Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:51 04.07.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Оф-топикнови [re: Danaya]  
Автор tramell (monosexual)
Публикувано24.03.05 11:40



В отговор на:

когато най-накрая изрежат джунглата на Амазония,това ще окаже влияние върху въздуха на цялата планета




всъщност противно на общоприетото схващане това не е така...

"белият дроб" на планетата не е джунглата, а планктона в морето
така много по-притеснителното е не, че се изсича джунглата, а когато разни супертанкери изсипват милиони барели петрол в океана...
изсичането на джунглата ще доведе до друг вид климатични промени... но вече се отклоних доста от темата


If you didn't want the answer, you shouldn't have asked the question.

Тема Оф-топикнови [re: tramell]  
Автор Kultivirana ()
Публикувано24.03.05 12:30



Имахме една жестока учителка по биология. Винаги намираше начин да ни набие в главите нещо важно, като го казваше страховито запомнящо се.

Сетих се сега за това:

-"Така както белият дроб обогатява кръвта с кислород, а сърцето я разпраща по цялото тяло, си представете след години какво ще стане с тялото/планетата Земя, ако танкерите продължат да вливат смъртоносни тонове петрол в `кръвта`..."

страшно е... толкова, че да НЕ ми се иска
да до/живея с орлите...



Тема Re: Оф-топикнови [re: tramell]  
Автор Danaya (не си е работа)
Публикувано24.03.05 14:09



Но все пак,благодаря за информацията:)

Каквото посееш,това ще пожънеш


Тема Чак сега го прочитамнови [re: Danaya]  
Автор indian11 (TotheTenderness)
Публикувано29.03.05 18:29



Чакай бе, Даная, моя милост за какво съм тук на тоя свят?? Нали заради момичета като теб? За какво друго си заслужава да живееш освен някоя силна жена да признае мъжа в теб :)))! От стария тип де :))) Просто чак сега прочетох постинга ти.

Виж сега, смислени теми като тази отдавна се повдига, а и томовете феминизъм, теория на лесбийството са свързани с тази тема, темата си е съвсем на място, но просто в този клуб нещата стоят малко по-повърхностно и не си заслужава смислени теми да бъдат повдигани, не че го критикувам клуба... Андрогенията и размиването на половете сериозна тема. Например, даже хората в България все още странят от това да бъдат феминисти, да кажат че са феминисти ( аз например съм ), защото не знаят значението но това движение, дори интелектуалците тук го тълкуват погрешно ( то няма нищо общо с омраза към мъжкия пол, а е просто борба за равноправие. Ето, Aby поне достойно се сравя с термина. ) Докато на Запад в днешно време ако си, примерно, критик и не си феминист и не изкажеш симпатия към това, никой няма да те възприеме насериозно, ще реши че си варварин или от миналия век.А тук и от гейове, и от лесбийки, и от политици често се чува " Аз не съм феминист/ка, но..."
Просто го дадох за пример. По същия начин и за темата ти - в България се реагира нервно и емоционално, а не се мисли и не се задълбочават хората в самопознание.
Та повечето жени тук са бивши хетеросексуални. Нима връзката с момиче е различно? От по-възрастните жени доста биха споделили мнението ти, мисля.



Тема Та,значи...не говоря на китайски,все пак:)нови [re: indian11]  
Автор Danaya (не си е работа)
Публикувано29.03.05 20:02



Истината е,че от индиректното общуване,каквото е нет и много други, често стават недуразумения, защото някъде нещо винаги убягва "по жицата".
Може би някой все пак ме е разбрал:)

Всеки човек е различен и има право на свое мнение,както и на това,да го изказва и защитава свободно.
За мен е неприемливо единствено, когато това се прави с излишна...агресия



Каквото посееш,това ще пожънеш

Редактирано от Danaya на 29.03.05 20:12.



Тема Re: Та,значи...не говоря на китайски,все пак:)нови [re: Danaya]  
Автор indian11 (TotheTenderness)
Публикувано31.03.05 10:45



О, тук всичко е едно голямо недоразумение и затова хората идват тук само за хумор, всеки говори сякаш само на себе си и влиза в дира за да се разтовари от действителността и избяга, а не за да търси отговори за действителността да я промени. И според мен ето защо: белият светещ екран натоварва очите. По-дългите постинги дразнят, игнорира се 90% от написаното, чете се по диагоналната с-ма точно заради очите ( аз поне съм така ). Никой не прочита цялата верига от отговори, нито пък цялото мнение даже...признавам, че и аз се държа точно така. Това не е книга, комп. не може да замени книгата. И се реагира импулсивно само на малкото което периферното ти зрение хване и ти скимне да отговориш.

Аз пък мога само с дълги постинги да си дам мнението по някоя тема, или да не я захващам въобще. И какво да правя сега, като дългите постинги не са приемливи тук? По темата жени/ мъже за 5 години тук не само че не се е е "изчерпало или казало всичко", а обратното, почти нищо не се е започнало да бъде казвано още.

Защо хората не се срещат по-често наживо да си говорят? "Заети са с работата", все стрес, а да зяпат в екрана и да си развалят зревието, пишейки по форумите имат време!

Мисля че почти всички пишещи тук малко или много са били разочаровани от връзките си с жени, например, не се е оказал този пол това което са очаквали, а идеализирането на този пол в началото е било голямо...но хайде друг път може да кажа къде точно ми беше разочарованието.



Тема Re: Та,значи...не говоря на китайски,все пак:)нови [re: indian11]  
Автор Danaya (не си е работа)
Публикувано07.04.05 14:08



Дотук казаното ми звучи много логично. И вярно.

Не знам защо става така с времето-защо хората не отделят достатъчно да общуват пълноценно...запъхтяни след бъдещето или втренчени в миналото,най-често забравяме да живеем СЕГА. Да на мерим време за онези малки и адски важни неща в живота...Като например,да не забравяме да кажем "обичам те" всеки път,когато ни идва да го направим, колкото и излишно да изглежда...

А цялата история с разочарованията не я разбирам, наистина!
И това,което беше описано в заглавния постинг,нямаше пред вид разочарования от единия или от другия пол.

Всичко това ми се вижда много нездраво...мисля, че когато се влюбиш в някого,можеш да се влюбиш заради ...блясъка в очите,заради слънчевата усмивка,заради размазващото чувство за хумор,заради красивата душа...но не и заради факта,че човека има пенис или вагина...знам ли,сигурно на мен нещо не ми е наред...

Каквото посееш,това ще пожънеш


Тема Re: точно тованови [re: Danaya]  
Автормeд и мacлo (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 16:00



се опитвах и за да кажа, ама май, не беше сполучливо:)
много добре си го изразила, поздравявам те, дано, сега вече се разбира!



Тема Re: добре, де!нови [re: eлия]  
Автормeд и мacлo (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 09:34



Добре де! мислиш ли, че не го знае!?
Боже, по колко пъти, ще се обяснава едно и също нещо!



Тема Ех...:))нови [re: eлия]  
Автор So_HaPpYМодератор (Slap-stick)
Публикувано08.04.05 13:15



...от кога мечатя някой да ми проговори на китайски....
...мисля, че би звучало твърде секси:)

Ъм от китайският пък правя асоциация с дракон... от там пък с много глави... от там пък с много езици ...
Я оставете този блясък в очите

"Всичко има край, само саламът - два... "
Из *Джем*'s WC



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.