Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:55 25.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Някои журналисти и социолозинови  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано20.11.05 12:38



могат спокойно да ми го оближат. Вижте тази статия и открийте грешките в професионалното мнение на социолога М. Мирчев.





Тема Re: Някои журналисти и социолозинови [re: Aминa]  
Автор emik (непознатa)
Публикувано20.11.05 13:42



Да, все едно не са мислили със главата а със нещо друго наистина.

"Никой не знае какво ще се случи след пет минути"


Тема Re: Някои журналисти и социолозинови [re: Aминa]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано20.11.05 14:10



Освен че хомосексуалните не са се увеличили, а са станали по- открити (и че господина е социолог, колкото и аз) други грешки не виждам.

Най-сигурния знак за съществуване на извънземен интелект е, че носителите му не контакуват с нас.


Тема аз пък мислим...нови [re: Aминa]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано20.11.05 14:33



Аз пък мислим, като другаря Гълъбова, че реституцията е по виновна от лизбийките за демографския сриф!
Пу да го у демокрацията!!!!

...Според него именно родените през 1940-1943г. носят отговорност за проблема криза в семейството и за риска за провал на нацията. Причината е, че след 1989 г. при връщането на земята се е стигнало до неразбирателства и проблеми, свързани с притежаването на имоти. Проблемът е в предаването на собствеността, обобщи Гълъбов...
...Според Мирчев хомосексуализмът се е увеличил два пъти за последните десет години - предимно сред жените. Всички тези проблеми показват, че сме в демографска криза, очаква ни и демографска катастрофа, смята социологът...




Мдам... Да казвам ли "Каквато държавата, такава и социологията"???



Тема Re: аз пък мислим...нови [re: dexter_sum]  
Автор Maлkитe Poзoви Xaпчeтa (малко луда)
Публикувано20.11.05 16:47



С голям интерес прочетох всичките мнения от този линк :)

Sometimes the only way to stay sane is to go a little crazy


Тема Re: Някои журналисти и социолозинови [re: Aминa]  
Автор BabyDyke (mango me)
Публикувано20.11.05 18:46



Аминко, тъкмо бях се засилила да те упреквам в изключително груба вулгарност, но след като прочетох статията се нареждам мирно в редичка зад теб по въпроса с облизването!!
А що се отнася до въпросните грешките в профисионалното мнение, за които говори Амина, sometimes_somewhere, предполагам, че това което тя има предвид е факта, че този социолог назовава (според посочената статия) главната причина за демографската криза в България; а именно: "двойното увеличаване" на хомосексуализма отново там.

"Хомосексуализмът в България се е увеличил два пъти за последните 10 години, предимно сред жените. Българките все по-рядко искат да раждат, а 200 000 двойки не могат да имат деца. Тези данни бяха оповестени по време на дискусия за демографската криза у нас."

Ставайки още "по-специфичен" Михаил Мирчев стига до там да се изкаже (отново според посочената статия), че тази демографска криза не е причинена от кой и да е хомосексуализъм, а ами точно и единствено от един - този "предимно сред жените.". Аз изтълкувах изложенето мнение на Господин Мирчев така че за него стои пряка, неразделна връзка между този увеличил се "два пъти за последните 10 години, предимно сред жените" хомосекусализъм и факта (който на мен не ми стана ясно от къде отново си го изкара този социолог), че "Българките все по-рядко искат да раждат..."; ерго хомосексуалните жени са тези, който не искат да имат/раждат деца и така съответно се просвещава и се обяснява, съвсем "убедително", на милата публика, че те - хомосекусалните жени - са главните виновници за демографската криза в България. Възможни предположения защо това мнение не би могло да се взима на сериозно, а камо ли за компетентно? Защото тези данни ("Хомосексуализмът в България се е увеличил два пъти за последните 10 години, предимно сред жените") - в случай че идват от устата (и мозък, разбира се в случай на наличност на такъв) на един социолог - се предполага и очаква да са подплатени с информация от рода на: това изказване резултат от социаологическо изследване ли е, ако да, то тогава какви са били критериите, по които се е стигнало до това заключение, за кого се е правило това проучване все пак (каква е била целта - да се намерят причините за демографската криза, може би!?!), както и никак не маловажният факт - кой аджеба е бил обект на това соц.изследване.
Някак си по-профисионално т.е. по-аргументативно се очаква от изучил се социолог да подхожда към социологически теми, а не да всява чувството, че говори наизуст (пълни глупости) и още по-лошо - няма представа за какво говори и да си позволява да прави абсурдно неправелни заключения, които, за капак на всичкото, стоят и в медийното пространство.

"Language casts sheaves of reality upon the social body", Monique Wittig (1935-2003)

Редактирано от BabyDyke на 20.11.05 18:53.



Тема Re: Някои журналисти и социолозинови [re: sometimes_somewhere]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано20.11.05 20:45



Виж по-долу БейбиДайк какво е написала. Това за морланите устои на младите днес, че липсвали, щото по-малко хора искат да се женят и че това ощетявало жените...

Семейните партньорства без брак са доста по-нестабилни от брачните, но от това страдат предимно жените като потенциални майки. Тази несигурност демотивира младите българки да раждат - особено второ и трето дете, коментира още социологът. Логиката в тези твърдения липсва якоооооооо.



Тема Re: аз пък мислим...нови [re: dexter_sum]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано20.11.05 20:49



Мале мила. Ченето ми падна.

Абе и баба ми и лелите ми се карат за някви ниви, ама това на мен не ми пречи да раждам. Че българинъте да не се жени за сестра си, та вътресемейни спорове да му пречат да създава деца?

Ако някой разбира логиката на г-н Гълъбов, да съобщи. Аз отивам да си вдигам ченето.



Тема Re: Някои журналисти и социолозинови [re: Aминa]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано20.11.05 21:00



Моля ти се!
Реституцията е виновна за всичко!
Както и проклетата демокрация, добре че нащи дойдоха на власт.
Така ще ни оправят, че кривата ще литнееееее, ама нагоре, или пак надолу... ни съ знай



Тема Абе я ми кажинови [re: dexter_sum]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано20.11.05 21:05



докато ме нямаше се е появил някакъв закон за наказание на плюещите България. Никъде не откривам информация. Кви са тези 10 години затвор з а оскверняване името на родината?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.