Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 04.07.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Камбаните...нови  
Автор ПpaзнaЧaшka)-: (eclectic)
Публикувано02.04.05 23:15



...тук бият в продължение на 8 минути вече. Почти всички канали прекъснаха програмите си. Папата почина!




Тема Re: Камбаните...нови [re: ПpaзнaЧaшka)-:]  
Автор янa_янa (либерално хлапе)
Публикувано03.04.05 00:30



Много странно. Папата и Тери Шаяво умират почти заедно. Ми мир на праха им. Аз очаквах поне 3-4 месеца да го държат на венозно хранене, после да изпадне в кома и след това евангелистите да го държат жив още 35 години на командно дишане. Извинявам се, ако на някого му звуча неуважително...Католоческата църква загуби последните ми капки уважение преди седмица.



Тема Re: Камбаните...нови [re: янa_янa]  
Автор ПpaзнaЧaшka)-: (eclectic)
Публикувано03.04.05 00:42



Божи знак, биха извикали пуританите в един глас от New England, прилиствайки енергично библията търсейки подходящото тълкуване.
Мда, оставиха Тери да си отиде ей така, жадна и гладна я уставиха. Буш отново успя да порази с желязно изказване. Мда.




Тема Re: Камбаните...нови [re: ПpaзнaЧaшka)-:]  
Автор sizif (принцеса/FBI)
Публикувано03.04.05 05:35



Тъкмо, преди малко четох една статия в сп. "People" за Тери ... Божи знак ... Бог ? Дълбоко ... мдааааа, наистина.

Тук имахме церемония по повод смъртта на Папата ... по всички сателитни канали върви само CNN с прякото си излъчване от Ватикана, включен бе спец. светлинен и звуков сигнал. R.I.P.

Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!

Редактирано от sizif на 03.04.05 05:40.



Тема Re: Камбаните...нови [re: янa_янa]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано03.04.05 08:21



Тя католическата църква загуби моето уважение още по време на схизмата....
то не бяха Борджии, Инквизиции, налагане на религия с кръст и меч, двойни стандарти... както и да е...
но Йоан Павел ІІ беше мил и добронамерен човек, мир на праха му...

...most girls are straight until they're not...


Тема Re: Камбаните...нови [re: dexter_sum]  
Автор ПpaзнaЧaшka)-: (eclectic)
Публикувано03.04.05 09:25



Мхъм, олицетворяваш сакралността на целият католически свят събран в едно. Мир на праха му!
Първият не италянец оглавил Ватикана. Християнската му любов бе толкова бегранична, че през 1981г. след като бива тежко ранен при опит за убийство от мюсолмански атентатор и след възстановяването му посещава грешника в килията и не само му прощава, но му дава и богословията си! Мда, тази християнска любов отново е, явно мотива за неговата твърдо категорична против-позиция относно въпроси като абортите и хомосексуализма, която позиция дори и сред собствените среди (слава на Бога!), на католическата църква се натъкваше (не еднократно) на критика.
А ти, Декс да не би да не си успяла да не спиш заради смъртта на Папата, че си в неделя толкова рано будна? Или ти всяка неделя ставаш рано за да отидеш на църква? (-:




Тема Re: Камбаните...нови [re: ПpaзнaЧaшka)-:]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано03.04.05 09:39



мхм, аз винаги ставам рано:)
за позицията на папата скоро пусках една тема... но все си мисля, че който и да е на тоя престол, не би написал нищо друго... като се вземат предвид закостенялостта, догматичността и лицемерието на римо-католическата църква... а и баба ми, която е на неговата възраст, е къде по-радикална, повярвай ми...
иначе, аз съм православна, и на църква ходя често...:)
п.с. папата има голям принос за края на Студената война... ти едва ли си спомняш "Солидарност", протестите на поляците, срещите му с Тачър и Рейгън...
за много хора падането на "комунизЪма" тук едва ли е положително събитие, но за мен е нещо много важно...
пак, мир на праха му на човека...

п.с. друго са си нашите свети отци, съвсем без позиция...

...most girls are straight until they're not...


Тема Re: Камбаните...нови [re: dexter_sum]  
Автор ПpaзнaЧaшka)-: (eclectic)
Публикувано03.04.05 10:06



Не, права си, Декс, не си ги спомням тъй осезателно срещите му с Рейган и Тачер, за съжеление. Но се радвам, че ти ми разкаваш за тях. Знам само, че прекратяването на Студената война и "победа на демокрацията", респ. падането на комунизма като следствие от това ще си ги спомням мисля дълго време, защото и за мен това е важно.
А на църква да се ходи е хубаво. Аз харесвам атмосферата там. Тази коледа бях в малка католическа църква на литургия в едно малко населено местенце наблизо. Беше интересно. Всички присъстващи знаеха молитвите и песните наизуст, само на мен ми трябваше текст (-:
В къщи още виси на стената в детската малка дървена икона-кандило на Дева Мария с младенеца пред която баба, Бог да я прости всяка вечер не си лягаше без да се прекръсти.
Да, мир на праха му!




Тема Re: Камбаните...нови [re: sizif]  
Автор янa_янa (либерално хлапе)
Публикувано03.04.05 18:51



Стига ма, четеш People?



Тема Re: Камбаните...нови [re: янa_янa]  
Автор ПpaзнaЧaшka)-: (eclectic)
Публикувано03.04.05 19:16



ей, ама ква сиии значиии, остъй хората да читът кот си искат.

уф, тоя Поп Арт да го опопя артъ и на Лърхола хола и всичките подред. Изпушвам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.