Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:23 06.07.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема детски книжкинови  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано13.01.05 12:25



Вчера попаднах на тази студия (сестра ми я ползваше за някакъв курсов проект), за хомосексуалността в детско-юношеската литература.



И се сетих за Пипи, разбира се, как по някакъв начин ми е беше близка... Сетих се и за Джордж на Инид Блайтън - как си падах по нея (разбира се, чак вчера се присетих за нея)... Точно томбой като мен:)
За Роня...

Хех...

По някакъв начин свързватете ли детски книги и техните герои/героини със своята сексуалност?
В друга тема говореха за героините от "Млада гвардия" - имахте ли си героини, с които се индентифицирате, и такива - в които се влюбвате?

Аз лично исках да съм Роня, Дъщерята на Разбойника, но ако може, Аника да ми е приятелка:) Мхм...


п.с. днес явно съм го ударила на флудене (направо цунамене)



Тема Re: детски книжки [re: dexter_sum]  
Автор Kultivirana ()
Публикувано13.01.05 13:04



"Повест за Зоя и Шура" ... ако не друго, то поне исках да имам такъв брат и сестра . Изплакала съм героизма и жертвоготовността им ...

Исках да бъда Тойм Сойер и да си боядисвам огради по цял ден

Исках да съм Незнайко от загубения свят и да мога да си говоря с магерата ... или поне Карлсон от покрива - с перка на гърба - задължително! но не заради бомбоните, които се консумират заедно с хартийките

Сънувала съм често, че съм ПУМУКЪЛ - човечето с рижава коса което може да изчезва когато си поисака ...

Така като се замисля май не съм искала да бъда като някоя героиня - освен Пипи, разбира се ... хм ... откривателката на `спунк`.

Не знам защо не ми е останала силна следа от никоя героиня, която да ме `прелъсти` докато я чета - Фея, Принцеса, Госпожица, Царица или спяща красавица :Р


пп
сетих се за Пепеляшка - бих искала да я открадна от всички, които я тормозиха и навикваха, да избягаме далеч, да заживеем заедно, щастливо и охолно,
и да си народим цяла къща деца! :)

Шегувам се последното ... възрастта на която четох кнжката и слушах плочата, не ми е било на дневен ред в мислите и усещанията, да имам съвместен живот с някой - докрая на дните ми

ппп
хубаво цунами .)



Тема Re: детски книжкинови [re: dexter_sum]  
Автор K. (елеш)
Публикувано13.01.05 15:18



хмм, много са ми бегли спомените.

за пипи-бях луд фен. чела съм книжката поне 3-4 пъти и сега като се замислям, май се идентифицирах с нея. за инид блайтън кимам възторжено в съгласие :) учудвам се да разбера, че някой в българия всъщност е чувал за нея. мисля, че и аз намирах джорджи (май така се казваше?) за интригуваща. но мен самата книга (петимата и караваната) ме погълна.

после си спомням, че четях детските книги на роалд дал в захлас. исках да съм матилда и бях много умилена от отношенията между нея и нейната учителка :)

i've got static in my head, the reflected sound of everything...


Тема Re: детски книжкинови [re: dexter_sum]  
Авторlndian (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 17:08



Уф, Декстер, най-сетне да чуя нещо близко. тотално и абсолютносвързвам ориентацията си с две суперсилни мании, подражание и идентефициране - в Пипи и в андрогенната МЕРИ ПОПИНЗ ! Стил, стил и само стил, съвършенство във всички отношения! Само за "Деви" ! Знам че са много различни, доста несъвместими... Първо беше Пипи, и заради нея сега харесвам буч. кое ме пленяваше - самотата и...В нея има нещо тъжно самотно и голямо, като кит или айсберг е! Рисувах си лунички и т.н. После открих Мери, и беше съвсем различно. Тайнствена е, тъмна е и бая на садизъм избива... Абе в нея няма нищо женско, не знам Памела Травърс какво си е мислила...
Уля Громова беше още по-късно, обаче не мога да изброя всичките ми идентификации, защото ще стане дълго. С две думи, тези с томбой са абс. неадекватни, защото като молък не бях обратното на томбой - тормозено дете с двойки по физкултура. По-близо до истината, всъщност адски близо са идентификациите ми с "Мио, мой Мио!" и Джонатан от "Братята с лъвски сърца", а също с Муминтрол или Атрею от "Приказка без край". Дни, ама цели дни съм си измислял как ще направя филм по "Мио" и ще имам такъв верен приятел Юм Юм, как ще се борим с дракони, ще бъдем заточени в тази планина и т.н. , и това даже в последните години го мисля по цял ден.
Забравих най-важните идентификации - всички принцове от приказките на Андерсен като"Малката русалка", Кай от "Снежната царица" и пр. , въпреки че са отрицателни. Тоест, идеята ми е аз да съм Кай, а приятелката ми да е малката Разбойничка!



Тема Re: детски книжкинови [re: lndian]  
Автор hot pocket in the 4Os (член с акъл)
Публикувано13.01.05 20:33



Мери Попинз е невероятна! Трябва веднага да си намеря копие, от години не съм я препрочитала.

Пътят към ада е постлан с добри намерения.

~Джон Милтън


Тема Re: детски книжкинови [re: K.]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано14.01.05 09:25



Мисля, че нито една нейна книга не е превеждана.
Ще можем ли да направим нещо по въпроса?

Вероятно трябва да се намери издателска къща, която да има желание да откупи издателските права.

На теб това превежда ли ти се?



Тема Re: детски книжкинови [re: Kultivirana]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано14.01.05 09:30



"Зоя и Шура" съм я чела доста пъти, и до ден днешен я намирам за привлекателна и четивна, но... не ми харесваше Зоя, прекалено добра, праволинейна, направо съвършена... Виж, Шура ми беше много любим - едно мило буйно момче:).

Винаги се разстройвах на края.



Тема Re: детски книжкинови [re: dexter_sum]  
Автор K. (елеш)
Публикувано14.01.05 09:30



инид блайтън бих превеждала с усмивка от едното ухо до другото, всяка страница. :)

но представа нямам как седи въпросът с издателствата.

i've got static in my head, the reflected sound of everything...


Тема Re: детски книжкинови [re: K.]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано14.01.05 09:32



Ние с теб сме малкоооо... несериозни
Но трябва да се провери!



Тема Re: детски книжки [re: dexter_sum]  
Автор K. (елеш)
Публикувано14.01.05 09:35



първо субтитрите. само нека ми мине сесията. не съм забравила. :)

i've got static in my head, the reflected sound of everything...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.