Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:54 29.09.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Кога - е " гола " една жена?..нови  
Автор Loneliness ()
Публикувано27.03.03 06:36



Кога - е " гола " една жена?..И кои са нещата, които я " оголват " най - много, най - дълбоко и най - задълго?..
Синоними на " гола " - слаба, беззащитна, уязвима, крехка и т.н.

П.С
Моля, без инфантилен буквализъм...


De nocte consilium...

Редактирано от Loneliness на 27.03.03 06:38.



Тема Re: Кога - е " гола " една жена?..нови [re: Loneliness]  
Автор Rauch (Steppenwoelfin)
Публикувано27.03.03 09:09



Обичаш крайно, истински, необратимо, болезнено. Гола, крехка, наранима от един-единствен човек. Пред останалия свят - непробиваема броня.

Поздрави!



Тема Re: Кога е "гола" една жена?..нови [re: Loneliness]  
Автор Lessy ()
Публикувано27.03.03 11:14



Не знам.

Лично аз нямам спомен да съм се чувствала някога така. Може би съм забравила...

Почти нямам спомен да съм усетила, че някоя жена се чувства "гола" пред мен...Само един път...една сълза...май се направих, че не я виждам.

А защо ми се струва, че "гола' може да бъде жената, само ако има от какво да се страхува?



Тема Re: Кога - е " гола " една жена?..нови [re: Loneliness]  
Автор Hopттчe (мъгляв)
Публикувано27.03.03 11:38



Може би има рзлични видове голота...

Гола, когато средата е враждебна и тя се чувства в опасност... Голота, която искаш да прикриеш, да спасиш.

И гола, когато е насаме с някого, осъзнава уязвимостта си, плаши се, но иска да остане гола, и да получи, и да даде, да бъде приласкана и да приласкава... Голота, която иска да се разгърне, да трепти, да диша и обича... Какво може да я предизивка... Началото на обичта? Случайно стечение на обстоятелствата, което я кара да се отпусне, да се довери?

Хм, я да спра преди да прекаля :-)



Тема Re: Кога - е " гола " една жена?..нови [re: Rauch]  
Автор Loneliness ()
Публикувано28.03.03 06:18



С малко думи си казала много...Всъщност, всичко...Благодаря ти...:-) Поздрав с нещо гениално, което открих преди малко в клуб " Поезия "...



De nocte consilium...

Тема Re: Кога е "гола" една жена?..нови [re: Lessy]  
Автор Loneliness ()
Публикувано28.03.03 06:25



Тоталната липса на " голота ", не е ли всъщност, най - голямата такава ( голота ) ?..Неумението/ нежеланието/ невъзможността да признаеш ( дори и пред себе си ), че понякога си " гола " ( пред нещо и / или някого ) - не е ли също вид " голота "?..
Да, " голотата " е свързана И със страха, но не единствено с него...Но ако го вземем за база - това значи ли, че не познаваш страха, въобще?..
И онази сълза, която " не си видяла " - не е ли издраскала малко от " голотата " ти, за да я посрещнеш с привидно безразличие?..И в същото време, да я помниш и сега ( сълзата )...

П.С
Не знам защо ми се струва, че с теб говорим за различни неща...Но не мога да разбера, в кое точно се разминаваме...


De nocte consilium...


Тема Re: Кога - е " гола " една жена?..нови [re: Hopттчe]  
Автор Loneliness ()
Публикувано28.03.03 06:34



Не бях разглеждала " голотата ", като различни видове такава... Интересен ъгъл...
Да, " голотата ", дори би могла да бъде - желанието ни да останем " голи "...Да го позволим, въпреки...Да имаме нужда от това, заради...
" Голотата ", дори е и в онези " колко " , " докъде " и " кога " - да допуснем в себе си нещо и / или някого...И обратно - когато самите ние сме допусканите...
" Голота " има и във онези " Не знам ", " Не мога ", " Не искам ", Не трябва ", които изричаме понякога, без да осъзнаваме, че тя съществува в тях - мълчаливо...


De nocte consilium...


Тема Re: Кога - е " гола " една жена?..нови [re: Loneliness]  
Авторekaтepинa (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 16:26



Когато се съблича със страх и нетърпение. Когато прокарва ръка по косата ти.
Когато притвори очи, за да запази мига... Когато не иска да ти прошепне думите, които ти знаеш и искаш да й изкрещиш. Когато ти се усмихне насън. Когато ти каже, че това не е възможно... И ти да разбереш, че сте преминали в друг свят, и тайничко от нея да искаш да изгориш пътищата назад.



Тема Re: Кога - е " гола " една жена?..нови [re: Rauch]  
Авториcтинa (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 17:52



А дали тогава не е "най-облечена"...в очакванията на другия/другата?Дали любовта не слага маска и не изтрива истинските форми на тяло и съзнание...Мислиш ли, че си истинска, когато обичаш...и каква си тогава през останалото време...
Жена...по-скоро момиче...истински "гола" в детството и в собственото си (без)съзнание.



Тема Re: Кога - е " гола " една жена?..нови [re: ekaтepинa]  
Авторпчeличka (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 17:59



Голи, но не истински. В друг свят, но дали е по-добър? Изгаряш мостове, които искаш да забравиш. Усмивка на сън, но не е за теб, защото твоите усмивки ги получаваш насила. Невъзможно...това са само оправдания. Казва ти всичко, но ти не го вярваш...и си права. Ти й казваш всичко и тя ти вярва, но ти я лъжеш. Притваря очи, но забравя всички обещания и общи мечти. Затваря очи, за да се върне при изгорелите мостове. Прокарва ръка по косата ти, но милва себе си. Съблича се със нетърпение, изпепелена от страст, но се съблича само физически. А страхът...защо е страхът.
Всичко е само думи, които изграждат илюзии, но е толкова прекрасно да бъдеш в тях, да живееш с тях...гола-голеничка...само за себе си.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.