Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:51 08.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Ем просто ми хареса... :))))  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано08.02.04 23:32



"Един човек взел пари и ги турил в джоба си. Джобът бил пробит, паднали парите. То е погрешка. Минава подир него друг човек, намира парите, радва се човекът, че Господ промислил заради него. Твоята слабост в дадения случай е радост за другите. Какво има, че през джоба паднали парите? Направил си погрешка. Зарадвай се, че твоята погрешка е добро за друг. Този човек, който намери твоите пари, един ден ще се върне при тебе. Той ще каже: “Едно време, благодарение на твоя скъсан джоб, ти ми направи една услуга, сега аз ти дължа”. Това, което си изгубил, то ще се върне при тебе. Няма нещо в света, което може да се изгуби. "

Беинса Дуно


Няма да допусна да съм жалко отражение на лошия ти вкус...

Тема Re: Ем просто ми хареса... :))))нови [re: mireto:)]  
Автор Jupiter (1000th Ocean)
Публикувано08.02.04 23:56



Що всички са луднали по тоя Беинса Дуно? Тва ми прилича като треската по Хари Потър...някаква масова истерия...само мен не можа да ме хване...
и по добре



Тема Re: Ем просто ми хареса... :))))нови [re: mireto:)]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано09.02.04 03:40



ако бях този, дето е намерил парите - щях да се извиня на този, дето ги е изтървал. няма смисъл да ти обяснявам, защото независимо от високия си интелект, няма да го разбереш. липсва ти злялост. нормално за възрастта ти.

харесвам те,
Вени

IMAGINE...


Тема Ох...нови [re: Джeйн]  
Автор Koтkaтa Mapтa (философ)
Публикувано09.02.04 07:55



... а ти пак раздаваш квалификации. А можеш ли само да я харесваш? Без другото...
Защо имплицираш, че зрелостта има нещо общо с възрастта? Понякога е така, понякога не е, обаче. Бъди внимателна какво предпоставяш.

И пак, не съм съгласна с теб. Защото това, което мирето харесва на този текст е нещо невероятно важно. С простички думи той казва, че каквото си дала, се връща. Независимо от коя посока и много често от съвсем различна, в която хич и не очакваш. Щом някой е ”загубил” нещо, значи не му е било нужно, но е било нужно на друг, който да го намери. Това е Вселенското правило. Би следвало да му благодариш, не да му се извиняваш. Но може би и аз не съм достатъчно зряла, за да разбирам... Само знам, че когато си отворен за нещата, които ти се случват, нищо ”грешно” не може да стане. Това, което е излишно, си отива, за да го замести друго. И то съвсем безболезнено, стига да не се вкопчиш в него. Знам още, че животът е танц. Че колкото повече предаваш на друг, толкова по-широк ставаш, за да се излее в теб същият този неизчерпаем, шарен, прекрасен, дищаш живот. Затвори очи и танцувай, Джейн. Пожелавам ти го!

... което винаги ми напомня за ”Лунната стая” на Валери Петров:

- Какво е валсът,
питаш ни ти.
Той е танц, при който
човек се върти.

Върти се не сам,
въртят се двама:
за валса са нужни
кавалер и дама.

Преди много години
един момък видял
една млада девойка
на някакъв бал.

Той на валс я поканил,
тя му дала ръка
и валсът, и валсът
завъртял ги така

вихрено, радостно,
че скоро след бала
се оженили те
и тя с радост му дала

3/4 цели
от своето време
и той и дал 3/4
от своето бреме

и в 3/4 такт
се родило бебе,
което приличало
1/4 на тебе,

така че остава
положителен факт
това, че без валса
в 3/4 такт,

не щеше да има,
драго Росенце мое,
сега кой да разпитва
валсът какво е.



Добро утро и хубав понеделник на всички.

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: Ем просто ми хареса... :))))нови [re: Jupiter]  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано09.02.04 08:21



аз луднала не съм...нали казах - просто ми хареса..като думи


Няма да допусна да съм жалко отражение на лошия ти вкус...

Тема Re: Ем просто ми хареса... :))))нови [re: Джeйн]  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано09.02.04 08:21



ем ади пробвай...не е мн весело да кажеш "няма ти обясня, щот немаш толко интелект"

пробвай се!


Няма да допусна да съм жалко отражение на лошия ти вкус...

Тема Re: Ох...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано09.02.04 08:22



Подобно! :)))))


Няма да допусна да съм жалко отражение на лошия ти вкус...

Тема Re: Ох...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано11.02.04 15:33



аз (не Беинса Дуно) имам сходно мислене. единствената, но съществена, разлика е, че моето мнение е негативно - за разлика от това на Мирето.

какво мисля и чувствам:

когато направиш зло, то рано или късно ти се връща - в неочакван момент, в неочаквана форма. а най-лошото е, че понякога се връща не на тебе, а на твой близък, което е много по-гадно, отколкото на теб.

злото като бумеранг.
нищо никога не остава ненаказано.

и още мисля:
за разлика от злото, доброто не среща никога задължително добро в ответ. за разлика от злото. не е случайна приказката "нито едно добро не остава ненаказано".

тъжно е - ако съм права. за съжаление, мисля, че съм

IMAGINE...


Тема Re: Ем просто ми хареса... :))))нови [re: mireto:)]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано11.02.04 15:44



ееей!!! някога да съм мислела и казвала, че нямаш висок интелект?!???? няма да се изтъквам, но съм спорила неведнъж в клубовете, че си твърде интелигентно за възрастта си момиче. и на живо ми се е случвало да споря за теб.

не ти се слагам с това, а наистина го мисля и се дразня, когато те упрекват в ниска интелигентност. щото ценя това сравнително рядко качество - интелекта.

а обяснението - мисля, че го написах в последния си постинг.

и още нещо, което знам, че разбираш: няма абсолютна истина. знам, че звучи парадоксално - но и ти си права, и аз съм права. животът е многоцветен, а не черно-бял.

съжалявам, че съм ти казала нещо, което те е накарало да се чувстваш не мн. весело.
извинявай.....

IMAGINE...


Тема Не си права.нови [re: Джeйн]  
Автор Koтkaтa Mapтa (светулка)
Публикувано11.02.04 17:13



И не си правиш услуга да заемаш жертвена позиция. И едното е така, и другото. Енергия в тая Вселена на се губи. Енергията, понеже, Джейн, няма усет за добро или зло. Нея просто я има. Това, което я прави една или друга, е нашето възприятие... И няма логика едната енергия да се държи различно от другата.
Всеки получава обратно това, което е изпратил навън в тоя свят. Може да се спори дали му се връща тройно... нямам идея, не съм го мерила.

за разлика от злото, доброто не среща никога задължително добро в ответ. за разлика от злото. не е случайна приказката "нито едно добро не остава ненаказано".

Провери си виждането. Вселената не допуска неравномерия. Това, че нещо ти изглежда несправедливо, не означава, че действително е така. Колкото до приказките, те често са клишета на болна народопсихология.

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: Не си права.-naistina liнови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Авторpistol (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 17:26



a spored men e prava - greshkata e ot tova che chesto Dobroto se dava tam kadeto ne triabva- zatova ne se vrasta- naprimer: zaradi moite deistvia(obmisleni) edin chovek si zapazi rabotata-v posledstvie: zaradi negovite deistvia(obmisleni) az zagubih moiata



Тема Re: Ем просто ми хареса... :))))нови [re: mireto:)]  
Авторpistol (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 17:28



takmo si misleh che Dzein triabva da se e zamislila za nesto drugo za da se izrazi kam teb po takav dvusmislen nachin, az pone ia poznavam kakav sladak divcho e



Тема А къде е писано,нови [re: pistol]  
Автор Koтkaтa Mapтa (светулка)
Публикувано11.02.04 17:37



... че ще се връща от същата посока, в която си го дал?
Божичко... ние сме Богохулници без капчица вяра...

Тези неща си имат своя логика, в която не съм склонна да се съмнявам. Независимо какво ми се случва. А в живота се случват толкова много неща... винаги ли е сигурно кое е добро и кое - лошо? Ти можеш ли да кажеш за себе си, че имаш наистина толкова силно развити сетива?

И още, къде ли "трябва" да се дава Добро? Има ли някъде правилник за това? Срещу купони ли се получава? Точно този манталитет води до изкривяването. 3ащото или даваш, или не... останалото е бакалска работа...

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: Ne e nujno da e pisanoнови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 18:04



Ako postroish cheshma v bezvoden raion, shte te blagoslaviat jadnite pytnici. Ako postroish cheshma na 100 metra ot druga, s po-sladka voda, tvoiata cheshma shte potyne v paiajina.
Izobshto ne e vse edno kyde davash i entusiazym da si davashta samo ne stiga.
A chesto pytiat kym ada e postlan s dobri namereniia.



Тема Re: А къде е писано,нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Авторpistol (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 18:07



da, az imam mnogo "silno razviti setiva", koito mi prechat da ziveia normalno;'-)), spored men "dobroto" ne se vrasta(kazano s dve dumi), no chovek stiga nakraia do izvod za vsichko koeto samiat toi e "sgreshil"- ako vsichkoto dobro se varstashe, niamashe da ima katarzis..ha ha...taka si e to..boli!!
saglasna sam s teb, no znaesh li- ne sam saglasna samo s edno - balkalskata rabota- toest v priemra koito posochvam litseto koeto mi e varna;lo n a"dobroto" sas "zlo" ste si go otnese sasto- rabotata bnaistina e bakalska!



Тема Абсолютно вярно.нови [re: didi]  
Автор Koтkaтa Mapтa (светулка)
Публикувано11.02.04 18:11



Но все пак, критериите са различни от случай в случай.
Човек си изработва усет с времето.
Нещо роптая против "принципната" нагласа...

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: Ne e nujno da e pisano-imennoнови [re: didi]  
Авторpistolet (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 18:12



даването е мнго отговорен процес! например аз това искам да бях знаела отдавна! даването е наи-отговорният процес-и също самоотдаването...е също то като вземането от някой друг, така че..бакалската работа си е отговорна!



Тема Re: Абсолютно вярно.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 18:32



Mnogo byrzo si promeniash mnenieto.
Sigurna li si, che si obmislila mnogo dobre vsichko, predi da go napishesh?
Principno polojenie e-ne e vajno samo da davash, vajnoto e i kakvo, na kogo i kyde davash. Dori vtoroto e po-vajno ot akta na davane, zashtoto togava mislish za drugiia ili drugite. A prosto davaiki prosto mislish samo za sobstvenoto si velichie na davasht.



Тема Re: Ne e nujno da e pisano-imennoнови [re: pistolet]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 18:37



Za samootdavaneto pyk da ne govorim. Tuk tomove mogat da se izpishat.
Vsichki neshtastiia mai sa sledstvie na greshno samootdavane.



Тема Сигурна съм.нови [re: didi]  
Автор Koтkaтa Mapтa (светулка)
Публикувано11.02.04 18:42



Не виждам противоречие.
Исках да кажа, че човек развива с времето усет за правилния момент и правилното време. Отнасяйки се обаче до конкретния пример, съвсем не съм убедена, че е било "грешка" да се помогне за запазването на работата. Независимо от последвалия обрат на събитията. В смисъл, това вече е въпрос на възприятие и лична парадигма.
Освен това, ако се върнеш да прочетеш, казах "или даваш, или не"... което ще рече, че има и вариант на недаване... въпросът е, ако си дал, после да няма сценарии от сорта "ама аз дадох, а сега погледнете каква черна неблагодарност ми се връща". Смятам, че всеки получава, каквото по един или друг начин е привлякъл.
Просто вярвам, че "Животът винаги е прав"... по-прав от мен и това, което аз смятам за право.

This is why the lady is a PUNK!


Тема ... чак пък всички?нови [re: didi]  
Автор Koтkaтa Mapтa (светулка)
Публикувано11.02.04 18:46



... иначе разбирам какво казвате. Ама не може да се абсолютизира. Има ситуации и ситуации. А пък т.нар. от Джейн базова нагласа на полупразната чаша просто е лична позиция, водена от личен опит... и неговото преработване. И не може да е единствено вярната.

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: Сигурна съм.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 18:51



Tochno tova kazvam i az-che ideiata ti ili da davash ili da ne e naivna meko kazano. I ti dadoh nagleden primer s cheshmata, koiato e ot pomosht za drugite i drugata cheshma-koiato samo velichae teb kato davashta.
Ne govoria za momenta sled davaneto a za vremeto predi davaneto, kogato triabva hubavo da obmislish kyde i dali da dadesh.
Ako imash 50 leva i iskash da gi dadesh na nujdaesht se, na piianica, koito si tyrsi pari za dopivane li shte gi dadesh ili na gladno dete i vse edno li shte e?

I ako jivotyt naistina vinagi e prav togava vglejdai se v nego po-vnimatelno, bezmisleno e da povtariash frazata kato zaklinanie



Тема така и не разбирам къде се разминаваме...нови [re: didi]  
Автор Koтkaтa Mapтa (светулка)
Публикувано11.02.04 18:55



Или даваш, или не.
В единия случай строиш чешма. В другия - не.
Именно според ситуацията.
Обаче, вече построил я... там, където има нужда от нея, не се чувстваш зловещо онеправдан, ако не те засипят с овации.
Просто.
Ох, уморих се.

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: ... чак пък всички?нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 19:02



Moje da se izvede pravilo, a che vsichki pravila si imat izkliucheniia, koito potvyrjdavat praviloto-otdelno.
Kogato kazvam sebeotdavane, ne viziram samo na chovek-jena ili myj. Moje i na ideia da se otdadesh, moje i na strast ili na ideal. I moje i dori da ne go syznavash. I vse pak nai-golemite neshtastiia sa sledstviia na syznatelno sebeotdavane.

I chashata taka ili inache si e poluprazna. Kogato faktite govoriat i bogovete mylchat, kakvo znachi, che ne e viarno?
Drug e vyprosyt kakvo otnoshenie ima Djein ili drug kym tozi absoliuten fakt.



Тема Полупълна, хм?нови [re: didi]  
Автор Koтkaтa Mapтa (светулка)
Публикувано11.02.04 19:05



Просто позиция.
Край.

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: така и не разбирам къде се разминаваме...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 19:09



Razbirash li kakvo ti kazvam ili sporish za sporta?
Shto za glupost da stroish kydeto ti padne. Stroish kyshta nad podvijni piasyci, sled vreme edna nosht tia vnezapno propada i zagivat nevinni hora. I ti obache si s chuvstvo za izpylnen dylg, zashtoto si dala? Ili se chuvstvash onepravdana, zashtoto piasycite vinovni?
Mnogo povyrhnostni razsyjdeniia imash, zashto se opitvash da gi nalojish, kogato se propukvat otvsiakyde.



Тема Очевидно,нови [re: didi]  
Автор Koтkaтa Mapтa (светулка)
Публикувано11.02.04 19:11



... говоря на Марсиански. Което не е никак чудно. Всъщност, на Нептунски.
Предавам се.
Който разбрал, разбрал.

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: Очевидно,нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 19:14



Govoreh predelno iasno, vse niakoi e razbral.



Тема Едно не успявам да проумея:нови [re: didi]  
Автор БиндиМодератор (..свиркай си..)
Публикувано11.02.04 19:31



как е възможно да се самоназовеш "didi" и да настояваш на това, че ти е ясно за какво става дума?!? Това наименование е прекалено обременено с гравитация, че да отлепи от земята... И май всичките ти твърдения го доказват.
Защо трябва непременно простичкото "даваш - не даваш" да се парцелира до множество частни случайчета?

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: Едно не успявам да проумея:нови [re: Бинди]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 19:46



Izobshto ne razbrah logikata, koiato vloji v pyrvata chast na tvyrdeniiata si, taka che ne se naemam da komentiram i vtorata.

Didi e imeto mi, ako se nareka kucheto bau, tova shte promeni li neshto?

Prostichkite neshta chesto sa prostovati.



Тема Re: Едно не успявам да проумея:нови [re: didi]  
Авторпиcтoл (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 20:02



интересно тъкмо исках да те питам мога ли да купя името ти, много искам да имам име като диди или дани-----(трябва ли да сложа жълтоточовече за да стане ясно че все пак се шегувам?)...

понякога хората се хващат за думите, а изпускат идеите.....



Тема Re: предишното трябваше да сенови [re: пиcтoл]  
Авторпиcтoл (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 20:04



отнесе към Бинди, всъщност, за да няма противоречия



Тема Re: Едно не успявам да проумея:нови [re: didi]  
Автор БиндиМодератор (..свиркай си..)
Публикувано11.02.04 20:36



Логиката е логиката на името. Да ти е живо и здраво, но това не отменя гравитацията в него - простички са нещата.
Иначе щеше да разбереш, че "доброто" няма конкретните параметри, които му придаваш. То просто Е. Независимо от теб, мен и всичко останало.

В тази връзка - моята котка се казва Котка... и много й отива!

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: Едно не успявам да проумея:нови [re: пиcтoл]  
Автор БиндиМодератор (..свиркай си..)
Публикувано11.02.04 20:38



Ми, пошегувай се, де... не ти преча!

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: Едно не успявам да проумея:нови [re: Бинди]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 20:52



Az syshto imam kotka-siamka, tova obache ne vijdam kakva vryzka ima s davaneto. nito pyk kakva vryzka ima dobroto s davaneto. Izglejda identificirash imeto s kotkata s davaneto s dobroto?
Vsichko, koeto kazah, e che e glupavo da smiatash che triabva da davash nezavisimo kyde na kogo i kolko i pri tova dadoh primeri. Ti gi omalovaji kato chastni, zatova shte ti dam drug primer za razmishlenie.
Ti ne mojesh da davash neogranicheno i ne si slynce da ogriavash navsiakyde. Imash opredeleni sili, koito triabva da razpredelish-rabota, dom, deca, zadyljeniia kym roditeli i drugi. Ne viarvam da ne si pravish smetkata i to s edinstvenata cel da uspeesh navsiakyde.
Tochno absoliutnoto razdavane e chasten sluchai. Ne viarvam nito ti, nito Marta da razdavate navsiakyde i neogranicheno liubov. Nai-malkoto zashtoto v tazi tema ti iavno podkrepi izmisleni teorii, zashtoto prinadlejat na priiatel i zastana sreshtu razumni dovodi, zashtoto prinadlejat na niakakyv si gravitirasht nik.
Kakvo mi dade i kak se razdade na men che ne razbrah.


Obichai kotkite no poveche obichai istinata.
Osobeno sled kato nosish i po-goliama otgovornost na moderator. Az ne vidiah bezpristrastnost, kamo li razdavane-i ot dvete vi.



Тема Re: Едно не успявам да проумея:нови [re: didi]  
Автор БиндиМодератор (..свиркай си..)
Публикувано11.02.04 21:17



Аз пък мисля, че е глупаво да се определя кое е глупавото, само защото твоята действителност не отговаря на моята - срещу това възразих.
Логика, която не пасва на твоята действителност, няма как да я възприемеш, нали? Е, да приемем, че са ни различни действителностите и да спрем да се забелязваме...

Иначе подкрепих не теория, а сходно на моето убеждение... което е напълно логично, щом подкрепям приятел, той да има сходни с моите убеждения! А "разумни доводи", пасващи на моята действителност, така и не видях.. Нито пък ми стана ясно защо се налага на теб да се раздавам?!? Ще ти се раздам тогава, когато се засечем на убеждения... не е ли логично?!?

Коя истина? Твоята или моята? Или ти знаеш Абсолютната Истина?

И какво е общото между по-голямата ми отговорност на модератор и личната ми позиция по даден въпрос? Да не би да съм те модерирала, защото не сме на едно мнение?!?

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: Ем просто ми хареса... :))))нови [re: Джeйн]  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано11.02.04 22:58



ами няма нужда да го правиш това...хората, които държат на мен, ще продължават да го правят, независимо какво се говори за мен и зад гърба ми... хората, които обичам в момента ме разбират и да ти кажа това ми е напълно достатъчно...мнението на другите не ме интересува, нека си спорят иначе кой за каквото желае...


Няма да допусна да съм жалко отражение на лошия ти вкус...

Тема Re: Едно не успявам да проумея:нови [re: Бинди]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано11.02.04 23:11



как е възможно да се самоназовеш "didi" и да настояваш на това, че ти е ясно за какво става дума?!? Това наименование е прекалено обременено с гравитация, че да отлепи от земята...



Аз пък мисля, че е глупаво да се определя кое е глупавото, само защото твоята действителност не отговаря на моята - срещу това възразих.


Az pyk mislia che e oshte po-glupavo da se opitvash da othvyrlish ili prinizish realnost zaradi imeto na predstaviashtiiat ia.



Тема Re: Едно не успявам да проумея:нови [re: didi]  
Автор БиндиМодератор (..свиркай си..)
Публикувано11.02.04 23:21



А най-глупаво е да не разбираш кога са ти предложили просто да си вървиш по пътя... с мир...

За последно: спри да ме забелязваш.. просто си върви по пътя. С мир.
За да спра и аз да те забелязвам.

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема didi:)нови [re: didi]  
АвторJesica (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 09:03



Didi,

Mai vsi4ko opira do tam koi kakvo to4no iska da
prieme za istina/fakt i kakvo ne iska ili ne mu
otarva ili...e nesposoben da go vidi, osaznae i t.n.
Zatova nqma po-hubavo neshto ot tova
v jivota si da sreshtash vse pove4e hora,
s koito da Razgovarqte na Edin i sasht ezik-
ina4e se polu4ava...vseki si govori svoeto
i obshtuvaneto e po4ti monologi4no:)
Haresva mi kak mislish!



Тема Re: Не си права.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 14:54



това, което казах, не е в никакъв случай жертвена позиция. това ми остана най-силно в главата като учих философия. на всеки учащ я, му импонира някаква форма на философията. или даден философ, толкова богат, че е цяла област - Платон, Хегел, Кант.... е, аз не бях с такъв обхват. или бях друго устроена. привличаше ме най-много Изтока. и още - т.нар. природна/естествена философия.

че нашата БГ психология е болна - мисля, че е тривиалност от почти преди два века. аргумент:

"...Не сме човек,
не сме човек,
а мърша...."


Петко Славейков

а за неравномерностите във Вселената - бих ти дала - ако можех - великолепната книга на братя Стругацки "Милиард години до свършване на света"... , която точно това й е темата - неизбежните неравновесия във Вселената...

ама как да ти я дам - като е на БГ - а нямам пари да сканирам 200 страници :( едва ли я има на немски или английски... а ми е толкоз любима, че и на теб дори не мога да я пратя...



IMAGINE...


Тема за Марта - 2нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 14:59



И още, къде ли "трябва" да се дава Зло? Има ли някъде правилник за това? Срещу купони ли се получава? Точно този манталитет води до изкривяването. 3ащото или даваш, или не... останалото е бакалска работа...

ако твоето твърдение е истина, логически следва, че и моето е такова. щото и злото са като двете страни на една монета.

IMAGINE...


Тема за Марта - 3нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 15:04



а срещу "безпринципната"?

щото и такава има. и не е по-жестока понякога от "принципната".

IMAGINE...


Тема didiнови [re: didi]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 15:06



мислите ми са близки до твоите....

което не значи, че не обичам Марта!!!!

IMAGINE...


Тема Марта - 4нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 15:09



животът като такъв е безсмислен. ако не съм права - обясни ми смисъла му.

IMAGINE...


Тема Re: ... чак пък всички?нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 15:20



да съм казала, че е единствено вярната???? ами не съм, щото не съм такъв тъпак, какъвто ме изкара с оцевката си за наполовина празната чаша. казусът с чашата е дистинкция в най-чистия й смисъл.

мислех, че ще разбереш въпросната дистинкция - има два типа хора - едните с едната нагласа, другите с другата. няма средно.

ако е необходимо да се обоснова с авторитет в психологията - ще си скъсам нервите (щото имам за какво друго да ги късам), но ще го направя.

ама все си мисля, че не си така твърда към мен, и повече си мисля, че ми вярваш - не съм го измислила аз това за чашата.



IMAGINE...


Тема Re: ... чак пък всички?нови [re: didi]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 15:24



отношението на Джейн е опит за справяне с полупразната чаша. не значи, че се опитвам да я пълня, но се опитвам да се справям с резултатите от нея.

IMAGINE...


Тема Re: didi:)нови [re: Jesica]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 15:29



сънсем си права, че го обърнахме на паралелни монолози

а се смятаме - всеки за себе си - и другите монологизиращи - че са интелигентни.

баси парадоксът ти май най-трезво дотук оценяваш ситуацията

IMAGINE...

Редактирано от Джeйн на 12.02.04 16:29.



Тема Re: Едно не успявам да проумея:нови [re: Бинди]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 16:39



може ли да удовлетвориш, моля, вроденото ми любопитство?

защо didi е обременено с гравитация?

честно питам, никакво гъбаркане!

IMAGINE...


Тема Re: Едно не успявам да проумея:нови [re: Джeйн]  
Автор ДжeмиМодератор (..свиркай си..)
Публикувано12.02.04 16:50



5 9 5 9 - комбинацията е Меркурий/ Марс. Поради по-голямата тежест на Марс. Всичко, което не е въздух, се влияе от гравитацията. Ако човекът с това име НЕ е Близнак, Везни или Водолей - гравитацията нараства. Към каквото и да гледа, този човек винаги ще гледа през филтъра на гравитацията. Което ще рече, че е много по-субективен в съжденията си, отколкото е в състояние да предположи.
Ако бях аз, много щях да си помисля, преди да произнеса нещо със силен глас...

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: Едно не успявам да проумея:нови [re: Бинди]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 17:49



а защо мислиш, че името си има гравитация? а си няма точно обратното - дух?

IMAGINE...


Тема Re: Едно не успявам да проумея:-talkuvaniaнови [re: Джeми]  
Авторpistol (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 17:51



ami togava moeto ime kakvo oznachava? zastoto az mnogo iskam da se kazvam didi

didi obicham te



Тема Re: за Марта - 2нови [re: Джeйн]  
Автор Koтkaтa Mapтa (светулка)
Публикувано12.02.04 17:52



В известен смисъл е вярно. В един много "над нещата" философски смисъл, но аз съм склонна да се съглася с това. Само дето си мисля, че Вселената се е погрижила тези неща да се случват естествено. 3атова казвам, че се развива усет, за да бъдем в хармония с нейния ритъм, а не да се мъчим да й налагаме нашия и после да се сърдим защо ни боли...

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: Марта - 4нови [re: Джeйн]  
Автор Koтkaтa Mapтa (светулка)
Публикувано12.02.04 17:55



В живеенето смисълът на всеки един конкретен живот се разкрива.
Ако ти стиска.

This is why the lady is a PUNK!


Тема май проумяваш, didi-бау :-)нови [re: didi]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 17:57



що наистина не си сложиш това име? когато тръгна dir.bg и имаше съвсем малко хора, всички бяха с човешки никове. само аз влязох с бау-бау. да видиш какъв купон стана - питаха ме с колко лапи пиша, използвам ли задните лапи, пиша ли по десетопръстната система, лая ли, като се изкефя от нещо и т.н.
е, мина време и мнозина взеха да си слагат и никове не човешки имена. каквито сега са мнозинството от никовете.

та, значи ти отстъпвам безвъзмездно първия си ник. ако искаш, де

IMAGINE...


Тема Re: Едно не успявам да проумея:нови [re: Джeми]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 18:11



абе не го разбрах - но щом ти го разбираш, сигурно е така

а за силния глас - мен ли имаш предвид? ама честно?

IMAGINE...


Тема Re: Марта - 4нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 18:18



смисъл ли се разкрива или живееш безкрайна поредица илюзии? и ти стиска - ама ти стиска да оценяваш точно това - поредицата илюзии. и да се примиряваш с неизбежността им.

IMAGINE...


Тема Re: Марта - 4нови [re: Джeйн]  
Автор Koтkaтa Mapтa (светулка)
Публикувано12.02.04 18:24



Въпрос, както винаги, на гледна точка. Никого не убеждавам в моята, след като не мога да му я покажа, нали само аз виждам нещата ТОЧНО така... дори и да застанеш до мен, видяното винаги ще е мъничко различно. А пък като си стоиш на другия полюс на полукълбото и викаш "Нали и аз съм на поюс, какво да си правя труда да идвам при тебе", смисъл хептен няма. Това не към теб, принципно.
Колкото до илюзиите. Те се разобличават. Пак ако ти стиска. Наистина е неизбежно. И ако 99% са илюзии и отпадат една по една, има някаквъв мъничък, незначителен шанс все някога да се докоснеш до онзи 1% истина...

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: за Марта - 2`нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 18:25



"се развива усет, за да бъдем в хармония с нейния ритъм, а не да се мъчим да й налагаме нашия и после да се сърдим защо ни боли..."

с това те твърдение почти май съм много съгласна даже почти съвсем

макар че не съм много така устроена, или другояче казано - не ми е силата в това. а слабостта.

ама туй не прави твърдението ти по-малко вярно

IMAGINE...


Тема Re: Едно не успявам да проумея:нови [re: Джeми]  
Авторbau-bau (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 18:27



Ne e nujno da si mislish, triabva prosto da si bezpristrastna. A ne si. Tova vprochem ne me interesuva, kydeto Marta se poiavi, vinagi stava taka.
Vylkyt kozinata si meni-nrava ne.



Тема Re: за Марта - 2`нови [re: Джeйн]  
Авторbau-bau (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 18:35



Samo ne zabraviai che da razvivash uset znachi da razvivash uset a ne da govorish, che razvivash uset.
Razlikata e goliama.



Тема Re: Марта - 4нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 18:43



това с полюсите ми хареса като метафора

а това с процентите като строга логика

бе, както е тръгнало, ще ме вкараш ти в правия път

ама много ти късам нервите, де. да не мислиш, че не го съзнавам

IMAGINE...


Тема Само да попитам,нови [re: bau-bau]  
Автор Koтkaтa Mapтa (светулка)
Публикувано12.02.04 18:44



... защо не си пишеш с регистрацията? Нещо смущава ли те?

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: Само да попитам,нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 18:49



ама ти не си следила разговора ни. тя мърмореше, че е избрала тъп ник, щото всички готини били заети. аз пък й разказах историята на моя ник /той беше първият животински тик сред съвсем малкото посетители на дир-а, когато тръгна/. и й го дадох безвъзмездно. ако го иска. щом го употребява, значи може би го иска.

а ти какво имаш против бау-баутата?

IMAGINE...


Тема Де да знаех,нови [re: Джeйн]  
Автор Koтkaтa Mapтa (светулка)
Публикувано12.02.04 18:51



... кой е правият. Пътища много.
Аргументирам се по интуиция. Щото по строга логика, нали разбираш колко голяма е вероятността да си говорим за илюзии. И изобщо, словото май не е особено добре пригодено за оставащия процент. Там трябва с други сетива.

Аз съм овен, бе!
Нерви като стоманени въжета.

This is why the lady is a PUNK!


Тема Не бе, Джейнка,нови [re: Джeйн]  
Автор Koтkaтa Mapтa (светулка)
Публикувано12.02.04 18:53



... следила съм. Ама който си има регистриран ник, може да си пише с него. Освен, ако нещо много не го смущава. Клубът, примерно. Или нещо друго.

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: Само да попитам,нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 18:55



A teb?



Тема Re: Само да попитам,нови [re: didi]  
Автор Koтkaтa Mapтa (светулка)
Публикувано12.02.04 18:59



Аз си пиша с моя си ник навсякъде. Този ми е актуалният. Имам още един и съм го обявила на всеослушание.
Иначе мен нищо не ме тревожи, но се удивлявам как някой може да инвестира толкова енергия и време да ми ходи по петите из широките полета на дира, да чете де що пиша и да се опитва да откаже приятелите ми от мен. Нещо не се получава, хм?

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: Само да попитам,-ha haнови [re: Джeйн]  
Авторpistolet (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 19:23



ha ha a haaaah oh hubavo e chovek da se smee



Тема Re: Само да попитам,нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 19:24



Da ti imam samochuvstvieto.
Ne te vijdam otdavna tam deto beshe mnogo populiarna, sigurno imash i treti nik ta ne te razpoznavam?



Тема Re: Не бе, Джейнка,-izviniavai za namesataнови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Авторpistol (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 19:24



v razgovora otnovo, no men pak mi se struva che Kotkata M. ia smustava nesto



Тема Очевидно...нови [re: didi]  
Автор Koтkaтa Mapтa (светулка)
Публикувано12.02.04 19:27



... даже и статистика ми правиш?
3а приливи и отливи не си ли чувала?

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: Очевидно...do kotkata m.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Авторpistolet (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 19:30



razgovorat se zatvori v krag- ot ochevidno do ochevidno!

ne "habi energia" da mi otgovariash, no tova e za teb- special: kak moze da si Pipi, i da si Dao, a da gi drankash takiva? kakvo ti stava?

ostanalite- molia za izvinenie za namesata



Тема Re: Очевидно...нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 19:36



Chuvala sym che vylka kozinata si meni, nrava ne. Zasega potvyrjdavash narodnata mydrost.
Vse syshtoto i vse po syshtiia nachin. Moga daje da prognoziram izhoda.
I na bas sym gotova da se hvana sys jelaeshtite



Тема Всичко може.нови [re: pistolet]  
Автор Koтkaтa Mapтa (светулка)
Публикувано12.02.04 19:43



Най-вече може, когато си Пипи и когато си Дао и когато си Котка особено...
Разбираш ли, аз имам свои си усещания... те ми дават посоката.

Хайде всеки по живо по здраво.

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: Всичко може.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 19:54



I vsichko tova-i Pipi i Dao i kotka-sa realnost li? Ili nerazoblicheni iliuzii? Ot oniia 99%?
Ti za realnost li gi imash ili za iliuzii? Shtoto ako za realnost-mnogo kofti.



Тема Не бе, Мартанови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 20:09



според мен тези, които се смущават, се смущават от прословутия проблем за анонимността. той сам по себе си е тъп - с едно изключение. ако пишещата дама работи в държавна, банкова, сериозна чуждестранна институция. за пишещите от системата на МО и МВР направо не ми се мисли. щото познавам и такива.

е? и като пишат от мрежата на съответната организация регнати - кво става?

отговорът остава за вас ама не е хубав

IMAGINE...


Тема ha haнови [re: pistolet]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 20:11



муахаха!

IMAGINE...


Тема Re: Само да попитам,нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 20:15



от мен не може.

освен ако ти не се откажеш

IMAGINE...


Тема А, бе,нови [re: didi]  
Автор ДжeмиМодератор (..свиркай си..)
Публикувано12.02.04 20:18



ти друга работа нямаш ли си?!?
Аман от навлеци, 'начи..

Ако имаш идея да сваляш клубната Котка - моля, прави го на бележки, мейли или други подобни начини за комуникация! Ако нямаш никаква идея обаче какво правиш тук - просто го прави другаде!!!

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: Де да знаех,нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 20:19



аз пък съм Рак. нервите нищо не струват, обаче има силна интуиция. дори да не знае как да я употребява.

и понеже ти си астрологичен спец, а аз - прост лаик, така ли е, както казах?

IMAGINE...


Тема Re: А, бе,нови [re: Джeми]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 20:30



Ha ha ha. Smiah v zalata. Tova na svaliane li ti izglejda? Az imam iziskan vkus Spoko



Тема Re: А, бе,нови [re: didi]  
Автор ДжeмиМодератор (..свиркай си..)
Публикувано12.02.04 20:42



А по какво да се познае изисканият ти вкус?!?
Ми, дай пример, че го имаш - дръж се изискано и ти.. баси!

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема кое ти пречи да си толерантна към Мрта?нови [re: didi]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 20:42



разбира се, това хем е твое право, хем не си длъжна да ми даваш обяснения....

IMAGINE...

Редактирано от Джeйн на 12.02.04 20:47.



Тема Re: Всичко може.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 20:54



що ли се бъркам сега ... не знам...

може би защото веднъж говорихме за котката, която ходи и броди, където си ще.
нещо за Киплинг идеше реч.

IMAGINE...


Тема Re: кое ти пречи да си то-..-oh da ti pripomniaнови [re: Джeйн]  
Авторpistolet (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 20:58



tragna se ottam che edin chovek si zagubil parite, a .......



Тема Re: Всичко може.нови [re: didi]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 21:04



не пипай котките!!!!

не само обичам котката от едноимеинната приказка на Киплинг, не само обичам котарака от "Алиса...", който имаше чудното свойство да изчезва и да остава само усмивката му във въздуха. ами отгоре на всичко отгоре вкъщи си имам 5 котки. и откак се помня - може би от 3-4 години, вкъщи винати е имало котка.

сега нали разбра, че можеш да се караш с когото и да е (включинелно и с мен), но не пипай котките!

IMAGINE...


Тема Re: no Mara ne e kotka.нови [re: Джeйн]  
Авторpistol (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 21:06



tia e svetulka!



Тема Re: кое ти пречи да си то-..-oh da ti pripomniaнови [re: pistolet]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 21:19



ако си доброжелателен - ще го направиш на бележка.

ще съм ти благодарна.

поздрави,
Вени

IMAGINE...


Тема Re: кое ти пречи да си то-..-oh da ti pripomniaнови [re: pistolet]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 21:21



друг пък ги затрил.... и гоя втория, май го знам твърде добре

IMAGINE...


Тема сериозно:нови [re: Джeми]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 21:26



и аз ли съм за теб навлек?

ако съм - кажи го директно. хем предпочитам; хем мисля, че е стилът ти е този.

не обичам куртоазията.

IMAGINE...


Тема Re: кое ти пречи да си то-..-abe, ne beнови [re: Джeйн]  
Авторpistol (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 21:28



p.s. nali vsichko tragna ot temata na mireto!!!- za choveka sas skasania dzob i taka natatak...chasite..filosofiite..i drugo podobni

chao!



Тема Re: сериозно:нови [re: Джeйн]  
Автор ДжeмиМодератор (..свиркай си..)
Публикувано12.02.04 21:49



Ти кога най-после ще се научиш да гледаш на кого отговарям, бе, Джейн?!?
Писна ми постоянно да обяснявам, че не съм отговорила на теб... мамка му! Чети, моля те!!!

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.