Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:55 30.05.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема скандалът приключи. права съм и се оттеглям.  
Автор ДжeйнМодератор (стар клубар)
Публикувано26.03.02 12:10



търпях два дена цялата помия, която се изля върху мен, защото знаех, че съм права и чаках това да се потвърди. след модераторите и администраторите казаха, че координатите от постинга на Елия е трябвало да бъдат изтрити. сега, когато правотата ми е факт, спокойно мога да си подам оставката. когато изберете друг модератор, спирам да изпълнявам модераторски функции. дотогава съм и.д. модератор и ще се стремя да имам минимална намеса, т.е. само в изключително драстични случаи.

който е чакал това, нека не чете по-нататък. иска се способност за самостоятелно, зряло и демократично мислене, за да го разбере, така че не е необходимо излишно да се напряга.

за тези, които могат да мислят и за които демокрацията не е празна дума:

не мога да съм модератор, т.е. да бдя за за спазването на някакви норми, сред хора, които не желаят да живеят според норми. сега Елия обяснява, че го е направила, водена от високохуманни съображения, които пламенно излага. утре друг ще направи същото и ще убеждава колко добри са намеренията му. вдругиден трети ще го направи, без да обяснява намерения - а само защото щом другите го правят, може и той. точно това не мога да приема: Елия отваря вратичка, през която може да мине всеки, независимо от намеренията му. ако днес Елия претендира, че не нарушава никакви правила и вие одобрявате това, утре всеки ще може да направи същото, независимо от намеренията му, защото няма да нарушава никакви правила. след като приехте, че могат да се публикува лична кореспонденция с координатите на подателя, следва, че всеки недобронамерен може да компрометира когото и да е, само защото не му е симпатичен. по този начин Елия, макар водена от добри намерения, отваря вратичка за пълни своеволия и гадости. когато няма установени правила, всяко нещо е възможно. по това демокрацията се различава от всички останали форми на управление и е най-съвършена - защото има формални правила, посочва Макс Вебер, създател на съвременната социология и първи изследовател на модерното демократично общество. тези формални правила са валидни за всички, независимо от намеренията им. едно действие се преценява според резултатите му - дали отговаря на съществуващите формални правила, а не според намеренията му - добри или лоши. това е т.нар. етика на резултата според Макс Вебер, коренно различаваща се от етиката на намеренията, характерна за Средновековието, когато действието се оценява според намеренията на извършителя му. елементарен пример: човек удря някого, защото го е обидил или защото е обидил друг. намерението му е добро - да накаже обидилия. но действието му нарушава формалните правила, т.е. закона, забраняващ саморазправата. обидилият трябва да бъде санкциониран от закона, а не чрез саморазправа. този, който еударил, ще бъде осъден за саморазправа, независимо от добрите му намерения. друг пример: в Европейския съд по правата на човека в Страсбург има доста присъди срещу България по дела, водени от роми. те осъдиха страната ни заради нарушаване на човешките им права, защото са били бити от полицията. почти всички са престъпници, някои от тях с влязла в сила присъда. но това, че са престъпници (вид лоши хора) не означава, че техните права не съществуват. демокрацията е система от формални правила, чието спазване не се определя от волята на един или друг човек, нито от намеренията му, нито от качествата на този човек. тези правила са продукт на волята на определени институции и организации, които обществото е допуснало да съществуват, за да изразяват различните обществени и групови интереси. законите се създават от от парламента. подзаконовите нормативни актове (постановления, наредби, правилници и т.н.) се създават от изпълнителни те ведомства. законите и подзаконовите нормативни актове са задължителни за всеки гражданин. организациите с идеална цел (фирми, фондации, партии, сдружения и др.) създават устави, правилници и други актове, задължителни за техните членове. фирмите създават също създават правила. едни от тях за своите служители. други - за клиентите ползващи техни услуги или продукти. например, лицензионните споразумения, които купувачът на софтуеър подписва. по същия начин Dir.bg е създал свои Условия за ползването на услугите на Dir.bg, които всеки регистрирал се се задължава с акта на регистрацията си да спазва. този клуб желае да живее по законите на примитивното общество, където няма правила или те биват променяни хаотично и в зависимост от случая.

Елия наруши чл.5 т. а от тези Условия. за съжаление, няма механизъм да бъде санкционирана. повечето от вас подкрепят нарушението. администрацията Dir.bg няма механизми да наложи спазването на условията. това означава, че правилата, създадени от Dir.bg, са несъвършени, защото не включват механизми, гарантиращи спазването им. тоест, създателите на правилата не са допускали, че може да се появи лице като Елия, което да ги нарушава и да бъде подкрепено. Dir.bg не са се съобразили с това, че живеем в България и сме българи - т.е. хора, за които уважението към формалните правила е нещо дълбоко чуждо и неразбираемо. хора, чиито души са още в традиционното патриархално общество и на които е напълно чуждо разбирането на демокрацията. много хора преди мен и по-учени от мен отдавна са констатирали, че в България трябва да се сменят поколения, за да се създадат граждани, за да се създаде гражданско общество, разбиращо що е демокрация и живеещо по демократични норми.

уважавам Елия, защото има волята и смелостта да се бори за каузата си. не одобрявам каузата й.

съжалявам тези, които при оценките си бяха водени от нейния принцип, който тя многократно е заявявала - "ако човек е мой приятел, трябва да ме подкрепи, независимо дали съм права".

повече съжалявам тези, които замълчаха от страх или конформизъм. включително тези от тях, които в личен разговор ми казаха "да, права си, но не можах да го кажа публично", без значение на мотивите им за премълчаването.

уважавам тези, които изразиха собственото си мнение, без да се влияят от Елия, уважавам ги, независимо от характера на мнението им - дали е "за" или "против", независимо дали включва разбирането за демокрация или не.

не уважавам Ева_С, защото не изпълнява модераторските си задължения. тя не изтри обидите на Елия срещу мен (откритите обидни квалификации), въпреки че те са нарушение на правилата. аз не ги изтрих, за да не използвам модераторските си права за моя собствена защита. никога не съм го правила и съм заявявала многократно, че няма да го правя. но Ева като модератор беше длъжна да ме защити като клубен член.

надявам се тези, на които демокрацията е чужда като понятие и светоусещане, някога да дораснат до нея.

пожелавам приятно прекарване оттук нататък в обществото с примитивни правила, т.е. правила, променящи се според случая и според човека.

радвам се, че Ева ще продължава да е единият модератор тук, защото тя ще гарантира субективното спазване на каквито и да е псевдоправила, т.е. ще прави каквото иска, а не каквото трябва. надявам се и другият избран модератор да е същият, за да има пълен субективизъм, какъвто желаете.

IMAGINE...


Тема Re: скандалът приключи. права съм и се оттеглям.нови [re: Джeйн]  
Автор fairfff (Affrodisiiak)))
Публикувано26.03.02 12:20



JANE ,NE SE JADOSVAI....NA KOITO NE MU HARESVA TUK DA SI OTVORI NOV KLUB....PREDLOJIH GO V EDNA TEMA .KLUB-LESBIKI....TAM ELIA SHTE SE CHUSTVA NAI KONFORTNO ..PISNA MI TUK DA VNASIA SAMO RAZDOR I SKANDALI .......

All we need is love and fun!
...dve tolkova ne suvmestimi neshta


Тема Re: скандалът приключи. права съм и се оттеглям.нови [re: fairfff]  
Автор willy_s (wallflower)
Публикувано26.03.02 12:41



jane, ako imash ostanala sila, sega e momenta da ya pokajesh.
ne se otteglyay. ne ti otiva.

k

black bird, fly...

p.s. vsyshtnost, kolkoto i da mi se iska tozi klub da ima obektiven moderator, edva li kluba shte mu go pozvoli...
prava si, mai.

Редактирано от willy_s на 26.03.02 13:55.



Тема никой не е правнови [re: Джeйн]  
Автор Dakota (отверт)
Публикувано26.03.02 12:52



Това кой е прав и кой не е, винаги е относително, субективно относно субекта.

Да, ти си права съгласно правилата на Дир.бг, съгласно вътрешните модераторски правила и според всички модератори, които взеха отношение по темата. Ти си действала правилно като модератор, всеки от нас на твое място би направил същото. Ти дори направи нещо повече, излагайки на публична дискусия и искайки от клуба помощ за това как да се действа с мейлите и изнесената лична кореспонденция. Да, ти поиска публичен конструктивен диалог, който ти бе отказан. Явно това обаче е недопустимо, според правилата на Средновековието, според правилата на насилието и джунглата. Жалко за джунглата. Жалко за всички онези, които позволиха да бъдат използвани по такъв начин.

"Никоя армия не може да спре идея, чието време е дошло." - Виктор Юго


Тема разумно и аргументиранонови [re: няkoй]  
Автор Dakota (отверт)
Публикувано26.03.02 12:56



През цялото време Джейн успя да запази добър тон, нещо което дори аз с моето спокойствие не бих могъл да постигна.

Относно тази гнусота, напомням, че сред мейлите имаше и много образовани и далеч не мръсни теми. Тук има един много по-голям проблем. Представи си, че 15 годишната дъщеричка види мейла на баща си. Това до какво ще доведе? И трябва ли тя да вижда това нещо? Кому е нужно това? Коя е елия, че да има право да съди, да разваля взаимоотношения, бракове?

Освен това, всичко това може да е измислено, мейлите да са фалшиви (не е задължително елия да ги фалшифицира, и подателят също го може), но малкото момиченце, не може да знае всичко това. Остава си съмнението, което ще промени психиката му. Защо никой не помисли за това?

Редактирано от Dakota на 26.03.02 13:02.



Тема Re: скандалът приключи. права съм и се оттеглям.нови [re: fairfff]  
Автор ДжeйнМодератор (стар клубар)
Публикувано26.03.02 13:06



мило ф-че :)

ако си забелязала, изобщо не се ядосах :)

тук повечето искат клуб, в които да няма правила, по-точно да има правила, които се променят според случая и според човека.

поздрави и не се ядосвай ти :)))

IMAGINE...


Тема Re: права съм и се оттеглям- жалко...нови [re: няkoй]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано26.03.02 13:14



за всичко си права с исключение на едно. 'съдът' решава и наказва за harasment в USA.
а не 'тълпата'
правилата са имемно да не се превръща всеки един човек в 'съдия'.
правилото "ако някои е нарушил норми - дай и ние да ги нарушим" не е правило.
нито "маили могат да се показват ако АЗ, този които ги показва, реша, по моите си субективни стандарти че има нарушени норми". ами ако моите норми са някакви станни? или това правило важи само за хората които са 'прави' ,и нямат странни норми :). по чии норми обаче се решава кои хора имат правилни норми?
затова трябват единни правила за всички.
прочети пак джеин, тя много добре го е обяснила. но напусто.

_____________________________________
Out of my mind - back in 5 min.
K.


Тема Re: скандалът приключи. права съм и се оттеглям.нови [re: Джeйн]  
Автор kultivirana (не обещавам)
Публикувано26.03.02 13:22



Ето и едно мнение на жена, която не е под манипулацията на Елия, която не познавам лично, и с която не си комуникирам.

Джейн, сега като те чета...
Ами ето - аз одобрявам и заставам зад идеята за ФОРМАЛНИТЕ ПРАВИЛА НА ДЕМОКРАЦИЯТА, КОИТО ТРЯБВА ДА СЕ СПАЗВАТ ОТ ВСИЧКИ.

Обаче - одобрявам и постъпката на Елия да публикува на публично място помията от нейния мейл.
Това са много специфично и определено тематично подбрани писма, а не фриволен и недомислен показ на някаква лична информация....
Щеше ли да се постигне същия ефект ако беше запазила анонимността на психарчетата пишурковци!?.....нямаше.....

Е, защо тогава трябва да ги толерираме ТОЧНО в този клуб?!?..
губи се логиката......
Не е ли това именно начина да ги накараш да се стреснат и да се спрат да бълват тази помия?....
Как да спреш прасето да осира, ако не го назовеш с името му – ако не го посочиш с пръст?...
как?.ами не става.....


П.С.
За модераторите...и дали въобще да ги има .... кои и как..няма да обсъждам това сега.
Един глас по-малко ..
Осъзнавам, че имам лична пристрастност и затова предпочитам
и ще спра до тук.

Винаги откриваш нещо, когато хвърляш последен поглед..


Тема Re: скандалът приключи. права съм и се оттеглям.нови [re: kultivirana]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано26.03.02 13:29



одобряваш ли постъпката на оня които застрелва озуалд (тоест убиеца на убиеца на кенеди). все пак човека не е застрелял 50 човека на улицата - а съвсем избирателно един - и то лош човек ;)

_____________________________________
Out of my mind - back in 5 min.
K.

Редактирано от koroviev на 26.03.02 13:38.



Тема разумно и аргументиранонови [re: Dakota]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано26.03.02 13:31



Да. Джейн се държа спокойно което прави впечатление. Одобрявам такъв начин на поведение.

Но въпросите които ти задаваш Дакота са риторични. На колко години си?Май нямаш още 25? Аз съм на 36 и съм се нагледал на всякаква мръсотия в този живот - правена и от мъже и от жени. Ако хората не правеха мръсни работи всички тези неща които приказваме щяха да са безсмислени. Но те правят и ще продължават да го правят - песимист съм. Къде от скука, къде от криворазбрано забавление, къде от чиста простотия, злоба или перверза. Какво право има този теоретичен "баща" да пише такива мейлове на когото и да е? Той не си ли задава въпроса за теоретичната "дъщеря" и какво ще стане ако тя го прочете? Или начесването на собствената краста е най-важно? Ако мейла е фалшифициран това лесно ще се улови по headera, стила на писане и т.н. За целта трябва само желание и малко повече четене.

Освен това развод заради мейл не става Тук изскачаме извън случая с Елия и Джейн. Въпроса е принципен. Не може да има морални норми които да пазят перверзниците и оскърбителите и да оставят нормалните хора да се гърчат унижени и безсилни. Това ражда много по-голямо насилие после отколкото публично да назовеш простака и да му вгорчиш живота за известно време. Ако не си гледал филма "Целувай ме" - гледай го. Много мрачен и реален пример. В по-мека форма бе "Телма и Луиз". Въпросите са много и разтегливи отвсякъде.

Но само с приказки работа не се върши. Трябва и действие а то винаги е съпроводено с грешки. Важното е, хората да могат да ги усетят и оправят навреме. Тогава си проличава кой иска да направи нещо и кой се преструва че иска.



Тема Re: права съм и се оттеглям- жалко...нови [re: няkoй]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано26.03.02 13:42



съдебните заседатели не са тълпа. а са конкретни хора.
и то - незасегнати. и деистващи в рамките на закона.

тук ставаше дума за саморазправа и линч.

_____________________________________
Out of my mind - back in 5 min.
K.


Тема Re: скандалът приключи. права съм и се оттеглям.нови [re: Джeйн]  
АвторNikoletta (Нерегистриран)
Публикувано26.03.02 13:49



Браво Джейн - този път и аз искам да ти кажа да си подадеш оставката - не заслужаваме модератор като тебе.
Съжалявам, че остана неразбрана и неоценена.
Ако това ще те успокои, аз ти вярвам и те подкрепям напълно.
Благодаря ти, че си трови нервите и губи времето да модераторстваш клуб "Ева и Ева".



Тема Re: права съм и се оттеглям- жалко...нови [re: koroviev]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано26.03.02 14:15



Посочи ми къде в мой постинг призовавам да линчуват перверзниците? Аз винаги съм бил за толерантните методи.

А съдебните заседатели се избират произволно - именно за да олицетворяват тълпата. Линчуването също е американски патент



Тема А моето мнение е друго... !!!нови [re: kultivirana]  
Автор eлия ()
Публикувано26.03.02 14:34



Заявявам най-отговорно, че тук няма нито една жена, която да мога и да опитвам да манипулирам...
Заявявам, че аз съм тази, която посъветва Ева да не взима моята страна по случая и която съм и казвала често, че каквото и да става, трябва да държи страната на другата модераторка дори и срещу мен.
Заявявам и когато мине всичко ще цитирам имената... че някои от критикарите ми, са толкова смачкани от желанието си за приличат и бъдат като мен, и толкова не им достига да бъдат, че зловата и завистта ги кара да заемат всякаква позиция с тъпи и неграмотни аргументи. Някои не са такива, и имат мнения различно от моето, за което ги уважавам, и също ще ги посоча.
Заявявам, че тук има много достойни мъже... но и един много недостоен, който от лична омраза и злопаметност търси контакти иначе с мен, но не се държи като мъж а като онаниращ пикльо с някаква си там виртуална позиция.... и него ще го посоча и ще обясня защо мисля така. Пикльото ще подскочи до небето, но то за това са пикльовците.

Това да се знае... защото е много тъпо да се използва аргумента, че виждаш ли...ако мислиш като Елия и я подкрепяш... си под нейна манипулация....
Еми тогава ще кажа... всеки който подкрепя Джейн е под нейна манипулция, слага и се защото е модераторка, иска да се кланя на властта в този клуб, а мъжете които я подкрепят го правят защото я свалят и искат да и направят добро впечатление. Тук жени ли сме или женки... питам????

И питам друго.... ЗАЩО ТРЯБВА ДЖЕЙН ДА ИЗПЪЛНЯВА ВРЕМЕННО МОДЕРАТОРСКИ ФУНКЦИИ ?
Има друг модератор и това е Ева... Джейн може да си свали пагона, за да няма причина да и се слагат и да и се подмазват момичета разни, и Ева да модерира, докато се избере и ако се избере нов модератор.... След това ще направим дискусия по темата ми, и дали да се върне....



Тема Re: А моето мнение е друго... !!!нови [re: eлия]  
Автор willy_s (wallflower)
Публикувано26.03.02 14:38



ne me uchudvash. reagirash evtino, kakto vinagi.
uspeh, milichka

k



Тема Re: А моето мнение е друго... !!!нови [re: eлия]  
Авторsmiah v zalata (Нерегистриран)
Публикувано26.03.02 14:54



e s toia si post ti totalno zasra situaciata. mislia, che veche na vsichki im stana iasno, za kakvo stava vypros. ako niakoi ne e razbral, shte mu obiasnia, v otgvoro na tvoia post v koito shte slagash imane:))))...
a inache, tova tvoito pochna da mi prilicha na chista zloba i jelanie za vlast. iska ti se da si tymnia subekt, koito kontrolira situaciata zad kulisite, ama mai niama da stane. pyk de da znam, kvito sa ofce tuka povecheto, moje i da stane;).



Тема малка грешканови [re: eлия]  
Автор ДжeйнМодератор (стар клубар)
Публикувано26.03.02 14:56



извинявай, Елия, бъркаш според мен.

тук преди време се реши, че ще има двама модератори. затова след като бъде избран друг модератор, ще си "сваля пагона".

заявих, че няма да се намесвам като и.д. модератор освен в драстични случаи - имах предвид открити вулгарности, цинизми или хомофобия. така че не виждам опасност някой да ми се подмазва. пък и досега не е имало случай да толерирам някого. освен теб. допусках обидите ти към СтоооП, Ребека и други, което може би не биваше да правя.

IMAGINE...


Тема Re: А моето мнение е друго... !!!Taka..нови [re: eлия]  
Автор fairfff (Affrodisiiak)))
Публикувано26.03.02 15:19



...taka ,tuk predi vreme imashe edin drug debat provokiran pak ot teb i to s cel ,koiato sega mi se izbistria kakva tochno e bila...ti suvsem celenasocheno zapochna da provokirash edno zaiajdane ,koeto zamesi dosta hora i ot togava za pocha ideata za mahaneto na Jane ,kato moderator i izbiraneto na nov...A po tochno ,nachina po koito beshe zapochnala da se zajajdash sus ST,koeto v posledstvie se okazva ,che bilo !!!buzikane!!!
------TEMA na Aby,,Jane,,Citiram te :Vij sega ...neka ne otrichame vsichko na Jane,a samo tova za koeto e ?vinovna?.....Ta navremeto s teb tuk ,kato SE BUZIKAHME(DA ,NO TOGAVA VSICHKO IZGLEJDASHE OT STRANI PO DRUG NACHIN i togva dosta hora se nastroiha edni sreshtu drug ,kato i sega)....ta pitam ti do koga shte podklajdash razdelenie tuk ,a posle na ICQ shte se smeete za gadsotite ,koito sutvoriavate ????Ne mi izliai s nomera za podmazvane na toia i onia ........................taka,taka ta mai osnovnoto kum koeto se strmish ot kakto si tuk e 1 i to e da mahnesh moderatorkata Jane ,i kakvo za si pokajesh na sebe si ,che inata ti niama granici vsichko se vurti okolo teb ,s cenata na vsiakvi podmolni nachini ...... i kakvo ....kato tova stane ........plevelite zadushavat vsiako alternativno menie ,AZ go kazah predi vreme i e mnogo viarno !!!!---na men lichno mi e dosadno i otgchitelno ,kato otvoria kluba i da vijdam cialata strasnica ot elia za elia(edin klub-,,lezbiki,,bi te se otrazil prekrasno poviarvai mi ,koito me e poslushal do sega ne e sgreshil)))) ,temi v koito vse niakoia s niakoia s kara i doutochniva neshto ........ ,dosta egoistichno ne mislish li ..predpolagam NE.....
......ne e lesno chovek da ne moje da se primiri s kompleksite si ili pone da se prebori da gi preodoleeeeeeeeeeee....hehehehe

All we need is love and fun!
...dve tolkova ne suvmestimi neshta

Редактирано от fairfff на 26.03.02 15:42.



Тема Re: А моето мнение е друго... !!!нови [re: eлия]  
АвторYD (Нерегистриран)
Публикувано26.03.02 15:40



Eva dokaza, che ne stava za moderator, kogato ne iztri obidite ti kym Jane i Rebecca. Syzhaliavam, tova ne e obektivnost.



Тема Re: скандалът приключи. права съм и се оттеглям.нови [re: Джeйн]  
АвторYD (Нерегистриран)
Публикувано26.03.02 15:48



Ostani v kluba!



Тема малки спомени за обективностнови [re: YD]  
Автор D. (...)
Публикувано26.03.02 15:54



а беше ли обективна Джейн , когато не триеше обидите към eva_s ... или не трябва ли да се застъпваме със същия плам и за триене на обидите спрямо елия в темите и? ... за какво си говорим , YD ?

P.S. не ми се иска да възраждам стари спорове , затова изтрих и споменатия ник.

Редактирано от D. на 26.03.02 17:21.



Тема Re: скандалът приключи. права съм и се оттеглям.нови [re: Джeйн]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано26.03.02 16:42



стой!

а за тези които не са съгласни с правилата на дир-а:
всички вие които не сте съгласни с правилата на дир-а, какво правите тук? дир-а да не е благотворителна организация?
ВИЕ ли поддържате сървърите на дир-а и софтуера на клубовете тук?

що не си направите друг клуб - в да кажем MSN/hotmail (там лесно се правят лични 'форуми', има си готов интерфеис, и е напълно безплатно ) където сами да си направите правила - каквито си искате?
или причината е че ако има правила - но никои не може да ги 'наложи' (в случая дир-а), те е ОК да се нарушават?
защо? всички тук са си свободни да отидат на място където няма правила или където сами могат да си ги създадат :)
това е то - правото на лична свобода :)

не че не логично някои да си реши да нарушава правила ако не му харесват и може да му/и се размине без последствия. то си е въпрос до човека.


_____________________________________
Out of my mind - back in 5 min.
K.

Редактирано от koroviev на 26.03.02 17:02.



Тема Така е...нови [re: willy_s]  
Автор eлия ()
Публикувано26.03.02 16:51



Скъпите компаньонки тук като теб, са малко...
И не съм се опитвала да те очудя... ако се бях опитала, щям да мина пред очите ти с банани върху главата примерно...
Това за евтиното.. не му е сега времето... обещавам да се върна на него по-късно...
Какво по дяволите е това свойско "миличка" в края????
Сваляш ли ме или какво?
Willy... какво да ти кажа... ти си ми проблем за три постинга...



Тема Re: малка грешканови [re: Джeйн]  
Автор eлия ()
Публикувано26.03.02 17:08



В какво видя обиди към тях?
Тълкувания Джейн... не можеш да Модерираш според тълкувания... още една причина да не ставаш за Модератор... А израза, че са с миши сърца защо да е обиден... вече ще им викам "лъвски сърца"... ти по твоята логика според точка 5 ще трябва да триеш всичко... даже твоята агитка обижда на "подмазвачки" "коленичали" и така нататък... ама що не ги модерира... или не призовеш Ева да ги модерира...
Това обяснение за двама модератори ги разправяй на старата ми шапка...
Разчиташ на агитка от рязвърляни личности и на това, че няма да изберем друг...
Това значи ли, че ще останеш модератор, ако не изберем друга... в Задълженията за модераторите е казано, че при продължително отсъствие, си задължена да обявиш в Клуб "Администрация" срока на отсъствието ти, за да се назначи временно дубльор. Та можеш да предложиш там дубльор, да си изберем за месец примерно нов Модератор, и ако не изберем, нека дубльора ти остане модератор...
Нали уж действаш според правилата... само когато ти изнасят ли... или онези правила не трябва да се знаят ли...или какво
Та ясно ми е всичко



Тема В същото време...нови [re: fairfff]  
Автор eлия ()
Публикувано26.03.02 17:12



Не е лесно и човек да се пребори с ревността си....

Със СамоТя отдавна вече сме супер приятелки... нещата между нас са изчистени... и аз съм и луда фенка...
Съжалявам, ако това не се харесва някому...



Тема Re: малка грешканови [re: eлия]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано26.03.02 17:16



проектираш себе си в/у джеин. това че зад някои конкретни твои деиствия биха седяли някакви мотиви или цели, не значи че ако видиш тези действия у друг, мотивите биха били такива каквито 'все едно че си ти'.

някои хора просто казват това което мислят/чувстват/искат. има и такива - повярвай.

_____________________________________
Out of my mind - back in 5 min.
K.


Тема Re: А моето мнение е друго... !!!нови [re: YD]  
Автор eлия ()
Публикувано26.03.02 17:19



А ти пък не си обективна към Мирето...
Всеки си дрънка каквото си иска....



Тема Хитро...ама не...нови [re: koroviev]  
Автор eлия ()
Публикувано26.03.02 17:27



Правилата на дира не са задължителни, а само препоръчителни.
С определени правила трябва да се съгласиш. Нерегистрирани юзери не приемат правилата и възможноста която им е дадена от Дир-а да пишат тук без регистрация и приемането на правилата, показват тяхната препоръчителна, а не задължителна сила. Ако Дир-а смяташе, че спазването на тези правила трябва да е задължително за всички, то щеше да направи участието в клубовете невъзможно за нерегистрирани никове. С други думи - Дир-а препоръчва тези правила, но не задължава юзерите ползващи услугите на Клубовете да ги спазват. Това е юридически факт.



Тема Re: Хитро...ама не...нови [re: eлия]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано26.03.02 17:31



естествено че ще 'препоръчват' след като зависи единствено и само от съвеста на хората които ползват свободно услугите на дир-а дали ще ги спазват. след като няма как да бъдат 'налагани'.

_____________________________________
Out of my mind - back in 5 min.
K.


Тема Re: малка грешканови [re: koroviev]  
Автор eлия ()
Публикувано26.03.02 17:36



Ммммм... да... с това мога да се съглася... общо взето по себе си съдя за другите... какво бих направила аз... после конкретния човек как би мислил... за мен почтеността на Джейн е под въпрос докато не се оттегли наистина. Сега все още е модератор нали... И аз може да кажа, че от утре ще съм кротка като агънце, ама.... от утре...
На едно такси видях надпис "Возим без пари утре"....
"Това наше вечно "утре" "утре" "утре"...
Пълзи след нас със стъпки тихи"...

Не си ли съгласен... има правила, по които може да не е модератор от днес и тя ги знае... друг е въпроса, че обикновенния юзер тек не трябва да ги знае... Факта, че не използва тази възможност днес, когато заявава това си "желание", за мен е красноречив, че се очаква нещо..... Може да съм всичко...но не и лековерна...



Тема Re: Хитро...ама не...нови [re: koroviev]  
Автор eлия ()
Публикувано26.03.02 17:38



Има как... и знам как... но не бих го споделила сега...
Съвест е спорно понятие... твоята съвест ти говори, че е ОК да се обиждат жени... моята говори друго...



Тема Re: В същото време...edin kurshum za mnogo zaici))нови [re: eлия]  
Автор fairfff (Affrodisiiak)))
Публикувано26.03.02 17:42



..hehehehe,neshto si oburkala adresa toia put..tova beshe samo primer za nachina,po koito deistvash hehehehe,moje da ti pratia snimka na vuprosnoto lice ,a btw podarivam ti ja ot surce ....hihihihihhi ...hahahahahaha ...hohohohohoh e,x,ex,.....a mudrite u umni hora kakto men kazvat exeiiiii taka -VSICHKO TECHE VSICHKO SE PROMENIA....hohohohohoh .....ili po tochno :NIKOI NE E NE ZAMENIM!!!


All we need is love and fun!
...dve tolkova ne suvmestimi neshta

Редактирано от fairfff на 26.03.02 17:49.



Тема Re: скандалът приключи. права съм и се оттеглям.нови [re: kultivirana]  
Авторmoonbeat (Нерегистриран)
Публикувано26.03.02 17:44



Praseto si e prase i vinagi shte si ostane tokova....dokoto....kolkoto i da se chete , tova samo shte gudelichka samochuvstvieto mu tochno zashtoto e prase!!! A predstavi si variant , che utre Elia reshi , che v poshtata i pishat ne samo praseta, ami i ovci i tiahnata li korespondencia shte izkara....kato nishto!!!:)) Abe VELIKA e tazi Elia...shtom vsichki sa suglasni s neia!!! Az lichno ne sum!!!! A za neshtata za , koito Dane govori, oshte dosta godinki shte ni triabvat!! Mnogo jalko



Тема Re: Хитро...ама не...нови [re: eлия]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано26.03.02 17:45



не слагай твой мисли и в моята уста.
моята съвест не смята такива неща, и никога не е смятала.
моятата съвест смята че всеки може да си прави каквото си иска, но и да си носи последствията от това. по принципа - не прави на друг това което не искаш да ти направят на теб.

прост пример - никои които смята за ОК пренебрежително/лошо/нетолерантно отношение към групи хора (евреи, хомосексуални, мъже, жени) --- не трябва да се оплаква от или да не толерира такова към групата хора към която самият той/тя принадлежи (евреи, хомосексуални, мъже, жени)

(виждам че е имало идеи мъжете да са в папка и ми става малко странно :). все едно в клуб 'авиация' хората които не са пилоти да са в папка. или хомосексуалните в клуб 'адам и ева' да са в папка. лош пример, но току що ми направи впечатление :)

друг пример - темата ми за женския ник.

разбира се - има важно допулнение че ако някои ми направи нещо което смятам за неправилно - това за мен не е етична причина да падам на същото ниво и да отговарям със същото.

но виждам че не ти се приказва по тема която не ти е изгодна (за правилата), и бързаш да пренесеш нещата на лична основа. така че аз съм до тук.
_____________________________________
Out of my mind - back in 5 min.
K.

Редактирано от koroviev на 26.03.02 18:09.



Тема koroviev,нови [re: koroviev]  
Автор D. (...)
Публикувано26.03.02 17:47



като заговорихме за правила , та се сетих ... ти прочете ли правилата на конкретният клуб ? Не е много в правилата да идваш на гости и да даваш мнение за обзавеждането...не е съвестно някак да се отплащаш така за гостоприемството .



Тема Re: koroviev,нови [re: D.]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано26.03.02 17:48



прочетох. моля те цитираи правилото което наруших.

а и не давам съвети - просто казвах за минималните изисквания на дир-а към обзавеждането.


ПС.
"..Добре дошли са и всички добронамерени хетеросексуални жени и мъже - гейове или хетеросексуални:-).."
някъде да съм изразил недобронамереност базирана на сексуално-ориентационен признак?
или- като се замислия - каквато и да е недобронамереност.


_____________________________________
Out of my mind - back in 5 min.
K.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от koroviev на 26.03.02 17:53.</EM></FONT></P>

Редактирано от koroviev на 26.03.02 17:58.



Тема Re: скандалът приключи. права съм и се оттеглям.нови [re: Джeйн]  
Авторunavailable (Нерегистриран)
Публикувано26.03.02 17:53



Jein, znaesh, che vupreki zakachkite i zaiagdanitsite si [e , tva si go priznavam],

Po printsipnite vuprosi vinegi sum bila s teb, v mnogo otnoshenia milseneto ni suvpada, makar che az sum dalech ot vsiaka idilichna predstava za demokratsiata, pozdravjavam te za tcestnoto ti i doistoino durganie. Nesto s koeto Elia edva li bi mogla da se pohvali. Az po printsip sum za "trieneto".

Kolkoto poveche se trie, tolkova po dobre za kluba Sustoto se otnasia i do moite sobstveni spam temichki . Trieneto si e neobhodimost.

Niakoga tozi klub beshe edno prekrasno miasto dokato elia ne se poiavi ili za vurna, po-skoro, ot neznam kudeto.

Ne se vkluchih za da te podkrepia, da mislia che tova e vina na vsichki koito sme cheli i nabludavali sluchvastoto se, no az sobstveno se ubedih kolko nevuzmogno e da se spori ili obstuva s elia. Bih kazala 'samata nevuzmoznost'.

V tozi smisul predlagam imenno elia za moderator. Taka kluba ili ste bude napulno zakrit ili ste bude podnaimenuvan i ste sustestvuva pod formata na
Elia-filosofia
Elia-fotoes
Elia- worldperseption
Elia & co
Elia's tha best i tn
forget tha rest i tn

-------

Za nai-goliamo suzalenie tva razvitie na nestata prosto samo ochakvashe sebe si ili za da se izrazia po-prosto "beshe iasno na kude sa trygnali nestata"

Niakoi triabvashe da obiasni na elia che sustestvuvat i drygi nachini da se zivee osven da se vouva.. i to po grubianski,

tyznoto e samo che v elia ima tvurde mnogo hus, koeto samo po sebe si e i dosta hubavo no ako kum tozi hus se dobaveshe i malko 'smisul' bi bilo prosto.....

E, az lichno bih te podkrepila da ostanesh moderator na kluba, i bih ty kazala "ostani", no iasno e kuw e kursut koito sme poetli

tyk

Pozdrawi,,

unavailable, nizk na Deborah [molia, udarenieto e na purwata srichka,
za onezi koito wse oste izpitwat nejasno ta po waprosa



Тема Re: koroviev,нови [re: koroviev]  
Автор D. (...)
Публикувано26.03.02 18:08



Цитирам " Нашият клуб е свободен форум за всякакви дискусии между жени, с осъзната или не, би или хомосексуална ориентация.... Тук можете да споделите болката, радостта, съмненията си, да потърсите или предложите съвет или просто да поговорите, да потърсите контакт, приятелство или връзка с жена като вас."
Това е формулировката на клуба. "Дискусия между жени" нещо говори ли ти? А да не би да си "жена като нас"?
И на "добре дошли са" много не се уповавай - любезността на хората има граници и опира само до хола им. Какви ще са правилата за конфиденциалност в клуб "Ева и Ева" си е въпрос , който дамите тук трябва сами да обсъдят и преценят.



Тема Re: koroviev,нови [re: D.]  
Авторnagyl (Нерегистриран)
Публикувано26.03.02 18:13



gluposti na tyrkaleta, tova e svoboden (free) forum i vseki moje da si vliza kydeto iska, i da si pishe i chete kakvoto si iska. dali she go triat e drug vypros. spored men momcheto mnogo umno govori, za razlika ot povecheto kokoshki tuka. mai myjka ryka i um vi triabva na vas da se opravite. ama ne, mnogo ste gordi...



Тема Re: koroviev,нови [re: D.]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано26.03.02 18:18



океи, изчезвам ;)

значи толерантноста и любезноста са само привидни, а всъщност някои правила не значат това което значат :)
(тоест истинското значение е "не са добре дошли...")
(защо ли се учудвам)

впрочем вие в момента - какво дискутирате - "контакт, приятелство и връзка с друга жена"? или това е също е от правилата които си имат 'граници'? (а всъщтност са точно обратното на това което казват:)

впрочем - ако ти можеш да си тълкуваш правилата както ти изнася - защо пък аз да не мога да ги приема буквално ;). каквато всъщност е идеята на всяко правило - да е колкото се може по 'ясно'.

ужас. какво ли се обяснявам.

аиде чао, и успех в живота.

ПС. и добавете бележки под линия под правилата че са само любезност и нищо повече, и че всъщност неписаните правила точно обратните, освен ако не са такива каквито хората тук кажат, във всеки един момент - за да е ясно и да не се заблуждават като хора като мен за в бъдеще :)

_____________________________________
Out of my mind - back in 5 min.
K.

Редактирано от koroviev на 26.03.02 18:21.



Тема HarasSment бенови [re: няkoй]  
Автор Гeвpek (д-р на вс.науки)
Публикувано26.03.02 18:26





Gevrek



Тема koroviev,нови [re: koroviev]  
Автор D. (...)
Публикувано26.03.02 18:27



по принцип съм изключително толерантна жена. И затова с първото си обръщане към теб ПОМОЛИХ да се има предвид правото на дамите тук САМИ да решат кое е конфиденциално в техния клуб. И няма нужда от излишни думи . Каза си веднъж мнението - ОК - изчетохме го , не те изгонихме или нагрубихме . И това , ако не е любезност и толерантност...какво тогава е?



Тема Re: koroviev,нови [re: D.]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано26.03.02 18:33



ако аз не гоня и не нагрубявам хомосексулни от местата които посещавам (например хетеросексуални заведения), а само тактично им кимам с глава в посока на изхода (под голямата табела - "добре дошли") след като толерантно съм ги изслушал - това какво е?
(или по точно какво би било?)
разбира се - ако на една маса мъже си говорят за жени, и седи някои хомосексуален - проблема си е негов, и наистина едва ли би имало какво да прави там.
но ако се говори за принципни неща смятам че полът не би трябвало да определя ценноста на мението.

например мненията на "Лу". която обаче е жена, но хетеро. но не виждам при нея да е имало подобно 'кимване'. независимо че тя също е нова за клуба - от 2-3 дена :). с мнения по въпроса подобни на моите.
странно :)

но, ок де, разбрахме се. както казах - изчезвам.
не го прави по трудно като ми отговаряш.

Пс.
в дневника на католически свещенник в германия, 38ма година пише следното:
"когато прибраха евреите си казах че не ме засяга. когато прибраха циганите си казах че не ме засяга. когато прибраха комунистите си казах че не ме засяга. когато прибраха хомосексуалните си казах че не ме засяга. когато прибраха инвалидите си казах че не ме засяга. когато доидоха за мен разбрах че всичко това ме е засягало, но беше прекалено късно"

публикуванто на лична информация и спазването на правилата на дира ме засяга. лично. независимо за кои клуб става дума.
това е.



_____________________________________
Out of my mind - back in 5 min.
K.

Редактирано от koroviev на 26.03.02 19:44.



Тема Моите уважениянови [re: koroviev]  
Автор Гeвpek (д-р на вс.науки)
Публикувано26.03.02 18:36



Ти си изключително умен (и готин - от други клубове) човек, но така направо ще сбъркаш четящите тук...

Все пак да кажа, че априорно допускаш, че Елия е нарушила някаква норма ... и че даже се правела на съдия за harassment - и ВЕЧЕ си неин съдия, т.е. тезата не е корекно зададена и манипулира

Gevrek



Тема Re: Моите уважениянови [re: Гeвpek]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано26.03.02 18:48



прав си.

бих могъл да кажа 'dont judge lest thee be judged" ("не съди за да не те съдят") като оправдание - но това би нарушило друг принцип - да не се пада на нивото каквото повикало такова се обадило.

но нито морално, нито прагматично виждам друг подход към проблема.
а и имам едно основно изключение от тези правила, аксиоматично - лично мое си. не съм толерантен към нетолерантност и двоини стандарти. признавам.

ама както и да е - както казах - аз се изнасям, така че плс. не отговаряи.

_____________________________________
Out of my mind - back in 5 min.
K.

Редактирано от koroviev на 26.03.02 18:58.



Тема ОБРЪЩАМ СЕ КЪМ ДЖЕЙН !!!нови [re: Джeйн]  
Автор eлия ()
Публикувано26.03.02 19:14



Не можеш и да допуснеш, в каква сериозна и голяма част от твоите аргументи сме с много близки позиции. И в колко малка се разминаваме... тази малка част, обърна карчката.
В момента, ако все още твоето намерение да се откажеш от модераторството е сериозно и окончателно... аз искам да ти се извиня, за острите и силни думи, които използвах в споровете си с теб.
Тук обещавам, че когато видя, че липсва М зад ника ти, ще призная грешката си, когато те обвенявам в авторитаризъм, лъжа и фалшификация с цел само и единствено да се наложиш силово над мен и да запазиш Модераторството... Твоето реално, а не само декларативно отказване от Модераторство, ще ми докаже че не съм била права подозренията ми да се превръщат в обвинения и да ги изказвам тук, и ще ми докаже, че ти наистина си се борила и отстоявала своето разбиране и своя морал, а не привилегиите си и властта си. Признавайки грешката си - щи ти се извиня тук публично и за това.

За тези загадъчни и сериозни неща, в които позициите ни са еднакви с теб, ще отворя тема и ще ги споделя, когато след като не си модератор, ми върнеш и темата, която беше заключена. Тогава съм готова да обсъдим спокойно и трезво въпроса не толкова до конкретния мой случай, колкото от една по-глобална гледна точка....

Съжалявам, че и ти по твоя път се сблъска с твоите "сиви мишки"...

Елия



Тема Нещичко да споделя с теб....нови [re: Гeвpek]  
Автор eлия ()
Публикувано26.03.02 19:20



Чета те.. чета и отговорът му... той не те разбра... но на мен една мисъл ми се върти в главата от доста време насам....
Че само хора, които не са общували с мен, ме нападат и упрекват... и че често техните нападки и упреци, се дължат именно на това...
Недооценените - тяхно е Царството Небесно



Тема Пак се изсвинявам...нови [re: koroviev]  
Автор Гeвpek (д-р на вс.науки)
Публикувано26.03.02 19:22



Пич, само да не си помислиш, че нещо те дебна, просто така ми идват твоите постинги.

1. В правилата на Дир-а няма и дума с корен "модер..." (-иране, -атор и т.н.). Не е ли ясно, че клубният sisterhood тук сам е определил някакви правила някога?

2. Самите правила не са достатъчно съвършени в редакцията им от 6 юли 2001 в поне 10-тина направления (или пък са прекалено подробни), казусът със собствеността върху и-мейлите е доста новичък за БГ и не можеш да очакваш от едно момиче - неюрист - да е професор и по право върху интелектуална собственост, и по наказателно право, и по кво ли не още (като тебе и мене );

3. Точно ние поддържаме сървърите и софтуера; ако не си в час, трябва да напреднеш малко в областта на integrated communications (вкл. рекламата). По същия начин аудиторията на Слави издържа бТВ. Но формално е безплатно и не можем да имаме претенции към Дир-а, разбира се. Което не пречи да имаме виртуални претенции помежду си.

4. Препоръката за MSN community моментално препраща всички към американския закон и ни лишава от радостта да се ползваме от липсата на регулация в българския.

5. Да, тук няма правила. По принцип замисълът е такъв, ама е направо скучно да си обяснявам позицията.

6. Та, кои правила са нарушени? Та, къде в прадвилата на Дир се говори за личната кореспонденция на не-потребителите (на услугата на Дир)??? Къде се говори за конфиденциалност на "другия" освен в смисъла на "потребителя на Дир? Ограниченото съдържание не е ли ограничено до "закон..., договорни или поверителни отношения"? Според мен, ако има нарушение, то е свързано по-скоро със spam (много еднакви по характер съобщения). От друга страна, с какво страдат интересите на Дир, питам аз - вестник "Труд" не спечели ли от публикуването на стенограмата? Следователно, реално решението на модератора всъщност е срещу интересите на фирмата (намалява аудиторията). Случайно някой да е чувал за администратор-юрист в Дир-а? Щото аз не съм.

7. (off-topic) Дълбокото ми убеждение е, че създалата се ситуация е добре да се пробва известно време БЕЗ модератор (връщане към началния замисъл на клубовете), или с модератор с много ограничени правомощия (да трие само това, за което точно и изрично се разберат, но да не е повече от 3-4 неща).

Gevrek



Тема Re: В същото време...edin kurshum za mnogo zaici))нови [re: fairfff]  
Автор eлия ()
Публикувано26.03.02 19:31



Мила... за това си има поговорка... "Гузен негонен бяга"
Ревността за която говорех, не е любовната ревност... а ревността към личността и приятелството... за тази ревност говорех...
Аз не искам да ми я подаряваш като гадже, защото такива презокеански любови с жена, с която може и да не се срещнем никога, не са ми по сърце... Но тя може да ми бъде и Е мой приятел, весел събеседник, и човек когото уважавам... това е... къде го отплесна - не знам...
Снимката и искам, ако тя ми я прати... не изпращай снимки на приятелките си току-така... нека те преценят... например можеш да ми изпратиш своя снимка - и това ще ме зарадва... но не и на друг човек. Това ще е нелоялно към нея.
Права си, че никой не е незаменим... с теб си говорим приятно в чата на дира, не виждам защо и какво пречи да запазим този коректен тон, и този контакт... Хубаво е според мен, човек да има много приятели и само едно гадже... нали така... и към нея и към теб и към много хора тук изпитвам най-добри приятелски чувства...
Помислих си че за това ревнуваш... че и аз и тя няма да си контактуваме с теб, защото си контактуваме помежду си, но грешиш... стига ти да нямаш нищо против... Това е...
Иначе ако искаш.. казвай ми каквото искаш... аз нося...



Тема Re: Пак се изсвинявам...нови [re: Гeвpek]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано26.03.02 19:32



ух.

1-2 става дума за отговора на админите - предаден ни от джеин.
3 разбира се - но дира определя какво поведение хубаво за бизнеса (посещаемостта)
4. да - но там пък съвсен няма да има следяща аудитория.
5-6-7 казвам за 'норми на поведение' а не за закони. ако хората почнат поголовно да си публикуват кореспондецията тук няма да остане джан джун. или да се псуват. и тн.
(защо = понеже бг нет-а е малък. и ако слъчаино засегнатите си видят маилите клуба ще отеснее. също както ако някои от дира си види любовните излиания другаде едва ли ще стъпи в нет повече)
кои нормален човек би седял в клуб за запознаства и би си комуникирал по маил, ако види че чужди маили се публикуват под път и над път.
.. да не говорим за моралните аспекти (а не прагматичните) че и бес тва казах прекалено много

_____________________________________
Out of my mind - back in 5 min.
K.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от koroviev на 26.03.02 19:47.</EM></FONT></P>

Редактирано от koroviev на 26.03.02 19:50.



Тема Виж....нови [re: moonbeat]  
Автор eлия ()
Публикувано26.03.02 19:33



Ще приема твоето несъгласие, когато то придобие име...
Дотогава твоята пълна анонимност, ще придава празнота на думите ти...
Все едно си сянка, която нещо там в ъгъла мърмори...



Тема Re: Пак се изсвинявам...нови [re: koroviev]  
Автор Гeвpek (д-р на вс.науки)
Публикувано26.03.02 19:35



Айде да се спасяваме, че направо си се месим в чужди работи

Gevrek



Тема Re: Хитро...ама не...нови [re: koroviev]  
Автор eлия ()
Публикувано26.03.02 19:54



Ако думите ти са истина, тогава не разбирам защо не ме подкрепяш...
Тези хора си носят последствията от арогантното си държание към мен точно както ти казваш че е правилно. Друго, аз лично нямам нищо против да ми изнесат кореспонденцията тук или където и да е - стига да е нещо наистина от мен. Аз и Солджър сме най публичните личности, май в целия дир даже... Всеки знае, или може адски лесно да разбере и имената ни и каде работим и как изглеждаме. Това отговаря на втория ти принцип, да не правя аз това на другите, което не искам те ми правят. Отгоре на всичко и съвестта ти както и моята не смята това, което съм получавала за правилно и недопустимо. Идеята мъжете да са в папка беше моя.... но и моя беше идеята да се махнат от папката. Дори и им се извиних. Както виждаш, когато разбера, че греша, не се инатя като магаре на мост, а признавам и поправям грешката си... ти можеш ли да направиш така? Мен не ме е страх, че ще изгубя достойнство признавайки "сгреших". Джейн примерно вместо това хукна да лъже и нагласява нещата... А ти? Как постъпваш?
Сега... допълнението ти е много интересно. Но неподходящо за случая... аз не съм им отговорила с циничност, а само тихо извадих простотията на показ. Ако не си съгласен, че е крайно време простотията да не се подминава с наведена глава и тихо недоволство под мустак - това вече е различие между нас. Но като те чета не мисля, че не смяташ така. Аз просто не подминах простотията с която лично се сблъсках. Тук ще ти кажа нещо, което сигурно ще взриви твоят морал - Аз не бих подминала и не подминавам дори и простотията, която срещат другите хора. Не само личната ми среща с нея.
Не... майтапя се за морала ти... ти също сигурен съм ще направиш така и би защитил и посочил пред всички с пръст мерзавецът унижаващ непозната жена. Тогава лошо ли ще си направил?
По темата за женския ти ник.... за сега ще се въздържа.. но непременно ще изкажа мнение. Имам мнение и съм сигурна, че и то ще е приемливо за теб. Просто не е подходящо сега... Има време...
След всичко това, ще ти кажа... горчи ми, когато и хора, които мислят като мен, ми противоречат само защото аз - Елия изказвам определено мнение. Мисля, че беше възможно да общуваш с мен и сега и в бъдеще при съвсем други чувства и отношения... но... станалото - станало...
Жив и здрав



Тема Re: koroviev,нови [re: nagyl]  
Автор eлия ()
Публикувано26.03.02 19:59



Заради такива като теб...когато това приключи...следващата ми стъпка ще е Клуба да е само за регистрирани потребители



Тема Re: Хитро...ама не...нови [re: eлия]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано26.03.02 20:06



отговора е вече написан - в постовете ми. намери го :)

е, ок - помагам - виж това за кенеди-озуалд- убиеца на озуалд.
наистина - нямам какво повече да кажа от това което вече съм казал.

и не забравяи че ставаше дума за изтриване на е-маил адресите. а не за садържанието. или идеятат ти. което (садържанието) според мен трябва да е преразказано - но аз съм по краен от джеин.

да не говорим за правилата и отговора на админите.

_____________________________________
Out of my mind - back in 5 min.
K.

Редактирано от koroviev на 26.03.02 20:18.



Тема Не - не разбираш....нови [re: koroviev]  
Автор eлия ()
Публикувано26.03.02 20:11



D. в нито един момент не ти е кимала по посока на изхода.
Тя просто имаше в предвид, че правилата на женски клуб е нормално да са приоритет на жените. Утре може да влезнат 50 мъже и да си изберат мъже модератори... и да променят правилата както си искат...
Ще използвам твоя пример....
Все едно в хетеросексуално заведение в което си ти, влиза хомосексуалист, ти не казваш нищо, но той започва да ви обяснява, че трябва да слушате Army of Lovers и Тату само, да наемете персонал от хомосексуалисти и да не пушите в негово присъствие защото не понасял тютюнев дим, тогава ти с право ще го изхвърлиш от заведението. Естествено той ще писне, че в това заведение мразят и бият хомосексуалистите, но това няма да е вярно... в това заведение ще мразят и бият простаците... Така че не се цупи като наранен хомосексуалист... Ние сме хора тук, и като е казано добре дошъл, си добре дошъл... все едно на гости да те поканя... ще те нагостя, ще ти сипя напитка, ще ти постеля, но няма да ти позволя да ми пренареждаш мебелите, да ми четеш дневника или да ми изхвърлиш котката защото си алергичен към котки. Направиш ли нещо от това, ще те изритам навън като мръсно коте, и това не ме прави негостоприемна.
Мисля, че сега ще разбереш по-лесно D.



Тема Re: А моето мнение е друго... !!!нови [re: eлия]  
АвторYD (Нерегистриран)
Публикувано26.03.02 20:13



Da, viarno e. No aide da te pitam, zashto ediniat moderator ne trie edni neshta, drugiya ne trie drugi neshta? Zashto se poluchi razdelenie? Imash li niakoya teoriya? Mozhem li da si govorim za obektivnost, kogato stava duma za teb?



Тема Re: Не - не разбираш....нови [re: eлия]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано26.03.02 20:15



пак проектираш. намерениата си. все едно че са мои. ако ти, а не аз, беше на мое място с моите думи и деиствия.

стига с тези закулисни помисли и параноя бе.

_____________________________________
Out of my mind - back in 5 min.
K.

Редактирано от koroviev на 26.03.02 20:16.



Тема Re: скандалът приключи. права съм и се оттеглям.нови [re: Джeйн]  
Автор Лy (seductive)
Публикувано26.03.02 20:22



Според мен не трябва да си ходиш, но ако аз бях на твое място и срещна такова неразбиране (при положение, че съм права) може би и аз щях да взема това решение. И все пак не искам да се отказваш - не те познавам, нямам никаква идея какъв човек си, но ми хареса това, че си обективна и че отстояваше позицията си, когато почти целия клуб беше срещу теб. Желая ти успехи, каквото и да решиш! :)




Тема Да ти кажа нещо...нови [re: Гeвpek]  
Автор eлия ()
Публикувано26.03.02 20:25



Администраторите тук... да ме прощават, не ги познавам и съм сигурна, че са супер пичове...
Но не само не са юристи, не само не ебават да попитат юристите си, когато възникне казус, но и общата им юридическа култура е в моите - на едно момиче нозе. Остави това, но са шубета да излезнат с официално становище, а дават мниние, че мейл и ICQ са лична информация с леко сърце и израза "Според мен" в началото... Както и да съм се свържела с юристите им. Разбира се не излизат с официално становище, а само си лялят в административния форум, което пък ми говори, че от 200 или и аз не знам колко модератори, също няма нито юрист, нито човек, който да попита юристи, нито човек с обща юридическа Култура. На едно место поисках да ми се покаже закон от която и да е държава, определяш мейл или ICQ за лично инфо... България, Америка, Пакистан, Мозамбик, Англия или Танганайка... която и да е.... и аз ще приема да бъда санкционирана според това законодателство... Както и да е...
Моля те... не им прави подсказки, за да не черпят инфо за ситуацията, защото още не съм приключила с тях. Ако се наложи, разбира се че ще се свържа с тия юристи... не аз де... адвоката ми...
И за още нещо те моля... дя се свържеш с мен на ICQ за да обсъдим малко чисто юридическата страна на въпроса... от една друга позиция...
Благодаря ти...
Елия



Тема И аз ти се извинявам...но...нови [re: koroviev]  
Автор eлия ()
Публикувано26.03.02 20:35



Какво значи мнение на администратор, предадено ни от едната страна по случая, което мнение е в нейна полза ама тя не го спазва...
Значи три неща... или мнението не е такова каквото ни го предават...
Или е било пак само препоръчително... тоест "Аз така бих постъпил, но ти си реши"
Или самата Джейн ясно съзнава грешността на това мнение и вредата, която то би нанесло на дира, която вреда ще е пряка последица от нейните действия в този Клуб.

Мнението на Админа би трябвало да бъде изразено от самия Админ, и факта, че има спор с оставка на модератор, обсъждане в Административния форум и предаване на мнение на Администратор, говори, че админите не само много добре знаят за този възникнал казус, но и следят как се развива. Чакат дали ще се откажа с други думи... но аз няма да се откажа. НЯМА! НЯМА!

Та след като ми върнат темата и Джейн подаде оставка, тук ще се има прецедент, който аз създадох, и който ще съм отстояла. Което би трябвало да ги наведе на мисълта, че може и да им подскажа варианти да се справят със следващите такива казуси... Ама и да им се моля ли за да им помогна? Акъла не ми го побира....
То това не е и единствения казус който ги очаква де...



Тема Още нещо...нови [re: koroviev]  
Автор eлия ()
Публикувано26.03.02 20:44



Не може да бъда принуждавана, да спазвм морални норми и аспекти... Морала не е наказуем... тоест не мога да бъда трита и мачкана със сила. Може да ме порицаят, да не общуват с мен, да ме заклеймят... но не и да ме накажат...
Примерно ако един мъж е женен и жена му изчука всичките му приятели и го разкаже на приятелките си, тогава е нарушен морала... за това нещо 15 дена принудителен труд ли трябва да я осъдят питам?
Не може и да се иска от мен да спазвам правила и закони, които ги няма. Може да бъда помолена за това, но не и принуждавана. Еми аз сега ще ти кажа, че ти например си нарушил точка 5 от правилата на Дир-а изразявайки несъгласие с мен, с което си ми:
Причинил безпокойство
Дискредитирал си ме пред приятелките ми като комптентна
И е неприемливо от мен по други причини

Хайде сега да те трият.....



Тема Re: И аз ти се извинявам...но...нови [re: eлия]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано26.03.02 20:48



хаха - егати реваншизма ;)

елче, куул даун бе. не си центурана света.
може админите толкова да не им пука че да не са решили да си правят труда специално за теб да идват тук ;).
а може и въобще да не могат да си представят че джеин би била подозирана от някои в някви си намерения, че и интерпретаци да последват от това че не се е явил господ с огнени букви да ти каже отговора си.

live and let live. hate is NOT a familly value.

_____________________________________
Out of my mind - back in 5 min.
K.


Тема Begemotusнови [re: koroviev]  
Автор Лy (seductive)
Публикувано26.03.02 20:51



Има как да бъдат налагани. За какво си мислиш, че са модераторите тука? Аз идвам от гювеч и щях да се изненадам, ако тук при толкова много клубове и толкова много посетители нямаше модератори. Нали те са сложени точно, за да съблюдават за спазването на правилата. Ето затова подкрепям Джейн - видях каква кауза има и знам, че ако тя е тук няма да допусне някой да публикува снимката и мейла ми. За разлика от ева_с...




Тема Re: Още нещо...нови [re: eлия]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано26.03.02 20:51



виж - всеки си носи последствията от деиствията си. последствия има на всяко деиствие. дори и тези последствия които някои не е подозирал че ще се случат, и тях ги има. това е.
въпроса които всеки трябва да си задава е - кое от всичките неща които ми се случват е последствие от деиствията ми.

хаиде със здраве.

(например моето появявяне тук е едно от тях (последствия на твои деиствия). понеже темата за е-маилите ме засяга лично. за разлика от всички останали теми в които не не само не съм писал но и не съм чел. а видях диспута понеже ник на които бях направил 'дирене' беше част от диспута.
това е дребен пример, за негативно - според много хора, последствие. има и много други потенциални дългосрочни последствия които не ми се обясняват)


_____________________________________
Out of my mind - back in 5 min.
K.

Редактирано от koroviev на 26.03.02 21:27.



Тема Re: Да ти кажа нещо...нови [re: eлия]  
Автор Гeвpek (д-р на вс.науки)
Публикувано26.03.02 20:53



Все пак не забравяй, че аз наистина не правя пряка връзка с Дир-а,
клубирането за мен е 100% fun (не 99%) и наистина забрави за адвокати и щуротии по повод виртуалния спор тук (най-малкото, защото тук си "Елия" без ЕГН , а "Елия" ще трябва да ти издаде нотариално заверено пълномощно, за да й представляваш интересите, виждаш ли какви щуротии и колко общо има реалността с това тук... Споко, споко, споко !!! !!! !!! Take it easy! И тебе не могат да атакуват, ще трябва да атакуват някоя си "Елия", пък в електронния свят тя е на 2-3 годинки само и е непълнолетна ).

И-мейлът в профила ми работи (макар че е малко особено словосъчетан ), макар името там да е измислено - не тежкарея, просто работя с ICQ-то, в него данните ми са истински и така. (В Интернет аз пък държа на анонимност, за да си ги плещя по-свободно, иначе се самоцензурирам... )

P.S.: За администраторите или добро, или нищо - нали знаеш . Мисля, че наистина са пичове, но са царе в своята си област. Чета в Капитал, че Дир е станал нещо като монополист у нас и им правя евалла за ентусиазма, щото не вярвам да са се опаричили много от Интернет, не са ISP-та...

Gevrek

Редактирано от Гeвpek на 26.03.02 20:58.



Тема Re: А моето мнение е друго... !!!нови [re: YD]  
Автор eлия ()
Публикувано26.03.02 21:50



Права си... става ли дума за мен, нма обективност... нали за това пискам



Тема Re: Не - не разбираш....нови [re: koroviev]  
Автор eлия ()
Публикувано26.03.02 21:53



Губя си времето явно...
Успех



Тема Re: Begemotusнови [re: Лy]  
Автор eлия ()
Публикувано26.03.02 21:56



Дрън-дрън...
Точно Ева тогава ще спази правилата и законите....
Ама вече съм ти обяснявала...
Факт е че админите не излизат с официално становище....
Да си променят правилата



Тема Re: И аз ти се извинявам...но...нови [re: koroviev]  
Автор eлия ()
Публикувано26.03.02 21:59







Тема Re: Още нещо...нови [re: koroviev]  
Автор eлия ()
Публикувано26.03.02 22:01







Тема Re: В същото време...edin kurshum za mnogo zaici))нови [re: eлия]  
Автор fairfff (Affrodisiiak)))
Публикувано26.03.02 23:26



DA tochno kazano ,,Guzna ne gonena biagash ,,)))pak gi izvurtia neshtata ,no to ti e v stila ,........daaaa opitvash se da me jukashna tema ,revnost ,nal tui ...........NO tova e neshto s koeto otdavna se preborih(predi okolo godina ,ne ti pojelavam v nikakuv sluchei da prejivesh urok, koito az izkarah s otlichen)))) i se gordeia))),shto se otnasia za snimkite i podaracite si beshe seguvka ......
Mnogo se radvam na vseko edno priatelstvo ta bilo to prez neta,okeana,lunata i t.n ....vuprosa e da se igrae po pravilata na igrata ....e tui to.....
..a sus zdrave...

All we need is love and fun!
...dve tolkova ne suvmestimi neshta

Редактирано от fairfff на 26.03.02 23:28.



Тема Re: koroviev,нови [re: eлия]  
Авторnagyl (Нерегистриран)
Публикувано26.03.02 23:42



mi to, kvo kat e s registrirani. to i ti si s registriran, ama neshto ne vijdam mnogo da se pridyrjash kym pravilata;). ili po-sledvashtata ti stypka she e da promenish pravilata na dir-a. ili da podmenish software i systemiote mu. ama za tva poslednoto se iska akyl, a ne diva gimnasticheska misyl.



Тема ЕЛИЯ - ОБЯСНЯВАМ ПОДРОБНОнови [re: Джeйн]  
Автор ДжeйнМодератор (стар клубар)
Публикувано26.03.02 23:59



вероятно пак съдиш по себе си, твърдейки, че няма да оставя модераторството, че съм си подала оставката като някакъв тактически ход.

аз не само не искам, аз просто не мога да съм модератор в този клуб.

"moderator" означава "арбитър, посредник".

как мога да бъда модератор в група, която не признава арбитража, която не признава посредничеството?

по-простичко ще обясня - има арбитър и посредник там, където спорещите страни търсят да постигнат съгласие като намерят общоприемливата за тях точка, пресечната точка на интересите си, която снема различията помежду им.

тук се налага практиката да не се търсят такива пресечни точки. да се воюва за пълна "победа" на по-силната (което в различните случаи означава по-многобройната, по-агресивната, по-безпардонната, по-манипулативната и прочие подобни) страна. т.нар. право на по-силния не признава търсенето на съгласие, търсенето на компромиси.

аз не мога да бъда модератор в такава среда. нито такава среда иска модератор като мен. пак по-простичко: не мога да посреднича и арбитрирам хора, които не желаят това. хората, които не желаят това, не могат да ми позволят да съм модератор.

ето ти го пак намирането на пресечната точка (защото умея да модерирам, Елия, вродени способности плюс професионална подготовка), а именно: общите ни интереси - моите и на мнозинството тук, чиито лидер си ти - общите ни интереси, Елия, са да не съм модератор в "Ева и Ева".

подарявам ти тази пресечна точка, за теб остава съвсем малко работа - организирай момичетата и направете избори, за да има легитимен модератор. ти си пълна с енергия и свободно време, умееш да направляваш хората и би трябвало да можеш да се справиш. ако клубът не е в състояние да си избере модератор, няма проблем да се поиска от Dir.bg временен модератор (както пишеш в друг твой постинг).

P.S. за заключената тема: нека този, който ти я заключи, да се оправя. или ти да се оправяш с него. не мога да пипам (редактирам, трия или пиша) в заключена тема. никой модератор не може. няма софтуеърна възможност. моята преценка беше, че от темата ти трябва да се изтрият някои данни. не мое беше решението да се заключва. единственото възможно нещо е този, който ти я заключи, да копира един по един постингите от нея в нова тема. не е мое задължение, нито имам време и желание за това. така че, знаеш към кого да се обърнеш.

IMAGINE...


Тема Re: А моето мнение е друго... !!!нови [re: eлия]  
АвторYD (Нерегистриран)
Публикувано27.03.02 00:06



I az za tova pishtia, no ot drugiya lager.



Тема Re: Нищо не е приключило!нови [re: Джeйн]  
Автор Aby (®)
Публикувано27.03.02 00:13



О Джейн, не ти ли омръзна да правиш едно и също?
Искам да ти кажа, че се възхищавам на невероятното ти качество да се измъкваш от подобни ситуаций. Наистина в това отношение малко хора могат да се мерят с теб!
Да ти кажа ли какво правиш...всъщност ти го знаеш, но се чудя как толкова хора не се досещат.
Модераторството ти е поставено под заплаха по ред причини:
1. Вадене на лично инфо
2. Пристрастност
3. Незачитане мнението на хората в клуба
4. Манипулация на избори
5. Триене на нащо което е спорно дали трябва или не да се трие
Ти разбирасе виждаш, че нещата не отиват на добре, пренебрегваш първите четири точки и насочваш вниманието само към една, а именно т.5
Успяваш да намериш съмишленици сред колегите си, по доста съмнителен начин....тук е мястото да те попитам, ти как точно им представи проблема ни в клуба, обясни ли настроенията тук, обясни ли двете страни на монетата или просто пита: лично инфо ли е да се публикува писмо с ника, мейла и кю-то на подателя+снимки???
За да има светлина по въпроса би ли пуснала поне дословно запитване си тук, предполагам няма да ни осветлиш за отговорите, но поне искам да знам как и какво си питала, защото добре знаеш колко е важно как е зададен един въпрос. След което продължаваш задкулисната си игра, като се правиш на многострадална и доблестна. Джейн ти и преди си обещавала, че ще се оттеглиш от модераторството, обещавала си честни дискусии, честни избори, но нищо от това не изпълни.
Разбирам, че за теб това е много важно, че е война и, че няма да отстъпиш с достойнство, но бъди поне честна с момичетата които ти вярват. Защо не ги осветлиш, че ти не си сваляш пагона, а че си плетеш кошницата, че просто това е игра и въобще нямаш намерение да се отказваш. Не виждаш ли, че те ти се връзват, така както ти се връзваха и преди...уважавай поне тях.
Значи да продължа... насочвайки вниманието към един от проблемите ти се правиш доста силна там, за жалост и в него има много пробойни, но поне и много истина...в смисъл, че наистина темата за мейлите е особена, имам мнение и ще го кажа, като приключим това.
Пътя си си го начертала...каквото те спъва по него ще отминеш с безразличие...това после ще се тълкува, като спокойствие...
Когато дойде яма ще си сложиш дъска за да минеш...коя е дъската сега...Ева ли? И нея ли ще очерниш, всеки който застане на пътя ли си мислиш, че можеш да очерниш, кой ти дава това право?
Самочувствието ти е ясно от къде е, но право НЯМАШ!!!
Предполагам имаш още някоя дъска, имаш и време, а ти добре знаеш, че времето лекува, че всяко чудо е за три дни...мълчанието също е сила, а предизвикването на съжаление-оръжие.
Извинявам се, че написах това...аз го пиша и не мога да повярвам, че го правя...не мога да се позная, но наистина този цирк е невероятен и не издържам вече да го гледам. Как по дяволите се понасяш след всичко това?
знам, че отговор няма да получа или най-много да отговориш на нещо за което можеш да се закачиш, ясно ми е, че нещата които те засягат просто подминаваш, та не си мисли и, че с това ще ме учудиш.
А забравих да спомена, че сега са дните на агитката на Джейн...то сценария просто се повтаря...та моля, ако има неразбрала да се включи и да я помоли да остане.

За вас е това момичета, с най-искрени чувства




Тема ПРИКЛЮЧИнови [re: Aby]  
Автор ДжeйнМодератор (стар клубар)
Публикувано27.03.02 00:27



не ми се преписва предишния ми постинг, затова го прочети - нарича се "ЕЛИЯ - ОБЯСНЯВАМ ПОДРОБНО". в него са отговорите, които са ти необходими, за да разбереш, че наистина скандалът приключи. допълвам само, че който и да ме моли, колкото и хора да ме молят, не мога и няма да остана модератор. причините за това неможене са в цитирания постинг.

а на безпочвени обвинения не отговарям. достатъчно подробно обяснавах всичко, когато смятах, че от това би могло да има някакъв смисъл. ако продължа да отговорям на обвинения, подобни на твоите, означава да подклаждам продължаването на скандала. което не желая.

IMAGINE...

Редактирано от Джeйн на 27.03.02 00:29.



Тема Re: малка грешканови [re: eлия]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано27.03.02 01:44



Намесвам се макар и неподготвен.
1. Не съм чел абсолютно никъде подобни модераторски правила, а модерирам 8 клуба
2. В оня пост като говориш за фалшификация на постовете ти казвам, че това с модераторските права е невъзможно да се направи. Докато се мотах днес из клубовете видях на още 2-3 места, че в този период от време на сървъра на дир.бг е имало проблеми с часовника и се е получило да има постове с предна дата. Виждал съм също постове от 1970година, както и постове 6часа напред във времето

Момичета престанете да се карате за глупости!!!



Тема Re: малка грешканови [re: Cherniq]  
Автор eлия ()
Публикувано27.03.02 02:32



Черен...за да говоря за тях толкова точно, значи съм ги чела... тук сте сигурно 100 модератора... не си само ти... и не говори глупости... обсъждали сте ги ако не се лъжа ноември миналата година.. много жалко ако ти, който модерираш 8 клуба не ги знаеш, а аз която съм тук от 6 месеца и не модерирам нищо ги знам. Впрочем ако наистина не ги знаеш - ще ти ги изпратя на лична бележка... да помогна с каквото мога на модераторите... може и на Джейн да ги изпратя... то май за това става неразборията... щото задължениятя си не знаете... а като ги намериш виж какво пише под линия за това що е "конфиденциално"
За второто.... аз това го знам от старите посетителки на Клуба, а и съм го виждала, че Джейн си поддържа връзка с някой от админите...ако се напъна може и да се сетя с кой... може лична...може служебна..не знам и не съм се интересувала... като Модератор не може... Админ може да даде лапа на колега... Имала съм пълен достъп до друг портал и знам как става...ако искаш и за това ще ти поподскажа....хайде да не казвам, че и аз съм помагала на колега орператор да излезне от ситуация....
Но както каза някой.... майната ни - положението е спорно



Тема Re: В същото време...edin kurshum za mnogo zaici))нови [re: fairfff]  
Автор SamoTia (the Drive)
Публикувано27.03.02 02:48



Abe mnogo redaktirash ti be ....pitam se "shto li "??? Nekolko
kratki otgovorcheta mi se vurtat vglavata ,no ti domashnoto
ne si zabravia -da si ptgovorish samichka obeshtai mi

Choices...choices,pravim gi ,puk posle se samosujaliavame,da
ne kaja samozablujdavame.

The level is completly different ,da-a-rlin', za tova se borim zel edin jivot-
DA MOJEM DA OTKRIEM PRIBLIZITELNO EDNAKUV NACHIN NA OBSHTUVANE,
SUS VSICHKITE MU TAM idei, ideiki ,mechti ,puk dori i bulnuvania ....

Az lichno kogato IA namera ,ti shte si purvata da go uznaesh,zashtoto
znam che iskash dame vidih happy.Ah, nali ???

Come and get it ST


Тема Re: ПРИКЛЮЧИнови [re: Джeйн]  
Автор Aby (®)
Публикувано27.03.02 03:19



Приемам думите ти за истина.
Нещата са в ръцете ти. Не си махнала пагона значи можеш да избереш свой заместник. Смятам, че това ще е най-добре за клуба...нови избори също може да се правят, но ми се струва, че е излишно. Имаше избори, имаше кандидати и се видя мнението на хората тук...

Приятен ден...казах каквото исках и приключвам.




Тема Re: В същото време...edin kurshum za mnogo zaici))нови [re: fairfff]  
Автор eлия ()
Публикувано27.03.02 03:57



СЪС приятели и ЗА приятели аз винаги играя по правилата мила... Да си видяла или чула за мой бивш приятел?... Да искам много от приятелите си... но давам повече... и горя за тях повече отколкото за себе си. Да не говорим, че приемам на свой гръб повечето от ударите и срещу тях...
Но към неприятелите, наистина забравям всякакви правила... аз не съм боксьор на олимпиада, а уличен боец...Както и да е...
Ревността е много тихо изразена при мен, доколкото изобщо я има... и тя е насочена повече към отношението отколкото към поведението. За това и не те разбрах май.



Тема Re: А моето мнение е друго... !!!нови [re: YD]  
Автор eлия ()
Публикувано27.03.02 04:02



И това му е лошото, че има лагери тук...ама то май навсякъде ги има



Тема Re: koroviev,нови [re: nagyl]  
Автор eлия ()
Публикувано27.03.02 04:03



Все поназнайвам по нещичко и от това... не само от шпагатите



Тема Съгласна...нови [re: Джeйн]  
Автор eлия ()
Публикувано27.03.02 04:13



И тук не можеш дори да допуснеш, колко допирни точки имаме... май само нюансите бутнаха колибката...
Преди да започне всичко, ти казах, че те харесвам всъщност, и сега те харесвам и използвах лични нападки, но не и лични чувства... това пак са нюанси...
И ти и аз се борихме достойно... аз не подбирах средствата, но знам, че и ти не винаги ги подбираше... не колкото аз може би... но нека обсъдим всичко, и най-вече допирните си точки, когато всичко свърши... ти си на ход Джейн... аз спирам да чопля темата. Може и да ти е непонятно, но наистина повярвах, че достойнството за което претендираш го имаш... Стане ли факт, ще призная и грешката си, че се съмнявам...
Кой как ще ми я върне темата е въпрос, който.... може и новия модератор... все едно...
Избори аз да правя??? Не мисля... Клуба да реши...или както предложи Джеси, ти посочи... мисля, че заслужаваш това право напълно... за мен е без значение коя ще е.



Тема Re: скандалът приключи. права съм и се оттеглям.нови [re: Джeйн]  
Автор Byclops (Eye in the sky)
Публикувано27.03.02 07:14



Зaвиждaм ти нa търпението! Кaк можa дa го нaпишеш толковa дълго?:)Зa тези които те рaзбирaт и 2 думи сa достaтъчни, зa тези които не те - и 100 пъти по толковa нямa дa стигнaт... Жaлко че се стигнa дотук... Ако някой се чувствa победител дa му е честито



Тема Престани!нови [re: Джeйн]  
Автор sega (никоя)
Публикувано27.03.02 09:34



Права си, оттегли се!
Присъединявам се към Aby. Много те бива в тактическите ходове. Странното е, че пак се намират такива, които го удрят на молба "Джейн, не си отивай! Джейн, в чии ръце ще оставиш модераторството (разбирай - в чии ръце ще ни оставиш)". В думата арбитър също се крие достатъчно сила и еднолично решение, така че не си само модератор, а и човек, който може и трябва, когато е необходимо, да взема еднолични решения, без да се интересува в крайна сметка, на кого и колко ще угоди. А на теб явно доста ти пука да угодиш ако не на всички, то поне на по-голямата част от т.нар. аудитория, за да останеш ВСЕ ПАК модератор. И май войната е само твоя - модератор на всяка цена. Твой проблем в крайна сметка. Като знаеш, че има черна овца в стадото или може би повечко, ще ги следиш, това също е част от ръководенето и ако нещо не ти изнася няма да търчиш при админи или там други ръководни кадри, а ще го решиш САМА независимо от това, какво ще ти коства: нерви, усилия, търпение, компромис и т.н. Преди време ти бяха обрали офиса...сега пък дир-проблем....какво ще бъде следващия път? толкова ли не се намери компютър в едномилионна София, който да те пусне в клуба да модерираш? Или по-точно - да маневрираш? Или да манипулираш "вродени способности плюс професионална подготовка".... И точно пресечните точки пораждат конфликта. Обаче, когато пресекат твоята! И какво? Подразни се, че Ева намери компромисен вариант? И сега - аз многострадалната, обидената Джейн я оставям да се оправя, тя си го направи, тя да си го оправя. Обаче, докато не си изберете модератор, аз ще продължавам да многострадая. Да , не можахме да си изберем модератор предния път, подозирам, че и този път ще е така. Ами момичета дайте да се обърнем и ние към администраторите да ни изберат модератор? След като не можем сами...Всяко стадо си заслужава овчаря...извинете за перифразата...

P.S. Преди време скромната социалистическа милиция, когато не можеше да се справи с крадците, им налепи снимките по големите супермаркети. Да се пазят хората сами. Та въпросните личности (дори не си направих труда да изчета постингите в темата на Елия - извинявай Елия) да не са си пращали снимките. Проблемът си е техен. Не са оценили получателя както трябва. Поели са риск. Залъкът се оказва прекалено голям за тяхната уста. Хак да им е! Не харесвам методите на Елия, но пък шапка й свалям. Поне не се държи като ръжен. Може и да няма способности за модератор, но пък за екзекутор има. Понякога милостта към виновните е предателство към невинните. И когато обществените закони са безсилни да въздадат правосъдие, хората въздават възмездие. Съжалявам, че това тук се превърна отново в личностна война, радвам се обаче, че все пак останаха личности в този клуб, зад които си струва да застане човек.
А да...щях да забравя..."очернената" Ева не се "срамува" да пише като обикновен член на клуба...а неискащата, о да и неможещата да ни модерира Джейн...(манипулативни многоточия, извинете:)...и нещо друго се сетих за посредничеството...ама както казваш Джейн "вродени способности плюс професионална подготовка"....
Надявам се да не ви хареса дами и без това ме "обвиниха" в неконфликтност. По-конфликтна от това...може и да мога...и съм пристрастна.:))))Искам си модератор, който да си ми угажда. Тъй де!
Цирковата програма се обогатява! Билети...?...ъъъъъ...не знам при кого:))))

душата върви по всички пътеки, стига да имаш душа...майната им на пътеките...


Тема допълнение самонови [re: Джeйн]  
Автор eva_sМодератор (......)
Публикувано27.03.02 09:43



към p.s.-a
Решението обсъдихме, Джейн... Не че е толкова важно, но ми се струва некоректно да твърдиш, че нямаш общо с това.

златото е злато, дори стъпкано долу в прахта...


Тема Re: Нищо не е приключило!нови [re: Aby]  
Автор Moonbeam (tarseshta)
Публикувано27.03.02 10:41



Mnogo hubavo...abe ot kude izliahte cialata taia tinia....veche se chudia dali sum v klub 'Eva i Eva'...ili na kalni bani??!! Ne moje nikoi , nikogo v nishto da obviniava bez da e siguren....zashtoto i Elia ima dosta informacia ot klub'Administracia", koito e dostupen samo za moderatori i kato si pomislia samo ot kude moje da ia ima...?!! No tova sa samo predpolojenia i ne moje da se obviniava nikoi. No ako predpolojeniata mi sa viarni, to mislia , che Elia e veche novia moderator. Ostava samo da glasuvame i da i dadem pagona. Strashno mi se iska da ia vidia kato moderatorka Elia v tozi klub i shte glasuvam za neia s dve ruce!!! Derzai Elia, abe ti napravo si strahotna!!!!!!!!



Тема Re: Престани!нови [re: sega]  
Автор Moonbeam (tarseshta)
Публикувано27.03.02 10:50



Manipulirat se samo slabite hora.....zashto Elia , Eva ili Gane ne manipulirat men!!!! Ima mai dosta manipulirani dami v tozi klub, no ne iskat da si go priznaiat ili ne go vijdat, da dobrite manipulatori go praviat dobre!!! A za tova dali Eva e bezpristrasna, moje da se pospori, no kakto se kazva sled vreme/dano da e po skoro/, vsichko samo shte si izleze naiave! Pone az sum optimistka i togava shte se prolichi mnogo isno koi , kogo e manipuliral. Shto se otnasia do Gane, az sum obedena , che tia niama da e moderator poveche tuk , zashtoto tova ne e klub, a arena. Ako niakoi iska da se bie da napravi turnir bre...moje i da ima jelaeshti dami da se vkliuchat!!!! haha....az puk iskam da sum, neutralen arbitur, mi che to tuk vseki si iska po neshto!!! Aide lek den i gledaite povechko v svoite panichki ne v chujdite!!!!!



Тема Re: допълнение самонови [re: eva_s]  
Автор Moonbeam (tarseshta)
Публикувано27.03.02 10:52



Mnogo dobrojelatelno!!!! Imam useshtaneto, che horata na koito pomagash/dano ne e suznatelno/ sami shte te podvedat posle, daje veche prozirat, niakoi neshta v pisaniata im !!! Lek den i uspeh ti jelaia



Тема Re: скандалът приключи. права съм и се оттеглям.нови [re: Джeйн]  
Автор MиГ (летящ)
Публикувано27.03.02 11:09



Направо съм шашнат. Пичовете откровенно са се ебавали с Елия, а вие го направихте егати въпроса. От мухата слон. Че и чувства били засегнати, обидени имало, направо не мога да го проумея.
Когато някой се ебава с тебе, има два пътя - или пълно игнориране, или поддържане на огъня с ответни изстерли. Те могат да включват и правенето на "словесните шедьоври" публично достояние, за да могат да се посмеят всички.
Относно "личната информация", т.е. пощенските адреси, лично аз имам 5-6, и всеки един момент мога да си изгенерирам някакъв, въпрос на минути е. Отделно пощенският протокол е такъв, че на мястото на адреса може да се сложи произволно множесто от символи, включително и празно такова.
Тъй че е адски тъпо, според мен, да се впрягате до такава степен.


Я вышел им наперерез...


Тема Re: Така е...нови [re: eлия]  
Автор willy_s (wallflower)
Публикувано27.03.02 12:06



elia, draga, tazi replika ot koi film ya vze?:)

problem za tri postinga? laskaesh me. blagodarya ti.:)

i ne, ne iskam da ti razbiya syrceto, no ne te svalyam.
ne si moi tip. luda sym za momicheta s banani na glavata.:)...a, i koito imat dobyr pravopis.:)

haide i gore glavata!

:)
k

Редактирано от willy_s на 27.03.02 12:07.



Тема Re: малка грешканови [re: eлия]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано27.03.02 12:10



И аз съм от 6 месеца тук. Ей сега отивам да търся тези правила. Щеше да е хубаво ако се бяха сетили да ги публикуват някъде, а не да научавам за тях по случайност. Ако не ги намеря ще те помоля наистина да ги изпратиш
Смяташ ли, че наистина това всичкото е такава манипулация. Админи, модератори.....
Чудя се......някъде в стаята има компютър..........някъде из многото иконки има тази на експлорера.......из милиардите адреси е и този на дир.бг........някъде долу в лентата има едно балко бутонче КЛУБОВЕ.......някъде из 400те клуба е и този Ева и Ева.......а вътре толкова много скандали, конфликти, интриги.......да не повярва човек

Айде със здраве и ви пожелавам по-бързо да излезете от ситуацията[usmihvam



Тема Re: Е де!нови [re: Moonbeam]  
Автор sega (никоя)
Публикувано27.03.02 12:32



Много станаха арбитрите или по-точно желаещите да арбитрират!:) И на арената има нужда от арбитри, ама там е по-опасно. Бойните умения са задължителни даже и за арбитрите! Пък и поискай и ще ти се даде! А паничката в случая е обща:)))) Значи в този смисъл си е и моя:))))
Пък колкото до манипулираните...И за това понякога се иска сила...зависи от това, кой точно те манипулира...добрите манипулирани също го правят добре...
`Айде лек ден и на теб! Коя си всъщност?...никога не е късно...дори за манипулирането

А колкото до безпристрастността? Въпрос на личностови качества!

душата върви по всички пътеки, стига да имаш душа...майната им на пътеките...


Тема ПРЕДЛОЖЕНИЕнови [re: Aby]  
Автор ДжeйнМодератор (стар клубар)
Публикувано27.03.02 13:44



в отговор на идеята ти:

предлагам Леси за модератор. ако тя упорито не иска, запитайте Соня. после Джеси. после Джаки. не предлагам Елия, защото тя ми каза, че не иска. ако е променила мнението си, е най-добре тя да е модератор.

ако никоя не се съгласи, ще искам да назначат временен модератор. докато се проведат избори. избори се правят за седмица. пускам темата и чакаме. всички виждат резултатите. който и да е може да я пусне.

IMAGINE...


Тема Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕнови [re: Джeйн]  
Автор Aby (®)
Публикувано27.03.02 14:55



Нямам време да чета, та ти отговарям без да съм погледнала другите писания, за да ти кажа, че Джеси съм аз, ако не си го разбрала...ключа ми е същия, смених ника по лични съображения...не ставам, не искам и няма да съм модератор...благодаря за доверието.
Леси беше избрана с половин глас по-малко от теб и мисля, че е най-честният избор, ако желаеш пусни гласуване.

Приятен ден




Тема Re: малка грешканови [re: Cherniq]  
Автор eлия ()
Публикувано27.03.02 18:02



20 дена преди мен... не бях забелязала. Гледам под ника ти пише "талибан". По едно време ми викаха "талибанката" тук. Земляци. Ще ги намериш. Ако не ги намериш, ще ти кажа кой да попиташ за тях :-) Е не бях съвсем права. Май са неофициални. Нещо като морален кодекс.

За каква манипулация говориш. Имаш ли представа, приблизително колко клуба има. Май са около 400 както казваш. Да кажем 100 от тях са с Модератори. Щото в тия без модератори, анархията е пословична. Сега си представи, че във всеки клуб с модератор възниква проблем веднъж годишно. Проблема продължи 3 дни. Ето как на всеки три дни има проблем в някой от клубовете на Дир-а. И как някой някъде, който е един Админ - май Цецо се казва, трябва всеки ден да се занимава само с тъпите виртуални проблеми на някакви там безименни никове. И това години наред. А си има и реален живот. А ника и проблема пищят и вряскат като мен. "Света е свършил - правата ми!" Нали така. От тук какво очакваш да направи. Каквото и аз и ти. След първоначалния ентусиазъм, на човек му писва до смърт и решава нещата на око, на парче и с подсказки. Ето ти презумпцията. Аз съм админ и ми се повръща от съчетанието "клуб-юзер-проблем" Ти си ми познат в реалното и си модератор.
И ми тресваш проблем. Първото, което ще ти кажа е "абе оправяй се, кво ме занимаваш с глупости, ти си шефа там - ти решаваш - ще те подкрепя" Да не мислиш, че ще се заровя в проблема? Три дена не съм тренирала заради този проблем. Това ти ще го разбереш. Представяш ли си как съм го приела.
Та... да не мислиш, че ако съм админ, ще се заровя да чета като луда за да търся едно право, което е много спорно при това. Отгоре на всичко, утре ще ме чака нов проблем. Да не говорим пък да заема позицията на виртуален ник, срещу реален познат. Та не говоря за манипулация... а за едно съвсем естествено решение на проблем, по пътя на удобството и най-малкото съпротивление.
А има и друго... подобна ситуация в Културизъм няма как да се случи. Там може да се скараме за някоя методика, диета, програма, или да си оспорваме компетентността, но причините са професионални, а не любовни. Тук вилнее освен всичко и много ревност, любов, изневери, борба за близост, болка, омраза... Сапунен сериал. Как да минем без конфликти, интриги, напрежение... Сещаш се...
Хайде със здраве...



Тема Re: Нищо не е приключило!нови [re: Moonbeam]  
Автор eлия ()
Публикувано27.03.02 20:01



Трогната съм....
Но още не съм чула, някой да е направен модератор без да е изразил съгласие.
Бих станала за ден само. Да видя с очите си какво, кой, защо, и как....
Имам разбира се. И ако ти кажа откъде я имам - шапката ще ви падне. Ама няма да кажа естествено. Да не говорим, че преди три месеца само, всеки е можел, ако знае как.
Това е...



Тема Re: скандалът приключи. права съм и се оттеглям.нови [re: MиГ]  
Автор eлия ()
Публикувано27.03.02 20:05



Благодаря :-)



Тема Re: Престани!нови [re: sega]  
АвторYD (Нерегистриран)
Публикувано27.03.02 20:28



Tova e specilano za teb, sega - "Jane, molia te, ostani kato kakvato i da e, zashtoto iskam da ima pone edin mydyr chovek tuk"



Тема Re: koroviev,нови [re: eлия]  
Авторвъпpocи (Нерегистриран)
Публикувано28.03.02 02:12



Хм, кaто го прочетa товa някaквa тревогa ме обземa! Ha някaкъв теaтър ли сме свидетели тук? Който ти упрaвлявaш?? "Следвaщaтa ми крaчкa" - А кaквa беше предишнaтa ти крaчкa? Нищо лично срещу Джейн нямaше нaли? Тук ти ли взимaш еднолични решения? Ти ли комaнвaш модерaторa? Кой aдмин ти съобщи официaлното си стaновище по кaзусa който възникнa тук тa го цитирaш?


Бъди откровенa и сегa, отговори поне нa някой въпроси. И нaй-вече нa последния!



Тема Re: koroviev,нови [re: D.]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано28.03.02 02:38



Коя си ти, че да очаквам приветствие??

Оркестърът да свири!


Тема Re: koroviev,нови [re: jj]  
Автор Aby (®)
Публикувано28.03.02 06:46



И все пак може ли да те приветстваме:-)
Във вашия клуб не сте много гостоприемни, но радвам се, че наминавате насам.
Сега да те попитам твоя пост тук по-разбран ли е от мойта тема при вас?

Приятен ден и наминавай не само при сканадали...сега е малко кофти, но ще стане чудно място




Тема Re: koroviev,нови [re: jj]  
Автор eлия ()
Публикувано28.03.02 07:16



jj... добре дошла... наистина съм впечатлена от мобилността на вашия клуб... надникнах в него и ми хареса. Сега тук при нас не е много приятно, но се надяваме скоро да ви догоним. Както и да е...



Тема Re: koroviev,нови [re: въпpocи]  
Автор eлия ()
Публикувано28.03.02 08:01



Разбира се... аз винаги отговарям...по един или друг начин....
"Следващата ми крачка", означава да го предложа в клуба за обсъждане и гласуване. Да кажем като вид гаранция, че в този клуб всички трябва да са се съгласили с правилата на Дир-а преди да пишат... и други аргументи, които ще изложа..."Предишната ми крачка", беше да се боря за убеждението си, че в случая с моята тема съм права. Срещу Джейн и сега и преди и в бъдеще нямам нищо лично, нямаме какво да делим нито в реалното нито във виртуалното, досега винаги си бяхме говорили много възпитано, а и аз нямам модераторски амбиции в Ева и Ева..... Поставям под съмнение някои нейни личностни качества в момента... но предполагам, че скоро ще бъда убедена в грешката си и тогава ще и се извиня в нарочна тема - така както я обвиних. Предишните ми отговори предполагам ти дават и отговор аз ли командвам модераторите, и взимам ли еднолични решения. Никой админ не ми е съобщил официално, и аз точно от това се оплаквам в постинга си... Самата Джейн заяви тук в същата тема, към която ме насочваш, че администраторите са на нейна страна. Прочети го в нейния постинг - от там си вадя заключения, а от разговорите си с нея на ICQ, че са ме насочили към юристите си - тя може да си провери хисторито.
Мисля, че това ще те удовлетвори...ако има още нещо- на твоите услуги съм....

Патриция Василева

Редактирано от eлия на 28.03.02 08:39.



Тема Че...нови [re: YD]  
Автор sega (никоя)
Публикувано28.03.02 08:16



защо за мен специално? Помоли се на Джейн. Пък тя ако е мъдра, ще разбере, че не става въпрос за тръгване или оставане, а за съвсем други неща. Все пак благодаря за специалното обръщане към мен.

душата върви по всички пътеки, стига да имаш душа...майната им на пътеките...


Тема Re: koroviev,нови [re: Aby]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано28.03.02 09:08



Да, права си - наминах покрай скандала, защото ме гони чистия интерес. И преди съм влизал тук, но само съм се зачитал. Надявам се след тази си грешка нещо да постигнете.

Оркестърът да свири!


Тема Съмнявам сенови [re: eлия]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано28.03.02 09:30



Много се съмнявам, че с тези методи ще ни догоните, но все пак надявам се, че всичко тук е резултат от някакво поне добро желание. Защото си направих труда вчера да изчета повечето обстоятелства, които доведоха дотук и честно казано виждам нещо много познато. И това много познато нещо е разпад, радвам се поне, че ако тук се случи, няма да е за много дълго, като се има предвид характеристиката клуба.

Избиването на комплекси все пак не е интересно на масово ниво.

ПП: Аз съм възприемчив и ви препочръчвам да спрете с антагонизма, защото просто изглеждате смешни. Мебелировката ви наистина се е поскапала и въобще няма да се съобразявам с неща като покани и фанфари, защото колкото е ваш този клуб, толкова и мой. Четох някога тук покрай нашествията на клуб Християнство. Оттогава нещата много са започнали да приличат на тъпа женска свада между умни жени (признавам, че сред с вашата ориентация е по-вероятно да се намери акъл, ако изключим рефлексните ви защитни реакции от преценките).

Поздрави!

Оркестърът да свири!


Тема Re: koroviev,нови [re: jj]  
Автор Aby (®)
Публикувано28.03.02 15:56



И аз се надявам на същото, то от грешките си човек се учи, въпреки, че според мен е по-добре да се учим от грешките на другите.
Честното мнение винаги е ценно.




Тема Re: Нищо не е приключило!нови [re: eлия]  
Автор Moonbeam (tarseshta)
Публикувано28.03.02 18:55



Mislia, che e mnogo lesno chovek da biaga ot otgovornost!!! Cheta kluba ot 2g, ne sum pisala tuk, no samo znam, che beshe mnogo hubavo miasto, pone za men/ne angajiram nikoi s moeto mnenie/...sega zaprilicha...niamam dumi prosto!!! Purviat skandal stana, kogato ti vleze za 1vi put tuk....sega izvestno vreme po kusno pak skandal i pak tvoite prava sa narusheni???? Purviat put pak vsichko sreshtu Gane, sega pak sreshtu neia, ami che te delata ti me obejdavat po dobre ot tova , che kazvash, che niamash nishto lichno sreshtu neia:))) Poneje sum neutralna, goliamoto mi jelanie e ti da si moderator, za da budesh otgovorna i s dela v tozi glub, a ne samo da sedish otstrani i da mutish vodata:))) Iskam da se obedia, che mojesh da gradish, a ne samo da rushish i tochno za tova niama da glasuvam za nito edno ot drugite predlojenia:))) Vsichki , koito ritaha nai-mnogo si napraviha otvodi:)))) Nai-lesno i nishto novo:)))) Lek den i uspeh jelaia:))))



Тема Re: скандалът приключи. права съм и се оттеглям.нови [re: Джeйн]  
Автор Янa ()
Публикувано28.03.02 23:29



Здравей!
Съжалявам, че виждам такива неща тук - някак се надявах различно да е ;))) Предния път се сееха квалификации за малки сиви мишки, сега се веят някакви претенции... Честно си признавам - не успях да изчета цялата престрелка. Но ми се ще - знам ли защо не на бележки ;))) - да ти благодаря за удоволствието, което ми достави размяната на постинги с теб (ако и да беше кратка, ако и да ме обърка първоначално с приятелка - аз може би щях да съм ;))) Уважавам хора, които имат стил. И мяра. И не държат да обясняват на всички, с цената на всичко, колко са те важни. А и сигурно е за добро - няма да ти се налага да четеш всякакви излияния. Както и да е - съжалявам, че трябваше да минеш и през това, но - свят широк, хора всякакви ;) Хубаво е, че те има.
Представям си ... ;)))



Тема Re: Съмнявам сенови [re: jj]  
Автор eлия ()
Публикувано29.03.02 00:35



Че кой те кара да се съобразяваш... това си зависи от културата на човека.



Тема Re: скандалът приключи. права съм и се оттеглям.нови [re: Джeйн]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано29.03.02 01:58



Джейнке, нямам нерви да изчета всичката тази простотия... знаеш къде съм, че това тук така ми опротивя, че може за в бъдеще само другаде да поетствам...

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема здравей и ти :)нови [re: Янa]  
Автор ДжeйнМодератор (стар клубар)
Публикувано29.03.02 02:39



и аз все се надявах да е различно, но не би... карай, свиркай си и недей да четеш, не е полезно за душевната ти хигиена

права си, че е за добро, защото ще чета само това, което ми е интересно и приятно, а така ще ми остава време и за други клубове (които доста понамалих, откак модерирам тук), а, уверявам те, има доста по-уютни и интересни места

извинявай пак, че те сбърках с приятелка, но знае ли човек - може и да бъдеш

а адашката ти е един мно-о-ого хубав човек, ако се запознаете, сама ще се увериш. бях се разтжила готава, че нещо беше престанала да идва... дано сега не си омете съвсем крушите оттук... както направиха сивите мишки

IMAGINE...


Тема Re: скандалът приключи. права съм и се оттеглям.нови [re: Lucid]  
Автор ДжeйнМодератор (стар клубар)
Публикувано29.03.02 02:44



еее, ама YD друго ми каза... недей и ти като Ребека...

знам къде си и там е по-хубаво, но тук простотията, която те нерви, не се е развихрила като пандемия, има и хора с имунитет

IMAGINE...


Тема Re: Съмнявам сенови [re: eлия]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано29.03.02 11:13



Не забравяй, че все пак клуба се намира в папка Запознанства и ако трябва всеки да чака виза... Възпитанието ще си го прилагам към заслужилите го...
С приказки от този род можеш само да ме амбицираш (мен - примерно). Но конкретно мен ми бърка в здравето вярата че си безбожно права. Виждам че държиш на присъствието си тук, но това че разсъждаваш по махленскому много ти и ще ти тежи.
Съжалявам, но спрямо теб си имам едно на ум и няма как да не си личи, нали?

Оркестърът да свири!


Тема Re: Съмнявам сенови [re: jj]  
Автор eлия ()
Публикувано29.03.02 15:50



Спрямо мен всеки си има едно на ум....
Едно добро на ум.... или едно лошо на ум...
Двата полюса... зависи кого съм галила и кого съм настъпвала....
Амбицията е хубаво нещо... стига да се съпровожда от способности... че нали знаеш... ентусиаст без способности.... лошо...
От къде ти хрумна, че държа на присъствието си тук идея си нямам... просто сега съм тук и толкова... това е пето или шесто място, където съм била в Интернет... не мисля да ми е последно, иначе бих се нагърбила с модераторски амбиции.... :-)
Това за възпитанието и заслужилити към които само го прилагаш е чудесно... и аз така правя... невъзпитана съм с невъзпитаните и възпитана с възпитаните...
Със здраве...



Тема Re: Нищо не е приключило!нови [re: Moonbeam]  
Автор eлия ()
Публикувано29.03.02 16:00



Не знам дали е било първия скандал....
Тогава Джейн спечели с половин глас пред Леси... моя глас... тогава аз подкрепих Джейн...
Май спомените ти куцат...
Дали ще гласуваш за друга, може да си е само твое решение... мен не ме интересува...
Що се отнася до това, да се убедиш в незнам какво си... нямам намерение да те убеждавам в нищо... за мен можеш да си мислиш всичко... и най-лошото... твоя си работа...
Риба се лови в мътна вода...



Тема Re: малка грешканови [re: eлия]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано30.03.02 02:39



Значи съм ти клубен батко Знам, че ако има са неофициални. Трябва да ги пращат при регването на нов модератор.
Така е. Наистина админите няма да тръгнат да задълбават навътре в раната, а ще повярват на модератора. А щом три дни не си тренирала кво да ти кажа.....прекалено навътре ги взимаш нещата. Това е просто един клуб. Иначе е ясно, че в Културизма няма начин да стане същото, но все пак с теб навремето намерихме за какво да се сдърпаме.
Успехи

Сигнатурата в отпуска


Тема Re: скандалът приключи. права съм и се оттеглям.нови [re: Джeйн]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано30.03.02 04:50



Няма... няма... ама нали съм си овен, бързо кипвам и трябва да отреагирам... Не си ходи... остани и си пиши пак хубавите теми и готините хора ще пишат в тях...

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: малка грешканови [re: Cherniq]  
Автор eлия ()
Публикувано31.03.02 14:09



Кажи ми един познат, с когото не си намерил за какво да се посдърпаш.... а и посдърпването беше по повод на трето лице... не помниш ли... и постави компетентността ми под въпрос... та затова... което не е причина според мен да имаш толкова негативно отношение... но ти не мислиш така... както и да е



Тема Re: малка грешканови [re: eлия]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано31.03.02 17:33



Ами кажи кои са ни общите познати и ще ти кажа с кой не съм успял още да се сдърпам Може и наистина да съм конфликтна личност, но откакто се скарахме в Културизма не съм бил настроен негативно към теб. Даже и тогава не бях настроен негативно. Правех си купона, а ти го взимаше насериозно. Тогава не те познавах достатъчно добре(не, че сега те познавам добре, но във всеки случай повече от тогава) и допуснах грешка. Ако не се лъжа се извиних. Още веднъж казвам, че моето негативното отношение към теб си остава твоя илюзия. Аз наистина те уважавам
Айде със здраве

Сигнатурата в отпуска


Тема Re: здравей и ти :)нови [re: Джeйн]  
Автор YD (непознат)
Публикувано31.03.02 17:41



Tc, nikyde niama da hodia. Pliosnala sym se tuk v belocvetnite vishni i ne myrdam!

A na adahskata Yana - zdravey!

Celuvam te, Jane!



Тема Re: скандалът приключи. права съм и се оттеглям.нови [re: Byclops]  
Автор eлия ()
Публикувано01.04.02 00:48



Не е така... например аз също я разбрах след повечкото приказки... разбрах я като аргумнти и казус... остава да се види какви са вариантите за справяне с тези аргументи и за начина на прелагането им... Джейн гледа много глобално




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.