Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:08 18.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 1-ви Декември - Световен ден за борба със СПИН!  
Автор soldier of fortune ()
Публикувано30.11.03 18:21



На 1 Декември 2003 г. – Световен ден за борба със СПИН БЪЛГАРСКИ МЛАДЕЖКИ АЛИАНС, БГО ДЖЕМИНИ, АРТ Генерация ХХІ, Вита Романо 2001, Медицински университет – София, Студентски съвет на ТУ – София, Представителство на студентските съвети в България организираме национална кампания под надслов “Кой е по-уязвим?”. Кампанията е с благотворителна цел и предвижда масово информиране на населението по въпроси, касаещи предпазване от болести, предавани по полов път и информираност на обществеността за СПИН.

Кампанията “Кой е по-уязвим?” е последната фаза от НАЦИОНАЛНА АНТИСПИН КАМПАНИЯ 2002-2003.

АНТИСПИН КАМПАНИЯ 2002-2003 е подкрепена от SPORTEX, които ни дариха 30 000 презерватива.

ЗАЩО ГО ПРАВИМ?

Заразяването с HIV е предотвратимо и разпространението на информация за това как да се предпазим, как да избегнем рискове, може да намали вероятността от инфектиране. В България е все още “скандално” да се говори открито по този проблем и хората все още гледат с недоверие на презервативите като форма за предпазване.

В нашата страна сме поставени пред дилемата дали да се борим с пандемията на този етап, когато все още не е възникнала епидемия или да чакаме увеличаване на заразяванията и тогава да се започнат ефективни действия за борба и профилактика. Мнението на организациите, заставащи зад “Кой е по-уязвим?” е, че точно сега е момента да се започне профилактика на СПИН и тя да бъде ефективна. Профилактиката трябва да бъде насочена основно към младите хора в България, като насърчаваме толерантност и подкрепа към хората, заразени с вируса на HIV.

Тази кампания е уникална, защото следва тематична последователност и е целогодишна, замислена и предназначена за специфичната ситуация конкретно в България. Националната кампания 2002-2003 е резултат от натрупания ни практически опит в пет национални кампании и пет години работа на екипа в превенцията на СПИН в БЪЛГАРИЯ. Цялата кампания се провежда с експертната консултация на Проф. Д-р Радка Аргирова – Директор на Лаборатория по ретровируси и изследване на СПИН.

За да достигнем до повече хора изработихме цветна картичка с размер 10/15 см. в 100 хиляден тираж, която ще бъде разпространена на 01 декември 2003 г. едновременно в университети и заведения в 16 български града от структурите на Национален студентски съвет и БГО ДЖЕМИНИ. На картичката са лицата на Лили Иванова, Драгомир Драганов, Васил Найденов, Руши Видинлиев. Сергей Станишев, Бойко Борисов, Наталия Симеонова, персонажи като човек с физическо увреждане, строителен работник, ром, майка с дете, тийнейджър, свещеник, лекар, войник, ректор. Картичката се разпространява безплатно, придружена от дарените от SPORTEX презервативи.

Ако подкрепяш борбата срещу СПИН и искаш да участваш в реализацията на Кампанията стани доброволец и ни помогни да разпространим материалите в твоя град!

Обади се на тел: 098 429 305

Виж повече информация на сайта на кампанията

или на сайта на БГО Джемини

Десислава Петрова

Редактирано от soldier of fortune на 28.11.03 22:51.



Тема В България...нови [re: soldier of fortune]  
Автор soldier of fortune ()
Публикувано28.11.03 23:57



По последни данни на Министерство на Здравеопазването в България в нашата страна има 458 регистрирани серопозитивни, от които 128 болни от СПИН.

В света в момента живеят 44 милиона серопозитивни.

Всеки ден 14 хиляди се заразяват с вируса на СПИН.
Всеки ден 8 500 умират от СПИН.
Всяка секунда 7 човека се заразяват с вируса на СПИН.
Всяка секунда 11 човека умират от СПИН.

СПИН не е просто една статистика от цифри!
Всяка цифра е един човешки живот.

.....and let the sun shine....


Тема Re: В България...нови [re: soldier of fortune]  
Автор dete (вълк)
Публикувано30.11.03 23:49



Толкова са регистрираните, а колко ли са другите....и тези, които не знаят още, че са носители...Ами..аз утре ще си изляза с червената лентичка все пак...
В събота те гледах на "Вижте кой"

Всичко е моментност. Нещата зависят само от дължината на дадения момент.


Тема Re: В България...нови [re: soldier of fortune]  
Автор George Sand (Invisible)
Публикувано01.12.03 21:22



и като zнам колко мои приятели и приятелки си карат беz преzерватив,все едно сме в каменната ера ми иде да ги иzбия
А най лижото е,Че след това се сеЩам,Че май няма нужда...

In my end is my beginning.


Тема Re: "Вижте кой" не го гледах...нови [re: dete]  
Автор EVl (леден полъх)
Публикувано02.12.03 00:18



Тия дни бях на работа и не съм имала "щастието" да зяпам ТВ и не съм гледала Солдж, но ме информираха разни хора, че са гледали предаването...Хей Детенце, разкажи малко за какво се разправяше в предаването и как се държеше и изглеждаше Деси? Pls!

...черни въглени скучаят върху моята съдба....


Тема Re: В България...Каменната ЕРА?!нови [re: George Sand]  
Автор EVl (леден полъх)
Публикувано02.12.03 00:24



Ваша Светлост, какво против има каменната и други ЕРИ?!

п.п. Не изполЗУВам презервативи, щото не ми се налага, за разлика меЙби на некои Височайши Особи???!!!

...черни въглени скучаят върху моята съдба....


Тема Re: "Вижте кой" не го гледах...нови [re: EVl]  
Автор dete (вълк)
Публикувано02.12.03 00:32



Ами предаването беше за темата "СПИН"... аз не гледах много от него всъщност. Видях малко Деси, която казваше, че хомосексуалните всъщност въобще не са значителна част от заразените с ХИВ... изглеждаше добре :) доволна? (ама неме пиши с главна буква)

Всичко е моментност. Нещата зависят само от дължината на дадения момент.


Тема Re: "Вижте кой" гледанови [re: dete]  
Автор EVl (леден полъх)
Публикувано02.12.03 15:38



С малка или ГЛАВНА буква съм те списала?!
И къде е шиГания проблем, че не схванах???!!!

Напоследък всички се заяждат незнайно защо с мен!

...черни въглени скучаят върху моята съдба....


Тема Re: "Вижте кой" гледанови [re: EVl]  
Автор dete (вълк)
Публикувано02.12.03 23:29



Не се заяждам..май ти палиш на четвърт :))) Ти ме пишеш с голяма..аз си се пиша с малка... ама айде..подробности!

Всичко е моментност. Нещата зависят само от дължината на дадения момент.


Тема Re: "Вижте кой" не го гледах...нови [re: dete]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано03.12.03 10:33



Естествено, че не са значителна част. Ако главата ти е във фурна, а краката - в кофа с лед, то средностатистически би трябвало да се чувстваш добре.
Тва е същата работа - надали има лесбийка болна от СПИН, но за сметка на това някъв огромен % педераси са заразени. Та средностатистически излиза, че хомосексуалистите, заразени с ХИВ, наистина не са значителна част.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.