната половинка" я за онова ракошно колие, което са видели на витрината на "Ел Градо", я за 10--тия чифт ботуши "Гучи".

Значи, нека уточним едно-аз тук не защитавам мъжете, нито жените, нито феминизма, нито антифеминизма!
Но да се говори за жената като "натисната в ъгъла" и подчинена, в 21-ви век, е, меко казано , преувеличено.
Има жени, на които просто им харесва да са в позиция "притиснати в ъгъла" и "подчинена".
Но това далеч не е причина да се прави трагедия и капитал за всички останали.
Не е причина да се бием в гърдите и да казваме" ах, ние, горките!"
защото , на която не й изнася, е винаги и всякога свободна да си вдигне парцалите. Ако не го направи, проблемът си е чисто неин, не е ли така?...

Не е и причина да се бием в гърдите: " колко съм еманципирана и силна! Нямам нужда от мъжете, мръсни, тъпи гадове! и ставам лесбийка!..."
Но и двата варианта са ми добре познати из клубове....
А с Биг Брадър, преизнавам, не съм запозната. И не гласувам.

Съвършенството е непростим недостатък, но стремежът към него е пътят на смелите.

Редактирано от Markizata на 03.12.05 15:06.



Тема Re: Подкрепете Елена Ромеле от ВВ2нови [re: Nikam]  
Автор@/@ (Нерегистриран)
Публикувано03.12.05 16:21



аз също гласувах и изпратих смс ще се обадя и на телефона посочен от доктора никам



Тема Re: Патриархатнови [re: Markizata]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано03.12.05 16:49



Не мога и да се въздържа да не те попитам, ти колко жени познаваш, които реално са в такова положение- седят си вкъщи, готвят и гледат деца и чака мъжа си да се върне от командировка, за да му събуят бутушите и измият краката?

Нима с това се изчерпва патриархатът? Нима може да съществува само в един хетеро брак?

(Дир-ът е смотан, тъп, гнусен сайт, който заяжда поне 12 часа в денонощието)

Ich bin Auslanderin fast uberall.


Тема в тесен смисъл...нови [re: Aминa]  
Автор Markizata (яхнала метлата)
Публикувано03.12.05 17:42



...за да сме точни, съдейки от произхода на думата "патриархат", и имайки пред вид, че pater означава БАщА, то "патриархатът" следва да бъде свързан с превес на мъжкото начало. Като негов антипод следва да се явява "матриархатът".

В широ смисъл, приемайки значението като прието понятие-синоним за някакъв вид "властност" и "традиционализъм", може би би могъл да бъде отправен и при друг вид вазимоотношения...
въпреки че, следвайки тази логика, ми е трудно да си представя, какво трябва да представлява "патриархат" в една (мъжка)гей-двойка/брак

На всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.