Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:45 02.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За нуждата от лесбийска организациянови  
Автормoниka (Нерегистриран)
Публикувано29.10.01 21:17



Здравейте всички,

радвам се, че получих много интересни мнения по темата "относно Джемини". Очевидно някои от вас изпитват нужда от отделна лесбийска организация. Аз също смятам, че има нужда от такава вече! Тя, разбира се ще работи в сътрудничество с Джемини, при условие, че имат общи цели и общи виждания за постигането им.
В полза на "прозрачността" трябва да кажа, че преди няколко месеца бяхме на крачка от създаване на такава със Soldier и още няколко момичета, но за съжаление всичко остана на ниво идеи. В момента, както всички знаете Soldier е в борда на Джемини.
Ако наистина имате желание и нужда от лесбийска организация, ние с Djavolcheto (партньорката ми) можем да помогнем за създаването й.
Омръзна ни да чакаме някой друг да ни включва в своята програма. Искаме да си имаме собствена програма и ние да предоставим възможността на гей-мъжете да помагат (цитирам Елия), ако се чувстват съпричастни.
Така че, чакам мненията ви!

моника (и Djavolcheto)



Тема Нуждата от лесбийска организациянови [re: мoниka]  
Автор eva_s (......)
Публикувано30.10.01 00:32



Да, аз бих желала при необходимост да мога да разчитам на чисто лесбийска организация! Ясно е, че колкото и отворени да сме хората едни към други, колкото и добре да се разбираме, един мъж, та бил той и гей, не може да вникне и разбере напълно и всеобхватно проблемите на една жена, пък била тя и лесбийка... Да не говорим за това, че съм дълбоко убедена, че жените са по-добри "бойци" от мъжете , с което не се стремя да връщам темата към наболял напоследък спор... Докато нещата са в областа на идеите и мечтите, няма да се промени нищо... Ето сега, има хора, които са готови да направят Нещо... често сме си говорили колко хубаво би било да има такива хора... може би с тези хора няма да ни се налага да чакаме 1-2 поколения, които не са живяли в робство... Така че... аз свалям шапка и подкрепям идеята!



Тема Re: За нуждата от лесбийска организациянови [re: мoниka]  
Автор eлия ()
Публикувано30.10.01 01:57



Просто съм разстроена...да прочета такова мнение...
Ами толкова момичета само чакат да развееш Флага и да те последват. Ти за разлика от някои в Джемини поне знаеш какво е Лидер, защото си била и СИ Лидер...
Ти си Лидер...а ние сме редниците, които ще те следваме...аз лично и с името си...името ми ще е много нужно на Организацията с лошия си пример. Ще сочат с пръст и ще говорят ехидно: "Кво ни ги хвалите бе...вижте ква има там"
Лустрото е претенциозност. Петънцето прави нещата някак земни и топли...
Имало едно време един на име Пого. Той е казал: "Срещнахме врага и той сме ние!"
Време е Мони. "Утре" ни принадлежи!



Тема Re: За нуждата от лесбийска организациянови [re: eлия]  
Автор dexter_sum (Infestus sum)
Публикувано30.10.01 09:46



Мили момичета,
моля не приемайте това като заяждане. Само искам да попитам какво влагате в определението "лидер"/с главна буква?/. За мен тази дума е носител на негативен оттенък, все пак не става дума за пионерска или партийна организация. И ако има такъв, кой го определя?
Защото лидерът, нужен или не, се налага по-някакъв начин. Аз лично не виждам такава фигура в лесбийската общност. Да, има момичета, по-популярни от другите, но това не ги определя автоматично като водачи, или народни будители или там каквото са.

I'm saying it loud
I'm saying it proud
Everywhere
And I don't care


Тема Re: За нуждата от лесбийска организациянови [re: мoниka]  
Автор dexter_sum (Infestus sum)
Публикувано30.10.01 09:51



Моника,
има нужда от организации всякакви , например на лесбийки-велосипедистки, или гейове, които се занимават с бродерия. Въпросът е, дали всички организации ще успеят да си координират действията, и дали е предметно изобщо за момента да се разпръскват нещата. С какво точно ще се занимава лесбийската организация? С чисто с лесбийски проблеми, или с проблемите на цялата ЛГБТ общност?

I'm saying it loud
I'm saying it proud
Everywhere
And I don't care


Тема popravkaнови [re: dexter_sum]  
Автор dexter_sum (Infestus sum)
Публикувано30.10.01 11:13



Искам само да се конкретизирам - имам предвид не някакви общи хипотетични нужди на ЛГБТ общността, а придобиването на равни права с хетеросексуалните, като признаване на статута на законно партньорство,право на брак,осиновяване,данъчни облекчения и всякакви други неща, от които имаме нужда.

I'm saying it loud
I'm saying it proud
Everywhere
And I don't care


Тема Re: popravkaнови [re: dexter_sum]  
Автор willy_s (poznat)
Публикувано30.10.01 11:15



mda. s dexter sum. :)

a reason to be here...
s



Тема За лидерството...нови [re: dexter_sum]  
Автор eva_s (......)
Публикувано30.10.01 11:56



За мен е много интересно как човек успява да свърже лидерството като понятие единствено с пионерските и комунистическите организации... лидерството и лидерите съществуват навсякъде, във всяка една организация, фирма, клас, курс и т.н. Лидерството дори е основен момент в новата и модерна икономика... Тук има специалисти по мотивация и разни други икономически клончета, които биха обяснили по-добре от мен... Значението на лидреството е в смисъл "ръководство" и защо ръководство да е мръсна дума, като и най-дребната фирмичка си има своя ръководител... ако той съумява да бъде и лидер, фирмичката се превръща във фирма... Какво влагам в определението "лидер" - човек, който притежава осъзнато или не умение да въздейства на другите така, че те да се стремят да работят за постигане на целите си... когато има лидер на нещо, вероятно става въпрос за целите на Нещото... Той умее да вдъхновява хората, да събужда тяхната инициативност, да се издигне над непосредствените си индивидуални интереси... Лидерът се определя най-често негласно, когато говорим за естесвено появил се лидер... тогава, когато е налице хармония между личностните му черти и ценностите на групата/организацията/фирмата/класа/партията... На него се пада отговорността да формулира тези ценности и да се бори за тях... На него се пада и нещастието да понесе загубите и черните точки в тази борба...
Теориите за лидер и лидерство съществуват още от времето на древните гърци и сега ще ти цитирам нещо, свързано с качествата на лидерите, което не е само популярност:
"качества и характеристики на личността, които са важни, за да бъде индивидът лидер:
* биографични х-ки
* интелигентност
* личностни х-ки
* х-ки, свързани с работата
* социални х-ки
..."

за различните групи, общества, общности, партии, класове и т.н. количеството и качеството на тези х-ки е различно... за това и лидера се избира естествено и негласно... в случая лидер ще е онзи, който съумее да събере повече хора, да спечели тяхното доверие, да сътвори стратегията на потенциалната организация, да мотивира хората...


лидер не е мръсна дума


PS Забравих да кажа, моля, не приемай това като заяждане, по въпроса, който постави има много литература, ако не можеш да намериш нещо, а искаш да прочетеш, аз ще ти изпратя срещу някой брой на бюлетина обаче

Редактирано от eva_s на 30.10.01 12:11.



Тема Re: popravkaнови [re: willy_s]  
Автор dexter_sum (Infestus sum)
Публикувано30.10.01 11:56



:)

I'm saying it loud
I'm saying it proud
Everywhere
And I don't care


Тема Re: За лидерството...нови [re: eva_s]  
Автор dexter_sum (Infestus sum)
Публикувано30.10.01 12:04



това всичко ми е пределно известно, просто наистина не виждам лидер между нас, поне такъв които е приет от всички и е безспорна личност, която се ползва с влияние и доверие.а иначе всеки може да каже"аз съм лидер". нека всеки с подобни претенции каже кой точно седи зад гърба му. иначе хора с претенции за лидери бол.
аз лично не виждам безспорния авторитет, който ще ме увлече да го последвам.
а, и защо свързвам лидерството само с негативни конотации, се замисли сама... нещо хубаво да си видяла от някакви "лидери" през последните 40-5--60 и н-брой години?

I'm saying it loud
I'm saying it proud
Everywhere
And I don't care



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.