Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:51 26.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Темите заключих защотонови  
Автор eva_sМодератор (......)
Публикувано25.03.02 11:53



личното ми мнение е, че тона в спора отдавна прехвърли границите на добронамерено търсене на истината. Очевидно е (поне според мен), че няма да стигнем до едно мнение, което да удовлетворява всички. Междувременно обстановката в клуба стана отново напрегната и непоносима, така че обявявам седмица за размисъл:-) Казаха се много неща, върху които можем да помислим, поставиха се разни въпроси..

Проблемът за това дали имаме или не право да публикуваме имейли тук остава спорен. Мисля, че няма компромисен вариант - или можем или неможем. Пуснато е запитване до администраторите на дира. Когато получим отговор ще го предоставим тук, в клуба за обсъждане. Убедена съм, че това няма да се проточи много във времето, така че ви моля за малко търпение. Становището ми е, че определящо трябва да е мнението на хората от Нашия клуб и че крайното решение трябва да бъде взето от Нас.

Така че ви предлагам следната схема:
1. Получаваме мненията на администраторите.
2. Предоставяме тук аргументите за и против публикуване на такава информация.
3. Даваме личното си мнение и по този начин избираме как ще процедираме от тук нататък.

И още нещо... искам да помоля да не пускате безброй теми по тези въпроси, нека обсъждаме на едно място... доколкото е възможно поне

златото е злато, дори стъпкано долу в прахта...


Тема може ли да се публикуванови [re: eva_s]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано25.03.02 12:37



Според мен може. Тъй като този спор ми напомни друга подобна ситация където бяха замесени и съд и адвокати и стана голяма патаклама.

Значе крайното становище бе: e-mail адреси, мейлове, ICQ, Odigo, AOL както и публикувани в тях неща НЕ СА ТАЙНА АКО В ТЯХ НЯМА ИЗНЕСЕНА ЛИЧНА ИЛИ СЛУЖЕБНА ИНФОРМАЦИЯ - КАТО ТАКАВА СЕ СМЯТА ИМЕНА АДРЕСИ ТЕЛЕФОНИ СЛУЖЕБНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ХОРА ФИРМИ И СДЕЛКИ. Не е лична информация изказано мнение между пишещите ЗА ТЯХ или за трети лица ако не са споменати имената им или навеждащи на това данни. Тоест публикувайк мейл, лог или нещо друго писано до вас ако не са нарушени горните правила това не е лична информация. Що се отнася до моралните норми - там всеки решава сам.

Решението е на доста авторитетни адвокати и дело не бе образувано. В момента у нас няма закон третиращ ясно тази материя.

Надявам се, че нещата тук ще се успокоят и приказките ще останат в миналото. Всички сте интелигентни и разбрани жени и мисля, че спокойно може да превъзмогнете подобни препъникамъци. Не забравяйте все пак, че ако това се забрани ще се покаже някъде другаде. Интернетът е голям.

Надявам се съвсем скоро недоразуменията да са изгладени, томахавката заровена и да се воюва с някое шише на приятно място и в подобна компания



Тема Благодаря...нови [re: няkoй]  
Автор eлия ()
Публикувано25.03.02 12:42



Това ме амбицира да не оставя нещата така...
Ако трябва... ще стигна много далеч... !!!
Много...

И за да не потъне постинга на един друг човек, ще го пусна отново тук...



В същност най-широко разпространената процедура в момента е да се включи дисклеймър, който оповестява, че получателят на информацията си запазва правото да използва личната информация и да я предоставя на 3-ти лица. Това го има почти по всички интерент сайтове и затова винаги така се случва, че ако си дадеш и-мейла някъде (примерно се регнеш в някой мейлинг лист на някой сайт, етц.) след известно време изневиделица те нафлудват всякакви търгаши и спамъри. Тоест подателят е отговорен да се интересува и да чете ситния шрифт, защото наличето на подобен досклеймър легализира действията на получателят и му дава правото да оперира с информацията както намери за добре.
Въпросът опира обаче до това, аджиба, какво точно е "лична информация" Много хора тук говорят за никове, ICQ#, етц. - това грубо казано НЕ е лична информация. Личната информация е това, което може да те индентифицира, т.е. истинско име, паспорт, ЕГН, шофьорска книжка, адрес на местоживеене.
Всяка друга информация като и-мейл, ник, ай-си-кю, етц. е вторична и в общата маса случаи не е лична, тоест за придобиването и не се е изисквало да се идентифицираш (пример регваш си и-мейл в яху под името Пенчо Кубадински от Ямайка и телефон 666-666 - това НЕ Е лична информация). В сащ изключително много държат на конфиденциалността и SSN (социално осигурителен номер, нещо като нашето ЕГН) може да се изисква само от работодател, когато те наема на работа, финансова институция, когато се налага да установи самоличността ти (примерно банка за да ти отвори лична банкова сметка) и образоватена институция (колеж, университет). При никакви обстоятелства никой друг не може да ти иска SSN-тo и ти не си длъжен да го даваш на никой друг - освен това ако горепосочените инстанции по някакъв повод публикуват SSN-тo ти ти си в пълното си право да ги осъдиш много мощно и буквално да ги тикнеш в затвора (затова преподавателката, за която бачкам се насира от шубе всеки път, когато трябва да поствам оценките за нейните он-лайн класове да не би случайно да забравя да изтрия имената и SSN-то на студентите и всеки път го прави лично ).
Изискването на SSN по всякакъв друг повод е абсурдно и всеки американец би се изсмял на който и да е интернетски сайт, който би поискал информация като SSN за да си направиш пощенска кутия примерно...
Казах всичкото това, защото ДИР.бг изисква всчикото казано по-горе - имена, пощенски адрес, телефон, банкова сметка/дебитна карта и ЕГН (!) за да можеш да си регнеш една проста пощенска кутия, та било тя и плюс. Незнам кой ги е посъветвал да постъпват така и колко са компетентни техните юристи, но аз лично не бих се уповал на тяхното мнение относно конфиденциалността на личната информация . Да не говорим, че изрично се упоменава, че Дир-а си запазва правото да използва и предоставя въпросната информация, ХА! (цитирам по памет)



Моля модераторите, като овластени представители на портала www.dir.bg и юридическото лице, което го притежава... ДА МИ ПРЕДСТАВЯТ ОФИЦИАЛНО СТАНОВИЩЕ НА АДМИНИСТРАТОРИТЕ НА ДИРА В МОЯ МЕЙЛ ПУСНАТО ОТ ПРЕДСТАВИТЕЛ НА ФИРМАТА И АНГАЖИРАЩО ПОРТАЛА ДИР.БГ КАКТО И ФИРМАТА, КОЯТО ГО ПРИТЕЖАВА. или да се свържат с мен за предварително уточнение.
Писмото от официален представител и от името на Фирмата притежаваща този портал, очаквам на мейл pvasile@hotmail.com
Това е адреса, който стои на визитните ми картички.

Патриция Василева

Редактирано от eлия на 25.03.02 12:57.



Тема Аз имам въпроснови [re: eva_s]  
Автор Лy (seductive)
Публикувано25.03.02 12:57



Моето мнение ще бъде ли взето под внимание при дебатите?




Тема Re: Благодаря...нови [re: eлия]  
Автор eva_sМодератор (......)
Публикувано25.03.02 13:03



Елия, същият този постинг Джейн е изпратила до админите.

Не знам дали до твоя имейл, но тук ще прочетете становището, ако има такова, разбира се. Ангажирам се много лично с това, доколкото зависи от мен.

златото е злато, дори стъпкано долу в прахта...


Тема Аз мисля Лу......нови [re: Лy]  
Автор eлия ()
Публикувано25.03.02 13:04



Да се предложи в тези дебати да участват регистрирани поне от два месеца юзери, които да имат поне по 50 постинга в този Клуб...
Това относно избора на нов Модератор... Така или иначе, мисля, че кандидатурата на Джейн изобщо не бива да се поставя...
Аз не съм случайно момиче... и с всеки ден ми хрумва, че мога да стигна още по-далеч... За сега се ограничавам с постинги... вчера исках извинение и възстановяване на темата... днес смяна на Модератора и обяснения он Администраторите... утре ще видим... може да се почувствам с нарушени права по конституция... хехе

Не ги приемай лично нещата.... просто сега ще се стигне до края... от мен поне... каквото и да ми струва...
Е... поне ще опитам... гледала ли си "Полет над кукувиче гнездо"



Тема Re: Благодаря...нови [re: eva_s]  
Автор eлия ()
Публикувано25.03.02 13:09



Миличка... до вчера слушах обяснения на Модератори....
Хайде вече спестете ми вашата некомпетенция....
Бъдете така добри да ми доставите В ЛИЧНИЯ ми мейл обяснения от Администраторите....
Вие сте овластени от Администраторите на този портал и мисля, че трябва да носите отговорност за постъпките си... те трябва да ми обясняват, и да си подбират по-внимателно представителите...
Искам официално становище на портала за сега... ако не ме удовлетворява ще получи всичко което желае от мен всеки юрист, който е готов да защити правата и достойнството ми...
Разбираш ли ме мила...



Тема Re: Аз мисля Лу......нови [re: eлия]  
Автор Лy (seductive)
Публикувано25.03.02 13:12



Виж, елия... според мен от една страна не е редно да се взима моето мнение под внимание, защото в този клуб съм по чиста случайност от 2 дни и както днес съм тук утре може и да ме няма, но от друга страна и аз имам право на мнение, а дали ще се зачете вече е ваша преценка - нямам морално право да имам претенции, причините за които споменах в първите два реда.




Тема Re: Благодаря...нови [re: eлия]  
Автор eva_sМодератор (......)
Публикувано25.03.02 13:27



Виж сега, не мога да обещавам неща, които не зависят от мен. Както казах, за мен по-важно е какво ще се реши от хората в клуба, но тъй като има и други мнения трябва да ги чуем. Всъщност не се смятам за овластена от администраторите, а за овластена от клуба. Ако това има някакво значение.

златото е злато, дори стъпкано долу в прахта...


Тема Re: Аз имам въпрос [re: Лy]  
Автор eva_sМодератор (......)
Публикувано25.03.02 13:29



Участвала съм в едни избори и тогава по време на гласуването се взе и решение кои могат да участат и чии мнения ще бъдат взети впредвид, така че предполагам, сега ще процедираме по същия начин.

златото е злато, дори стъпкано долу в прахта...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.