Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:38 21.06.24 
Запознанства
   >> Ева и Ева
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Джемини се разкриват в ясновидски канал!нови  
Авторивaн/ф/-butch (Нерегистриран)
Публикувано24.10.01 01:55



Чета си аз в 23:00, в дир-а, новите съобщения, мнения и т.н., виждам, че ще има предаване, което щяло да разясни с какво се занимава Джемини. И понеже отдавна се чудих каква е ролята на тази организация, хващам такси да ида до вкъщи, за да не изпусна важното предаване по Канал 2001. Тоя канал не го бях гледал до сега! Към 23:37 най-после почва предаването. Тогава разбирам, че името на организацията е БГО, а не БГЛО, както излизат съобщенията в тоя клуб. Пък и повреме на цялото предаване не чух нито веднъж думата "лесбийка"! Господата говореха за някакви "гей хора". Абе аз може да съм butch, ама не съм някакъв си гей човек. Лесбийка съм и т'ва е! Държа тая дума да се споменава винаги, във всички предавания на тая тема.
Абе т'ва да беше единствения проблем на предаването.........как да е! Така и неразбрах, с какво точно се занимава Джемини. От думите на госпойцата, която уж ме "представлява" стана ясно, че Джемини защитава всякакви хора от всякакви проблеми! Бре, такъв пенкелер организация не бях виждал! Ако е така, не мога да разбера как ще се доредят лесбийки и гейове до услугите й измежду слепи, глухи, самотни майки, хетеросексуални, пенсионери и т.н.!?
Моля "гей хората" от Джемини, следващият път, ако планирате някакво подобно предаване ("и не само"), поне да уточните, че става дума за безцелни бръщолевения, а не за нещо сериозно, за което си струва да се бръкнеш за такси!
Имаше един що-годе по-ясно изказващ се представител на организацията, но той взе, че си тръгна за беля! Вероятно и той като мен неиздържа и забегна,а може и да го беше срам от нещо, седеше в профил, почти в гръб към камерата за разлика от другите двама. За другия господин, дето каза, че още в зародиш бил гей, просто няям думи.
Т'ва ли е интелектуалния потенциал на лесбийките и гейовете в България? Ако е така - хващам първия самолет за Уругвай. Ако наистина толкова можете, поне не се излагайте по телевизии, та дори и те да са Канал 2001, в който, доколкото разбрах от рекламите, показват предимно ясновидки.


иван/ф/- butch



Тема Re: Джемини се разкриват в ясновидски канал!нови [re: ивaн/ф/-butch]  
Автор eлия ()
Публикувано24.10.01 15:32



Иван...първо мога да поспоря с теб относно понятието "лесбийка" - което си присвояваш...
Лесбийка е термин, с който се дава определение на жена която е физически, емоционално и психически привлечена от друга жена/жени.
Мисля, че термина "лесбийка" не се отнася до теб. Иван се казва и мой съсед, който постоянно наднича през прозорчето ми...който е много привлечен от жените...но който не знам защо...за разлика от теб не се самоопределя като "лесбийка". И той все казва "Брей, такъв сеир не съм виждал" (забележи - виждал...мъжки род...не виждалА - женски род)...
Лесбийката се нарича "лесбийка" именно защото е жена. Ако една лесбийка не е жена - няма как да бъде лесбийка...
Или е така - или аз не съм лесбийка...
Ако обаче някой ме попита какво си...нямам готов отговор...и използвам момента да попитам един от вас...какво си ти Иван...
Какъв пол си...?


P.S. Винаги съм си мислела...че ако търси човек мъжки черти...е единствено разумно да ги потърси там, където се намират в най-голяма степен - при мъжете...
Винаги съм си мислела...че ако харесвам мъжки черти, поведение, маниери, то не бих била лесбийка....
Винаги съм си мислела, че лесбийка е жена, която ХАРЕСВА, ОБИЧА,СЪНУВА, ФАНТАЗИРА И СЕ СТРЕМИ към жени...а не жена, която се изживява като мъж.
Би ли ми обяснил своето виждане за "лесбийка" - Драги ми Господине...



Тема Re:elia i ivanнови [re: willy_s]  
Автор ДжeйнМодератор (стар клубар)
Публикувано24.10.01 17:25



доколкото схващам от оскъдното самоописание на Иван (вкл. и от ника) - тя/той е физически жена, но не само хомосексуална жена, а до голяма степен транссексуална. много от тези жени се самоопределят като мъжки лесбийки (butches). Иван може да внесе повече яснота, ако пожелае да каже - мечтал ли е някога да има друг пол, имал ли е импулси на моменти да има пенис и прочие фантазии...

IMAGINE...


Тема Re:elia i ivanнови [re: willy_s]  
Автор eлия ()
Публикувано24.10.01 21:24



Добре....



Тема Питанканови [re: ивaн/ф/-butch]  
Авторивaн/ф/-butch (Нерегистриран)
Публикувано25.10.01 00:03



Мноо мерси, че обсъдихте мойта сексуалност!!!
Надявах се някой да е гледал предаването и да си говорим за него, а не за това дали искам да имам пенис. За да съм точен, не винаги пениса определя дали си мъж или не, то е до характер!

Щом не сте гледали предаването - няма за к'во да си говорим.

Чао от мен



Тема Elia :-)нови [re: eлия]  
Автор Coня (черна овца)
Публикувано25.10.01 03:23



Нали преди два дена си говорехме за това що е то butch? Явно
Иван е такъв/а и го е уточнил достатъчно коректно още в ника си.
Нападаш не когото трябва в случая. Може да не понасяш мъжествените
жени /transgenders/ ,но те също имат хомосексуално поведение,така че
Иван е по право във форума. Аз лично предпочитам тях пред бисексуалните.
Butches поне харесват и желаят САМО жени.
Човекът е прав. Той по същество питаше защо организацията толкова
неубедително защитава каузата и ги подтиква към един по-сериозен
размисъл. Моите уважения към идеята на Gemini, към това,че ги има,
но това не означава БЕЗКРИТИЧНО да се отнасяме към всичко, което
те правят само заради принципа "Ела,зло,че без тебе по-зло"
Та гледах и аз въпросното предаване, изтърпях го точно десет минути.
Съжалявам,ама... си беше пълна боза.

Palms,waves and bottle of champagne


Тема Re: Питанканови [re: ивaн/ф/-butch]  
Автор ДжeйнМодератор (стар клубар)
Публикувано25.10.01 10:19



извини ме, ако съм те засегнала, обсъждайки твои лични въпроси - не съм искала и моля за извинение...

а за предаването - не го изтърпях докрай - много слабо и префърцунено беше((( .... но това ли е единственото слабо тв предаване? по принцип съм много резервирана към телевизиите у нас - особено към разните им дискусионни предавания, които като правило са един повърхностен миш-маш с много претенции... та това беше същото. с такива предавания "нормалните" хора няма да разберат и научат кой знае колко за нас - камо ли дапочнат да ни разбират и приемат.....

IMAGINE...


Тема Re: Elia :-)нови [re: Coня]  
Автор eлия ()
Публикувано25.10.01 12:29



Сончееееееее........
Милааааааааа :-)
Ама аз не го/я нападам бе мила...ама винаги звуча по-остро отколкото възнамерямам...
Виж сега...относно темата зо Организацията не можех да коментирам...не бях гледала предаването. Не съм дала и коментар за постинга като цяло...Вече съм изразила отношение към Джемини и мисля, че не съм казала и думичка относно позицията му, или изказаните от него мисли...
За мъжествените лесбийки...тук се доближаваш до истината...
Две неща...права си че е постъпил коректно обявявайки го...моите уважения...
Второто е че поведението им според мен не е хомосексуално...
В смисъл...изхождайки от това, че се чувствува мъж...то контактувайки с жени - не се чувствува хомосексуалист... нещо не мога да обясня нюанса. Не знам как...
Значи хомосексуалноста е привличане на индивида към собствения му пол...в този смисъл Иван демонстрира частична принадлежност към мъжкия пол (емоционална, психическа, поведенческа....и изобщо всякаква освен отчасти физическа). Природната даденост като външни физически белези, е последното свързващо Иван с женския пол. При това предполагам, че е направил възможното, което зависи от него за да придобие и външни физически белези. В този смисъл на него/нея му/и липсва единствено фалоса като символ на победа над природата...
Ако придобие фалос - от Иван би се получило един перфектен ХЕТЕРОСЕКСУАЛЕН мъж, който при това не би погледнал лесбийка повече. Така смятам де...по мои наблюдения. За това смятах, че поведението на Иван е поведение, което го отдалечава от хомосексуализма...
За това и го попитах какъв е пола му...не за да се заям...
Жена обича жена = хомосексуалистки (лесбийки)
Мъж обича Мъж = хомосексуалисти (гейове)
Жена обича Мъж = хетеросексуална
Мъж обича Жена = хетеросексуален
Ако Иван се самоопределя като Мъж, които обича Жени...се затруднявам да го определя. По преобладаващи външни белези е жена...но отчасти по външни белези и по ВСИЧКИ други белези е мъж...
Сега...за предпочитанията ти в сравнение с бисексуалните...
Ами то много мъже също харесват и желаят САМО жени. Ама АЗ не желая МЪЖЕ. Разбираш ли нюанса...
Според мен аз съм лесбийка защото АЗ самата желая и харесвам, мечтая и се влюбвам, фантазирам и се заглеждам, спя и живея с жени...а не с хора които харесват жени.
Впрочем това е много сериозен и продължителен дебат в много от хомосексуалните общества на Запад...
Последно...не съм против мъжествените лесбийки...и тях смятам за наши сестри и съм готова да защитя пред другите тази своя сестра...
Но не защитавам братя...
Въпрос на самоопределение мила...всичко е въпрос на самоопределение...
И накрая....Елия може да спори, иронизира, задава неудобни или неуместни въпроси в рамките на едно хомосексуално общество...но нека само някой хетеросексист ми закачи Иван...очичките ще му издера...
За теб целувки Сонче....:-)))



Тема Re: за Джейн....нови [re: Джeйн]  
Автор StoooP (happy)
Публикувано25.10.01 12:38




Не вярвам да върши работа за ...успокояване, ама по цял свят е така с предаванията....Важното е Цирк да става ...за да има аудиенция... за съжаление е така... ама това е което гледат тези дето гледат телевизията.... такъв е светът в който живеем... не зависимо дали ни се нрави или не
...
Ако чакаме това (Света/ Другите) да ни направят Щастливи ....много (вероятно ..вечно) ще трябва да Чакаме...
...
Подкрепям опитите за тв-изяви...и обяснения, а пък тези дето не стоим пред камерите...дайте да опитаме да им обясним ...кой както може...на тези хора дето са около нас възможно е да ни чуят и разберат малко по-добре от онова дета казват на ТВ-то

Какво мислиш по този въпрос Джейн ?
---

Donґt Worry be Happy


Тема Re: за StoooP....нови [re: StoooP]  
Автор ДжeйнМодератор (стар клубар)
Публикувано25.10.01 12:57



напълно съм съгласна с теб... :)

аз това и правя - на приятелите съм обяснила и на майка ми. и, мисля, че те напълно ме разбират и приемат. повече не мога - нямам смелост да изляза пред обществото, все пак си имам професия и прочие други условности и както се казва - не ми стиска...

но всеки може да се опита поне да не се крие от най-близките си хора, да не се принуждава да лъже пред тях - да им кажеш истината на тях е по-лесно и е твърде вероятно те да те подкрепят...

а това също е крачка, макар и мъничка, към целта - обществото да се научи да ни разбира и приема такива, каквито сме....

IMAGINE...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.