Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 28.04.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Страх 2: или срамът страх ли е?  
Автор Lessy* ()
Публикувано15.12.03 10:59



Ето че поне до един конкретен въпрос достигнах, стига с общите приказки
Говорих си за разни страхови ситуации с разни умни хора и на два пъти ми бе отговаряно: "Това не е страх, а срам".
Е, казах аз, та срамът си е страх в най-чист вид.
Неее, не е страх ми бе отговорено.
Та какво е срамът: страх или не е страх?

Понякога съм бяла и добра,
понякога съм си е***а майката!


Тема Енови [re: Lessy*]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.12.03 11:17



Въпреки, че съм от другата страна на барикадата отговора е ДА! Най-чист, двойно рафиниран, кристално ясен страх

Маскиран зад хубави думи, добри помисли и прочие изобретения на словесната еквилибристика. Но същността си е една и съща от хилядолетия насам.

Ако индивида е сигурен, че няма да има негативни последици за него, ще говори и се държи както си иска. Но тъй като не е сигурен, използва всевъзможни хватки за да маскира страховете си. Етика, добро държание, уважение към другите и прочие бла-бла.

Няма значение дали е мъж или жена. Пък мъжете, какви страхове и срамове ги друсат - направо не е за приказване Затова много от тях са смели само на чашка с приятели. Съвсем като вашите "кокоши партита"

Аз като по-цапнат в устата, отдавна съм си спечелил прякора "Оня с голямата уста и без грам задръжки". И това само защото съм се опитал да разсея няколко мита и глупости. А при вас колко ли има за разсейване



Тема вмък* / и такива вариации има...нови [re: Lessy*]  
Автор kultivirana ()
Публикувано15.12.03 11:18



Когато се страхуваш от някакво свое решение, но не се срамуваш...

Или да се срамуваш от нещо, което не те плаши...

/
познато?

//
обърках ли те? Не дей, де

----
Парчета От Мозайка..


Тема Нещо което ми харесанови [re: няkoй]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.12.03 12:11





Не мога да твърдя, че е 100% истина или че нещата стоят по този начин. Но поне човека се е постарал. А пътя към истината не идва без да помислиш над нея.



Тема Re: Страх 2: или срамът страх ли е?нови [re: Lessy*]  
Автор dismal (v korenite)
Публикувано15.12.03 16:50



Преди време, когато дълбаехме "Епопея на забравените" (творение, което за мен е велико), многоуважаемият...ебаси...преподавател всячески ни въртеше мозъците, само и само да ни "накара" да стигнем до идеята, че страхът е сред чужди, а срамът - сред свои.
Можеш да помислиш и върху това.
(без "Епопеята" де, само идеята)

Az sum Sizif, koito izbutva Lipsata...
A kogato tia se turkulne, se rajda Muzika


Тема Re: Срамът страх ли е?!Има ли знаЧка?!нови [re: Lessy*]  
Автор EVl (леден полъх)
Публикувано15.12.03 22:57



Какво шиГано значение има дали страха е срам или обратното???!!!
И ми е леко чудно , интересува те самата тама, като такава или кой, какво ще ти отговори?!


п.п.да ти имам проблемите!

...черни въглени скучаят върху моята съдба....


Тема Re: вмък* / и такива вариации има...нови [re: kultivirana]  
Автор dete (вълк)
Публикувано16.12.03 01:29



Но да се страхуваш, не значи във всеки случай да се срамуваш.

Lessy - а нужно ли е да знаеш?...все призраци, призраци...

dismal - браво, браво.... хубав учител си имала поне.

Всичко е моментност. Нещата зависят само от дължината на дадения момент.


Тема Re: вмък* / и такива вариации има...нови [re: kultivirana]  
Автор Lessy* ()
Публикувано16.12.03 08:12



Страхът не винаги е срам, но срамът винаги е страх или с други думи срамът в подмножество на страха :-)))

Защо се срамуваш от това нещо, би ли ми казала? Защото в твоите очи то не е хубаво. А щом в твоите очи не е хубаво, то се предполага, че и в очите на други няма да е хубаво. И ще бъдеш съдена. Ако казваш, че не те плаши, то е защотро се бунтуваш срещу този страх...но докато все още се срамуваш...значи не си успяла да го победиш.

П.п. Ей сега - обърка ме как да отговоря на въпроса дали си ме объркала. Ако кажа да - значи не те разбирам и не те познавам. Ако кажа не - значи мисля, че си твърде елементарна, за да може да ме объркаш. Това са страховете, които сам човек може да предизвика с поведението си у отсрещния. Само че аз знам, че като ти кажа, че не си ме объркала, ще ми се усмихнеш и зарадваш, че те познавам и разбирам. м?

Понякога съм бяла и добра,
понякога съм си е***а майката!


Тема Re: Нещо което ми харесанови [re: няkoй]  
Автор Lessy* ()
Публикувано16.12.03 08:14



Да, статията определено е интересна и има истини в нея. А е и като балсам за болни от любов души...поне в първата си част.

Понякога съм бяла и добра,
понякога съм си е***а майката!


Тема Re: Страх 2: или срамът страх ли е?нови [re: dismal]  
Автор Lessy* ()
Публикувано16.12.03 08:16



То идеята добре, ама обяснението какво е май е забравил да каже :-))
За мен..това означава, че става въпрос просто..за нюанси :-))

Понякога съм бяла и добра,
понякога съм си е***а майката!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.