Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:03 15.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Митове и Фактинови  
Автор Ancheto ()
Публикувано02.11.02 10:15



Митове и факти за хомосексуалността!

1. Мит: Не е нормално да си хомосексуален и да имаш хомосексуални чувства.

Факти: Едно забележително изследване направено от А. Кинси, протекло 20 години (започнало в началото на 30-те години и завършило през 50-те години на XX-ти век) разкрило, че хомосексуалното поведение се практикува далеч по-често от колкото се е предполагало. По-скорошни изследвания показват, че отделна част от обществото е напълно хомосексуална.

Интересно е да се отбележи, че само до преди няколко века да бъдеш левичар се е смятало за извращение и е водело до обвинения в магьосничество.Болезненият страх от вешици и магьосници бил толова широко разпространен, че хората били не само измъчвани, но и убивани само, защото са били левичари. Днес подобно нещо звучи невероятно, но хората не веднъж са постъпвали жестоко водени от страх към непознатото. Доста вероятно е идните поколения да гледат със същото учудване на факта, че днес гей мъжете и лесбийките са подлагани на подобни мъчения породени от страх и омраза.

Всички ние имаме нашите вътрешни и инстинктивни начини за сексуално самоопределяне Много малко от нас имат само хетеро- или само хомосексуални влечения през целият си живот. За съжаление нашата култура е изградена от дълбоко залегнали стереотипи и самата проява на поведение, което не е присъщо за даден пол поражда неловкост и притеснение. Мъж, който плаче на тъжни филми или жена, която може да поправи сама колата си е вероятно да станат обект на присмех и подигравки от страна на околните.

Често нетърпимостта към хомосексуалността се поражда от страха, че нашата собствена сексуална ориентация може да не е изцяло хетеросексуална. Хора, който се опитват прекалено силно да покажат принадлежността си към даден пол, тези който реагират отрицателно и дори жестоко, към отклоненнията от общоприетите норми за поведение на половете, може просто да се опитват да избягат и да отрекат своите собствени чувства и поведение. Такъв е и примера с един от най-известните американски адвокати- Рой Кон, който е бил против хомосексуалността. Години по-късно, през 1986, когато той умира от СПИН, се разбира, че голяма част от неговото озлобление е било опит да скрие факта, че и той е бил гей.

2. Мит: Хомосексуалността е болест

Факти: Хомосексуалността сама по себе си не предполага никакви отклонения от способността на човек да взима решения, да мисли, да бъде надежден и постоянен. Необходимо е да се призоват всички лекари към премахване на идеята за хомосексуалността като душевна болест
Човешката сексуалност е предопределена в ранна възраст. Доста експерти твъдят, че сексуалността е предопределена още при раждането на човек, но със сигурност може да се твърди, че това става до 5 годишна възраст. Хомосексуалността не предполага психични отклонения. Да подтискаш чувствата си и да се преструваш, че не си хомосексуален обаче, би могло да има сериозни последствия за твоето самовъзприемане и може да причини психични нарушения. .
Хомосексуалността е била считана за съвсем нормално явление в Древна Гърция, Рим., и при някои индиански племена. В някои от днешните общества хомосексуалността е нормално явление и еднополовите бракове са разрешени.

3. Мит: СПИН е божието наказание за хомосексуалните хора.

Факти: Дали детският паралич е божието наказание за децата? Гей мъжете са едни от първите хора , които се заразяват с болеста, но те не са причината за появата на СПИН. Въпреки, че СПИН е бил първоначално разпространен чрез хетеросексуален контакт в Централна Африка, Африканците също не са причината за появата на тази болест. Всяко едно население, което веднъж е било изложено риска от заразяване с болестта би прихванало СПИН. Болестта е врагът, а не хората, който са болни от СПИН. СПИН не подбира жертвите си. Тези, който твърдят, че СПИН е божието наказание за хомосексуалните хора, често забравят да споменат факта, че лесбийките са групата с най-малко случаи на хора заболели от СПИН.

4. Мит: Хомосексуалността е грях

Факти: Библията съдържа шест пасажа, които осъждат хомосексуалното поведение. Библията също съдържа безбройни пасажи, в които осъжда хетеросексуалното поведение.
Богословите и учените продължават да имат безбройни разногласия при интерпретирането на Библията. Всички те обаче, са съгласни с едно нещо, че Христос абсолютно никъде не е споменал каквото и да е за хомосексуалността. Сред многото неща, които са били считани за извращения се включват изневярата, кръвосмешението, носенето на дрехи, които са направени от повече от една тъкан, яденето на стриди и раци.
Хората често са използвали религията като оправдание за потисничеството и омразата, които са изпитвали кум другите. Преди по-малко от около половин век, Баптиската църква, наред с много други е защитавала расовото разделение, на основанието, че то е било простимо от Библията. Ранните християни не са били варжески настроени към хомосексуалността. Липсата на толерантност към хомосексуалността се появява едва след 12ти век. В днешно време хомосексуалността вече не се смята за заболяване или грях.
Малко биха нарекли хетеросексуалността неморална, въпреки многобройните случаи на изнасилвания, кръвосмешения, гаври с деца, изневери, насилие в семейството и венерически болести сред хетеросексуалните.

5. Мит: Децата не са засегнати от хомофобия.

Факти: В последно време самоубийството е станало една от основните причини за смъртност сред младите хора. Статистиката сочи,че злоупотребата с наркотични вещества и самоубийствата са изключително високи сред гей младежта. Натиска от страна на обществото и страха от отхвърляне често водят към депресия, злоупотреба с наркотици и дори самоубийство. За съжаление хората, който трябва да подкрепят гей младежта – семейство, училище – често отхвърлят, изолират и отричат съществуването на гей младежта. Без подкрепа от страна на системата много млади хора стават жертви на едно общество, което се страхува от хомосексуалността.

6. Мит: Хората избират дали да бъдат гей или хетеросексуални.

Факти: Ние се влюбваме в някого в резултат на сложна комбинация от фактори, независимо от пола му. Повечето хора смятат, че тяхната сексуална ориентация не е избор, а е било нещо съвсем естествено. Опитите за промяна на човешката сексуалност са често несполучливи. Не можем да променим човешката сексуалност, но можем да променим начина, по който се отнасяме един към друг. Омразата към гей мъжете и лесбийките е дело на хората не на Господ. Хомосексуалните хора са като всички други хора. И те искат уважението и правата, с които се позлзват останалите без да се страхуват от словестни и физаически заплахи. Начина, по който се отнасяме един към друг е израз на нашият избор

7. Мит: Гей мъжете и лесбийките по всякакъв начин се стремят да покажат
своята сексуална ориентация.

Факти: Когато някой ви сподели своите сексуални предпочитания това често означава, че той ви има доверие. Да покажеш открито кой си е израз на самоуважение Повечето гей мъже и лесбийки крият от своите семейства и колеги своята сексуална ориентация, страхувайки се от отхвърляне и присмех. Малка, но нарастваща част от гей хората вярват, че да бъдеш открит за своята сексуалност е първата стъпка към разбиране и приемане на хомосексуалността от хетеросексуалните хора.

8. Мит: Проблеми в семейството могат да причинят хомосексуалност.

Факти: Няма убедително доказателство, чрез, което да може да се определи причината за хомосексуалността или хетеросексуалността. Хомосексуалните и хетеросексуалните хора често са от най-разнообразна семейна среда. Разбира се, един добър родител би научил своето дете на любов, самоуважение и уважение към другите.

9. Мит: Хомосексуалните хора с нищо не са допринесли за развитието на
обществото.

Факти: Исторически гейовете, лесбийките и бисексуалните хора са имали неизброим принос към обществото. Някои от по-известните гей хора са: Платон, Леонардо да Винчи, Юлий Цезар, Микеланджело, П. Чайковски, Александър Велики и много други. Днес много известни и влиятелни личности са лесбийки, гейове, или бисексуални, но много от тях крият от обществото тяхният личен живот. Те се страхуват от липсата на толерантност и омразата, която е насочена към хомосексуалните хора.

Fight for your rights! Make your own rules!


Тема Re: Митове и Фактинови [re: Ancheto]  
АвторBъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано02.11.02 22:48



Това защо си го пуснала? (Copy & Paste)

Редактирано от D. на 11.11.02 13:22.



Тема Re: Митове и Фактинови [re: Bъпpoc]  
Автор duende ()
Публикувано03.11.02 01:51



hahaha



Тема Re: Митове и Фактинови [re: Bъпpoc]  
Автор geminiled (24 h /d...)
Публикувано03.11.02 02:18



И аз имам въпрос: защо хетеросексуалните се чувстват убеждавани точно тук?!?

Аз съм трийсет угарки на нощ.
Аз съм разрошен перчем.


Тема Re: Митове и Фактинови [re: geminiled]  
АвторOтroвop (Нерегистриран)
Публикувано03.11.02 04:25



Редактирано от D. на 11.11.02 13:26.



Тема Re: Митове и Фактинови [re: Oтroвop]  
Автор geminiled (24 h /d...)
Публикувано03.11.02 05:06



Продължавам да не разбирам...
Първо, не разбрах кое точно - според теб - е "свободната дискусия". Аз лично никъде в мнението ти не видях желание за дискусия. Ти просто си изпя песента, поклони се и излезе...
Второ, този Клуб ясно е заявен като хомосексуален, а не като расистки. И проявите на расизъм просто не са си на мястото точно тук.
Трето, цялото това пищене на тема "да кандърдисате някое глупаво дете" - хем е обида за детето (което и да е то), хем ме кара да подозирам, че пищящите са педофили... и си го повтарят за лично удоволствие. Съжалявам, ако звучи грубо, но...
Аз не бягам от спорове и дискусии. Стига да ги има...

Аз съм трийсет угарки на нощ.
Аз съм разрошен перчем.


Тема Re: Митове и Фактинови [re: Bъпpoc]  
Автор Ancheto ()
Публикувано03.11.02 05:15



da go beshe prochel da vidish, che vsichko tova ima obrazovatelna cel i ne se opitvam da nakaram nqkogo da stane homoseksualen zastoto tova e nevyzmojno. To si e vrodeno.....

Fight for your rights! Make your own rules!


Тема Re: Митове и Фактинови [re: geminiled]  
АвторOтroвop (Нерегистриран)
Публикувано03.11.02 05:42





Редактирано от D. на 11.11.02 13:29.



Тема Re: Митове и Фактинови [re: Ancheto]  
Автор dete (копеле)
Публикувано03.11.02 05:45



абе нали все трябва да се дърлим за нещо, то не може....може би иска да сложиш ограничителна табелка "забранено за непълнолетни и малолетни!!!"

Аз знам какво е да изпиташ върху себе си "празен поглед приятелски"...тя ми го показа.


Тема Re: Митове и Фактинови [re: Ancheto]  
АвторOтroвop (Нерегистриран)
Публикувано03.11.02 05:53





Редактирано от D. на 11.11.02 13:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.