Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 05.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: гей осъди Великобританиянови [re: Джeйн]  
Автор duende ()
Публикувано04.05.02 23:06



dobre...i? kakvo ot tova? sajaцjavam, no ne moga da razbera smisala na postinga.....

Редактирано от Lessy на 05.05.02 11:10.



Тема Re: гей осъди Великобритания [re: duende]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано04.05.02 23:26



смисълът е, че това, което е станало, е една много сериозна стъпка към юридическото признаване на правата на хомосексуалните. ако не се борим за правата си, няма да ни ги дадат наготово.

IMAGINE...

Редактирано от Lessy на 05.05.02 18:32.



Тема Re: гей осъди Великобританиянови [re: Джeйн]  
Автор nishto (hmm)
Публикувано06.05.02 22:32



А за кои права става въпрос?


___

Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат.


Тема Re: гей осъди Великобританиянови [re: duende]  
Автор nishto (hmm)
Публикувано06.05.02 23:03



Хм, че бракът не е ли доста остаряло нещо? А ако някой се чувства свободен, не разбирам мнението на "обществото" какво му пречи


___

Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат.


Тема Re: гей осъди Великобританиянови [re: nishto]  
Автор Aby (®)
Публикувано07.05.02 00:03



Не е остаряло, може и без него, но ако искаме защо да не сключим брак? Освен това разрешението на брак ще е стъпка към възможността за осиновяване или обратното, но и двете са много важни или ти не мислиш така?
Свободата е крайно относително понятие за подобна тема...мисля




Тема Re: гей осъди Великобританиянови [re: Aby]  
Автор nishto (hmm)
Публикувано07.05.02 02:07



Е да, ако е за дете.. ама аз мислех че може да се осиновява и от сам човек, но сигурно се бъркам, щом бракът е важен за това. Наистина бих се чувствал тъпо ако бях жена с друга жена и исках да си се занимавам се дете.. Ама не може ли да се омъжиш временно, да осиновиш дете, да се разведеш и да си живееш с любимата, въпреки че е дебилно?


___

Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат.


Тема Re: гей осъди Великобританиянови [re: nishto]  
Автор Aby (®)
Публикувано07.05.02 02:17



Може да, но може и човекът за който си била омъжена временно да ти вземе детето или съпругът ти да ти го вземе, защото си лесбийка, освен това защо са нужни тези неща, защо ние да се вием като лиани покрай закона и пак да не сме сигурни, че утре няма да ни засегнат...
Трябва равноправие пък дали ще се женим си е наш въпрос, то май е най сигурно да си легнеш с някой за дете и да не му кажеш, че да не ти го вземат или да не те застрашат и що?




Тема Re: гей осъди Великобританиянови [re: nishto]  
Автор profligate (минаващ)
Публикувано07.05.02 02:21



От сам човек може да се осиновява, но от двойка, която не е встъпила в брачни отношения - не може. От хомо-двойка пък е абсурдно за момента в Бг, ясно защо.


звездите са осветени, за да може всеки да намери своята някой ден


Тема Re: гей осъди Великобританиянови [re: profligate]  
Автор Aby (®)
Публикувано07.05.02 03:12



Ами аз не съм наясно много, това сам да осиновиш ме интересува, имаш ли някакво инфо?



Тема Re: гей осъди Великобританиянови [re: Aby]  
Автор profligate (минаващ)
Публикувано07.05.02 03:21



Семейният кодекс е основният закон, уреждащ материята относно осиновяването. Приетият наскоро Закон за закрила на детето също урежда материя на осиновяването. Съществува и подзаконова нормативна база, която урежда отделни аспекти относно осиновяването: Правилник за отглеждане и възпитание на деца, лишени от родителска грижа; Правилник за устройството и дейността на домовете за медико-социални грижи за деца; Наредба № 17 от 1992 г. за условията и реда за осиновяване на лице, което е български гражданин, от чужденец по чл. 1361 ал.1 от СК;
Сроковете при които може да се допусне осиновяване без съгласие на майката текат от изтичане на срока, за който детето е оставено за отглеждане. Децата се оставят на временните грижи на Дома, като майката трябва в посочения в Декларацията срок да се яви и подпише нова декларация или декларация за осиновяване, или да вземе детето. Когато тя не направи това, започва да тече едногодишният срок, след изтичането на който може да започне процедура за осиновяване без съгласието на майката.
С приемането на Закона за закрила на детето се въведоха нови държавни институции, които имат предвидени от закона функции за закрила на детето. На първо място това е Държавната агенция за закрила на детето и Националният съвет за закрила на детето с представители на различни министерства. Общинските служби по социално подпомагане също имат свои функции по закрила на детето. Държавната агенция има задължение да създава и поддържа национална информационна система за децата, които могат да бъдат осиновени. Но засега самото осиновяване става единствено по съдебен ред.

Ще ти пусна в имейла Семейния кодекс и още едно-две неща, които имам по въпроса. Със сигурност мога да кажа (само в момента ми е трудно да цитирам точните членове и алинеии), че всяко дееспособно лице може да осинови дете, стига да не е лишено от родителски грижи. Две лица, които не са сключили брак не могат да осиновят заедно.


звездите са осветени, за да може всеки да намери своята някой ден



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.