Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 09.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Не си права.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 14:54



това, което казах, не е в никакъв случай жертвена позиция. това ми остана най-силно в главата като учих философия. на всеки учащ я, му импонира някаква форма на философията. или даден философ, толкова богат, че е цяла област - Платон, Хегел, Кант.... е, аз не бях с такъв обхват. или бях друго устроена. привличаше ме най-много Изтока. и още - т.нар. природна/естествена философия.

че нашата БГ психология е болна - мисля, че е тривиалност от почти преди два века. аргумент:

"...Не сме човек,
не сме човек,
а мърша...."


Петко Славейков

а за неравномерностите във Вселената - бих ти дала - ако можех - великолепната книга на братя Стругацки "Милиард години до свършване на света"... , която точно това й е темата - неизбежните неравновесия във Вселената...

ама как да ти я дам - като е на БГ - а нямам пари да сканирам 200 страници :( едва ли я има на немски или английски... а ми е толкоз любима, че и на теб дори не мога да я пратя...



IMAGINE...


Тема за Марта - 2нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 14:59



И още, къде ли "трябва" да се дава Зло? Има ли някъде правилник за това? Срещу купони ли се получава? Точно този манталитет води до изкривяването. 3ащото или даваш, или не... останалото е бакалска работа...

ако твоето твърдение е истина, логически следва, че и моето е такова. щото и злото са като двете страни на една монета.

IMAGINE...


Тема за Марта - 3нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 15:04



а срещу "безпринципната"?

щото и такава има. и не е по-жестока понякога от "принципната".

IMAGINE...


Тема didiнови [re: didi]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 15:06



мислите ми са близки до твоите....

което не значи, че не обичам Марта!!!!

IMAGINE...


Тема Марта - 4нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 15:09



животът като такъв е безсмислен. ако не съм права - обясни ми смисъла му.

IMAGINE...


Тема Re: ... чак пък всички?нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 15:20



да съм казала, че е единствено вярната???? ами не съм, щото не съм такъв тъпак, какъвто ме изкара с оцевката си за наполовина празната чаша. казусът с чашата е дистинкция в най-чистия й смисъл.

мислех, че ще разбереш въпросната дистинкция - има два типа хора - едните с едната нагласа, другите с другата. няма средно.

ако е необходимо да се обоснова с авторитет в психологията - ще си скъсам нервите (щото имам за какво друго да ги късам), но ще го направя.

ама все си мисля, че не си така твърда към мен, и повече си мисля, че ми вярваш - не съм го измислила аз това за чашата.



IMAGINE...


Тема Re: ... чак пък всички?нови [re: didi]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 15:24



отношението на Джейн е опит за справяне с полупразната чаша. не значи, че се опитвам да я пълня, но се опитвам да се справям с резултатите от нея.

IMAGINE...


Тема Re: didi:)нови [re: Jesica]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 15:29



сънсем си права, че го обърнахме на паралелни монолози

а се смятаме - всеки за себе си - и другите монологизиращи - че са интелигентни.

баси парадоксът ти май най-трезво дотук оценяваш ситуацията

IMAGINE...

Редактирано от Джeйн на 12.02.04 16:29.



Тема Re: Едно не успявам да проумея:нови [re: Бинди]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано12.02.04 16:39



може ли да удовлетвориш, моля, вроденото ми любопитство?

защо didi е обременено с гравитация?

честно питам, никакво гъбаркане!

IMAGINE...


Тема Re: Едно не успявам да проумея:нови [re: Джeйн]  
Автор ДжeмиМодератор (..свиркай си..)
Публикувано12.02.04 16:50



5 9 5 9 - комбинацията е Меркурий/ Марс. Поради по-голямата тежест на Марс. Всичко, което не е въздух, се влияе от гравитацията. Ако човекът с това име НЕ е Близнак, Везни или Водолей - гравитацията нараства. Към каквото и да гледа, този човек винаги ще гледа през филтъра на гравитацията. Което ще рече, че е много по-субективен в съжденията си, отколкото е в състояние да предположи.
Ако бях аз, много щях да си помисля, преди да произнеса нещо със силен глас...

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.