Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:58 17.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Обичам те??!!нови  
Автор Markizata (Почти идеална:))
Публикувано01.06.03 01:15



-обичам те....Две толкова изтъркани и абсурдни думички-казват всичко и не обещават нищо.Създават цял куп дилеми и не дават разрешение на нито един проблем,отговор на нито един въпрос...Обичам те...и какво?Има ли значение?..Можем ли да се изправим срещу това,което ни разделя и което няма да се промени-можем ли да простим грешките?...
Обичам Живота.Макар че най-често го мразя...
и още по-често търся начин да го разкарам от себе си.Мразя го,защото заради него чувствам болка,страх и безкрайна самота.И понякога се чудя....когато гладкото острие се плъзне по вените,дали болката е по-силна от тази,която кара човек да го направи...Вероятно не.И това е много успокояващо...
Но пък като че ли винаги идва причина,която ме кара да отложа това действие-нещо си,заради което трябва да се почака.И,чакайки,в един момент осъзнавам,че обичам този Живот...заради слънцето,заради усмивката,която понякога ,изпусната от контрол ,изгрява в душата ми,заради безсмислените и красиви мечти,които понякога се раждат....и се опитвам да го променя,защото виждам,че си струва ....опитвам,докато накрая се убеждавам,че никой не е успял да промени Живота -най-малко аз.И осъзнавам,че си струва да го обичам такъв,какъвто е-с всеки ден,изпълнен с радост и огорчение,с всеки неочакван момент,който ми поднася ,такъв,какъвто никога не бих могла да си го представя...
Любовта не цели да променя.Тя просто приема някого и нещо такова,каквото е.И единствената цел,която съществува е отдаването ...до край-

КОЛКОТО ПО-ДЪЛБОКО......
ТОЛКОВА ПО-БЛИЗО!

Редактирано от Markizata на 01.06.03 01:51.



Тема "и аз те обичам"нови [re: Markizata]  
Автор HlM (.:Ville Valo:.)
Публикувано01.06.03 09:08



а това са думички, които още повече те смущават...и те карат да си задаваш още и още въпроси, нали? :)

"Любовта не цели да променя.Тя просто приема някого и нещо такова,каквото е.И единствената цел,която съществува е отдаването ...до край" - тук си МНОГО права!

Радвай се на живота...Обичай го, Харесвай го и т.н.


Won't you die tonight for love
Baby join me in death...



Тема Re: Обичам те??!!нови [re: Markizata]  
Автор homeless ()
Публикувано01.06.03 12:29



"Обичам те...и какво?Има ли значение?..Можем ли да се изправим срещу това,което ни разделя и което няма да се промени-можем ли да простим грешките?... "

Да, има значиение!!! Защото "Обичам те" имплицитно натъртва и на "Обичам себе си"; Защото "Обичам те", или това "Обичам те", което аз казвам, означава "Обичам нас". А оттам - не е толкова просто, никак даже, но и хич не е невъзможно.

Аз правя грешки, от които добивам опит, в следствие на което решавам да си ги простя, поради голямото значение, което отдавам на опита. Аналогично - с грешките на някой друг, пък особено ако това е човекът, към който обръщам своето "Обичам те".

"Любовта не цели да променя.Тя просто приема някого и нещо такова,каквото е.И единствената цел,която съществува е отдаването ...до край- "

Именно... Отдаването. Само нека не бъде докрай. Защото "докрай" ще размие разликата между "теб" и "мен", а именно тази разлика може би ни събира. Любовта променя и още как. Не знам коя е причината да обичаме (то, знае ли някой?!), но промяната, или по-точно волята за промяна е една от "благите" последици на любовта. И пак - защото "аз" значи много, "ти" значиш много, но "ние" можем да сме всичко.

Естествено - пътят до "Ние" е дълъг, твърде криволичещ и хич не е безболезнен. Предполагам, човек трябва да е малко луд и не толкова прагматичен, за да бъде част от "Ние", с две думи трябва да е влюбен в идеята за "Ние".

И ако в тази "каша" намери и заеме място "Вярата" в самата любов, в конкретното "Ние" и в отделните "аз" и "ти", то убедена съм, че уж изтърканите и абсурдни думички "Обичам те" съвсем естествено създават цял куп дилеми, НО и дават разрешение на всеки един проблем и отговор на всеки въпрос.





Тема Re: "и аз те обичам"нови [re: HlM]  
Автор Markizata (Почти идеална:))
Публикувано01.06.03 13:13



започваме да се разбираме!Господи...това си е плашещо!

Моят Край е Моето Начало.


Тема Re: Обичам те??!!нови [re: homeless]  
Автор Markizata (Почти идеална:))
Публикувано01.06.03 13:22



"обичам те"изобщо не води логично до "Обичам себе си"....всъщност,за да е истиснко,то трябва да значи"твоят животи и твоето щастие са мо по-ценни от всичко".което означава"обичам те ...повече от себе си".Мисля ,че това е смисъла,който природата е вложила в това да съществува любов -единственото нещо,което може да накара някого за момент да загърби себе си,егото и интереса си-да се отдаваш.....докрай...на това,което не можеш да имаш или задържиш,на този,от когото не очакваш никаква "отплата".
"Обичам те"съвсем не винаги цели да има "Нас"....Понякога цели точно обратното-едното няма нищо общо с другото.

Моят Край е Моето Начало.


Тема Re: Обичам те??!!нови [re: Markizata]  
Автор homeless ()
Публикувано01.06.03 14:50



Така е. "Обичам те" наистина логично не води до "Обичам себе си"; логиката просто е обратна; за да можеш да обичаш изцяло и отдадено някой друг, първо трябва да си се научил да обичаш себе си и то с всичките си косури. е, поне така си мисля аз . пък и не виждам защо трябва да има противопоставяне между обичането на себе си и на друг...

прости ме, ама идеята че в природата трябвало да се обича докрай, загърбвайки всичко и смисълът бил в това, че не очакваш нищо - не ми се види много читава. най-малкото животните очакват нещо, обичайки се - цяло котило мъничета, например :)))

както и да е

сигурно говорим за едно и също нещо, но го гледаме под различен ъгъл. не всякога напрактика е възможно, но говорейки тук за "любов" аз разбирам споделената такава. и ето защо, разсъждавайки над "Обичам те" волно или не стигам до "Ние". Предполагам вече годинките ми натежават, та се прехласвам много повече па тази, споделена любов, отколкото по това, за което ти говориш.

Не винаги "Ние" се получава, но аз мисля всеки мечтае за това. И тук въобще не става дума за"отплата" или чинно водени бакалските сметки:))))



Тема Но и...нови [re: Markizata]  
Автор Velocity (novak)
Публикувано01.06.03 14:59



Любота е най- безкомпромисната истина... не може да й вържеш очите, да я залъжеш... ако (а то май никога не сме перфектни!) не си баш честна, отворена, смела със самата себе си - любовта вижда това.... и после или трябва да намериме кураж и да се поучим от безкомпромисноста й... или тя лекичко, лекичко си отива... за да се сетим след години какво точно беше дето тогава не знаехме, не видяхме...

От любовта растеме... от това често и боли...



Тема Re: "и аз те обичам"нови [re: Markizata]  
Автор HlM (.:Ville Valo:.)
Публикувано02.06.03 07:21



аа, не мисля :))


Won't you die tonight for love
Baby join me in death...



Тема Re: Обичам те??!!нови [re: Markizata]  
Автор Downunder-Vania ()
Публикувано02.06.03 20:39



Здравейте момичета Явно днес ме е хванала логореята, което не се случва напоследък често, но да допълня нещо в тази връзка Тода което със сигурност знам е, че когато някой ти каже - "само не се влюбвай в мене", значи че:
1) Има явна опасност това да се случи
2) Обикновено не действа, в повечето случаи, всъщност има точно обратно действие,
3) Предполага, че вече нещо мърдука в нечие сърце или глава, което е плашещо за собственика на сърцето

Та - не му мислете много - казвайте "обичам те", казвайте "и аз те обичам" той животът си знае работата



Тема Re: "и аз те обичам"нови [re: HlM]  
Автор Markizata (Почти идеална:))
Публикувано02.06.03 23:26



не мислиш...че започваме да се разбираме или че това е плашещо?

Моят Край е Моето Начало.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.