Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:57 30.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Смях в залата. Завесите падат.  
Автор alenoto_cvete ()
Публикувано21.08.03 15:57



И така, след поредният смях в залата, имам само един въпрос: кой е свободен да се напие тази вечер с мен? Поводът: мисля, че без да искам уцелих в десятката, осъзнавайки че съм щастлива, заради някакво събитие, което повечето биха нарекли душевен катаклизъм. Да ама не. Аз черпя. Двойна порция тройка кебапчета. После ако ни се прииска нещо за мезе, ще поръчаме салата от кюфтета. Писна ми да съм вегетариан. Имам само едно желание: някой най-сетне да ми разкаже приказката за Аленото цвете....



Тема Re: Смях в залата. Завесите падат.нови [re: alenoto_cvete]  
Авторjuli (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 16:24



Kolko galko, 4e ne znaia prikazkata za Alenoto zvete........:)



Тема Re: Смях в залата. Завесите падат.нови [re: juli]  
Автор alenoto_cvete ()
Публикувано21.08.03 16:35



Не съжалявай, Джули. Не знаеш какво печелиш, когато губиш. Просто си представи, че може и да не съм цвете за мирисане. Затвори очи и преброй до 10. Ето видя ли? Вече разполагаш с печелившото каре, дошло от незнанието ти за нещо. А кой знае, може и да няма такава приказка....



Тема Re: Смях в залата. Завесите падат.нови [re: alenoto_cvete]  
Авторjuli (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 16:49



Zatvariam o4i samo, kogato ne moga da se spravia s umorata na denia:) Vsi4ko ostanalo posrestam s shiroko otvoreni o4i.
Nikoga ne sum pe4elila ot neznanie. Ako izobsto moge da se govori, 4e kato sum se rodila sum izteglila pe4elivsh bilet:)
A sto se otnasia do mirizmata- vij tuk bi moglo da vuznikne problem ako ne si zvete za mirisane- mnogo sum 4uvstvitelna po otnoshenie na mirizmite.
A prikazka za Alenoto zvete ima.......



Тема Re: Смях в залата. Завесите падат.нови [re: juli]  
Автор alenoto_cvete ()
Публикувано21.08.03 16:56



Хубаво е това за широко отворените очи. Единствено така можеш успешно да посрещнеш атаките на врага. Не е здравословно да се спори за цвят и аромат. Добре си се ориентирала в тази джунгла . Знам, че има такава приказка. Още откакто регистрирах този ник преди 5 месеца....



Тема Re: Смях в залата. Завесите падат.нови [re: alenoto_cvete]  
Авторjuli (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 17:06



Za zdravoslovni nesta ne samo ne sporia, a izobsto ne obsugdam- tova e strogo individualno
Zuvti na volia:)))



Тема Re: Смях в залата. Завесите падат.нови [re: juli]  
Автор alenoto_cvete ()
Публикувано21.08.03 17:09



Имаш стил.



Тема Re: Смях в залата. Завесите падат.нови [re: alenoto_cvete]  
Авторjuli (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 17:40



Xe Xe Hei taka se umira ot smiah



Тема Re: Смях в залата. Завесите падат.нови [re: juli]  
Автор alenoto_cvete ()
Публикувано21.08.03 17:44



А не се умира толкоз лесно :) Пък и като се замслиш, има още много да се изживява. Нали? :) Нищо, че съм дребна и трътлеста, стара и прегърбена :) Животът продължава. Аз със него. Той със мен :)



Тема Край на залаганията!нови [re: alenoto_cvete]  
Автор alenoto_cvete ()
Публикувано21.08.03 17:56



И така, както казах, тръгвам да се напия.
После ще си пея градил Илия килия,
по-натам по пътя си на Кракра№5 ще се отбия,
за да си допия
и в трилогията да има идилия.

Все още будните ми сетива крещят,
че от трън та на глог ще се натреса,
но какво от това.
Щом ще е глог,
важното е да е по-висок.

Адио, Рио :)


Знаети кво? Ами олекна ми вече,
а и мислите са приятно далече....



Тема Re: Смях в залата. Завесите падат.нови [re: alenoto_cvete]  
Автор Филифьoнkaтa (която е и Пух)
Публикувано21.08.03 18:23



Аз също не знам приказката за Аленото цвете, но знам, че няма приказката, която да я няма. Приказките живеят в главите ни без ние да си даваме сметка, че са там. После, един ден, сме готови да узнаем и тогава приказката излиза, внезапно приела форма, обикновено такава, каквато най-малко сме очаквали. Може би пък да знам приказката за Аленото цвете, но все още да не знам, че я знам?

Редактирано от Филифьoнkaтa на 21.08.03 18:27.



Тема Re: Смях в залата. Завесите падат.нови [re: alenoto_cvete]  
Автор eva_s (profligate)
Публикувано21.08.03 20:46



Приказката е руска версия на Красавицата и звяра. Много по-добра от нея според мен:-)
Та... живял някога един търговец в приличен дом с трите си дъщери. Едната се казвала Аксиния, дрягата не помня, най-малката - Альона. Альона била най-мила и най-добра от трите сестри. Заради нежността и доброто й сърце, баща й обичал най-много нея. Другите му две дъщери били алчни и злобни. И така, един ден таткото се приготвил за поредното си дълго пътешествие, събрал дъщерите си и ги попитал какви подаръци искат да им донесе. Едната пожелала скъпи накити, втората - дрехи, а Альона поискала... Аленото цвете, което била чула да плаче в съня си и което се намирало в замъка на някакъв неизвестен никому принц. Бащата въздъхнал и прегърнал малкото си момиче. Тръгнал на път. Двете по-големи сестри на Альона я подигравали и казвали, че била глупава, защото не знаела какво да пожелае. Но Альона не им обръщала внимание. Единственото, което искала било да сложи на гърдите си аленото цвете, за да го стопли и прогони самотата му.

И ето, че един ден, бащата свършил своите търговски ангажименти, купил подаръци на големите си дъщери и поел към замъка, в който трябвало да се намира цветето. Когато намерил замъка бил изненадан от това, че в него градините били грижливо подредени, всичко било свежо, но въпреки това никъде не срещнал никакъв човек. Обикалял дълго замъка, докато най-накрая стигнал до малка градинка, в която съзрял аленото цвете. В очите му то не изглеждало никак необикновено. Посегнал и в мига, в който го изтръгнал от земята небето потъмняло, излязъл вятър и от някъде прогърмял страшен глас - гласът на чудовището, което било разярено, защото някой посегнал на малкото му цвете. Бащата се разтреперил от страх, но нямало как да върне цветето обратно в земята. А чудовището било огромно. Имало някакъв човешки вид, но било много високо, с огромен гърбав нос и дълги извити остри нокти. То поискало да убие човека, задето дръзнал да го лиши от най-скъпото му цвете, но бащата през сълзи разказал за желанието на малката Альона и поискал от звяра да зърне дъщерите си за последен път. Тогава звяра му дал едно вълшебно огледало, в което плували образите на момичетата. Двете големи дъщери се дразнели, че баща им още не им е донесъл подаръците, а Альона седяла настрани и тъгувала, притеснявайки се за дългото отсъствие на татко й. Тогава звяра отнел огледалото от ръцете на стареца и му казал, че има три дни да отиде до дома си и да се върне там, за да умре или да изпрати една от дъщерите си да се грижи за градината. Отпътувал стареца към дома си. Когато се прибрал, дъщерите му се нахвърлили върху подаръците, а Альона го прегърнала, взела в ръцете си аленото цвете и попитала баща си защо изглежда тъй тъжен. Тогава той им разказал за срещата си със звяра и им казал, че няма много време защото трябва да се връща обратно там, за да умре. Альона била тъжна. Аленото цвете вече не й говорело. Тя решила да отиде при звяра вместо баща си, тъй като цветето било изтръгнато от почвата, заради нея. Така й станало. Докато летяла към двореца на звяра, сложила на малкия си пръст пръстенчето на звяра, чула гласа на злата вещица Калина, която я увещавала да не отива. Но Альона не искала да я слуша. Стигнала до двореца. Портите се отворили и тя пристъпила по алеята. Не виждала никой. Повикала звяра, но той не се появил. Видяла по стените на двореца със златни букви да се изписват думи - звяра я приветствал с добре дошла и я насочвал към покоите й. Така останала тя дни в двореца, без да го вижда - тя му говорела, а той й отвръщал с букви по стените. Альона засадила обратно в градината аленото цвете и седяла до него с часове всеки ден. Искала да види звяра. Била очарована от неговото гостоприемство и доброта. Попитала го защо не й говори, а той отвърнал, че гласът му е много страшен и не иска да я изплаши. Не помня добре, но мисля, че той първо започнал да й говори и Альона бързо свикнала с гласа му. След време звярът вече приел нейното желание и с тъга решил да й се погаже. Когато го направил, Альона се изплашила и припаднала. Когато се съвзела помолила звяра да й прости лошото поведение. Скоро отношенията им се нормализирали и те започнали да си бъбрят както преди срещата им. Дошъл момент, в който АЛьона се затъжила много за дома си и помолила звяра да я пусне, за да види баща си и сестрите си. Той й дал подаръци за всички, дал й пръстен, който да сложи на малкия си пръст и да завърти, когато иска да полети, но й казал, че ако не се върне до три дни, той ще умре. Альона го уверила, че това няма да се случи, завъртяла пръстена на ръката си и след миг се озовала в бащиния дом. Сестрите й много се зарадвали на подаръците, но ги обзела завист, като слушали как Альона разказва за звяра. Решили да й скрият пръстена. Когато настъпил часът за тръгване Альона закъсняла защото й отнело много време да го намери. Полетяла и чула пак гласа на злата Калина, която през смях и казвала, че вече е закъсняла и че звяра вече е мъртъв. Стигнала Альона до замъка, тичала, викала, но звяра не се показвал... Видяла голямото му туловище да лежи безжизнено до пейката, на която преди дълго си говорили. Бил мъртъв. Альона заплакала. СТрадала. Зълзите и се ронели върху звяра. И ето че изведнъж чула глас, обърнала се и видяла млад и красив принц. Тялото на звяра го нямало. В началото се изплашила, но той й разказал неща, които тя била казвала на звяра и тогава тя разбрала, че той и малката му сестра били омагьосани от злата вълшебница Калина и че само истинската любов могла да развали магията. Появила и сестричката му - това било аленото цвете. И после - три дни яли, пили и се веселили и живяли щастливи до дълбоки старини. А злата Калина се пръснала и умряла от завис.

Това е в общи линии и ако има някакви отклонения - сори, но съм я слушала преди доста години. За съжаление сега не я намирам нито на диск, нито на касета.

:-)


Ако искаме дъга, трябва да се примирим с дъжда...


Тема Аха...нови [re: Филифьoнkaтa]  
Автор alenoto_cvete ()
Публикувано22.08.03 10:31



Като да ходиш и да спираш,
пак да тръгваш,
заблуждавайки се,
че откриваш...

все неща от НЕприказното ежедневие,
но имаш свое тайно убеждение,
че не може все някъде да няма
приказка по НЕслучайно съвпадение...

и тя да се появи внезапно
носеща алено усещане,
че си мислено до някой
в парата на топлото му мляко
сутрин...




Тема Внезапно...нови [re: eva_s]  
Автор alenoto_cvete ()
Публикувано22.08.03 10:37



...като дългоочаквано подреждане на пъзел упорит...

си припоних значението на думичката "логофобия"...
значило нарушена способност на обикновенният човек
да намери необходимите думи...да се изрази...




Благодаря,
за този откъс без-време
МИГ на приказка...




Тема Re: :))))) И аз се сетих за едно топло мляконови [re: alenoto_cvete]  
Автор Филифьoнkaтa (която е и Пух)
Публикувано22.08.03 12:25



...макар и то да е единствената връзка.

УТРО

Как да кажа на Господ, че нямам, когато
тишината на сънища детски ухае!
През завесата хлуят прашинки от лято,
а денят се изтяга безкраен...

В миг такъв ми изглежда, че всичко е вечно -
до въздишката тънка на топлото мляко!
Иде Малкият принц, с пижама облечен,
без да помни, че снощи е плакал...

А след него тупурка Малка сънена мис,
на врата ми се гуши, бъбри нещо щастливо...
Как да кажа на Бог / неприличен каприз /,
че животът е графика в сиво?


П.П. Не е мое, за съжаление. :)



Тема Re: Смях в залата. Завесите падат.нови [re: alenoto_cvete]  
Автор HAДЯ (горска гъбка)
Публикувано22.08.03 12:45



Аз знам приказки само за гъбки
Знаеш ли приказката за месоядната гъбка и пияното кебапче
Май се объркахи пияната гъбка?

От книгата "Да свикнеш с мен"


Тема И аз се обърках в твоята приказка, но..нови [re: HAДЯ]  
Автор alenoto_cvete ()
Публикувано22.08.03 12:59



...остави ги гъбите в гората
да растат на воля
тук, те вече
не са на мода...

виж, кебапчето е друго нещо,
а и се преглъща къде, къде по-лесно




Тема За топлото мляко...нови [re: Филифьoнkaтa]  
Автор alenoto_cvete ()
Публикувано22.08.03 13:04



...и това, че то е единствената връзка. Понякога и само една такава е достатъчна ... май :)



Тема Аз я знам...нови [re: alenoto_cvete]  
Автор Strunz (с усмивка....)
Публикувано22.08.03 13:20



...ама пък не ми се дъвчат кебапчета и кюфтета.

Сипи една мастика. Няколко пъти. Таратор в халба. С орехчета настъргани...
И после ще я чуеш. Стига да не ме прекъсваш с междуметия от рода на "пиян хетер" :)



Тема Их ...нови [re: eva_s]  
Автор sizif (принцеса)
Публикувано22.08.03 13:26



... само едно не ми се връзва ... "... злата вещица Калина" - ти сигурна ли си, че точно това е името на злата вещица ? ;-)))

Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!


Тема Re: Аз я знам...нови [re: Strunz]  
Автор Rauch (Steppenwoelfin)
Публикувано22.08.03 17:35



Strunz, човече, аз бих те слушала. Някъде съм те и чела. Обещавам да се смея, може и да прекъсвам, но с репликата "Ха, повтори го това, моля.":)))

Наздраве!



Тема Re: Аз я знам...нови [re: Rauch]  
Автор Strunz (с усмивка....)
Публикувано22.08.03 18:36



Наздраве!:)



Тема Re: Их ...нови [re: sizif]  
Автор Филифьoнkaтa (която е и Пух)
Публикувано22.08.03 20:59



Напълно сте права, уважаема, злата вещица Сизифка би било далеч по-уместно. :РРРРР



Тема Re: Да добавим един топъл чайнови [re: alenoto_cvete]  
Автор Филифьoнkaтa (която е и Пух)
Публикувано22.08.03 21:10



ЗИМНА КЪЩА

Ако в чая въздъхнат горчиви треви
и потръпне червената риза на клена
иде време за горест. Иде мраз несъмнено.
А сърцето на лятото още кърви.

По кръга на студените, мокри скали
гъвкав размисъл слиза - жадуван, дочакан.
И ръцете му нежни свършват с нокти на дракон.
А сърцето на лятото още боли.

С изяснени във мъчна усмивка черти
всеки стъкмя огнище и потърсва кибрита.
Синьо светва слана. Скрежът слиза в горите.
А сърцето на лятото още тупти.

На мъглите през мрачното, млечно море
завърни се отнякъде. Излъжи ме: "Навеки".
Една ябълка матова донеси отдалеко
и... сърцето на лятото няма да спре...

Калин Донков



Тема Eххххнови [re: sizif]  
Автор eva_s (profligate)
Публикувано23.08.03 00:53



Е там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!:-)

Ако искаме дъга, трябва да се примирим с дъжда...


Тема Re: Внезапно...нови [re: alenoto_cvete]  
Автор eva_s (profligate)
Публикувано23.08.03 01:01



Толко се старах, а ти дори не се усмихна.

Благодаря и аз.
Че си припомних даже някои дребни детайли от любимата ми приказка:-)


Ако искаме дъга, трябва да се примирим с дъжда...


Тема Re: Смях в залата. Завесите падат.нови [re: HAДЯ]  
Автор geminiledМодератор (via combusta)
Публикувано23.08.03 01:10



???

Пияна гъбка и месоядно кебапче?!? Божичко, какви ли поколения ще израстат с такива приказки...

~ Живата памет на Сърцето ~


Тема Re: Смях в залата. Завесите падат.нови [re: alenoto_cvete]  
Авторjuli (Нерегистриран)
Публикувано23.08.03 11:18



kakvo oste ima da se prejiviava be dusha? I az stara, grozna i debela kakvo li da o4akvam oste?
Ili mogesh da me obnadegdish? :PP
Nesto trudni4ko vlizam tuk az, ne moga da sledia razvitieto na subitiata



Тема Re: Край на залаганията!нови [re: alenoto_cvete]  
Авторjuli (Нерегистриран)
Публикувано23.08.03 11:30



Kakvo zvete si ti takova- istinsko bodil4e
da hodish sama da se napivash????
Mislia, 4e e vreme da se ne dreme i v ruzete da se vzeme vsiako pleme
i da otpusneme dushite po kru4mite:)



Тема Re: Eххххнови [re: eva_s]  
Авторjuli (Нерегистриран)
Публикувано23.08.03 11:51



Oq nikakvo primiren4estvo:))))



Тема Re: Смях в залата. Завесите падат.нови [re: geminiled]  
Автор HAДЯ (Giani Feroti)
Публикувано24.08.03 10:15



Може би вече са факт
Хората се израждат и се прераждат

От книгата "Да свикнеш с мен"


Тема И аз се обърках в твоята прика ALENO CVETEнови [re: alenoto_cvete]  
АвторJULl (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 15:56



Da ne uvehna milo cvete aleno????
lipsvash ni s prekrasnite si ideeki




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.