Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:32 30.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Пиша едни размишления по една тема за мъжетенови  
Автор eлия ()
Публикувано20.12.01 13:52



Пиша едни размишления по една тема, за това каква е визията на мъжете за лесбийките персонално, за лесбийството и за вписването му в обществото.
Интересуват ме мъжките мнения на посетителите на Клуба. Как изглеждаме ние - лесбийките - във вашите очи...в очите на вашите приятели...и какво е според вашите виждания нашето място в обществото...
Какво е вашето отношение за лесбийството и само като сексуален акт ли го разглеждате или виждате и една обществена позиция и социален избор в това.
Ще се радвам да събера колкото е възможно повече мнения от мъже, за да съм максимално обективна...

P.S. Мисля, че изключването ви като пол от дебатите в Клуба беше грешка, която смятам да поправя...прощавайте...

Елия



Тема Re: Пиша едни размишления по една тема за мъжетенови [re: eлия]  
Автор syglasen (минаващ)
Публикувано20.12.01 15:22



Elia, ti si oprostena po default :)

A kolkoto za drugoto, sega nqmam wreme da mislq i da napisha towa deto sym izmislil (ako wyobshte misleneto mi se otdawa de, che i pisaneto :)) )



Тема Re: Пиша едни размишления по една тема за мъжетенови [re: eлия]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано20.12.01 17:00



Здравей Елия

Доста отдавна следя какво става тук и днес видях хубав симптом - твоето съобщение. Бих искал да ти кажа следното:

- мъжете не са принципно негативно настроени към вас
- доста голяма част са просто любопитни какво е лесбийка - ако те видят, че това е обикновенно човешко същество като тях и има същите нужди и потребности те няма да се интересуват повече
- в голяма стапен митологизирането на лезбийките е плод на това, че те самите се крият все едно че са виновни за нещо
- една част от вас правят неумерени изказвания които вредят на всички други

Бих искал да ми отговориш на следното:

- чустват ли се лезбииките виновни за това, че са такива?
- ако не защо вечно се крият и се оправдават с обществото?
- защо не се покажат за да видят всички че нямат рога и копита а в голямата си част са приятни образовани и хубави жени с чуство за хумор и разбиране?


Далеч съм от мисълта да давам съвети на който не трябва. Не съм жена и никога няма напълно да разбела начина им на мислене. Но поне се опитвам.
В този клуб отричането на мъжете не води до нещо ново. Забелязах, че започнахте да се отричате една друга след това. Не вярвам това да е била целта.

Просто половете се допълват взаимно. Не задължително със секс. Може с разбиране и уважение.

Имам доста познати. Някои от тях са като вас и никога не съм имал проблеми с тях. Напротив, те доста често са много по-разбрани.

Ще се радвам да подискутираме тук. Мисля, че страничен наблюдател необременен със емоции или предразсъдъци може да ви чъде полезен. Естествено само ако пожелаета. Пазил ме господ да се правя на големия разбирач

Лека вечер



Тема Re: Пиша едни размишления по една тема за мъжетенови [re: syglasen]  
Автор eлия ()
Публикувано20.12.01 17:28



Мерси...наистина ще се радвам ако липсват лоши чувства :-)))
Но и наистина моля за мнение...възможно по-пълно...
Това ме интересува...
Хайде, хайде...знам, че можеш да пишеш интересно...чела съм досатъчно по форумите...
Покажи достойнствата, които имаш и дай мнението си...ама да е честно...
Не да е нещо, казано за да ни хареса...а каквото е наистина...
Усмивки...Елия



Тема Re: Пиша едни размишления по една тема за мъжетенови [re: няkoй]  
Автор eлия ()
Публикувано20.12.01 17:59



Здравей...
Такава си е Елия...симптоматична :-)))
Шегувам се....
Сега сериозно...
Първо много накратко ще отговоря на твоите въпроси...но много накратко, защото наистина ме интересуват мненията по моите въпроси а не искам да се отклоним...
Може обаче да пуснеш нова тема с тези въпроси и нека коментарите вървят паралелно...за да не се отклонявам в тази...
Болшинството лесбийки се чувствуват виновни...не че осъзнават точно какво предизвиква вината, но я усещат и то доста настойчиво... Заедно с вината има и страх от отхвърляне, има неувереност, има несигурност, има уплаха...и така нататък... Защо? - е друга тема...
Обществото и оправданията ни с него и от него, са един въпрос за дисертация... разглеждам го в няколко теми... ако имам случай и на това ще се спра по-подробно.
Третия въпрос е с кратък отговор също...повярвай ми...нужно е да има много сила в една жена, а и да е доста голямо "перде" за да излезне току-така на светло...

Означава ли отговора ти, че повечето мъже според твоите наблюдения са просто любопитни към нас...? Това не е ли пак много сексистко...нещо като....как да кажа... нещо като любопитно човешко същество около което се трупа тълпата... разглежда го... вижда че не става за секс и губи интерес задоволила любопитството си...? В смисъл, че аз често забелязвам тенденция мъжете да не приемат лесбийките като "истински жени". Не и като конкуренти... не и като дами. В много случаи е така...не казвам във всички.
Но това някак не ни ли ангажира с едно сексистко приемане на жената и интереса към нея? Лесбийката не е "истинска жена" защото не се явява потенциален сексуален обект.
И друго... разглежда ли се лесбийството само като сексуалност? Не се ли вижда от мъжете и една социална позиция и един многозначителен обществен имидж търсен от нея, развявайки флага с цветовете на дъгата?

Въпроса за допълването...ще го подмина....имам особено мнение. Само ще спомена, че когато говорим за отношения между ПОЛОВЕ, то ако не е в контекста на сексуалноста не бихме говорили за допълване между полове...
Само секса се явява полово общуване...
Разбирането и уважението за които споменаваш, са междучовешки, а не междуполови отношения...
Не говори така, че не се правиш на "разбирач". Помолих за мнение и ти го изказа, за което ти благодаря... знам, че хората трудно търпят чуждо мнение, но...всички сме хора... стига да не сме "дървени философи" :-)
Приятна вечер и на теб...
Елия



Тема :)нови [re: eлия]  
Автор _malchugan_ (под карантина)
Публикувано20.12.01 23:56



Здравей Елия,
Прочетох внимателно постинга и доколкото ми стана ясно искаш персонално отношеине. По тази причина първо ще изложа личната си позиция и после наблюденията си за позицията на хората около мен.
Държа да отбележа, че често навестявам този форум, но не съм взимал до момента отношение, защото не исках да се намесвам неканен. Имам доста познати /някои, от които добри приятелчета/ лесбийки. Много държа хората около мен да се чустват свободно и спокойно в мое присъствие и по възможност разбрани. За това съм и тук, за да разбера /доколкото това е възможно/ вашия свтоглед и т.н. Толкова с встъпителните обяснения. Може би те вече са ти дали представа що за човек "стои насреща ти"...
Личната ми позиция: НЕ разгелждам лесбийството "само като сексуален акт". Мисля, че това е изключително повърхностен поглед. Смятам, че това наистина е връзка, която включва душевност, мислене и освен всичко друго страшно много нежност. Колкото до това дали това е обществена позиция - незнам дали сексуалната ориентация на някого би могла да бъде обществена позиция въобще. Сега осъзнавам колко идеалистични ми е схващането за "общество"...но това май е друга тема.
Личната ми позиция по повод на обществената нагласа относно лесбийките и по-точно на мъжката страна: Първо, аз страшно се дразня от игнорирането на тази тема в общестеното пространство като цяло и по тази причина провокирам почти всичко живо, с което имам възможност да говоря за по-дълго време да каже или поне да помисли за позицията си по въпроса. Такаа - ще ти стоваря моите статистически извадки:
около 80% - "не ми пречат". Това в повечето случаи означава - не ме занимавай, не искам дори да се замислям по въпроса. Не искам да си изчеквам ума с неща, които не мога а разбера". Все пак хората се страхуват в някаква степен от различното /малко са лудите авантристи/. Голяма часто от тях в крайна сметка решават да смятат лесбийките и въобще хомосексуалистите за болни хира.
около 15% - тотално негативно настроени. Абсолютно и категорично против. Смятат, че това развращава обществото и т.н.
около 5 % - приемт ви като личности и ви оценяват независимо то сексуалната ориентация.
Не забравяй, че това са лични наблюдения... Да ти кажа...имам страшно много материал в главата си, но ми е трудно да го систематизирам в момента /ако звуча разхвърляно - заради това е/.
Колкто до мъжката позиция - един хетеросексуален мъж много по-леко приема една лесбийка отколкото един гей мъж. Има си обяснението...просто не се чуства заплашен. Другото - наистина любопитството е голямо - в най-опростен вариант "е гати, какво тя може да й даде, което аз не мога". Поради тази причина и много малко мъже считат една лесбийка за конкуренция. Разбираемо е - един мъж не мисли като жена нито една жена като мъж /колкото и да се опитва/. Мисля, че проблема при повечето хора е, че опростяват твърде много нещата и свеждат всичко до секса...не че това не е основната разлика, но незнам защо си мисля, че има нещо друго..само дето и на мен ми убягва - вие трябва да ме светнете сигурно .

Ами опитах се да подредя част ото купчината мисли в глават си, дано ти е било от полза. А кто напишеш рамислите бих искал да ги прочета . Успех!

Красотата е в очите на съзерцаващия...


Тема :)))нови [re: eлия]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано21.12.01 09:32



Здравей Елия и добър ден за днес.

Ще бъде кратък и "недървен"

Работя с хора от години. За по-голямат част от тези, които считам за нормални лезбийката е жена, която иска да бъде оценена като социален а не сексуален обект. Това е мнението ми и на приятелите ми.

Мястото на лезбийките в обществото е както на всички хора. Имат пълното право на всички видове социални придобивки и защити. И как няма да го имат като те са хора, които също работят за това общество.

За обществена позиция - според мен тя трябва да е ясна и открита. Но май това се отдава на тези, които не заемат важни постове или друга значима длъжност. Останалите се пазят за да не загубят нещо, за което вероятно са работили дълго и упорито.

Няма организация, която адекватно да защитава правата на лезбийките като нормални хора. Като гледам май скоро няма да има.

Май това е. Ако имаш други въпроси - с удоволствие



Тема Re: :)))нови [re: няkoй]  
Автор eлия ()
Публикувано21.12.01 11:32



Мерси...ще имам и други въпроси...но не точно сега...
Влагодаря, че ми обърна внимание...
Елия



Тема Re: :)нови [re: _malchugan_]  
Автор eлия ()
Публикувано21.12.01 11:40



Благодаря за отговора...
Лошото е, че активноста на мъжете нещо е слабичка...
Всъщност аз имам гледна точка по въпроса, но ми се искаше да я проверя сред вас...но три отговора при толкова много мъже посещаващи Клуба ме навежда на много тъжни мисли...
Е...радвам се, че ми обърна внимание и че поне на някои от вас им пука...
Темата ще я сложа на сайта...когато я довърша...
Приятни празници



Тема Re: Пиша едни размишления по една тема за мъжетенови [re: eлия]  
Автор caliostro (шарлатанин)
Публикувано21.12.01 11:50



всички жени чукани от леваци стават обратни!
това ми е мнението по въпроса




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.