Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 17.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Я сега да потретим за неразбралите  
Автор Rene (uncommunicative)
Публикувано14.01.05 08:16



В темата ми "Важно", в която подавам оставка и в която трябваше да се внесат предложенията за нов модератор, Jesy изрично зададе въпроса защо в клуба има трима модератори. Отговорих аз, отговори и Джеми. Линк към отговора си Джеми пусна и в темата за гласуването. Jesy, която не е от хората, примиряващи се се неясни и увъртяни отговори по процедурни въпроси, явно е разбрала недоразумението.

Към момента на темата за гласуването модераторите на клуба, избрани ЛЕГИТИМНО, бяха ДВАМА.
Към настоящият момент също са ДВАМА.
Администрацията на дира свали забравените права на Джеми по мое лично настояване - хисторито ми с админа на клубовете мога да постна, ако настоявате.

И имам персонален въпрос към Рауч - защо повече от 6/шест/ месеца тя знаеше, че Администрацията не е свалила модераторските права на Джеми, и го знаеше, защото лично аз й го казах, и не само не се възпротиви, а беше съгласна да си стоят така ? Сега, на фона на неразбориите, вместо да обясни какво точно е станало, си замълча, и после - оставка. ОК, на всички ни писва, съгласна съм.

Само човек, бил модератор, знае колко късаща нервите е уж тази наглед никаква работа. Модераторът, впрочем, не е слуга на пишещите тук. Той само пази клуба от виртуални хулигани, от изнасяне на лично инфо, от злоупотреби, от персонални обиди - нещо, което налага да изчита всеки ден всичко написано в клуба. Модераторът би треперел юзерките да не спрат да пишат тук, и би ги ухажвал в духа на добрите стари традиции, както беше казано, че е длъжен да прави, ако стоеше в клуба по силата на трудов или граждански договор.

Ако аз бях на мястото на новоизбрания модератор, щях да си хвърля оставката. Не виждам кой разумен човек сам доброволно би се наврял в този шит, би се нагърбил да пази спокойствието на пишещите с цената на личното си време, освен някой идеалист.

Що се отнася до процедурите, само мога да кажа, че темите с отговорите там, просто не се четат. Когато някой има претенции относно процедура, чете всичко, в което тази процедура е засегната, а не чака персонален отговор с оглед собственото му разбиране за значимостта на неговата личност, която е, разбира се, поредният Център на Вселената.

Аз добре помня времената, когато клубът беше без модератор.
В момента клубът е с един модератор от ден, и един в оставка.
Мисля, че скоро и без тях ще бъде.
Защото отстрани претенции много. И знаещи процедурата, и можещи, и изискващи обяснения, но нечетящи предварително вече дадените такива, и рицарки в бляскави доспехи, изковани от принципи - бол.
До момента, в който се наложи някой да се заеме с ежедневието. А нали всички знаете, че ежедневието е крайно скучна и небляскава работа.

Сега, понеже наистина ми писна, можете да си го начукате - и в пряк, и в преносен смисъл.

Не влизайте в клуба пияни, дрогирани, гладни и със зъбобол !


Тема Re: Я сега да потретим за неразбралитенови [re: Rene]  
Автор GoliamoTrol (зелен и космат)
Публикувано14.01.05 08:25



Ако този клуб някога е имал отговорен и "работещ" мод, това си ти. Благодаря ти.

ИСКАМ ДА ДИСКУТИРАМЕ ПРАВИЛАТА! НЕ МОДОВЕТЕ!

/na MalkoTrol maika mu/


Тема Re: Я сега да потретим за неразбралитенови [re: Rene]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано14.01.05 08:44



Ужасно невъзпитано.

Наистина е безпредметно да се разговаря с теб.
На въпроси и желание за диалог получаваме пожелание да си го начукаме.

Съжалявам, наистина, с такива хора нямам какво да си кажа.



Тема Re: Я сега да потретим за неразбралитенови [re: dexter_sum]  
Автор K. (елеш)
Публикувано14.01.05 09:16



егати. от няколко въпроса и настояване за нови избори какво стана...

съгласна съм с dexter, на мен също не ми се приказва с недостойни хора.

i've got static in my head, the reflected sound of everything...

Редактирано от K. на 14.01.05 09:20.



Тема Re: Я сега да потретим за неразбралитенови [re: Rene]  
Автор sizif (принцеса/FBI)
Публикувано14.01.05 11:33



Всъщност така чисто и ясно обобщени събитията, не изглеждат толкова удобни като за буря в чаша вода, която настана. Отделно сега лишаваш от възможността за обобщаване в стил: кръг "Мисъл" срещу "ТЯХ", както и за непроумелите, че след лични нападки диалог не се води, и не се реве, че си напсуван, колкото и "недостойно" да е. Фактите са си факти - очевидното се вижда и от самолет. Но поне аз, когато иде реч за словоблудство, без конкретност, както и за едни такива продължителни периоди за вземане на решение и за осмисляне, и изчакване стил "немци в тил" се изморявам. Ще погледам - то погледа отстрани нали бил по-правилния.

Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!


Тема Re: Я сега да потретим за неразбралитенови [re: Rene]  
Автор Jesy (®)
Публикувано14.01.05 16:04



Jesy да вземе да се извини моментално, че не си е прочела отговора в тема в която не се очакват подобни писания и то отговор не насочен към нея. Jesy се извинява и дори ще позволи пряко да и го начука, но жена и ако е удобно.

Да не пропусна за пореден път, да спомена - Благодаря Rene, ти беше наистина готин модератор.

И...
Точно по тази причина не повдигах въпрос за някои неуредици, като правата на стария мод които не са отнети (тя пък си остава фейвърит модератора за мен - Тенкс и на теб Джеми), странните и кратки избори и то в момент за който отдавна клуба бе взел неписано решение че не е подходящо време за избори. Изчезналите няколко теми и т.н.

Иначе си права, точно за това реших да постна... Модераторската работа освен черна и отговорна е неблагодарна и изнервяща.



Важни са пътищата със сърце...

Тема Я помисли пак.нови [re: Rene]  
Автор hot pocket in the 4Os (член с акъл)
Публикувано14.01.05 19:42



Да, понеже е толкова ужасно да си модератор, взеки новопостъпил такъв се поздравява, после се почват едни речи - благодаря за честта, ще ви служа вярно, едни пози се заемат, все едно гледам Янукович. Факт е, че някои хора искат този пост, каквито и да са им причините. Факт е, че работата е трудна и мръсна. КОйто е искал да я върши, да е мислел дали може да я върши добре преди да се заеме. Писна ми да слушам "да им целуваме крака, щото работата е ужасна".

Ако модерирането е толкова отвратително, предлагам всеки един член на този клуб да модерира по 3 седмици в годината. Фукла явно е много заинтересована да има ред и разбирателство, ще сътрудничи.

Пътят към ада е постлан с добри намерения.

~Джон Милтън


Тема Re: Я помисли пак.нови [re: hot pocket in the 4O]  
Автор Koтkaтa Mapтa (пясъчник)
Публикувано15.01.05 11:32



Работата наистина е ужасна. Има много благодарни за модериране клубове, но този не е от тях. Аз не бих станала мод и наистина съм благодарна на всеки, който се справя. Нямам нито нужното време, нито нервите... Ако ти станеш - отношението ми към теб ще е същото.
Досега повечето модератори са се справяли много добре, драмите настават винаги пост-изборно.

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.