Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:10 02.07.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Именно!нови [re: ypчeтo]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано20.01.03 13:22



в професионална армия жените имат своето място.
но за редовна служба - и за мисля, че не трябва да се призовават и жените.
и без това повечето служат цял живот...

I'm saying it loud
I'm saying it proud
Everywhere
And I don't care


Тема Re: щО Е ЖЕНА В АРМИЯТА И ИМАЛИ ТЯ ПОЧВА У НАС?нови [re: George Sande]  
Автор Rauch (Steppenwoelfin)
Публикувано20.01.03 13:33



Аз, като убедена пацифистка, да си кажа мнението. Няма война, водена по идологически причини. Идеологиите се хвърлят в очите на тези, които трябва да умират по бойните полета, във въздуха, на бойните кораби. Първопричината на всяка война са материални интереси, останалото е мит. Говоря от собствената си позиция и не е толкова важно, че съм жена. Не бих участвала във война, колкото и да ме плюят, че не съм патриотка и т.н. Ще си седна на двора на вилата, ще си отворя бира и ще пея "Kumba ya" (май така се пишеше:). Да живеят 60-те години.:)
Поздрави!



Тема Re: щО Е ЖЕНА В АРМИЯТА И ИМАЛИ ТЯ ПОЧВА У НАС?нови [re: Rauch]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано20.01.03 13:40



шапка ти свалям...
аз, въпреки че знам къде се коренят войните, няма да успея да се въздържа, ако някой по някакъв начин нападне държавата, в която се намира семейството ми. ако не и за някоя хипер-тъпа кауза...
може би съм доста първична?
или невъздържана?

нооо, на разнообразието се крепи света

I'm saying it loud
I'm saying it proud
Everywhere
And I don't care

Редактирано от dexter_sum на 20.01.03 13:41.



Тема Re: щО Е ЖЕНА В АРМИЯТА И ИМАЛИ ТЯ ПОЧВА У НАС?нови [re: Rauch]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано20.01.03 14:14



ухубаво звучи... ама в гадния свят има и войни.

и я си предстви, че по някакъв малшанс си родена и живееш в Чечня. където хвърчат бомби, трещяг автомати и цели села биват заличени, където човешкият живот не значи нищо. и тогава ли ще седиш на двора на вилата си, ще пиеш бира и ще пееш? докато дойдат да подпалят вилата ти, теб да те убият мъчително (такива са чеченските табиети) и убият по същия начин и детето - но преди теб, за да гледаш?



войната е ужасно нещо, но понякога не може да се избегне. затова докато има войни, ще има и армии.

IMAGINE...


Тема Re: Именно!нови [re: Aбcypд!]  
Автор George Sande (жена на честта)
Публикувано20.01.03 16:42



ми де знаеш,че не го.....

Човек е толкова силен,колкото силна е волята му


Тема Re: в БГ отдавна има жени в армиятанови [re: Джeйн]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано20.01.03 17:12



има и в професионалната армия
скоро даваха едно поделение по телевизията, бяха много готини, а освен това, напоследък се подобряват условията - заплата, социални придобивки и т.н.

I'm saying it loud
I'm saying it proud
Everywhere
And I don't care


Тема Re: щО Е ЖЕНА В АРМИЯТА И ИМАЛИ ТЯ ПОЧВА У НАС?нови [re: Rauch]  
Автор George Sande (жена на честта)
Публикувано20.01.03 17:16





Човек е толкова силен,колкото силна е волята му


Тема Re: щО Е ЖЕНА В АРМИЯТА И ИМАЛИ ТЯ ПОЧВА У НАС?нови [re: Джeйн]  
Автор geminiled (24 h/ d)
Публикувано20.01.03 17:17



войната е ужасно нещо, но понякога не може да се избегне. затова докато има войни, ще има и армии.

Точно за това никой не спори...
Но моята идея си е същата - каква да е война си е мъжка измишльотина. Колкото и да е древен чичко Фройд, неговите възгледи идеално описват мъжката половина на човечеството... Нагонът и агресията са свързани при тях като кутийката и панделката :)))

Нощта пониква като гъба
и носи привкус на надежда...


Тема Re: щО Е ЖЕНА В АРМИЯТА И ИМАЛИ ТЯ ПОЧВА У НАС?нови [re: George Sande]  
Автор Hиkoя (Просто Никоя!)
Публикувано20.01.03 17:46



мдааа, няма да можеш да спиш нощем от страх

Понякога може да липсва само една личност
и светът да изглежда обезлюден.


Тема Re: щО Е ЖЕНА В АРМИЯТА И ИМАЛИ ТЯ ПОЧВА У НАС?нови [re: Джeйн]  
Автор Rauch (Steppenwoelfin)
Публикувано20.01.03 19:41



Ако по някаква случайност съм родена в Чечня, не ми се вярва с някой топор, дори и с калашников да избегна смъртта си. По-добре преди да умра да се насладя на живота, вместо да прекарам времето си в подготовка да съм достатъчно способна да отнема чужд живот преди самата аз да бъда убита (стана баааасиии изречението, но се надявам, че ме разбра).

Поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.