Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:06 09.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Обяви -- 2нови [re: eva_s]  
АвторAman (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 16:25



Нещо става с луканките и суджуците !!!
Не се лъжете по стари марки, деликатесите се правят по нови рецепти

Разнообразие от луканки и суджуци залива пазара. Мнозина обаче, като опитат, си казват: абе, не е като едно време. Това е така, защото рецептите за познатите видове отдавна не се спазват.
Производители правят традиционни марки по нови рецепти или често изменят съдържанието на продуктите в зависимост от това с каква суровина разполагат.
Така например на етикетите на Карловската луканка, която в миналото е съдържала телешко и свинско месо, можете да прочетете, че е направена от говеждо и свинско. При суджуците също има отклонение от традиционните рецепти.
В хипермаркетите "Метро" има изобилие на суджуци и луканки с едно и също име, но на различна цена. Например Панагюрска луканка може да се намери с четири различни цени в един и същ магазин. 14.15 лв. е цената на луканката, произведена от "Меском" Панагюрище. Направената в Карлово пък е на цена от 12.95 лв. 11.99 лв. е тази на месокомбинат "Монтана", а 12.47 е изработена с търговската марка на "Метро".
Карловската луканка също е с две цени. Пикантната Карловска струва 14.81 лв., а обикновената - 13.79 лв. И двата вида са произведени от "Бони оборот". Смядовската луканка също така е на две различни цени. Тази на монтанския завод е 11.99 лв., а 13.44 лв. е направената от завод "Коко". Троянска луканка на "Деком ООД" е 11.51 лв., а същата на "Коко" е 10.43 лв.
В "Билла" разнообразието е по-малко, но затова пък няма объркване от различните цени. Предлагат обаче атрактивни продукти от биволско и щраусово месо. Има например "Сушеница" от щраус, която се продава за 25.49 лв. Биволският суджук пък струва 18.99 лв. Деликатесите са произведени от месокомбинат "Меком". По-евтин е Търновският суджук - 15.69 лв. На същата цена се предлага и Горнооряховският, а с няколко лева по-малко - 11.29, е Шуменският суджук.


Как да избираме?

Специалистите твърдят, че името на продукта трябва непременно да е съобразено с региона, в който се произвежда. Така е в Европа. Клиентите не би трябвало да си купуват например Карловска луканка, ако тя не е направена точно там. Ако това правило се спазваше, и в България вкусовите качества на продукти с едно и също име не биха се различавали, а и ценови вариации също нямаше да има.
Според експертите най-лошото обаче е, че почти всички луканки и суджуци на пазара са вакуумирани. Това са продукти, които трябва да бъдат изсушени добре и срокът им на годност да е между 3 и 6 месеца.Добрият суджук задължително трябва да е в естествена обвивка и да е добре изсушен.
Друг проблем, с който непрекъснато се сблъскваме, дори и когато купуваме скъпи месни продукти, е, че в тях има жили, които правят месото неприятно за консумация. Така е, защото обезжилването е доста трудоемко, а в България няма специално обучени хора за това.



Stava opasno Sestrizi!!!

Za tova:

Tarsia si simpati4na Sazdarma,dostata4no otlejala i poela podpravkite si!Gotova da bade konsumirana inteligentno,vazpitano i na malki portziiki.S 4uvstvo za humor,golemi pretentzii i dostata4no 6iroka ambizia,moje i Rusa.Az 6te ia obekosmia!



Barzaite ,4e hliaba svar6va!



Тема Re: Обяви -- 2нови [re: Aman]  
Автор *Джeм* (Любезен Лос)
Публикувано02.02.05 18:19



Ако и личната ти обява беше на кирилица - да знаеш, веднага щях да ти се обадя!
И без това планирам скоро пак да се изрусявам...

За бившите или добро, или нищо. За мен - нищо..


Тема Re: Обяви -- 2нови [re: *Джeм*]  
АвторAman (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 20:10



Da ti ia preveda li?
I da se mmm takovata - izrusim



Тема Important!нови [re: Aman]  
АвторGirl (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 22:47



Abe ya mi kajete bih iskala da si govorya s lesbiiki,na vsyakakvi temi.Neznam dali sum takava,no smyatam da razbera!t.e.dali sum biseksualna.Koito iska moje da i pi6e na e-mail-woman_in_love_again@mail.bg.Mnogo bih se radvala da si pi6a s nakoi interesen chovek!



Тема Re: Important!нови [re: Girl]  
АвторAman (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 14:34



Abe ia mi kaji,ti samo da si govori6 li iska6?!
6tot to, duma dupka otvaria!I moje da ti stane nogo interesno
Ama 6a si mal4a,4e tuka se tarkat,triiat,ko da ti razpaam!Nekfi novi zadovolki ima.
Da zema da ti pi6na



Тема Re: Important!нови [re: Aman]  
АвторGirl (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 16:05



Ami,kakvo da ti kaja,zasega moje samo da si govorim,a posle neznam.....ako mi stane interesno....kvo ot hubavo glava ne boli!Da i vse pak,ako iskash vzemi mi pishni!



Тема Re: Important!нови [re: Girl]  
АвторAman (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 16:23



Ama to,4e glavite niama ni zaboliat e iasno.Az pone takiva nemam.Ama vij,moe da ni iztrapnat sudjutziteI teb da ta nosia na savestta si.Ostavi.
Abe 6e probvam da ti pi6na,ma da ne sajaliava6 posle.I da zakre6ti6 Aman,AmanNogo sa vazbujdam

Ni si vkarvai taraleji u djobovete ve detko



Тема Re: Important!нови [re: Aman]  
АвторGirl (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 16:51



Ostavi na men da precenya!Zashto,tolkova li si opasna!Ili prosto si mnogo dobra?



Тема Re: Important!нови [re: Girl]  
АвторAman (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 17:46




Az sam samo tzviat lilaF,temenuga saaam
Are,da spirame tuk,4e mazkite,6te se razbu4at.Nogo sa 4uFstvitelni
Ina4e sam dobri4ka,krotu6ka sam az



Тема Re: Important!нови [re: Aman]  
АвторGirl (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 18:05



Ami haide togava!Ako iskash pi6i na maila!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.