Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:45 30.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Сoня:)нови [re: Coня]  
Автор iva_g (wanted)
Публикувано05.11.01 15:07



Прочетох всичките ти постинги и аз ще кажа за мен каква е ситуациата с тази организация...
Аз познавам Моника, знам това, че тя искрено иска, мечтае да се отдаде на дейност свързана с проблемите на хомусексуалните и в частност лесбийките, знам също че е умен, опитен и деен човек и не говори за да си чеше езика, а и няма да се откаже лесно от идеите си....и по принцип за мен лично това е достатъчно за да не обръщам гръб на идеята й!....Колко момичета и жени ще дойдат на първата среща?! Ами това е без значение...то по принцип е важно кой ще дойде, а не колко (не забравяй, и че тази среща ще е просто среща на момичета и жени, а не учредително събрание). А и ще има момичета,като тези, които споменават по-долу, че няма да могат да присъстват заради проблема с разстоянието, въпреки желанието им - желанието им е достатънчо за добро начало...а и не забравяй, че първо се обработва почвата, после се сее, тори се, плеви се, поддържа се градината, полива се и след дълго време се берат плодовете...ако първата реколта не я бива се прави пак същото, стига да има човек с желание, силна воля, мечти и ПОСТЯНСТВО...Моника е такъв човек и зад нея, както виждам застават хора със същите качества и това е всичко, от което има нужда едно начало.....другото ПОНЕ ЗА МЕН няма значение на този етап....ами това е

Редактирано от iva_g на 05.11.01 15:39.



Тема Re: среща на жените, заявили желание за лесбийска орг.нови [re: eлия]  
Автор JESY (®)
Публикувано05.11.01 23:03



Давай ти такива идеи да му мислят след това момичетата от София
Няма да се учудя, ако в профила се отдели място :
Самостоятелно живуща: ДА НЕ



Междудругото не пропускам темата, просто мисля дали имам смелост да дойда. Поздравявам Ви и Ви подкрепям-страхотни сте :-)


Весел ден и успех



Тема Re: среща на жените, заявили желание за лесбийска орг.нови [re: JESY]  
Автор eлия ()
Публикувано06.11.01 00:43



Смелостта мисля, че не се състои толкова в идването...колкото в това да посмее човек да познае себе си...
Да се научи човек да харесва себе такъв, какъвто е, ми се струва толкова важно, колкото и трудно...
Все пак, по-късно е много красиво усещането да не свеждаш очи...а да гледаш гордо, и другите да свеждат очи.
Много е кратък живота за да го преминем забулени и свели поглед....
Нищо няма да ни върне и загубените мигове, и пропилените мечти, и страха изяждащ душата ни.
Страхът изяжда душата.....



Тема уточнениенови [re: мoниka]  
Автормoниka (Нерегистриран)
Публикувано06.11.01 00:52



Мили дами,
искам да уточня, че срещата на 18.11.2001 няма да бъде за учредяване на организацията, а за да събере онези, които са в състояние да дойдат и които са най-големи ентусиасти, за да обсъдят целите и мисията й. Резултатите от обсъждането ще бъдат публикувани тук, както и на други места в мрежата, за да можете всички вие, които се интересувате от организацията да си кажете мнението! Едва след публична дискусия на мисията и целите, ще се пристъпи към учредително събрание. Мястото и времето на учредяването ще бъдат уговорени допълнително.
Важно е да направим тази първa стъпка, за да съберем някаква изходна информация, която ще се дискутира допълнително.
Благодаря специално на всички, които не живеят в София, но проявиха желание да дойдат. Предложението да се съберем в неделя следобед дойде от Елия, защото тя ще осигури етаж от заведение, който може да събере около 20 човека. АКо има хора от други населени места, които държат да присъстват, нека ми пишат, за да се опитаме да се съобразим с техните възможности (като например започнем в по-ранен час в неделя). Онези, които няма да могат да дойдат, защото са в чужбина, се надявам да участват активно в дискусията в клуба! (Благодаря ти Stoop, продължавай да пишеш).
Всички, които се чувстват съпричастни, са добре дошли! Няма да има проверка на сексуалната ориентация на входа , но се предполага, че тези които дойдат ще бъдат положително настроени към предмета на срещата!

до скоро
Моника <monika_68@hotmail.com>



Тема Re: Еva :-))))\Сонянови [re: Coня]  
Автор eva_s (......)
Публикувано06.11.01 01:02



Ясно




някои приказки са без край



Тема Iva :-)нови [re: iva_g]  
Автор Coня (черна овца)
Публикувано06.11.01 01:55



Моето уважение към Моника и нейната енергия, нейната интелигентност и добрите й намерения.
Обаче си задавам някои почти риторични въпроси:
1.Организация за ЛЕСБИЙКИ. А кой как разбира думата "лесбийка" в случая. Според един цитат по памет" лесбийката е жена,която се възхищава от жените.Тя не мрази мъжете и МОЖЕ ДА СПИ С ТЯХ, НО ПРЕДПОЧИТА ЖЕНИ"
/защо ли си мисля,че тази дефиниция носи името "бисексуалност"/
И се питам,разбираш ли,аз КАТО ЖЕНА,КОЯТО Е ХОМОСЕКСУАЛНА ПО ПРИРОДА И ИЗКЛЮЧВАМ ПО КАКЪВТО И ДА Е БИЛО НАЧИН МЪЖКОТО ФИЗИЧЕСКО ПРИСЪСТВИЕ В ЖИВОТА СИ - имам ли допирни точки с въпрос-ните "лесбийки"? Ще успеят ли те да ме убедят в реалната си съпричастност с моите специфични, характерни особености, с които не са наясно и които не разбират.Както /признавам си го открито/ и аз дълбоко в себе си едва ли напълно ще ги разбирам и подкрепям именно поради тази опция "мога и
да спя с мъже,но /за момента/ не искам"
2.Доколко организацията РЕАЛНО ще защитава интересите на жените,а няма след време да се изроди в най-обикновено преследване на някаква публична изява,кариеристични амбиции и реваншизъм?
3.Ще можем ли да надраснем опасността от разчистване на лични сметки,сплетните,интригите? "Пътят към ада е послан с добри намерения" както знаеш.
Нищо лично...въпросите ми са принципни.Ако тези хора се задържат като стабилна организация с постоянен активен състав от работещи членове, ако равнопоставеността между тях е не само на думи /НЕ ПОНАСЯМ ЛИДЕРИ/ ,ако след /да кажем/ година-две те постигнат авторитет и свършат поне малко работа- аз лично бих стиснала ръката не само на Моника,а и на всеки член поименно.
Но виждаш ли, парен каша духа...

Palms,waves and bottle of champagne


Тема ......нови [re: Coня]  
Автор sizif (търси)
Публикувано06.11.01 07:00



Най-накрая да видя едно конструктивно изказване по тази тема, ако въобще това може да се нарече тема. Аз лично няма да дойда на срещата, защото не проумявам как бисексуални момичета и най-вече жени, които зад себе си имат брак и "спят" реално или в мечтите си с жени биха могли да учредяват организация т.е. както разбрах от постинга на "моника" само да обсъждат идеята за подобно нещо. Май за себе си открих отговора "Лесбийка като жена, която съжителства с жена". Искам да попитам някои от тях ... те знаят ли какво значи наистина да се бориш за съжителството си с жена и не със себе си е борбата, както визира Елия в един свой постинг - имам предвид с всички останали несгоди и трудности, за които предполагам, че дори самата Елия хал-хабер си няма. Нямам нищо против Елия, но аз лично се ужасявам към афиширането на подобно "мъжегонно" отношение - мисля, че се досещам какво се крие зад това "явно" отношение, но ми се струва неуместно. Познаването на себе си е интересна тема, но от познаването до изявата - пътя е по-голям и по-дълъг. И не искам да обидя никого - не искам да се правя на лесбийка-мъченица - подобни уклони улавям в много от хората тук. Явно е смешно да се доказва и коя е "по-лесбийка" от другите. При всичките ми уважения към момичета тук, но имам и един друг въпрос: ако аз спя с жена това прави ли ме лесбийка ? Този въпрос ме вълнува от много време насам - търся общите си точки с онези жени, които за себе си за избрали т.нар. "двойнствен стандарт" на живот? Не казвам, че е лесно на тези, които вече са направили своя си избор и се раздвояват в желанията си или просто се колебаят и двоумят, но се питам дали те биха избрали да бъдат с жената, която обичат въпреки всичко? Дали при понякога невъзможните обстоятелства не биха се "сгушили" в удобството на вече познатото и сигурното?
И друго - ужасно съжалявам, че Джейн рядко се появява в постингите на клуба. Дори малко не ми се иска вече да е модератор - откакто тя стана модератор престана да пише целенасочено, а само обеснява кое как го е заключила и т.н. Липсва ми нейната умереност, ако мога така да се изразя. От друга страна аз уважавам жените, които по някакъв начин са извоювали своето право да бъдат с жена. За съжаление не желая да задам въпроса колко от всички жени наистина имат или са имали ефективна връзка с жена - не говоря за една нощ естествено ... Не желая този постинг да бъде приет от никого като заяждане, защото не е - просто /се/ питах без да удрям "камбаната" насред "селото".

Там, където е бръкнала природата и медицината е безсилна!


Тема Re: среща на жените, заявили желание за лесбийска орг.нови [re: eлия]  
Авторsekretno (Нерегистриран)
Публикувано06.11.01 09:34



Da az sum:}}
I na men mi beshe mnogo radostno da te vidia tuk:}
Uspex v nachinanieto;} Ako moga da pomogna s neshto svirkai;}
Moia GSM e vse toia, a tvoia?



Тема Соня :-)))нови [re: Coня]  
Автор eva_s (......)
Публикувано06.11.01 12:56



В качеството си на бисексуална, омъжена...
Преди време съм избрала познатото и утъпканото... не съм човек, който иска само едно нещо от живота... избрала съм едно, като с това съм се лишала от друго. Не се оплаквам, не ме разбирай погрешно. Приела съм, че за всяко нещо си има време. Не казвам, че този избор е правилен или грешен. Той си е мой. И той не ми пречи да чувствам съпричастност... Нещо повече, тъй като като цяло изборът ми има твърде много негативни страни, ми се иска все по-малко хора да избират същия вариянт. За да стане това са необходими поне две неща (според мен, разбира се) - едното е достъп до информация, подробна и обективна, другото е наличие на такава организация, която при необходимост може да окаже подкрепа, най-малкото да можеш да отидеш там, да поговориш с хора, които са избрали съществуването си "на светло", да видиш и да почувстваш как живеят те... Има и друго... личното ми желание да помогна с нещо, ти вероятно не можеш да разбереш, а и за мен не е необходимо. Далеч съм от мисълта, че единствения и непогрешим начин да участваш в "борбата" на хомосексуалните за премахване на дискриминацията им и за "приемането" им от "обществото" за "нормални" е като признаеш самата себе си за такава. Казвала съм няколко пъти, уважавам много хората, които са го направили и го правят. На този етап от живота си, не мога (личен избор отново) да се подредя до тях. Но това не са направили и много лесбийки. И накрая, една война не се печели само на фронта. И между другото, аз не те агитирам, ако си си го помислила - разбрала си ме погрешно. Като човек, който няма опит в създаването и функционирането на подобен род организация, за мен беше интересно да чуя всички гледни точки. Беше ми интересно и защо ти изпитваш задоволство само при мисълта, че всичко ще се провали. Сега не питам Желая успех и на теб! Всеки избор е правилен



Тема Re: уточнениенови [re: мoниka]  
Автор eva_s (......)
Публикувано06.11.01 13:57



ами някои може да сме положително настроени и към евентуална проверка на сексуалната ориентация






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.