Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:44 25.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За Приятелството  
Автор Жeнa бeз знaчeниe (защо ли?...)
Публикувано13.06.03 00:38



Какво всъщност е приятелството?Кои са хората ,които зовем "приятели"?
Онези,на които се оплакваме как половонката ни е ядосала,онези,с които имаме общи интереси и цели,с които можем да водим интересни разговори и караме щури купони?...
Всичко това поотделно или заедно...замесено с подправката безкористност....има ли такова приятелство?
има ли човек,когото можете да наречете ПРИЯТЕЛ без нито за мига да се усъмните в него?
Бихте ли рискували живота си заради приятел?
по ценно ли е приятелството от любовта?Или е просто друго нейно измерение?...

....както и да е


Тема Re: За Приятелствотонови [re: Жeнa бeз знaчeниe]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано13.06.03 08:41



Човек, на който се обаждам посред нощите и той пристига, без да попита, защо, аджеба, ми е изпотрябвал....





Тема Re: За Приятелствотонови [re: Жeнa бeз знaчeниe]  
Автор powerpufgirl (влюбена)
Публикувано13.06.03 08:54



моята най-д. приятелка замина за гадното Ню Джърси....
отвратително е..самотно ми е ...а по цял ден съм между хора...за мен това е приятел..да запълва това местенце...прекрасно е да имаш някой,който да те разсмива докато цивриш от мъка ,че пак са те стъпкали



Тема Re: За Приятелствотонови [re: Жeнa бeз знaчeниe]  
Автор Tpинити (истинска)
Публикувано13.06.03 09:29



Да, за мен приятелството е по-ценно от любовта...


Силата да дадеш живот...и силата да го отнемеш...

Тема Re: За Приятелствотонови [re: dexter_sum]  
Автор Жeнa бeз знaчeниe (защо ли?...)
Публикувано13.06.03 13:15



...и после не би се разсърдил,ако не си го извикала,защото си полуумряла ,потънала в кръв,а просто имаш нужда да си поприказваш с някого?...

....както и да е


Тема Re: За Приятелствотонови [re: powerpufgirl]  
Автор Жeнa бeз знaчeниe (защо ли?...)
Публикувано13.06.03 13:17



т.е.-приятелят го използваш за запълване на дупки?
разбрах те...

....както и да е


Тема Re: За Приятелствотонови [re: Tpинити]  
Автор Жeнa бeз знaчeниe (защо ли?...)
Публикувано13.06.03 13:17



защо?..

....както и да е


Тема Re: За Приятелствотонови [re: Жeнa бeз знaчeниe]  
АвторKaмбaтa (Нерегистриран)
Публикувано13.06.03 13:18



Както си определиш нуждата, така си определяш и приятеля.

Щури купони? - Можеш страшно добре да купонясваш и с хора, с които нямате нищо общо. За мен, приятелството е духовна връзка, коята се гради и се поддържа с години, може да няма купон.

Онези,с които имаме общи интереси и цели са по-скоро съюзници или съратници. Към тях можеш да изпитваш чувства, а може и – не. Ако окажеш (материална) помощ на приятел можеш да направиш мечешка услуга. Където има намесени материални интереси, трябва здрав разум и преценка. Това е извън приятелството. Не бих изисквала и не бих очаквала от приятел да ми оказва материална помощ, дори да мисля, че може. Но бих могла неангажиращо да попитам. Затова, когато вземам или давам в заем, особено ако сумата е голяма, задължително се разменят хартии. Разбира се, има подробности. Едно е да помогнеш някому да си стъпи на краката в момент на належаща нужда, друго е да му услужиш да си купи кола.

Да, има хора, които мога да нарека приятел без да се усъмня в тях. Защото знам:
- че сме свързани и че сме в сърцата си;
- че без колебание бихме си казали и най-горчивата истина и бихме си посочили грешките;
- че ако някой е паднал (обезверил се е или се е отчаял), другия ще се постарае, според силите си, да му помогне да стане; и
- че ако някой е решил да предприеме нещо различно, другия ще го приеме, дори и да не е съгласен.

За мен, повече от това – здраве му кажи.

То, ако питаш християните, би трябвало всички така да се отнасят помежду си, май? Упсссс, това е за друга тема.......

Тук не е важно дори кой къде се намира, с какви средства разполагате и колко често се виждате. Дори да е години, разговорът тръгва откъдето е бил оставен. Отделно, това че някой ти е приятел, никак не означава, че можете да споделяте ежедневието безпроблемно. Не е и нужно.

Приятелството е различно от любовта. Може би е по-чисто, понеже в него няма лъст или, ако се случи да има, тя е изтикана на заден план. Едно от многото забавни наблюдения в автобиографията на Агата Кристи е, че най-добрите й приятели в живата са мъже (никакви жени?) и всички до един – отблъснати кандидати за жених.



Тема Re: За Приятелствотонови [re: Kaмбaтa]  
Автор Жeнa бeз знaчeниe (защо ли?...)
Публикувано13.06.03 13:27



Щом имаш такива приятели ,значи си късметлийка!

....както и да е


Тема Re: За Приятелствотонови [re: Kaмбaтa]  
Автор homeless ()
Публикувано13.06.03 14:09



а какво е "лъст"?





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.