Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:02 22.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Някои журналисти и социолози  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано20.11.05 12:38



могат спокойно да ми го оближат. Вижте тази статия и открийте грешките в професионалното мнение на социолога М. Мирчев.





Тема Re: Някои журналисти и социолозинови [re: Aминa]  
Автор emik (непознатa)
Публикувано20.11.05 13:42



Да, все едно не са мислили със главата а със нещо друго наистина.

"Никой не знае какво ще се случи след пет минути"


Тема Re: Някои журналисти и социолозинови [re: Aминa]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано20.11.05 14:10



Освен че хомосексуалните не са се увеличили, а са станали по- открити (и че господина е социолог, колкото и аз) други грешки не виждам.

Най-сигурния знак за съществуване на извънземен интелект е, че носителите му не контакуват с нас.


Тема аз пък мислим...нови [re: Aминa]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано20.11.05 14:33



Аз пък мислим, като другаря Гълъбова, че реституцията е по виновна от лизбийките за демографския сриф!
Пу да го у демокрацията!!!!

...Според него именно родените през 1940-1943г. носят отговорност за проблема криза в семейството и за риска за провал на нацията. Причината е, че след 1989 г. при връщането на земята се е стигнало до неразбирателства и проблеми, свързани с притежаването на имоти. Проблемът е в предаването на собствеността, обобщи Гълъбов...
...Според Мирчев хомосексуализмът се е увеличил два пъти за последните десет години - предимно сред жените. Всички тези проблеми показват, че сме в демографска криза, очаква ни и демографска катастрофа, смята социологът...




Мдам... Да казвам ли "Каквато държавата, такава и социологията"???



Тема Re: аз пък мислим...нови [re: dexter_sum]  
Автор Maлkитe Poзoви Xaпчeтa (малко луда)
Публикувано20.11.05 16:47



С голям интерес прочетох всичките мнения от този линк :)

Sometimes the only way to stay sane is to go a little crazy


Тема Re: Някои журналисти и социолозинови [re: Aминa]  
Автор BabyDyke (mango me)
Публикувано20.11.05 18:46



Аминко, тъкмо бях се засилила да те упреквам в изключително груба вулгарност, но след като прочетох статията се нареждам мирно в редичка зад теб по въпроса с облизването!!
А що се отнася до въпросните грешките в профисионалното мнение, за които говори Амина, sometimes_somewhere, предполагам, че това което тя има предвид е факта, че този социолог назовава (според посочената статия) главната причина за демографската криза в България; а именно: "двойното увеличаване" на хомосексуализма отново там.

"Хомосексуализмът в България се е увеличил два пъти за последните 10 години, предимно сред жените. Българките все по-рядко искат да раждат, а 200 000 двойки не могат да имат деца. Тези данни бяха оповестени по време на дискусия за демографската криза у нас."

Ставайки още "по-специфичен" Михаил Мирчев стига до там да се изкаже (отново според посочената статия), че тази демографска криза не е причинена от кой и да е хомосексуализъм, а ами точно и единствено от един - този "предимно сред жените.". Аз изтълкувах изложенето мнение на Господин Мирчев така че за него стои пряка, неразделна връзка между този увеличил се "два пъти за последните 10 години, предимно сред жените" хомосекусализъм и факта (който на мен не ми стана ясно от къде отново си го изкара този социолог), че "Българките все по-рядко искат да раждат..."; ерго хомосексуалните жени са тези, който не искат да имат/раждат деца и така съответно се просвещава и се обяснява, съвсем "убедително", на милата публика, че те - хомосекусалните жени - са главните виновници за демографската криза в България. Възможни предположения защо това мнение не би могло да се взима на сериозно, а камо ли за компетентно? Защото тези данни ("Хомосексуализмът в България се е увеличил два пъти за последните 10 години, предимно сред жените") - в случай че идват от устата (и мозък, разбира се в случай на наличност на такъв) на един социолог - се предполага и очаква да са подплатени с информация от рода на: това изказване резултат от социаологическо изследване ли е, ако да, то тогава какви са били критериите, по които се е стигнало до това заключение, за кого се е правило това проучване все пак (каква е била целта - да се намерят причините за демографската криза, може би!?!), както и никак не маловажният факт - кой аджеба е бил обект на това соц.изследване.
Някак си по-профисионално т.е. по-аргументативно се очаква от изучил се социолог да подхожда към социологически теми, а не да всява чувството, че говори наизуст (пълни глупости) и още по-лошо - няма представа за какво говори и да си позволява да прави абсурдно неправелни заключения, които, за капак на всичкото, стоят и в медийното пространство.

"Language casts sheaves of reality upon the social body", Monique Wittig (1935-2003)

Редактирано от BabyDyke на 20.11.05 18:53.



Тема Re: Някои журналисти и социолозинови [re: sometimes_somewhere]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано20.11.05 20:45



Виж по-долу БейбиДайк какво е написала. Това за морланите устои на младите днес, че липсвали, щото по-малко хора искат да се женят и че това ощетявало жените...

Семейните партньорства без брак са доста по-нестабилни от брачните, но от това страдат предимно жените като потенциални майки. Тази несигурност демотивира младите българки да раждат - особено второ и трето дете, коментира още социологът. Логиката в тези твърдения липсва якоооооооо.



Тема Re: аз пък мислим...нови [re: dexter_sum]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано20.11.05 20:49



Мале мила. Ченето ми падна.

Абе и баба ми и лелите ми се карат за някви ниви, ама това на мен не ми пречи да раждам. Че българинъте да не се жени за сестра си, та вътресемейни спорове да му пречат да създава деца?

Ако някой разбира логиката на г-н Гълъбов, да съобщи. Аз отивам да си вдигам ченето.



Тема Re: Някои журналисти и социолозинови [re: Aминa]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано20.11.05 21:00



Моля ти се!
Реституцията е виновна за всичко!
Както и проклетата демокрация, добре че нащи дойдоха на власт.
Така ще ни оправят, че кривата ще литнееееее, ама нагоре, или пак надолу... ни съ знай



Тема Абе я ми кажинови [re: dexter_sum]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано20.11.05 21:05



докато ме нямаше се е появил някакъв закон за наказание на плюещите България. Никъде не откривам информация. Кви са тези 10 години затвор з а оскверняване името на родината?



Тема Re: Някои журналисти и социолозинови [re: Aминa]  
Автор:) aз cъм бpя (Нерегистриран)
Публикувано20.11.05 21:05



как, но да....................няма раждаемост се някой трябва и опира пешкира, нали така



Тема Re: Абе я ми кажинови [re: Aминa]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано20.11.05 21:32



Ами и аз недоразбрах точно, като че ли набързо го предъвкаха в медиите, така - помежду другото, майка ми оня ден нещо се нервираше по този повод.
Само това открих засега :



Но доколкото знам, все още е предложение за промяна.



Тема комунизмътнови [re: dexter_sum]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано20.11.05 21:57



яко се завръща.

Много са ми смешни и колко безсилни изглеждат политиците ни пред имиджа на България.



Тема Re: Абе я ми кажинови [re: dexter_sum]  
Автор BabyDyke (mango me)
Публикувано20.11.05 22:27



Мда. И закон за легитимирането на шпионите като предложат и приемат, ша видим ние ще хулим ли така държавата ни така на поразия, както сега го правим!
Преди няколко седмици гледах една документация по канала ZDF за свобода на словото в италянските медии, как Берлоскони държи всички медии под строга контрола и как подиграва и обижда жестоко журналистите. Според документацията единственият, който се престрашава да критикува гласно политиците и управленеито на Италия е Адриано Чилентано. Показаха проучване, според което Италия стои доста на задно място по свобода на словото в медиите и познайте в групата на кой други държави - Монголия и България. Мхм, аз останах с отворена уста доста дълго. Дали това класиране на БГ би било спаднало под "хулене на държавата", ако закона действително съществуваше?

"Language casts sheaves of reality upon the social body", Monique Wittig (1935-2003)


Тема Re: Някои журналисти и социолозинови [re: Aминa]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано20.11.05 22:46



Мда, гледала съм по - отгоре, след като съм забелязала очеизвадните безмислици в началото на статията.
Само не е уточнил автора от къде аджаба я взима тази информация (интервюта с жени) )?:), че ние се чувстваме ощетени от нямането на 3-5-8 деца.
Нестабилността на партньорствата без брак съвсем няма да коментирам, вече е споменавано многократно, че брака не е гаранция.

Най-сигурния знак за съществуване на извънземен интелект е, че носителите му не контакуват с нас.


Тема Re: Някои журналисти и социолозинови [re: sometimes_somewhere]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано20.11.05 22:50



Аз изобщо не се чувствам ощетена! Хомосексуалните жени са се удвоили, което ще рече...
Само да не доведе това до нестабилност на моя брак???



Тема Да бе, не разбирамнови [re: sometimes_somewhere]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано20.11.05 22:56



кво им пречи да си кажат, че икономическата ситуация и навлизащият феминизъм променят нещата?



Тема щтото...нови [re: Aминa]  
Автор BabyDyke (mango me)
Публикувано20.11.05 22:59



...всички феминистки са лесбийки и всички лесбийки са феминистки! (-;

"Language casts sheaves of reality upon the social body", Monique Wittig (1935-2003)


Тема Re: Да бе, не разбирамнови [re: Aминa]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано20.11.05 23:07



Мъжкото его. И веднага се търсят виновниците, които отговарят на въпросите му удобно- увеличен драстично брой гейове, пропадащ в бездънна яма морал. А, жените разбира се са представени като невинните жертви, които така мечтаят за деца, а тази им мечта бива срината (едно с нея и представата им за живота) от предходно описаните явления...И рабира се силния мъж трябва да ги защити... Романтично до сълзи.

Най-сигурния знак за съществуване на извънземен интелект е, че носителите му не контакуват с нас.

Редактирано от sometimes_somewhere на 20.11.05 23:13.



Тема Re: щтото...нови [re: BabyDyke]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано20.11.05 23:09



Тук не си права, освен ако говориш за радикалния феминизъм ( и то пак не на 100%)

Най-сигурния знак за съществуване на извънземен интелект е, че носителите му не контакуват с нас.


Тема Re: Някои журналисти и социолозинови [re: dexter_sum]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано20.11.05 23:28



Хехе, то и аз съм бракувана, ала ако прочете човек статията в тази нова светлина си е направо повод за празник за необвързаните девойки тук

Най-сигурния знак за съществуване на извънземен интелект е, че носителите му не контакуват с нас.


Тема Re: щтото...нови [re: sometimes_somewhere]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано21.11.05 06:03



Тя се шегува.



Тема Re: щтото...нови [re: sometimes_somewhere]  
Автор BabyDyke (mango me)
Публикувано21.11.05 11:03




шегувках се, както Амина вече каза!
Права си, разбира се, че не съм права!


"Language casts sheaves of reality upon the social body", Monique Wittig (1935-2003)


Тема Re: Някои журналисти и социолозинови [re: Aминa]  
Автор zemq (zemna)
Публикувано21.11.05 14:42



taq svin6tina samo nqkoi oligofren(razbirai sociolog) moje da izpliue. az sam rodila tri detca, mnogo moi priqtelki (gajeta) su6to dve ili tri, a normalnite zeni ot aborti ne mogat da imat detca. nqma li koi da go kaze po mediite tova nai-setne, a si go izkarvat na nas!!!!!!! tova be6e i mnenieto vuv v-k Monitor.



Тема По този повод...нови [re: Aминa]  
Автор Maлkитe Poзoви Xaпчeтa (малко луда)
Публикувано21.11.05 17:10



...искам да споделя с вас,девойки,че много ми се прави групов секс с млади комунистки



Sometimes the only way to stay sane is to go a little crazy


Тема Re: Абе я ми кажинови [re: Aминa]  
Автор K. (audiowhore)
Публикувано21.11.05 18:04



а?



Тема Re: Някои журналисти и социолозинови [re: Aминa]  
Автор K. (audiowhore)
Публикувано21.11.05 18:15



прочетох въпросната статия и я намерих за смехотворна, но не изненадваща.

според мен, това са последни издихания на вид мислене, което свързвам с дядо Киро, домоуправителя, специфичната му миризма на пот и лук, както и оръфаните налъми пред вратата.

интересно е кой ще му се върже.



Тема Re: Някои журналисти и социолозинови [re: K.]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано21.11.05 19:20



Ами попаднах на три статии, писани по повод въпросната демографска конференция и изказванията на великия доцент, във форума на бгхелп.нет и там всичките коментари са "жалко за българската държава", 'Вярно си е, иде краят"... връзват се.



Тема --нови [re: BabyDyke]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано22.11.05 09:04



Посоченото не е статия, а откъслечно нахвърляни, несвързани една с друга съвсем отделни тези по съвсем различни теми. Единственото, което ги обединява, е общата проблематика: демографската криза.

Няма начин да направиш какъвто и да е извод за г-на Мирчева по този материал. Единственият извод, който можеш да направиш, е за написалия го журналист-стенографист.

Смешно е да търсиш "пряка, неразделна връзка" - такава няма и не е изказана от г-н Мирчев! Ако намериш пълна стенограма от дискусията - чети нея, за да правиши изводи за социологията.



Тема Re: --нови [re: Гeвpek]  
Автор BabyDyke (mango me)
Публикувано22.11.05 09:57



Добре.

"Language casts sheaves of reality upon the social body", Monique Wittig (1935-2003)


Тема Re: --нови [re: Гeвpek]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано22.11.05 19:56



И аз много искам да знам с какви данни ще си докаже твърденията г-н Мирчев, ама явно няма да доживея.

Ich bin Auslanderin fast uberall.


Тема Първонови [re: Aминa]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано23.11.05 09:13



нека изброим твърденията на г-н Мирчев, съгласно материала в твоя линк:

аз съгласен със:
* все повече хора ще живеят без брак (това и аз мога да го докажа на база официална статистика и екстраполация на тренд);
* обществена криза -> младите губят ориентир и изоставят традициите (фактите са си факти, а обяснението ми импонира: причината е криза в обществото; впрочем това твърдение е прекалено общовалидно за всяко поредно поколение, за да е интересно или ново);
* броят на деца без семейства е 2 пъти над официално измерения (подобно на сложния термин "безработица", и тук е важно кое дете се брои без семейство. Методологичен проблем).
* от нестабилно семейно партньорство страдат предимно жените (просто факт, с който обществото трябва да се бори)

аз несъгласен със:
* партньорствата без брак са по-нестабилни от брачните (това е някаква кабинетна хипотеза на човек, който никога не е имал небрачно семейно партньорство)
* социалната и лична нестабилност демотивира жените да раждат (фактите говорят обратното: колкото си по-беден, толкова повече деца имаш. Връзката не е пряка, както предполага Мирчев, а опосредствана през образование, интелект и др.)

Амина бърка за:
* "хомосексуализмът се увеличил два пъти" (цитат: "тези данни бяха оповестени". Не чета от кого обаче са оповестени, нито каква теза може да има тук... Не е ясно и какво се казва - дали за броя на хомосексуалните, или за 2 пъти по-силен хомосексуализъм? Глупост някаква написана)
* от кого е изказана теза за причинно-следствена връзка между хомосексуализъм и демографска криза?
- a) ясно е, че криза днес има своята причина преди около 20-30 години;
- б) тежката дума "криза" няма как да бъде причинена от "проблем-последна-грижа". Да преброиш хомосексуалните и то само тези от тях без деца си е задачка непосилна, но е логично да се допусне, че точно пък техният принос за някаква "криза" е нищожен. Това не може да го е казал социолог, работещ по професия с големи числа. Ясно е казано (от някого), че "200 000 двойки не могат да имат деца", очевидно по медицински причини.



Тема Re: Първонови [re: Гeвpek]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано23.11.05 11:41



Съгласна съм и имам какво да прибавя:

броят на деца без семейства е 2 пъти над официално измерения Кой е правил официалното измерване и кога? На Мирчев измерванията неофициални ли са? Защо разликата е толкова голяма? Подозирам, че някой (журналистът или Мирчев) държи да има драматичен ефект в думите им, пък ако ще и да излъжат.



* социалната и лична нестабилност демотивира жените да раждат (фактите говорят обратното: колкото си по-беден, толкова повече деца имаш. Връзката не е пряка, както предполага Мирчев, а опосредствана през образование, интелект и др.) Тука подозирам, че икономическата стабилност/нестабилност на семейството/жената прави интересни ефекти с фактора образование/интелект.

Амина бърка за:
* "хомосексуализмът се увеличил два пъти" (цитат: "тези данни бяха оповестени". Не чета от кого обаче са оповестени, нито каква теза може да има тук... Не е ясно и какво се казва - дали за броя на хомосексуалните, или за 2 пъти по-силен хомосексуализъм? Глупост някаква написана)
Не разбрах в какво бъркам, но ме вбесява да се подхранва легендата "Педалите превземат света". Предполагам данните на Мирчев показват, че два пъти повече хора се определят като хомосексуални. Освен това не става ясно с кое последно измерване сравняват.

Предполагам, че журналистът си е записал заключенията без подробностите за данните. И/или Мирчев е представил доста опростен вариант на заключенията, за да не заспи публиката от лаици.

Ich bin Auslanderin fast uberall.


Тема Второнови [re: Aминa]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано23.11.05 18:34



За деца без семейства предполагам, че данни имат няколко държавни институции (Държавна агенция за закрила на детето, Държавна агенция за младежта и спорта, Агенция за социално подпомагане), дузина фондации и проекти (като "Реформа за повишаване благосъстоянието на децата в България", 2001-2006). Силно допускам, че данните на всички са различни... Пак според мен - подобно на безработицата - това се дължи на динамиката в дефинициите. Знаеш, че ако си работил 2 дни в месеца по 1 час, не си в безработните... Има съдебни решения, деца в ТВУ-та (имат или нямат семейства?), безпризорни, изчезнали... трудно е да се сложи всичко под общ знаменател.

Ставам видимо скучен, но няма как.

За хомосексуализма бъркаш само в това, кой какво е казал. От материала не става ясно, че данните са именно на Мирчев.
Затова съм по-склонен да критикувам журналиста, отколкото Мирчев.

Обаче журналистът пък има ограничение за броя на буквите в материала си... Не му е лесно и на него. Не може да публикува всичко, дори да иска.



Тема Re: Второнови [re: Гeвpek]  
Автор Aминa (пътешественик)
Публикувано23.11.05 21:16



Вярно е, че не познавам етичния кодекс на журналистите. Явно трябва да се запозная.

Ich bin Auslanderin fast uberall.


Тема Re: Някои журналисти и социолозинови [re: Aминa]  
Автор Maлkитe Poзoви Xaпчeтa (малко луда)
Публикувано24.11.05 17:06



Честно да ти кажа,досадно дразнещо ми е хора,които изобщо не познават нашия начин на живот и дори не са се поинтересували как живеем,да си правят погрешни изводи и да ги разработват в свободни теми и да ги разпространяват по медиите и хората да им вярват...

Този г-н Мирчев що не си го....!!!

Sometimes the only way to stay sane is to go a little crazy

Редактирано от Maлkитe Poзoви Xaпчeтa на 24.11.05 17:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.