Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:09 21.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Тапетно изкуствонови [re: Loretta]  
Автор StoneBitch (wtf)
Публикувано11.01.05 16:51



Мислех отдавна да пиша по тази тема, когато разгледах фотографиите на Миша Гордин. Веднага асоциирах с Ешър и дори мислех да постна негови неща за сравнение. Може и да греша, но за мен подобни неща са далеко от изкуството. Това са "офисни произведения", което не значи, че ги отричам. Естетични са, но не носят нищо емоционално в себе си. Душевният заряд в подобни неща е равен на нула, поне за мен. Пиша това, защото бих искала да видя какво ви е развълнувало гледайки картина, фотография или просто "нещо".
За себе си - миналата година имаше изложба на Златю Бояджиев в 3 софийски галерии. Преди това бях виждала в книги "Свинарка", тогава я видях на живо. Може би съм седяла над половин час съзерцавайки картината и мислейки свои неща. Беше нещо невероятно.

Поздрави!



Тема Re: Тапетно изкуствонови [re: StoneBitch]  
Автор K. (елеш)
Публикувано11.01.05 17:03



съгласна съм за escher. наистина майсторски направени неща, в които очевидно е вложен идиотски труд, но хм...не ми действат. интересни са от пространствено-идейна гледна точка, но толкова.

наистина снимките на миша гордин адски напомнят ешер като почерк. но не съм почитател на така позьорска фотография. май предпочитам по-естествена фотография.

казвам всичко това не с цел да се заяждам, разбира се. смятам, че може да се получи интересен разговор и за такива неща.

anyday, на теб какво ти харесва във фотографиите на гордин?

i've got static in my head, the reflected sound of everything...

Редактирано от K. на 11.01.05 17:08.



Тема изкуствонови [re: K.]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано11.01.05 22:59



Това ме подсети, да попитам - доколко е изкуство творчеството на Лени Рифенщал?

Малко е оф-топик, но нямаше къде другаде.



Тема Re: изкуствонови [re: dexter_sum]  
Автор StoneBitch (wtf)
Публикувано11.01.05 23:43



:) Ми доколкото може да се нарече артист всеки поръчков такъв.:) Има ли значение дали ще правиш филм по поръчка на Хитлер или ще рисуваш картини по поръчка за фоайе на банка?:)



Тема Re: M.C. Escherнови [re: So_HaPpY]  
Автор Cъc зaxap (но сладка)
Публикувано12.01.05 07:47



Hm, interesna li4nost...daje mnogo interesna.
Az sym priwyrjenik na po-toploto izkustwo, no bih kazala, 4e tozi Es4er, Ekher...ne znam kak da go pro4eta, e dobyr.

да обичам насила, без любов да има
да обичам с тревога - този път не мога


Тема Re: изкуствонови [re: StoneBitch]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано12.01.05 08:50



Не знам, понякога границите между пропаганда и изкуство много се размиват, особено ако пропагандистът си го бива:)
Замислих се за Рифенщал, защото никой не отрича стойността на това което прави, даже мнозина признават "Триумфът на волята" (забранен за разпространение, аз не съм го гледала) за шедьовър, като и двата и филма за Олимпииските игри в Мюнхен, но фактът, че възпяват Третия райх и нацистки идеи, ги прави напълно неприемливи.



Тема Re: Тапетно изкуствонови [re: K.]  
Автор anyday (~)
Публикувано13.01.05 00:11




много точна е репликата ти "не ми действат"
а на мен точно обратното, бъркат ми под кожата ...като жигосване и бавно избледнява.... провокира ме да мисля, подвежда ме да чувствам безсъзнателно .....медитативно. да, точно като фон, който отключва способността да медитирам

не се сдържам да отворя дума и за любимата си думичка *концепция* е, жестоки са концепциите в тия фотографии!

и ако се опитам да ги сравня, escher е математик, а гордин композира образи с математическа точност. а кой каква емоция предизвиква, май зависи повече от наблюдателя

и още за сравненията...... гордин ми напомня ужасно много на dali. какво мислите за това сравнение?




Тема Re: Тапетно изкуствонови [re: anyday]  
Автор StoneBitch (wtf)
Публикувано13.01.05 00:54



Дали обвинява Пикасо, че рисунките му не са естетични, а той самият рисува красивото. Което пък съвсем ме отбля на "Смърт във Венеция", където драмата на писателят беше, че разбра в края на живота си, че красивото не винаги е "добро". То стана една дълга и широка, и може да се напишат още тон неща и за влюбването, и прочее.:)

На мен лично Гордин не ми напомня на Дали. Дали е перфекционист, но не ми е плакатен.:) Ай сега критика от вестник "Борба".:)

Поздрави.:)



Тема Re: Тапетно изкуствонови [re: StoneBitch]  
Автор anyday (~)
Публикувано13.01.05 14:07




от "Смърт във Венеция", красиво, добро... се отнесох към "Портретът на Дориан Грей". и той красив, но добър... едва ли! и за Гордин си зададох същия въпрос - злият Гордин! хаха

поздрави ти!




Тема Re: Тапетно изкуствонови [re: anyday]  
Автор StoneBitch (wtf)
Публикувано13.01.05 19:30



Не, че е зъл, просто ми е твърде "пресметнат".:))) Защото ако отворим тема за "доброто и злото" - майкоЛ, това си е за форум "Философия".:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.