Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:03 18.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Ем просто ми хареса... :))))нови  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано08.02.04 23:32



"Един човек взел пари и ги турил в джоба си. Джобът бил пробит, паднали парите. То е погрешка. Минава подир него друг човек, намира парите, радва се човекът, че Господ промислил заради него. Твоята слабост в дадения случай е радост за другите. Какво има, че през джоба паднали парите? Направил си погрешка. Зарадвай се, че твоята погрешка е добро за друг. Този човек, който намери твоите пари, един ден ще се върне при тебе. Той ще каже: “Едно време, благодарение на твоя скъсан джоб, ти ми направи една услуга, сега аз ти дължа”. Това, което си изгубил, то ще се върне при тебе. Няма нещо в света, което може да се изгуби. "

Беинса Дуно


Няма да допусна да съм жалко отражение на лошия ти вкус...

Тема Re: Ем просто ми хареса... :))))нови [re: mireto:)]  
Автор Jupiter (1000th Ocean)
Публикувано08.02.04 23:56



Що всички са луднали по тоя Беинса Дуно? Тва ми прилича като треската по Хари Потър...някаква масова истерия...само мен не можа да ме хване...
и по добре



Тема Re: Ем просто ми хареса... :))))нови [re: mireto:)]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано09.02.04 03:40



ако бях този, дето е намерил парите - щях да се извиня на този, дето ги е изтървал. няма смисъл да ти обяснявам, защото независимо от високия си интелект, няма да го разбереш. липсва ти злялост. нормално за възрастта ти.

харесвам те,
Вени

IMAGINE...


Тема Ох...нови [re: Джeйн]  
Автор Koтkaтa Mapтa (философ)
Публикувано09.02.04 07:55



... а ти пак раздаваш квалификации. А можеш ли само да я харесваш? Без другото...
Защо имплицираш, че зрелостта има нещо общо с възрастта? Понякога е така, понякога не е, обаче. Бъди внимателна какво предпоставяш.

И пак, не съм съгласна с теб. Защото това, което мирето харесва на този текст е нещо невероятно важно. С простички думи той казва, че каквото си дала, се връща. Независимо от коя посока и много често от съвсем различна, в която хич и не очакваш. Щом някой е ”загубил” нещо, значи не му е било нужно, но е било нужно на друг, който да го намери. Това е Вселенското правило. Би следвало да му благодариш, не да му се извиняваш. Но може би и аз не съм достатъчно зряла, за да разбирам... Само знам, че когато си отворен за нещата, които ти се случват, нищо ”грешно” не може да стане. Това, което е излишно, си отива, за да го замести друго. И то съвсем безболезнено, стига да не се вкопчиш в него. Знам още, че животът е танц. Че колкото повече предаваш на друг, толкова по-широк ставаш, за да се излее в теб същият този неизчерпаем, шарен, прекрасен, дищаш живот. Затвори очи и танцувай, Джейн. Пожелавам ти го!

... което винаги ми напомня за ”Лунната стая” на Валери Петров:

- Какво е валсът,
питаш ни ти.
Той е танц, при който
човек се върти.

Върти се не сам,
въртят се двама:
за валса са нужни
кавалер и дама.

Преди много години
един момък видял
една млада девойка
на някакъв бал.

Той на валс я поканил,
тя му дала ръка
и валсът, и валсът
завъртял ги така

вихрено, радостно,
че скоро след бала
се оженили те
и тя с радост му дала

3/4 цели
от своето време
и той и дал 3/4
от своето бреме

и в 3/4 такт
се родило бебе,
което приличало
1/4 на тебе,

така че остава
положителен факт
това, че без валса
в 3/4 такт,

не щеше да има,
драго Росенце мое,
сега кой да разпитва
валсът какво е.



Добро утро и хубав понеделник на всички.

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: Ем просто ми хареса... :))))нови [re: Jupiter]  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано09.02.04 08:21



аз луднала не съм...нали казах - просто ми хареса..като думи


Няма да допусна да съм жалко отражение на лошия ти вкус...

Тема Re: Ем просто ми хареса... :))))нови [re: Джeйн]  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано09.02.04 08:21



ем ади пробвай...не е мн весело да кажеш "няма ти обясня, щот немаш толко интелект"

пробвай се!


Няма да допусна да съм жалко отражение на лошия ти вкус...

Тема Re: Ох...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано09.02.04 08:22



Подобно! :)))))


Няма да допусна да съм жалко отражение на лошия ти вкус...

Тема Re: Ох...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано11.02.04 15:33



аз (не Беинса Дуно) имам сходно мислене. единствената, но съществена, разлика е, че моето мнение е негативно - за разлика от това на Мирето.

какво мисля и чувствам:

когато направиш зло, то рано или късно ти се връща - в неочакван момент, в неочаквана форма. а най-лошото е, че понякога се връща не на тебе, а на твой близък, което е много по-гадно, отколкото на теб.

злото като бумеранг.
нищо никога не остава ненаказано.

и още мисля:
за разлика от злото, доброто не среща никога задължително добро в ответ. за разлика от злото. не е случайна приказката "нито едно добро не остава ненаказано".

тъжно е - ако съм права. за съжаление, мисля, че съм

IMAGINE...


Тема Re: Ем просто ми хареса... :))))нови [re: mireto:)]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано11.02.04 15:44



ееей!!! някога да съм мислела и казвала, че нямаш висок интелект?!???? няма да се изтъквам, но съм спорила неведнъж в клубовете, че си твърде интелигентно за възрастта си момиче. и на живо ми се е случвало да споря за теб.

не ти се слагам с това, а наистина го мисля и се дразня, когато те упрекват в ниска интелигентност. щото ценя това сравнително рядко качество - интелекта.

а обяснението - мисля, че го написах в последния си постинг.

и още нещо, което знам, че разбираш: няма абсолютна истина. знам, че звучи парадоксално - но и ти си права, и аз съм права. животът е многоцветен, а не черно-бял.

съжалявам, че съм ти казала нещо, което те е накарало да се чувстваш не мн. весело.
извинявай.....

IMAGINE...


Тема Не си права.нови [re: Джeйн]  
Автор Koтkaтa Mapтa (светулка)
Публикувано11.02.04 17:13



И не си правиш услуга да заемаш жертвена позиция. И едното е така, и другото. Енергия в тая Вселена на се губи. Енергията, понеже, Джейн, няма усет за добро или зло. Нея просто я има. Това, което я прави една или друга, е нашето възприятие... И няма логика едната енергия да се държи различно от другата.
Всеки получава обратно това, което е изпратил навън в тоя свят. Може да се спори дали му се връща тройно... нямам идея, не съм го мерила.

за разлика от злото, доброто не среща никога задължително добро в ответ. за разлика от злото. не е случайна приказката "нито едно добро не остава ненаказано".

Провери си виждането. Вселената не допуска неравномерия. Това, че нещо ти изглежда несправедливо, не означава, че действително е така. Колкото до приказките, те често са клишета на болна народопсихология.

This is why the lady is a PUNK!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.