Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:39 03.07.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Мъжете и лесбийска организация  
Автор Apтeмидa ()
Публикувано10.01.03 01:29



Искам да ви задам един въпрос мили дами.

Смятате ли,че при съществуването на лесбийска организация е необходимо

да има мъже в нея?


Например паднала от метлата сподели мнението, че в една лесбийска

организация трябва да се допускат мъже.


Аз нямам нищо против мъжете, обаче не мога да измисля валидна причина

според, която мъжете са необходими в такава организация.


Дали ще може да ми помогнете, бих се съгласила, че трябва да има мъже ако

някой успее да ме убеди в това.


Всъщност се сещам за една причина. Ако си хетеро мъж бих предположила

защо искаш да си в такава организация, но сигурно има и други причини.


Предварително ви благодаря за изказаните мнения


целувам ви всички



Тема данови [re: Apтeмидa]  
Авторпaднaлa oт мeтлaтa (Нерегистриран)
Публикувано10.01.03 10:55



Смятам, че би било хубаво и ще се аргументирам защо.

Първо една организация на доброволни начала не се подченява на трябва и не трябва. Повелителния уклон веднага създава прегради - това може а това не. А защо да не може? И при липсата на логични аргументи се прибягва до митове, легенди или просто личните пристрастия на разрешаващия или забраняващия.

С Елия доста спорихме по този въпрос и нейното мнение бе, че мъжете не са опасни за това, че са мъже а за това, че може да подклаждат нарочно дрязгите между жените за да командват положението. Но не успя да ми отговори на въпроса а какво да му командват и за какво им е да го командват. Конкретния случай бе с желанието на Генко да присъства на събрание на женската секция на Джемини, което бе отклонено с подобни аргументи.

Мъжете имат друг начин на виждане на нещата, не са толкова податливи на емоционални сривове и според мен биха били много полезни защото биха ни спестили много време и нерви за решаване на нашите проблеми.

При друг спор с Елия тя каза, че предпочита да говори и да е заобиколена от жени. Мъжете би ги използвала но не би ставала приятел с тях. Тогава за първи път си помислих, че най-вероятно като малка е имала неприятности с мъже. Предложих и да се пробва да обясни на мъж каква е и защо е такава. Тя отказа с аргумента, че това би било според нея загуба на време и не желаела да се занимава, мъжът едва ли щял да я разбере. Изобщо не желаела да се занимава с мъже. Ей на това вече му викам сексизъм

Много често оплакващите се тук от дискриминация от мъже, скромно премълчават, че те също не са ангелчета. Колко пъти са се чували призиви - Мъжета са тъпи животни, Мъжете мислят само с едната си работа, Без мъже светът би бил много по-хубав. И останалите скромно си траят. Винаги като първопричина се изтъква дискриминацията. Нещо намирисва Как може да се очаква толерантност от някого като се подхожда по този начин към него? И още по-лошото е мълчаливата подкрапа и незаинтересованост на другите.

Зная 4 случая, когато хомосексуални жени са канени на сбирки на хомосексуални мъже. И към тях са се отнасяли с уважение и разбиране. Викани са да помогнат за разрешаването на някакъв проблем. И никой не е проявил каквато и да е нетолерантност към тях. Къде и кога при нас е ставало това?

Хомосексуалните мъже са по-организирани. Готови са да загърбят лични дрязги в името на обща цел. Не ги е страх да се покажат и да поемат негативите от това. А при нас? Джемини се изпокараха помежду си. В паламента има двама ясни гея - Соколов и Лучников. Не отричат. А жена? Няма. Само клюки. Солджър уж щеше нещо да огласява ама май я уплашиха и не каза нищо.

Какво по-хубаво от това жена на висш пост да обяви себе си? Никога няма да стане. Придобивките се пазят. Макар че, това е идеалния случай. Не могат да я уволнят, защото ще ги съдят за сексуална дискриминация. Ще се вдигне шум. Хората ще заговорят. Да ама не. Никоя не иска да се жертва за общото благо.

Всички тук сме много добри в оплакването и писането на километрични фермани, колко сме умни, добри и дискриминирани. Ама къде сме в реалната дейност?

Ето аз казвам - за 2 години и половина откато работя сегашната си работа съм променила мнението на близо 30 човека, мои колеги и приятели относно хомосексуалните жени - нищо че съм бисексуална. С лични разговори със всеки. Преодоляла съм подигравки, недоверие, скептицизъм и обикновенно заяждане. Всичките мъже. Жените около мен престанах да ги убеждавам в нещо. Просто установих, че няма смисъл. Набият ли си един път нещо в главата, това не може да бъде променено с никакъв логичен аргумент.
Всеки от тези мои познати е обяснил възгледите си поне на един човек стават 60. Гордея се с това! Че съм го направила сама и независимо от всичко.

Колко от вас са направилил нещо такова? Кажете моля ви. Защо ми е тогава организация която да развива админстративна работа? Защо са ми офиси с координатори, анкети, бумаги, членски карти? Ако всяка от нас убеди поне 5-6 мъже, че ние не сме екзотични животни а най-обикновенни хора не мислите ли че проблема с дискриминацията ще изчезне? Самите мъже ще започнат да ни помагат за собствените ни права.

Винаги в подобни случаи ме е водил един стих - "Свободата не ще Екзарх, иска Караджата".

Може би на доста от вас идеите ми ще се сторят неприложими. Но аз съм го направила. Поради това считам, че на българските лесбийки не им трябват организации. Трябва им желание самите те да променят нещата. Не с приказки по барове и писане в анонимни клубове. С контакти със живи хора. С личен пример. С убеждение. С упоритост. С преодолаване на насадените стереотипи и поведенчески правила. Просто трябва.

Елия тръгна в тази насока. Но според мен тя го правеше за задоволяване на свои вътрешни нужди. И се остави да залитне в някои нежелани посоки, като забраняване на пишещи мъже тук и призиви за чист свят на жени. После се извини, че била подведена но аз лично не видях гаранция, че след време няма да се подведе пак. Дано бъркам. Аз никога не съм имала желание да командвам хора и да им казвам какво може и какво не. Искам хората да живеят заедно. Да няма втора или трета категория. Да няма деление по сексуални предпочитания. Да има просто хора харесващи други хора. Утопия може би... Но аз вярвам в това и правя каквото сметна, че мога да направя.

Мога да напиша още много неща. Но мисля, че казах основното. Лек ден



Тема Мила Ванянови [re: Vania]  
Авторпaднaлa oт мeтлaтa (Нерегистриран)
Публикувано10.01.03 11:04



С това, което си написала само потвърждаваш гледната ми точка. Толерантноста е нещо двупосочно. След прочитане на такова нещо дори и доронамерен мъж трудно би се удържал да не изкоментира "тъпите и нагли лезбийки".

Защо забравяте, че тук четат и мъже? И освен това би ли се аргументирала за твърденията си?

"no litchno gi namram za silno bezpolezni, slabo organizirani i kekavi. A da ne govorime tche ustanovih tche na niakoi mesta v sveta majete sa takiva muhliovtci, tche nashenskite maloumnitci napravo mi se vidiaha polojitelni geroi . Kato tcialo - majete otstrani i malko nazad - za da si znaiat miastoto." - сексизъм та дрънка. С каво ти ваня се считаш за по-добра от мъжете? Кажи моля те



Тема Re: данови [re: Vania]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано10.01.03 13:29



място чисто от мъже?
ами има Б52.
има разлика между клуб, бар, дискотека и организация, която се бори за някакви права.
а не каква да е организация, защото в Дания например, лесбийките си имат организации от типа "Бродерия", "Велосипедизъм" и незнам още какво.

I'm saying it loud
I'm saying it proud
Everywhere
And I don't care


Тема Re: Мъжете и лесбийска организациянови [re: Apтeмидa]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано10.01.03 13:39



Според мен е много важно от какъв тип е организацията.
Защото ако въпросната организация се издържа чрез проекти, ще се отхвърли ли компетентен мъж, който би бил от голяма полза за написване и спечелване на грант от 100 000 Евро?
Или ако се провежда семинар, а единствен компетентен за тази цел би бил мъж?
Тогава ще си внесем от Холандия за 5 пъти по-голяма сума?
Това разбира се, е чисто теоретично, може и да не възникнат такива казуси.

Иначе може и без мъже. Ако организацията се занимава с организиране на пикници, бродерийки с дъгички или нещо такова.

Ако е богата организация в богата държава, може без мъже.

Знам, че много не споделят моето мнение, че без мъже съвсем не може, но не трябва да се изпускат предоставени възможности или предложена помощ.

А за тези, на които мъжете им пречат - ами приемете го като експлоатация на "гадните мъже"


I'm saying it loud
I'm saying it proud
Everywhere
And I don't care


Тема Re: Мъжете и лесбийска организациянови [re: dexter_sum]  
Автор EVl (сериозна)
Публикувано10.01.03 13:46



Ооо Декстър,как дела?Чета и си мисля,че няма да е хич лошо да си спретнем кърс по бродерийки с дъгички(каквото и да означава това..хмхм).
А за мъжете мисля,че все пак всяка от нас има нужда от слуги (да не кажа роби).Разни техници,черно-работници ще ни влезнат в употреба!!!
Поздрав!

Аз съм едно плашило,аз съм едно дете,аз съм пространство сиво...


Тема Тук вече стана сериозна приказканови [re: dexter_sum]  
Авторпaднaлa oт мeтлaтa (Нерегистриран)
Публикувано10.01.03 13:55



Браво Декстър, най-после нещо прагматично

Ако целта е някоя да си умре на ината, това си е неин личен проблем. Ако някоя мрази "гадните мъже" това пак си е нейна работа. Защо заради това да се пропускат възможностите да достигнем нещо за себе с помоща на мъжете?

Виж да се използват не ми звучи добре. Използването води винаги до проблеми после. Не е ли по-добре, да бъдат убедени да помогнат по собствено желание? Без обещания за сексуална отплата с две лесбийки в леголото. На базата на ясни и прости човешки взаимоотношения. Ние също има с какво да помогнем. А допускаме ли да ни помолят за помощ или да ни помогнат или гордо се вирят носове в небето пред "низшия пол"?

Лошото на теоретичните казуси, е че стават практически в най-лошия момент. Навремето Генко и Моника заедно спечелиха гранта за Джемини. Генко си е там а Моника падна жертва на вътрешни интриги. Оттогава някоя да е печелила грант?

Искам да създам клуб на "Любителки на джина с тоник и пушени бадеми"



Тема сладурченови [re: EVl]  
Авторпaднaлa oт мeтлaтa (Нерегистриран)
Публикувано10.01.03 14:01



Тъй като взехте да се напреварвате по острумие, оттеглям се от дискусията - то дискусия няма ама хайде

Роби а? Ще ти се скъпа ама няма. Пази се от робините. Докато се усетиш и вече ще са ти вързали ръцете и краката за леглото и после.....



Тема уточнениенови [re: пaднaлa oт мeтлaтa]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано10.01.03 14:01



Солджър никога не е имала намерение да прави "outing" на никой.
Не знам дали изобщо някой одобрява тези практики.
Така де, които е решил да се крие - негов си проблем.

А че не е лошо да има публични открити личности, които са масово харесвани, не е лошо.
Но аз лично не вярвам скоро да стане.

I'm saying it loud
I'm saying it proud
Everywhere
And I don't care


Тема Re: сладурченови [re: пaднaлa oт мeтлaтa]  
Автор EVl (сериозна)
Публикувано10.01.03 14:09



Ооооо нямам нищо против (даже ще се радвам!) да ме вържат за леглото!!!Това ми е Биг Мечта!Но за да няма обидени дами,няма да спомена коя искам да ме върже...Бъди Здрава!

Аз съм едно плашило,аз съм едно дете,аз съм пространство сиво...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.