Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 29.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Ревност, изневяра...нови  
Автор Aby (®)
Публикувано11.07.02 11:40



Интересно ми е какво мислите за ревността и изневярата, възможно ли е да се приеме, че изневерите помагат за връзката?
Тяхното НЕ криене запазват доверието, а нараняването се компесира от вярата ни една в друга?

Вчера си говорих на кю малко по този въпрос и дори сънят ми се обърка от размисли.

Хората сме създадени полигамни по природа и колкото повече се премахват задръжките и табутата на религията, толкова повече отпадат предразсъдъците и тогава стигаме до там, че не можем да изживеем живота си само с един партньор...и все пак приемаме по-лесно нашите изневери отколкото чуждите.

Вие как приемате нещата?



Път след път, пътища много...

Тема Re: Ревност, изневяра...нови [re: Aby]  
Автор kultivirana (не обещавам)
Публикувано11.07.02 12:39



Съвсем скоро беше, когато доста се коментираше тази тема, в този клуб..



Според мен сега, конкретно на твоето питане, мога да напиша това:

1. Изключения са случаите, в които изневярата на единия подпомага за укрепване на връзката..особено ако другия в последствие разбере за нея..това по-скоро би било в сила при една дългогодишна връзка..така мисля аз..

2. Да, полигамни сме по природа, но някои са по-полигамни - [& факт &]
..което ще рече, че човек си е строго индивидуален и за него не са от първостепенно значение табутата на религията, която изповядва..колкото вътрешния му мир и нагласата му към нещата... - и ако му е присъщо да кръшка през няколко месеца, и да си сменя партньорите, то той си следва този тертип на поведение с години..
Има и такива обаче, за които няколко години с един човек са му достатъчни да е само с този човек..и така..

3. Човешко е .. чуждата изневяра да се приема/преглъща
по-трудно отколкото собствената ти такава....

Вярвала съм, и продължавам да вярвам, че ВРЕМЕТО ЛЕКУВА....


П.с. /малко отклонение/
Ново начало в една връзка се ражда, когато си щастлив и спокоен, когато знаеш, че другия, когото обичаш е щастлив, обичайки някой друг....а ти ....ти не можеш да бъдеш с него така - както преди..и не толкова е ново за самата връзка..колкото е адски новаторско усещането за самия теб..че си успял да постигнеш такъв вид вътрешна хармония и тишина със самия себе си....

Хубав ден! И сполучливо получаване на отговорите, които търсиш с тези си въпроси..






Тема Re: Ревност, изневяра...нови [re: Aby]  
Автор ¤ (¤)
Публикувано12.07.02 13:49




Много е странно, но ми се струва, че изневерите могат да помогнат, само ако става въпрос за много стабилна връзка, докато за краткотрайни и спорадични връзки - изневерите не могат да помогнат, а само да разрушат всичко.
От една страна е хубаво партньорите да нямат тайни - обаче не мисля, че това е валидно относно изневерите.
Най-благотворни са изневерите, които остават в сянка - тогава аз поне намирам в себе си неподозирани запаси от нежност и добро настроение към постоянния си партньор.
Някъде го бях чела, че любов съвсем без ревност е като ястие без сол, но пък пресоленото е много по-вредно.
Аз самата понякога съм болезнено ревнива, а друг път пък - съвсем не съм,
ама това е сигурно заради лудостта при жените, преминали 30-те години.


много готина линийка, Аби, сама ли си я правила?



Тема Re: Ревност, изневяра...нови [re: kultivirana]  
Автор Aby (®)
Публикувано13.07.02 00:24



Права си, че се коментира в онази тема, но не точно това което на мен ми се върти в главата.
Благодаря за отговора



Път след път, пътища много...

Тема Re: Ревност, изневяра... [re: ¤]  
Автор Aby (®)
Публикувано13.07.02 00:29



Ами то е съвсем нормално, защо ти се струва странно - не знам
И аз съм мислела, че ако има изневяра по-добре тя да остане в сянка, после разбрах обратното и го приех и него, но сега не знам кое е по-добре...кое е по-правилно, въпреки, че съм изпитала и двете.


Път след път, пътища много...

Тема Re: Ревност, изневяра...нови [re: Aby]  
Автор profligate (член)
Публикувано13.07.02 00:32



Въобще не смятам, че изневерите помагат на връзката. Винаги съм смятала, че ако човек тръгне да изневерява или че просто така му се случи, че е изневерил --- значи открива, намира или получава нещо, което му липсва в "титуляната" връзка. Не смятам, че теорията на заместителите може да се нарече полезна за едни отношения. При всички случаи (може и да греша като цяло, но при мен е така) изневярата говори за липса на достатъчна привързаност, неангажираност и т.н.

Признанието за една изневяра не виждам как точно може да компенсира нараняването. Вярата си е вяра и изневярата е тази, която намалява доверието.

Това за живота, който изживяваме с повече от един партньор и на мен ми е интересно --- възможно ли е една връзка да се запази жива и свежа повече от 10 години примерно и да се каже, че хората се обичат така, както в първия си ден. Собствените изневери се приемат по-лесно защото човек принципно е склонен да съди най-милостиво себе си в такива ситуации. По отношение изневерите на партньора --- мисля, че е различно, че много зависи от ситуацията, причините и последващото поведение --- за да се приеме изневярата.


просто протегни ръце...


Тема Re: Ревност, изневяра...нови [re: profligate]  
Автор Aby (®)
Публикувано13.07.02 00:54



Май ще започна от края
Да се запази една връзка жива и свежа е едно, а да е като първият ден друго. Не смятам, че след десет години интимност е възможно привличането да е толкова силно като в първият ден, но връзката далеч не се свежда до това. Значи познанството, общите интереси, подкрепата, разбирането се усилват и можем да станем част една от друга, а сексуалното влечение се променя и то неминуемо.
Та, да продължа с началото на поста ти

Признанието на изневяра си е гадно, но ако двете стигнете до разбиране по въпроса, ако и двете приемете, че другата може да изневери и ще ви каже...разкаже и това е нещо ваше (ето това и аз някак не разбрах в онзи разговор който споменах), но някак логично е, че тогава доверието не се губи, защото лъжа няма нито несъгласие.
И последно, но не на последно място- и аз не смятах, че не помага, но започвам да усещам, че май нещо ми се е губело.



Път след път, пътища много...

Тема Re: Ревност, изневяра...нови [re: Aby]  
Автор profligate (член)
Публикувано13.07.02 01:20



Е, като казвам "привличане" далеч нямам предвид само сексуалното такова. По принцип ми е интересно какво остава след много години връзка... Защото аз не съм имала толкова дълга връзка да речем. Най-дългата ми е 7 години и от нея нищо не е останало, но и ситуацията е по-различна малко де.

Това за изневярата - правилно ли те разбирам - имаш предвид да се уговорят предварително партньорите, че едната от тях или и двете имат право на изневяра в случай на нужда ли?:-) Ако става въпрос за предвалително "договаряне" да, най-вероятно няма доверие, което да се губи, но пък тогава едва ли има нещо, което да се губи въобще... Не че ми е необяснимо принципно, но не виждам причини които са извън това "недостатъчна привързаност".

И с какво помага според теб изневярата?


просто протегни ръце...


Тема Re: Ревност, изневяра...нови [re: profligate]  
Автор Aby (®)
Публикувано13.07.02 01:44



Охо тук стана много интересно...някой човек ще си пукне от смях и се надявам да се включи като види това, та сега аз влизам в чуждата кожа, а ти в моята и се смея с глас.
Не знам колко е редно да пиша това, но да приемем, че това не са моите убеждения, а разсъждавам на глас.
Правилно ме разбираш, точно за предварителна уговорка говоря, за разбиране нуждите на другата. Вместо да има липса или лъжа да има разбиране и доверие, а за мен също изневярата е сигнал за нещо недостигащо. Привързаността тук не играе...нея не я засягаме, нея може да я има и без връзка и след връзка и т.н.
Въпросът опира до това, че каквото и да си говорим ние сме полигамни и в един момент искаме нов човек и трябва ли това да означава, че трябва да прекратим връзката си и да изгубим любовтта си заради влюбване, нагон, привличане....?



Път след път, пътища много...

Тема Re: Ревност, изневяра...нови [re: Loneliness]  
Автор Aby (®)
Публикувано13.07.02 14:49



Е какво мога да кажа, написано така точно, силно и прочувствено...мълчание.
Да, останалото е мълчание.



Път след път, пътища много...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.