Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 04.07.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Прошканови  
Автор Aby (®)
Публикувано22.02.04 16:11



Днес е Прошка.

Та се чудя осъзнават ли хората, че когато поискат прошка това означава, че отчитат грешките си, разкайват се за тях, съзнават, че постъпките им са били неправилни, независимо дали са били осъзнати и не биха повторили действията си отново?

Чудя се и дали като даваме прошка съзнаваме колко отговорно е това. Колко Богохулно и лицемерно е да кажеш: Простено ти е от мен, дано и Господ ти прости, ако вътре в себе си не си простил. И в крайна сметка колко трудно е да се прости наистина, колко труден е днешният ден?.....



Път след път, пътища много...

Тема Прошката е мистичен актнови [re: Aby]  
Автор Koтkaтa Mapтa (PerpetuumMobile)
Публикувано22.02.04 16:23



... еднакво важен и за прощаващия и за опростения.

Трудно ли е наистина? И кое го прави трудно?
Това наше неизкоренимо Чувство за Собствена Значимост...

Трудно ли прощаваш?

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: Прошката е мистичен актнови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Aby (®)
Публикувано22.02.04 16:57



Прощавам лесно, дори забравям лошите неща до момента в който Нещото е Не простимо по моята ценностна система. За щастие това се случва рядко, тогава просто го изхвърлям, гледам да се махна от него, да избягам и отново забравям... В даден миг като се обърна и помисля, виждам, че съм простила или вече съм в състояние да го сторя...
Което съвсем не означава, че отпечатък не е останал. Огледалото през което вече гледам човека е спукано и доста повече взиране е необходимо за да съм сигурна, че това което виждам е истинският образ... А не съм добре с очите и предпочитам да не се кьора толкова...
Израстнала съм с убеждението, че лошите мисли, чувства... таенето на неприятни спомени са пагубни. Вредни са за нас и ни изяждат духовно. Как успях да го постигна не знам, не беше трудно, предполагам или ми е заложено или обясняването на това от ранно детство ми е повлияло, но не задържам лошотията в мен и съм много щастлива от това. Както казва майка ми: Щастлива, че мога да забравя...



Път след път, пътища много...

Тема Re: Прошканови [re: Aby]  
Автор ДжeмиМодератор (just blacked)
Публикувано22.02.04 22:36



Дали хората осъзнават или не... хъм... всеки отговаря за себе си.
По-важно ми е аз дали осъзнавам какво правя, когато изричам "прощавай"... от колко дълбоко в мен извира то и съпътства ли го истинско покаяние.
Още по-важно ми е, когато изричам "простено да ти е" - да знам, че никакви утайки не остават в душата ми. Защото иначе и най-малкото петънце, изтървано от поглед, с времето отново се превръща в обикновена мръсотия.
Иначе и в двата случая предпочитам да си замълча.

А днешният ден е формален... веднъж в годината да имаме добър повод да надникнем в себе си и да ни се поразмърда съвестта. Иначе всеки ден е добър ден за Прошката - да я поискаш и да я дадеш - когато е от дълбините.

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: Прошканови [re: Джeми]  
Автор Koтkaтa Mapтa (PerpetuumMobile)
Публикувано22.02.04 22:50



Здрасти, стерео :-)
Може би е наложително формален. Като с празниците. Фокусира енергията.

”Бъдете състрадателни - всеки води своята тежка битка.” - Платон


Тема Re: Прошканови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Pistol (новак)
Публикувано23.02.04 00:31



Gledah edin film Mystic River
ne znam dali e rasprostranen v bg-toi e obsto vseto nov amerikanski film
gorchi, zastoto stava iasno, che idva edin moment kogato nestata sa Nepopravimi
i da ima proshka...
oste edin film, mnogo tezak"The Killing Kind"- ne znam,kak sa go preveli na balgarski, filmat e angliiski, mnogo tezak film, obache e samo-retrospektivno-nasochvast za opredeleni individi, kato men samata, primern o-niakoi gledal li go e?

sold out


Тема Re: Прошканови [re: Pistol]  
Автор Koтkaтa Mapтa (PerpetuumMobile)
Публикувано23.02.04 00:46



Идва момент - понякога - в който нещата са изчерпани.
Но и тогава е хубаво да си тръгнеш с леко сърце, че никому нищо не дължиш и никой на теб не ти дължи... и просто да си продължиш по Пътя, който е твой и да срещаш хората, които са за теб...
Нещо не съм фен на фаталистичната теория за Непоправимите неща.

”Бъдете състрадателни - всеки води своята тежка битка.” - Платон


Тема Re: Прошканови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автортиrъp (Нерегистриран)
Публикувано23.02.04 00:58



знаеш ли Котко и аз не съм фаталист и смятам, че човек трябва да може да поиска, и да може да даде прошка. Но ако си отнел по "погрешка" човешки живот ще си дадеш ли прошка сам на себе си ...



Тема Re: Прошканови [re: тиrъp]  
Автор Koтkaтa Mapтa (PerpetuumMobile)
Публикувано23.02.04 01:09



Вероятно не.
Дай Боже да не ми се случва. И никому...
Въпреки надземната логика на Вселената, която понякога е напълно неразбираема... Там, надявам се, винаги има кой да ни прости.

”Бъдете състрадателни - всеки води своята тежка битка.” - Платон


Тема Re: Прошканови [re: Aby]  
Автор Lessy* (аз съм)
Публикувано23.02.04 08:28



мда, вчера гледайки ТВ, чух хубава мисъл: "Аз не мога да ти простя, дано Господ ти прости". Просто споделям, защото ми направи впечатление... и ми е малко мътно. Докосвам го като усещане, но не съвсем.

А от друга страна се питам...дали ако на себе си не можем да простим, можем ли да прощаваме на другите?

Понякога съм бяла и добра,
понякога съм си е***а майката.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.