Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 21.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема преди учредителното събрание  
Автормoниka (Нерегистриран)
Публикувано25.11.01 01:21



Мили дами,

преди провеждане на Учредителното събрание за новата организация на 16.12.2001 г. искам да предложа на вашето внимание едно-две неща за размисъл. Ако отделите време да помислите върху тях, това ще улесни изключително много работата ни по време на събранието, а и след него.

Учредителното събрание трябва да приеме Устав на организацията, който после се подава в съда заедно с документите за регистрация, и е публично достояние. Уставът определя устройството и начина на действие на организацията, но най-важното, което прави, е да дефинира нейната мисия. Мисията е причината за съществуването на организацията с идеална цел. Една организация с идеална цел (наричана още “неправителствена” или “нестопанска”) се създава, за да внесе нещо ново в обществото и в живота на своите членове. Мисията е цел в далечна перспектива (или комбинация от генерални цели). Тя трябва да бъде просто и ясно формулирана, за да е разбираема от всеки.

Приканвам ви да помислите върху две важни неща:
- как да бъде формулирана мисията на организацията
- какво да бъде името на организацията

За да ви улесня, ще цитирам няколко примера за мисии на съществуващи и действащи организации с идеална цел:

Мисия на “Момичетата-скаути на САЩ”:
“Да помогнеш на момичето да израсне гордо, уверено в себе си, като уважаваща себе си млада жена”

Мисия на ILGA (международна лесбийска и гей асоциация):
“Да постигне равноправие за лесбийките, гей мъжете, бисексуалните и трансджендър (транссексуалните) и освобождаването им от всички форми на дискриминация”.


Когато дефинираме мисията на бъдещата ни организация, трябва да вземем предвид няколко основни неща:
- от какво имаме нужда като лесбийки/бисексуални жени (неща, които са жизнено важни за нас, но не се случват изобщо или в достатъчна степен в обществото, в което живеем)
- в какво вярваме (какви са ценностите, които искаме да въведем в обществен план)
- какви са нашите възможности (хора, пари, компетентности)

Да се опитаме да си отговорим на въпроса: как бихме могли с ограничените възможности, с които разполагаме, да постигнем нещо значително?

Благодаря ви предварително за времето, което ще отделите за размисъл.

Моника



Тема Re: преди учредителното събраниенови [re: мoниka]  
Авторmell/sorry (Нерегистриран)
Публикувано26.11.01 19:29



темата предполага ли дискусия още тук или просто да си мислим?

imho е по-добре още тук да изложат някой идеи, от гледна точка че от тях в рамките на повече врме ще се родят още и по-хубави... :))

като се замисля моята представа за всичко това, което споменваш е твърде неясна и неконкретизирана и се блъска между разни неясни образи, че това което искам е нещо от сорта на да не се страхувам да целуна приятелката си за "чао" на публично място и винаги да мисля за това какво лошо може да ми се случи в резултат на това, да има нормални места ходене/излизане, да осъществим един филмов проект в стил дерек джарман, но всичко е някак с твърде егоцентричен характер...



Тема отговор и нов въпроснови [re: mell/sorry]  
Автормoниka (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 23:24



здравей,

не ми се иска да принуждавам хората да пишат дълги постинги, затова зададох въпросите като повод за размисъл. Ако ти не искаш или не можеш да присъстваш лично на събранието за учредяване на организацията, може да изложиш мнението си тук, или да ми пишеш до:
monika_68@hotmail.com
Със сигурност всяко изразено мнение ще бъде взето под внимание, колкото и хаотично да звучи.

Между впрочем, "Джемини" нямат против да ни предоставят офиса си за провеждане на събранието, но Генко ме попита чрез е-мейл дали може и той да присъства. Какво ще кажете момичета?

Все още не съм му отговорила. Искам да чуя и вашето мнение, преди да му изпратя своя отговор. Моето мнение е, че той ще получи достатъчно информация за взетите решения, понеже тази информация ще бъде разпространена публично, и в такъв случай не е необходимо за самия него да присъства.

Моника



Тема Re: отговор и нов въпроснови [re: мoниka]  
Автор eva_s (......)
Публикувано28.11.01 02:07



По първите въпроси още съм отдадена на размисъл, но ще взема отношение по последния...
Позволявам си да копирам част от изказването ти в предишната тема:
".....участниците решиха, че е уместно организацията да бъде обявена като “организация на лесбийки и бисексуални жени, работеща в защита на правата на ЛГБТ общности в България”"

Предварителното решение е това да е една женска организация най-общо казано (все още не е решен въпроса как точно ще се нарича орг., но при всички случаи ще е орг. на жени)... Въпросът е принципен и засяга Генко като представител на мъжкия пол, така че мисля, участниците в тази среща, която е още повече и за учредяване, трябва да са жени. Представители на Джемини ще има така или иначе. А и никой няма намерение да крие резултатите от събранието. Просто не виждам някакви основателни причини един мъж да присъства...

златото е злато, дори стъпкано долу в прахта...

Редактирано от eva_s на 28.11.01 02:10.



Тема Re: отговор и нов въпроснови [re: мoниka]  
Автор eлия ()
Публикувано28.11.01 11:41



Ами да го направим и Председател направо...
Тъкмо е свикнал...пък теб пак "демократично" няма да те изберем...
Защо трябва да присъства и в качеството на какъв Мони?
Наблюдател?
Координатор?
Мъж?
Лесбийка?
Съветник?
Собственик на помещението?

Тегли те нещо все още към Джемини...

Предусещайки, че пак може да се прегърнем и плеснем с ръце под шапката на Джемини...мисля аз лично да поизчакам за да видя ще има ли лесбийска организация в България, и когато има - ще има ли някакво място за мен в нея...
За сега усещам, че без мъже сме за никъде... уверения много...

Елия



Тема Re: отговор и нов въпроснови [re: мoниka]  
Автор mell (отнесена)
Публикувано28.11.01 12:47



moga da prisystwam, no nqkoj trqbwa da mi napomni che sym adski razseqna...

a po wtoriq wypros syshto mislq che bi bilo neumestno, nqmam losho otnosheniq kym myvete, no predpolagam i ti samata osyznawash potencialniq smut kojto bi wneslo podobno prisystwie...

Редактирано от mell на 28.11.01 12:50.



Тема аре стига с тия мъже, бре :-ррнови [re: eлия]  
Автор ДжeйнМодератор (стар клубар)
Публикувано28.11.01 13:31



не съм мъжемразка, даже напротив - бях против да има отделна папка за мъже в клуба, но вече ми писна да не може едно нещо да направим без мъже...

апропо, присъединявам се към въпроса на Елия и го разширявам с уточнение:

а какво ще чини Генко на срещата?

второ уточнение: нямам нищо против лично него, принципно питам и мърморя :)

IMAGINE...


Тема Re: отговор и нов въпроснови [re: мoниka]  
Автор iva_g (wanted)
Публикувано28.11.01 15:44



Аз също нямам нищо против самият Генко, но определено не виждам каква ще е ролята му и какъв е смисълът на присъствие на точно това събрание...особено на това....абе все едно да правиш сладко от череши и да попиташ да сложиш ли смокиня



Тема не съм се изразила достатъчно яснонови [re: eлия]  
Автормoниka (Нерегистриран)
Публикувано28.11.01 21:28



Елия,

останах с впечатление, като прочетох отговора ти, че не съм изразила достатъчно ясно в предишния си постинг мнението си за участието на Генко. Убедена съм, че не е нужно той да участва. Исках да видя, обаче, какво мислят и други жени по въпроса, преди да му пусна своя личен отрицателен отговор. Благодарение на недвусмилено изказаните становища против неговото участие с чиста съвест сега мога да му напиша, че не може да участва.

Още нещо - ако се окаже, че участието на Генко върви в пакет с предоставянето на офиса на Джемини, ще се постарая да намеря друг офис.

Благодаря ти за откровеността. Новата организация ще има нужда от теб, така че моля те не се отдръпвай, а идвай да помагаш и на другите да станат смели и директни като теб!

целувки,

Моника

PS: въпросът ми за участието на Генко беше публикуван, защото подобни въпроси трябва да решаваме заедно, а не еднолично. Моля да бъда извинена от всички, които са се подразнили!



Тема Re: не съм се изразила достатъчно яснонови [re: мoниka]  
Автор eлия ()
Публикувано29.11.01 02:24



Мони...
Ти ще си лицето ни...ти ще си и тази от която ще се очаква да се взимат и отстояват позициите ни... Ти ще си оплюваната, следваната, разпъваната и величаната...И не пред нас категорично да изразяваш мнения ще очакваме...а пред тeзи извън нас - и от наше име...
Не превръщай нещата в абсурд....
Да се допитваш за всеки ясен предварително въпрос до всички е меко казано несериозно...все едно Народното Събрание да приема всеки закон след общонароден референдум...
Нека те попитам нещо...ако му беше отказала веднага - нямаше ли да ти е чиста съвеста?
Естествено, че няма да върви в пакет офиса и участието му...
Не биха се посрамили толкова явно...Все пак той прави това, което трябва...опитва човека...на негово място и аз бих опитала...
Мони...винаги съм била сигурна в решителноста ти....и СЪМ сигурна...
Организацията няма нужда от менq а от теб...ти си тази, която може да я създаде...изгради или съсипе...в този смисъл ти си Генерала...
Не кръшкай от отговорност :-)))))))))))
Кисс и на двете :-)
Коя повече...коя по-малко :-)))




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.