Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:17 03.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема 17 май - Ден Срещу Хомофобиянови  
Автор musha-busha ()
Публикувано04.05.05 14:05





Скъпи приятели,

17 Май е Международният Ден Срещу Хомофобията!

На 17 май 1990 година Генералната Асамблея на Световната Здравна Организация (СЗО) премахна хомосексуалността от списъка с психически заболявания. Това решение сложи край на вековната хомофобия в медицината. С това свое решение СЗО превърна историческата дата 17 май в силен символ за членовете на ЛГБТ обществото. Затова смятаме за напълно основателно 17 май да бъде отбелязван като всеки друг Международен Ден (както е например Международният ден на жената, Международния ден на човешките права и други).

Преди петнадесет години ILGA - Международната Асоциация на Лесбийки и Гей - участва много активно в процеса за премахване на хомосексуалността от списъка със заболявания на СЗО. Затова най-голямата международна организация на хомо-, би- и транссексуални се ангажира с отбелязването на първият 17 май като Ден Срещу Хомофобията през 2005 г. Българската гей организация „Джемини” работи в тясно сътрудничество с Международната Асоциация на Лесбийки и Гей и е неин член повече от 10 години.

През Януари 2005 г. БГО Джемини започна националната кампания за признаване на 17 май като Национален ден срещу Хомофобията в официалния български календар. Кампанията е част от глобална инициатива на правозащитни организации от цял свят, в която БГО Джемини се присъедини от самото начало. БГО „Джемини” призовава официалните власти в България, държавни агенции и институции, национални и местни медии, стопански и неправителствени организации и отделни личности да подкрепят кампанията за признаване на 17 Май като Ден Срещу Хомофобията в националния календар на България. До момента кампанията получи подкрепа на международно и национално ниво от Европейският съюз, партии в Европейският парламент, национални медии, институции, компании и неправителствени и правозащитни организации.

Обръщаме се към Вас молба и призив за помощ да превърнем 17 Май 2005 година в Ден Срещу Хомофобията! Покажете своята подкрепа като подпишете петицията на адрес: http://www.bgogemini.org/petition/ или изпратите до офиса на БГО Джемини писмо за подкрепа:

Вашата подкрепа ще бъде още по символична и по-силна, ако с Ваша помощ поставим основите за отбелязване на 17 май всяка година, като се присъедините към нас на Похода за равноправие на 17 май в 12:00 часа на главният вход на НДК. Не е необходимо да сте с хомосексуална или бисексуална ориентация или транссексуални, необходимо е да вярвате, че всички сме равни, защото всички сме човешки същества. С този мирен поход за равноправие ще покажем, че ни има и не искаме да се отнасят към нас като невидими.

Благодарим Ви за подкрепата и за това, че не се предавате!
БГО Джемини

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна

Тема Re: 17 май - Ден Срещу Хомофобиянови [re: musha-busha]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано04.05.05 14:59



Нормалните хора работят във вторник, в 12 часа.
Колко души очаквате, че ще избягат от работа, за да присъединят към похода?

...most girls are straight until they're not...


Тема Re: 17 май - Ден Срещу Хомофобиянови [re: dexter_sum]  
Автор musha-busha ()
Публикувано04.05.05 15:58



Именно зашото е работен ден, часа е 12. Повечето хора ползват плаваща обедна почивка. Така че при добро желание, могат да отделят обедната си почивка, за да дойдат.

Колко души очакваме ли? В Полша на последния поход са били около 30, в България на протестите на хората с увреждания примерно, които се правят вече 10 години, идват 15-20, в САЩ в Ню Йорк на Equality Walk са били няколкостотин.

Така че ще видим.

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Re: 17 май - Ден Срещу Хомофобиянови [re: dexter_sum]  
Автор musha-busha ()
Публикувано04.05.05 16:02



нормалните хора?!
А хомосексуалните какво - събират се, щото не са нормални ли?

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Re: 17 май - Ден Срещу Хомофобиянови [re: musha-busha]  
Автор eлия ()
Публикувано04.05.05 16:10



Ти пък сега.... изобщо не го е казала в този смисъл. Напротив... на мен нейния постинг ми прозвуча като желание да присъства, съчетано с яд, че е в работно време и това ще й попречи.



Тема Re: 17 май - Ден Срещу Хомофобиянови [re: musha-busha]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано04.05.05 17:00



Отдавна съм казала, че деля хората на нормални и не-нормални според това, дали си печелят парите с честен труд или не.

А не според пол, сексуална ориентация или етнос. Има и хора, които не работят, по една или друга причина, има и такива, които работят нощно време, но масата работи от 9 до 6.

Колкото до обедната почивка, колко души работят до НДК? Аз живея на 10 минути от НДК, но работя на 1 час път оттам.
Което пак връща нещата до часа на провеждане на похода, поне за мен.

...most girls are straight until they're not...


Тема Re: 17 май - Ден Срещу Хомофобиянови [re: dexter_sum]  
Автор musha-busha ()
Публикувано04.05.05 17:16



Сори, че така, но да отбележим 17-ти май на 21ви примерно не фърфи. Така че разчитам на желанието и възможността на повече хорица да дойдат. Дори и за малко.

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Re: 17 май - Ден Срещу Хомофобиянови [re: dexter_sum]  
Автор ПeчeнaTиkвa (eclectic)
Публикувано04.05.05 18:03



Декс, ти от кога се броиш към "нормланите хора"?
И обедна пауза ли не ти позволяват, тц, тц, империалисти гадни (-:

п.п крайно време е да се науча да изчитам всичките постинги преди да се намеся, знам. Ще дам най-доброто от себе си за в бъдеще (-: Съжелявам!

Редактирано от ПeчeнaTиkвa на 04.05.05 18:08.



Тема Re: 17 май - Ден Срещу Хомофобиянови [re: ПeчeнaTиkвa]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано04.05.05 18:29



това че съм лесбийка, не ме прави "ненормална", крайно време е да престанем да се автодискриминираме.

ще ми кажеш ли с какво съм по различна от всяка друга 30-годишна работеща жена???????

...most girls are straight until they're not...


Тема Re: 17 май - Ден Срещу Хомофобиянови [re: dexter_sum]  
Автор ПeчeнaTиkвa (eclectic)
Публикувано04.05.05 19:09



(мноого дълбоко поема въздох) Декс, първо приеми моето извинение в случай, че съм те автодискриминирала!
След това ще те помоля да се опиташ да разбереш, че това беше лично моя позиция, която трябваше чрез шегичката ми, която явно не се получи, да покаже, че аз (отново) лично не обичам вербални и невербални категоризации съдаржащи у себе си определенията: "нормални" и/или "ненормални хора". Аз не мога да ти дам отговор на това каква е "ВСЯКА друга 30-годишна работеща жена???????", Декс и с какво си по-различна от нея/тях! Но съм сигурна, че ти си запозната по-добре от мен със свойте си индивидуални качества и характеристики, а ако пък те отговарят на твоята сомо-индентичност (само-категоризация) на човек/жена/индивид с тези на "всяка друга 30-годишна работеща жена", то тогава за мен това становище става, чрез твоето изявление, ясно и аз уважавам тази твоя позиция; тази твоя само-идентичност. Не е никак сложно, нали? Въпрос единствено свързан с договаряне помежду ни, какво ти, респк. аз не харесваш/м да те/ме категоризират и естествено спазването на уговореното! Това е моето виждане над нещата, с което отново повтарям не съм целяла постигане на автодискриминация относно себе си или някой/я друг/а. Трудно ли е да се разбере? Толкова ли чак ми е неразбираемо комуникирането, Декс?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.