Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:10 11.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Тема Най-добрата приятелка на приятелката..нови  
АвторShelly (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 17:14



Здравейте,
ще представя ситуацията, в която съм поставена и ще ми бъде много интересно и полезно да получа вашите мнения.
Такааа, значи с приятелката ми сме от около година и половина заедно, но все още не живеем съвместно/плановете са това да стане в близките 2 месеца/.От около 4 месеца тя срещна своята"най-добра приятелка" и понеже са от един град/ аз живея в друг/ и работят на едно и също място, тя започна да прекарва почти всяка свободна минута с нея.Телефонната и сметка достигна космически суми, защото видиш ли постоянно си говорили за работа, за живота и изобщо всякакви философски теми се обсъждат..При което аз се почувствах изолирана, едва ли не тя започна да предпочита другата личност за компания. Може би трябва да спомена и известната възрастова разлика между нас, докато "приятелката" е на нейните години. Е да де, но винаги около нея е имало хора на нейната възраст, но аз никога не съм била третирана като по-малката, като малкото сладко детенце, винаги сме говорили за всичко, дори си е признавала, че в повечето случаи аз съм реагирала като по-зрялата, по-здраво стъпилата на земята. Това от,което се дразня и негодувам е, че тази нейна приятелка я манипулира. Може би ще кажете, че ревнувам и затова правя такива изказвания, но моето мнение се споделя и заобикалящите я. Тя прави това, което и каже "приятелката и", тръгва веднага, когато тя и се обади, дори и да е адски изморена, а на мен да е казала, че ляга да спи, пишат се едни романтични смс-и...и когато аз кажа нещо, когато изразя недоумението си от това странно приятелство ми се казва, че тя обича само мен/вярвам и/, че между тях няма нищо повече/другата жена е хетеросексуална/, но просто се чувства самотна понякога и иска да споделя с някого. Аз съм ок с това, но се питам и нея питам защо след като повече комуникират чрез смс-и и тел.обаждания, защо те не са към мен..отговор смислен не получавам. В прав текст ми се казва, че от това приятелство тя няма да се откаже! И в този дух на мисли се питам дали аз нещо не откачам и си въобразявам или истината е пред очите ми и аз просто не искам да я приема?! А я обичам,много я обичам....



Тема Re: Най-добрата приятелка на приятелката..нови [re: Shelly]  
АвторLi (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 23:35



така от страни ,като чета цялото развите на историята,която си описала
май всичко клони в твой минусТя прави това, което и каже "приятелката и", тръгва веднага, когато тя и се обади,-а не се ли те всъщност нейната приятелка ???
/другата жена е хетеросексуална/-до кога и дали все още е такава ?
-питая зя планове те ви ,дали все още са в сила
, но просто се чувства самотна понякога и иска да споделя с някого.е какво иска да споделя след като е сама ,най вероятно се надява на нежно успокоение...........аз нещо не откачам и си въобразявам или истината е пред очите ми и аз просто не искам да я приема-не мисла ,че откачаш просто прекалено я обичаш и не искаш да си признаеш истината
---------и когато аз кажа нещо, когато изразя недоумението си от това странно приятелство ми се казва, че тя обича само мен/вярвам и/------и по какъв начин те обича ?



Тема Re: Най-добрата приятелка на приятелката..нови [re: Shelly]  
АвторLi (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 23:37



така от страни ,като чета цялото развите на историята,която си описала
май всичко клони в твой минусТя прави това, което и каже "приятелката и", тръгва веднага, когато тя и се обади,-а не се ли ти всъщност нейната приятелка ???
/другата жена е хетеросексуална/-до кога и дали все още е такава ?
-питая за планове те ви ,дали все още са в сила
, но просто се чувства самотна понякога и иска да споделя с някого.-е какво иска да споделя след като е сама ,най вероятно се надява на нежно успокоение...........аз нещо не откачам и си въобразявам или истината е пред очите ми и аз просто не искам да я приема-не мисля ,че откачаш просто прекалено я обичаш и не искаш да си видиш истината
---------и когато аз кажа нещо, когато изразя недоумението си от това странно приятелство ми се казва, че тя обича само мен/вярвам и/------и по какъв начин те обича ?



Тема Re: Най-добрата приятелка на приятелката..нови [re: Shelly]  
Автор duende ()
Публикувано17.03.05 10:02



спомена за възрастова разлика...колко ви е разликата, ако не е тайна?



Тема Re: Най-добрата приятелка на приятелката..нови [re: duende]  
АвторShelly (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 10:15



12 години. Вчера се видяхме и поговорихме сериозно. Акцентирах на всички гореописани моменти и като, че ли тя се пробуди и погледна нещата и от моята страна. Решихме да заминем някъде за weekend-а с цел почивка и изясняване на отношенията, но тя определено не счита моите терзания за сериозни и основателни..."ти си единственият човек, който обичам и с който искам да живея и това няма да се промени" ми се каза.
Идея си нямам какво ще се случва, само се страхувам накрая да не изстина и вече да ми е абсолютно безразлично...



Тема Re: Най-добрата приятелка на приятелката..нови [re: Shelly]  
Автор duende ()
Публикувано17.03.05 12:04



12 години не е малка разлика...

ти ли си нейната първата сериозна връзка?

и тя на колко години е?

питам просто, за да мога да ти кажа какво мисля за такова поведение от

нейна страна...



Тема Re: Най-добрата приятелка на приятелката.. [re: duende]  
АвторShelly (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 12:14



Тя е на 40. Преди мен е имала 4 връзки, едната от които е продължила повече от 5 г, другите са били за по няколко месеца. Може да се каже,че аз съм втората сериозна.



Тема Re: Най-добрата приятелка на приятелката..нови [re: Shelly]  
Авторiva (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 13:11



Не звучи просто сериозно зряла / поне така мисля за 28г./ жена да коментира надълго и широко в обща тема съмненията си относно отношенията с приятелката си..предоплага се, че ако искаш съвет би могла да опознаеш първо събеседничките си. А какво би казала тя , ако разбере или прочете това?



Тема Re: Най-добрата приятелка на приятелката..нови [re: Shelly]  
Автор duende ()
Публикувано17.03.05 13:31



ок

по принцип не би трябвало да се притесняваш за вашите отношения, макар,

че 100% гаранция няма, за съжаление...

предполага се, че една 40 годишна жена е зряла и знае какво иска в една

връзка, но има и много изключения, в някои случаи 28 годишни са много

по- сериозни и здраво стъпили на краката си хора, отколкото 40 годишни...

когато една жена на 40 успее да заинтригува и да накара едно 28 годишно

момиче да се влюби в нея, то едва ли би си позволила да си играе с него и

да го лъже...според мен би една такава връзка би трябвало да я кара да се

чувства млада и горда ...но не познавам приятелката ти. винаги има изключе-

ния...

просто остави нещата каквито са и изчакай как ще се развие всичко, и то

по възможност без ревности и натяквания...

ревността може да убие една връзка, внимавай





Тема Re: Най-добрата приятелка на приятелката..нови [re: Shelly]  
Автор Day ()
Публикувано17.03.05 20:26



Хубаво.
И ако е истината пред очите ти и връзката ти се скапва и ако си въобразяваш и скапваш връзката не е ли едно и също?
Честно казано даже по-голяма вероятност да се скапе връзката има от твоето поведение, а не от нейното.

И не си ли се замисляла, че дори когато тръгва , независимо, че е много изморена (според теб), го прави с удоволствие, а не като компромис?
И че може би това, което й се казва да прави и тя го прави, може да е това, което тя иска всъщност да направи?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.