Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:11 08.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: А, бе, тази тема енови [re: geminiled]  
Автормoниka (Нерегистриран)
Публикувано24.08.03 12:31



ох, така си е, твърде обширна и неудобна някак си за публични дискусии във форум.

днес ми е ден за саморазкрития и затова ще си призная, че зададох въпросите с ясното съзнание, че няма да получа отговори от типа "харесвам големи гърди, падам си по стегнати дупета и т.н." преди време спорехме с едни приятели на тема могат ли лесбийките съвсем откровено и натуралистично да си говорят за секс, и те твърдяха, че за разлика от мъжете, при лесбийките се говори за чувства, за духовно сливане и в този дух. аз твърдях, че го има и едното и другото, че разнообразието при лесбийките е също толкова голямо, колкото и при всички други - едни ще изтъкнат чувствата, а други ще си кажат директно - харесвам еди какъв си тип и не спя с други. уви, до момента не съм срещнала лесбийка, която да реагира по втория начин. а може би трябва да кажа "слава богу", че липсва така нареченото "обектифициране" на жената в разговорите за секс между лесбийки.

както и да е, благодаря на всички за отговорите.
и съвсем между другото, аз предпочитам лесбийки с мъжко излъчване и мускулести тела



Тема Re: А, бе, тази тема енови [re: мoниka]  
Автор mekamariia (отхвърлена)
Публикувано24.08.03 18:46



Ami sled kato e ob6irna i neudobna za dicusii za6to ia postavia6 ?
Az moga da kaja 4e bih si legnala s edna jena o6te sa6tia den kogato se zapoznaia s neia 6tom usetia t.nar.trapka , kogato ima vzaimno privli4ane.Ne bih propusnala takova izjiviavane za ni6to na sveta.
Znam 4e 6te me napadnat vednaga razni moralistki , no ne mojem da otri4ame 4e i pri nas sa6testvuva t.nar. lubov ot prav pogled...
A kakvi tela predpo4ita vseki - vapros na li4en izbor




Тема Писанкънева, Писанкъневанови [re: мoниka]  
АвторЛинa (Нерегистриран)
Публикувано24.08.03 18:57



Ти не си "палава", просто си лишена от женска деликатност...



Тема otgovor po temataнови [re: monika]  
Автор inner truth (beginner)
Публикувано24.08.03 22:20



Много си се разгневила на отговорите. Сигурно имаш право. Като гледам практиката тука...
Ми що не попита направо “искате ли да говорим за секс”?

“за жените”, “за мъжете” – ми наистина стига с това разделение на половете, особено котгато става дума за хм...действия, извършвани и от двата пола; а ... “за лесбийките” – вече си е направо сепаратизъм! Не се чувствам специална и отделена по признака, че харесвам жени.

Та,
обичам да говоря, както за всичко останало, така и за секс, но не е толкова често – и слава богу! Щото като вземеш да дъвчеш вербално нещо, то практиката може да поизостане...:-)
При мен сексът няма специално място като тема, но нямам нищо против да го “обсъждам”, и естествено е да е възбуждащо (осевн ако не става дума за патологии).
А защо да няма “обектифициране” – не се ли заглеждаш по случайно минаваща жена? Само заради физиката, походката, жеста. И пак има тръпчица. Някои го наричат чувство за естетика, аз си му викам заглеждане. И в това няма нищо лошо. И защо да го няма при “нас”? Не виждам защо не си го признават.
Аз определено харесвам женствените жени, но това не значи че съм “с мъжко излъчване и мускулесто тяло”. И не значи, че няма изключения от правилото... То и в това да харесваш едно, а да ти се стовари като гръм нещо коренно различно, е “мистерията на живота”. Както обикновено се случва с всички “определения” и “заявки”, “виждания” и “очаквания” – как беше – “едно планираме, а ТО какво се случва”...
Баси, как се отплесва човек!
Всъщност по-точно ще е ако кажа, че харесвам деликатни жени – нямам предвид културата им на общуване само, а и излъчването. Защото аз май по си падам да провокирам...
Какво ме възбужда най-много в една жена? Е, тва си е чист сексуален въпрос! И не се измъквайте, моля, с “чувства”, “духовно общуване”, “други нива”... Да, за да стигнете до секса може би предните категории го предпоставят, но сексуалното общуване си е сексуално – не го омесвайте с Духа.
Ми, възбуждат ме различни проявления. Но като че ли има една част (от тялото, разбира се!), която винаги ме побърква – гърдите... Но като се сетя за един глас! И по телефона (което не го вярвах!) мога да се разпадна на атоми...
Какво значи “да адаптирам вкуса си към партньорката”? Нали никой не е идеален? Ако всеки вкус е идеализиращ, значи да очакваме, че трябва нпременно да срещнем “идеала” и да не правим компромиси? Тогава повечето хора на земята щяха да си останат самотни и девствени, до Края.

И защо да е трундо да се отделят любовта и секса?!
Я виж колко много любов има без секс!
А при секса без любов – хм, май на всеки му се иска като го прави да се появи и любов...
(аз знам как се прави секс без чувства, не ви трябва да узнавате...)

sizif и geminiled
ей туй, дето две хомосексуални жени заявяват, че НЕ ХАРЕСВАТ ЖЕНИ най-много ме изуми! И обърка – по отношение на доверието. Да не споменавам за съмненията за тяхната хомосексуалност. Е, оставам и варианта , че не съм разбрала добре написаното от тях.:-)

дайте да продължим темата, нищо че е обширна, и
прилични сънища!
:-)




Тема Re: А, бе, тази тема енови [re: geminiled]  
Автор inner truth (beginner)
Публикувано24.08.03 22:23




Ми, да. Близнашка му работа! Само МИСЛЕНЕ ви е в съществото. Защо, бре?! Отпуснете се малко на сърцето. Да знаете само какво е!...

Един бивш близнак
:-)




Тема Само е обширна :)))нови [re: мoниka]  
Автор geminiledМодератор (via combusta)
Публикувано25.08.03 00:14



Не вярвам иначе някой сериозно да се притесни от темата. Все пак, повечето сме зрели люде и имаме подозрения какво е секс...

Всъщност, сигурна съм, че всеки човек може при определени обстоятелства да бъде пределно натуралистичен... даже и на мен ми се е случвало ... когато евфемизмите са в почивен ден...
Пък и има съществена разлика дали тази дискусия се води тук - във виртуална версия, или е нейде в живия живот - на бира или таратор, или сладолед... Тук не знам кой и как ще ме прочете - даже вече са успели да не ме разберат На живо - преценявам си отлично пред кого какво мога да кажа, така че събеседникът да не се гътне от речниковия ми фонд.

Какво да направя, след като моите гаджета едно с едно не си приличат, че да изведа "тип" ?!?

~ Живата памет на Сърцето ~


Тема ОКи, ще опитам да обясня :)нови [re: inner truth]  
Автор geminiledМодератор (via combusta)
Публикувано25.08.03 01:13



И аз си мисля, че многото приказване отнеме време от практическите занятия. Обаче в момента съм във фаза "лекции", та нямам нищо против поне да си поговорим /когато съм на "упражнения", пиша кратко и най-вече не обяснявам/

За мен пък сексът е тема от изключително значение. Точно затова не обичам детайлизирането й. В крайна сметка, ако напиша, че харесвам еди-си-к'ви гърди, дупета и мускули - ще хвърля половината клуб в отчаяние... Другата половина ще ме линчува по лични съображения... Освен това няма и да е вярно... хъм... спазвам принципа "к'вото дойде"... Какъвто ми е "късметът" - такъв... До сега нито аз съм се оплаквала, нито са се оплаквали от мен. Ъъъ... продължаваме само за секс да си говорим, нали???

Много често се обръщам след случайни жени по улицата. Факт е обаче, че след никоя не тръгвам. Което ще рече, че за мен "тръпчица" няма. Има любопитство, понякога и див възторг - ама толкова. Искам да кажа: секс се прави с човека, а не само с тяло. Точно некрофилията никога не ми е допадала... хъм...
Нещо повече - изобщо не мисля, че възбудата е чисто сексуално явление, т.е. не я свързвам с нечий торс, крайници, млечни жлези и седалищни мускули... Ако беше така, при толкова честите ми заглеждания по улиците - ми, нямаше да мога да седна, бе! ... Много повече се впечатлявам от това как човекът се усмихва, какъв е погледът му, как си държи чашата или специфичното произнасяне на определени думи. Това са нещата, които мен ме разпадат на атоми...
А ти как правиш секс с глас?!? И то - по телефона? Импулсен ли е? И какво ти казва гласът? /това си е заяждане, признавам, ама не се стърпях - от любопитство/

Съгласна съм с едно: има много любов без секс - и адски много секс без любов. И от двете не можеш да се предпазиш... Но пък, слава Богу!, има и достатъчно любов със секс, та да не откачи човечеството окончателно... хъм...

А, да... Наистина - запази варианта, че не си разбрала! Той върши най-добра работа в случая, защото е верният. sizif може и да отговори, а може и да не отговори. Обаче аз да си кажа!
Аз съм би. Въпреки това - не харесвам жени и мъже. Харесвам човека, конкретния човек, било то жена или мъж. Иначе нямаше да имам никакво време за сън, хранене, работа и други удоволствия в живота. Ми, то всеки, с който се размина по улиците, е или жена, или мъж... ... даже ще ми е двойно по-натоварено, отколкото ако харесвах само жени, примерно... Лелейй, мамоууу! Потвърдих ли съмненията ти?

П.П.: А знаеш ли, че двете най-често обърквани зодии са Близнаци и Скорпион? Заради комбинацията от чар и сексапил... хъм... Тъ, знам какво е да се отпуснеш...

П.П.1: Ааа... ъъъ... и да попитам: какво ще да значи "бивш близнак"???
Направи ингресия към Теле или прогресира до Рак?!? :)))

~ Живата памет на Сърцето ~

Редактирано от geminiled на 25.08.03 01:13.



Тема Re: Писанкънева, Писанкъневанови [re: Линa]  
Автор DAEMON (-=+=-)
Публикувано25.08.03 09:53



Po4ti pozna , i tova e naj-vyzbuzda6toto v neja - na4ina po kojto se darzi, pogleda i... i mnogo drugi

... та за какво ставаше въпрос?!!!


Тема Хм ...нови [re: inner truth]  
Автор sizif (принцеса)
Публикувано25.08.03 10:24



... аз съм си го казала много ясно - не виждам какво повече да обяснявам. Може би, ако не "гледаш" и разбираш буквално ... а и да не говорим, че съм далеч от мисълта да ти доказвам хомосексуалността си :))
Онзи ден с приятелката ми като си говорихме по темата за отделянето на любовта и секса, тя каза нещо много интересно, че ... любовта и секса не е трудно да бъдат разграничени, но, че обикновено ти се иска да отделиш секса и отговорността.
И не съм съгласна с теб, че сексуалното общуване си е само сексуално ... То тогава секса се свежда до някаква си гимнастика с вдигане на крака или заставане в поза "партер" и пр. Не мога да си обясня при теб как например проявлението си е само чист секс ... ?
Аз лично, ако е само заради някакъв си секс не бих си свалила и якето - по-добре да отида да потичам в парка или да покарам колело, па макар и преди това да ги имам другите предпоставки. Искам да кажа, че нищо в нас по моите наблюдения, усещания и пр. не съществува само, единствено и само по себе си. Не съм усещала себе си никога едно-измерна.
От друга страна пък познавам жени, които не правят компромис с ... идеала си ... Но НИЕ сме различни - просто трябва да се научим да го приемаме, без желание да променяме :))

Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!


Тема Ми ...нови [re: KokerSpaniol4e]  
Автор sizif (принцеса)
Публикувано25.08.03 10:26



... да те поздравя тогава с ... "... защото нестандартни сме" ?;-))

Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.