Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:54 30.04.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Това си заслужаваме - заслужихме си управниците!! *DELETED*  
Автор Rene (uncommunicative)
Публикувано25.06.05 23:43



Не биваше тук, интересите са различни, мястото на темата не е тук, моля да ме извините.

Редактирано от Rene на 26.06.05 01:54.



Тема Re: Това си заслужаваме - заслужихме си управниците!!нови [re: Rene]  
Автор marilyn- ()
Публикувано26.06.05 00:26



Нямаше как да се въздържа да не го напиша. Абсолютно солидарна съм с теб, адаш. Сега гледам тв и не мога да се начудя към Европа ли вървим или накъде, очевидно наникъде.



Тема Re: Това си заслужаваме - заслужихме си управницитнови [re: marilyn-]  
Автор янa_янa (либерално хлапе)
Публикувано26.06.05 07:19



Що да не е за тука темата. Кажи си Рене, аз съм готова да дискутирам.

Подкрепям Маргарита Илиева.


Тема Втора Ваймар Република!!!нови [re: янa_янa]  
Автор ПeчeнaTиkвa (eclectic)
Публикувано26.06.05 10:35



Ай, то там' във Ваймерската Република (1919-1933 - годината в която тя залязва, е същата година в която Национал-социализма започва. Мисля, че е нужно да казвам начело с кой!) до 19 партии са стигали, ние пак сме добре - "само" 7!!!
Какъв вид, първо, е тази парламентарна управленческа система, в която се раздават предметни награди за да отидат гражданите на тази система да си изпълнят гражданския дълг, гражданското задължение, като един пълнолетен народ, на който чрез това законно избирателно право му се предоставя единствената реална възможност да има влияние върху нещата, които се случват в управлението на държавта, от което начин на управление той, не някой друг, пряко е засегнат?!?!- да ги тикаш в гъза да отида да направят едно кръстче?! Не им харесвала нито една партия, за това не желаели да гласуват беше становището, за съжеление, на мноого български граждани, което чух във времето преди изборите. а) но знаят коя партия не им харесва напълно, нали и давайки гласа си за "що-годе" харесваща им партийна организация, биха могли да предотвратят "успеха" на онази, която стопроцентово не харесват, смятам аз, или б) да си основоположат собствена гражданска организация - партия. За какво изобщо са ни са избори, по дяволите??? - в такъв случай те просто могат да се премахнат и без да се пита народа просто да му се налага управлението!! Не твърдя, че трябва да е демократична система ни, защото може и да има по-добри системи от демократичните (току-виж точно българите сме открили такава една!!!???), но в никакъв случай не съм на мнението, че с подобна система бихме могли да имаме претенции, дори да си помисляме, за влизането в една друга по-голяма система - ЕС - където гражданската/политическа инициатива, активност, ангажираност и желание за съучастие в политическия живот са само-мотивирани и идват от самите граждани, а не да се тикат отвън чрез томболи респ. къде субтилни, къде директни заплахи, какъвто е бил случая в други добре познати нам управленчески форми. Ми просто не сме готови, просто ни е прекалено рано за подобни претенции към една такава система, като ЕС, да ни приветства с широко отворени обятия, защото мисля, че предубежденията и скептицизма към готовността и узрялостта на българските политически умения за каквато и да е било форма на функциониращо демократично управление са напълно оправдани!

п.п. съжелявам, че така се разпалвам тук - разочарованието ми е голямо, това е!



Тема Re: Втора Ваймар Република!!!нови [re: ПeчeнaTиkвa]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано26.06.05 10:57



Мхм, искренно се надявам, че не е станала кой знае каква трагедия.
А и "Атака" е формация от фурнаджийски лопати, някои започнали от първото СДС (и от шестото КДС), всякакви щатни и нещатни сътрудници, които по-скоро се влияят от повелите на който трябва, отколкото от някаква идеология.
Цялата история с "Атака" по-скоро прилича на постановка за отвличане на гласове, отколкото на някакво спонтанно възинкнало изражение на народното недоволство.
Все пак тия хора са изпечени манипулатори. А вестник "Нова Зора" се финансира от същите хора, които финасират "Позитано" 20. Което пък никак не пасва на теорията за отнемане на гласове от КБ.

Иначе, снощи за пореден път се убедих, че има повече от една България.
В моята секция вотът беше разпределен по коренно противоположен на общия за страната вот.
Същото важи за цялата община, поне като си говорихме снощи при носенето на протоколите в общината и в РИК.

Иначе, засега виждам нещата като "манджа с грозде" и направо не ми се мисли как ще се сътавя работещ кабинет, което беше целта на цялото упражнение.
Но поне фурнаджийски лопати бол.



Тема Re: Това си заслужаваме - заслужихме си управниците!! *DELETED*нови [re: Rene]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано26.06.05 11:12



Рене, не знам какво си написала в темата, но не мога да не се съглася със заглавието.

Всеки народ си заслужава управниците.



Тема Re: Втора Ваймар Република!!!нови [re: dexter_sum]  
Автор янa_янa (либерално хлапе)
Публикувано26.06.05 11:21



Става интересно за гледане.

Аз тази сутрин за пръв път зърнах по телевизията кво прави Сидеров на митинг и ми се доповръща. Имаше някъде теория, че Атака е иззела гласове на Костов, защото той не си бил обявил националзма достатъчно ясно...

Подкрепям Маргарита Илиева.


Тема Re:нови [re: ПeчeнaTиkвa]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано26.06.05 11:24




"Атака" протестира срещу това, че не е забелязана, каза Еми Барух

26 юни 2005 | 11:10
Агенция "Фокус"



София. Хората, които са гласували за Коалиция “Атака”, не би трябвало да бъдат идентифицирани с компанията, която седеше около Волен Сидеров, защото това са до голяма степен провалили се хора, каза журналистката Еми Барух в предаването на бТВ “В десетката”. “Мен ме изненада изненадата от появата на тази партия. Питам се защо политиците не взеха мерки, когато същият генезис беше произвел литература с човеконенавистническо съдържание?”, посочи Барух, според която никой не знае как се финансира Коалиция “Атака”, но “очевидно там има немалко пари”. Еми Барух изтъкна, че освен политиците, журналистите също имат вина за появата на “Атака” на политическата сцена . “Ние станахме резоньори на политическата класа и обърнахме огледалата така, че политиците да харесват себе си. Тази партия протестира срещу това, че не е забелязана. Трябва да обясняваме повече на хората какво става. Трябва да си почистим килера, за да знаем какво има в него”, посочи още Барух.




Тема Re: Втора Ваймар Република!!!нови [re: янa_янa]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано26.06.05 11:25



Има логика, особено ако се проследят източниците на финансиране.



Тема Re: Втора Ваймар Република!!! [re: dexter_sum]  
Автор tramell (monosexual)
Публикувано26.06.05 13:04



Цялата история с "Атака" по-скоро прилича на постановка за отвличане на гласове... никак не пасва на теорията за отнемане на гласове от КБ.

всъщност нощес по бтв показаха цифри от гласоподавателите на Атака...
ако я е нямало Атака по-голямата им част са потенциален електорат на КБ...

в крайна сметка тъжното е че винаги е имало и ще има хора които искат здрава ръка... без значение дали е Вожд, цар или Командир


If you didn't want the answer, you shouldn't have asked the question.

Редактирано от tramell на 26.06.05 13:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.