Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 11.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ч.Р.Д., InSpe!!!нови  
Автор ДжeмиМодератор (Quick Silver)
Публикувано11.10.04 22:52



Тук вали. Освен, че е студено и мъгливо, локвите са навсякъде. Направо дебнат изпод плочките на тротоара. Миг невнимание - и мокро до коляното. В най-добрия случай. Ако случаят не е от най-добрите, продължаваш напред във вид на калинка.
Разхождам си точките и си мисля. За това, че винаги има "с надежда". Не само утре - а понякога дори и днес. Винаги има някой, който да си мисли за теб. Винаги има някой, който да те обича. И винаги - дори и в най-големите студове и локви - има двама, които се целуват. И те карат неволно да им се усмихнеш. И да продължиш нататък с надежда.

Продължавай!




П.П.: Дълго търсих и разпитвах за картинка на чаша с ром...
Накрая намерих тази... ъъъ... чашата е отзад...
Наздраве!!!

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: Ч.Р.Д., InSpe!!!нови [re: Джeми]  
Автор EVl (леден полъх)
Публикувано11.10.04 23:33



Честито и от мен!

(пеейки)
Излизам от мрака,
за да се превърна в светлина,
да пускам музиката,
за да се слея с тишината....

Изхвърлям чадъра си,
за да усетя дъжда,
качвам се на най-високия блок,
за да поздравя вятъраааааа.....

...черни въглени скучаят върху моята съдба....


Тема Re: Ч.Р.Д., InSpe!!!нови [re: Джeми]  
Автор kultivirana ()
Публикувано12.10.04 09:33



Ч Р Д !


Никога да не остава Пътя ти без цветове .)

По Пътя, водещ към Човека,
който слага точката
на тъжните изречения.





Тема Щастлив рожден ден, рошличке :)нови [re: Джeми]  
Автор Koтkaтa Mapтa (Gemini inside)
Публикувано12.10.04 11:48



Усещам, че не ми е достатъчно да ти пожелая да си щастлива...
Нищо, свързано с теб, не би могло да бъде еднозначно и безпространствено... Ако има нещо, което искам да ти подаря, то е звук. Глас. Плътност.
Думите днес не ме слушат. Как се нарича обратното на сензорна депривация? Не мога да филтрирам измежду чувствата и образите и спомените това, което искам да ти кажа, но с цялата си душа благодаря на ”случайностите”, довели те при мен. Понякога не искам да разбирам. Искам просто да ни има.

Най-голямата тежест ни огъва, притиска, поваля ни на земята. Но в любовта лирика на всички времена телата копнеят за тежестта, която е образ за интензитет и пълнота. Колкото по-голяма е тя, толкова по-близо е животът ни до земята, толкова по-реален и истинен.

Пълното отсъствие на тежест води дотам, че ставаме по-леки от въздуха, отлитаме и се отдалечаваме от земята и земното така, че сме само наполовина истински и движенията ни са колкото свободни, толкова и незначителни.

Кое да изберем, значи? Тежестта или лекотата?

Парменид си е задал този въпрос в шест век преди н.е. Видял, че целият свят е изграден от двойки противоположности: светлина - тъмнина, нежност - грубост, топлина - студ, битие - небитие. Според него единият полюс *светлина, нежност, топлина, битие) бил положителен, другият - отрицателен. Всичко това звучи елементарно, но съвсем не е безпроблемно: кое е положителното - тежкото или лекото?

Парменид отговорил: лекото е положително, тежкото е отрицателно.

Бил ли е прав или не? Това е въпросът. Сигурно е само едно: противоречието на лекото и тежкото е най-тайнственото и многозначителното от всички противоречия.


... малко доста свободен превод по Милан Кундера :)

Студено е. Въпреки това ще ти сънувам пролет...



Разбрах, че липсата на удовлетворение в човешкия живот се дължи на факта, че ние никога не преодоляваме травмата от раждането, нито пък страха от смъртта. Раждаме се само анатомично и не смогваме да завършим и интегрираме този процес в психологически план- Симптоматични за тази ситуация са въпросите за смисъла на живота. Щом животът е цикличен и включва смъртта, то не е възможно да откриеш смисъл в него, ако се осланяш на разума и логиката. Човек трябва да се гмурне в потока на жизнената енергия и да се наслаждава на собственото си същуствуване – тогава стойността на живота става ясна само по себе си.

Станислав Гроф
Приключението да откриеш себе си


ОБИЧАМ ТЕ!!!

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова

Тема Re: Ч.Р.Д., InSpe!!!нови [re: EVl]  
Автор Koтkaтa Mapтa (Gemini inside)
Публикувано12.10.04 11:54



Хей...
Боже, как ме усмихна. Това парче е по текст на най-добрата ми приятелка...

Излизам от мрака,
за да се превърна в светлина,
напускам музиката,
за да се слея с тишината.
Изхвърлям чадъра си,
за да усетя дъжда.
Качвам се на най-високия хълм,
за да поздравя вятъра...


Е, понякога и блокът върши работа... :)

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Ч.Р.Д., InSpe!!!нови [re: Джeми]  
Автор So_HaPpY (Мъник)
Публикувано12.10.04 15:40



Сърдечни усмивики, голямо наздраве , също толкова усмихнато като онова ... априлско и деветоетажно...

Някак си не мога да пожелавам хубаво, ъм...сещаш се какво искам да кажа..
Нека просто...и на твоята овца, чийто напорник е рисувам в бързината е забравена малката каишчица - добавка към него...защото така винаги ще следва продължение...

...and let the sunshine



Тема Re: Ч.Р.Д., InSpe!!!нови [re: Джeми]  
Автор fireball (нека бъде)
Публикувано12.10.04 22:00



Хм... никога не ме е бивало с лекота да боравя с думите като колежките тук... но не мога и аз да не ти пожелая Честит Рожден Ден... и нека цялата вселена ти се усмихва... и ти пее... просто се заслушай...

The heart is a lonely hunter.


Тема Re: Ч.Р.Д., InSpe!!! [re: Джeми]  
Автор StoneBitch (wtf)
Публикувано13.10.04 00:24



Честит празник и от мен! Продължавай да пишеш.

Поздрави!



Тема Re: Ч.Р.Д., InSpe!!!нови [re: Джeми]  
Автор Филифьoнkaтa (фейщица)
Публикувано13.10.04 13:23



Честито и от мен, везничка такава. И да не си губиш равновесието. ;)

There's too much beauty in the world.Sometimes I feel... I just can't take it all...


Тема Re: Твоята приятелка:))нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор EVl (леден полъх)
Публикувано13.10.04 17:08



Не знам твоята приятелка как е измислила текста, но Мая пее "блока" и съм 100% сигурна!

Радвам се, че си се усмихнала:)

...черни въглени скучаят върху моята съдба....



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.