Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:30 20.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Икономика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За банките  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано09.12.05 14:20



Темата ми е провокирана от подобна в друг клуб, където ме обявиха за проста и некомпетентна, понеже казах че: При положение, че банките винаги печелят, пари при пари отиват... Кой е губещия в такъв случай. Някои юзери се опитаха да ме убедят, че губещи няма. Но неуспешно. Вие как мислите?



Тема Re: За банкитенови [re: NikiFin]  
Автор lourdes (Isabel)
Публикувано11.12.05 10:41



Разбира се, че има губещи. Това е клиентът. Както знаеш и рибари, и банкери празнуват на св. Николай своя професионален празник. И в двата случая от едната страна стои "шаран", нали! В слеучая на банкера - според тебе кой ли е шарана?!?!

Мисля си, че сбърках, задего не завърших финанси.... Поне да знам за парите - движението им и т.н.




Тема абе аз знамнови [re: lourdes]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано11.12.05 14:36



и се пробах да светна някои заблудени хорица. Но неуспешно. Явно съдбата си им е шаранска и аз съм безпомощна



Тема Re: За банкитенови [re: NikiFin]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано11.12.05 15:08



Подкрепяй твърденията си с доказателства.
Ето още малко по темата:





Тема Re: абе аз знамнови [re: NikiFin]  
АвторNVl (Нерегистриран)
Публикувано20.12.05 14:27



Ами то по принцип всеки бизнес се прави, за да печели.Иначе няма смисъл. Вие ако си направите фирма с едно магазинче, няма ли да искате да печелите? Всяко нещо си има цена, а цената на банковите услуги е в лихвите, таксите, комисионните и т.н. Но явно вие не правите разлика между печелене и ограбване. Пък и в края на крайщата, който не иска да е шаран, да не влиза във водата / разбирайте БАНКА/ - никой не може на сила да ви застави да ползвате банкови услуги. А реално погледнато, то кой ли пък вече не ни ограбва - и Енерго, и Топлофикация, и Софийска вода, и т.н. и т.н.



Тема знам че е таканови [re: NVl]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано21.12.05 12:13



стана въпрос за банките, понеже те имат най-много пари и следователно ще имат все повече и повече, докато накрая ограбят всичко.



Тема Re: знам че е таканови [re: NikiFin]  
АвторNVl (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 13:53



Явно е, че въобще не сте навътре в кухнята на банките! Какво значи "понеже те имат най-много пари"? Нима мислите, че всички пари са техни? Видно е, че не познавате двете ОСНОВНИ дейности на банките , а САМО едната - да раздават пари! Забравяте, че банките, освен да раздават пари, за което разбира се клиентите си плащат цената, банките също така и СЪХРАНЯВАТ пари на граждани и фирми под формата на депозити, спестовни сметки и т.н., за което пък БАНКИТЕ ПЛАЩАТ СЪОТВЕТНАТА ЦЕНА НА СВОИТЕ КЛИЕНТИ ПОД ФОРМАТА НА ЛИХВИ. Освен това, много малко банки разполагат с достатъчно свободен собствен ресурс за кредитиране, така че за да могат да кредитират, те "купуват" паричен ресурс от други банки както в България, така и от външни банки, за което те също плащат съответната цена! И още ред други такива неща. Но човек не трябва да гледа само от 1 страна, от неговата си - било тя изгодна или неизгодна за него. За да се направи реална преценка на нещата и най-вече за да се обвинява някой или нещо в различни неща, то първо следва добре да се запознаем с всички страни!



Тема Re: За банкитенови [re: NikiFin]  
Авторha (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 14:10



е ако няма губещи, то тогава парите трябва да се самогенерират, без да им пада стойността и т.н. Не съм икономист, но няма начин да няма губещи. А примери за такива много - кредитовземащи, или губещите страни в сделки, където банките участват и т.н. Също и от валутни операции, губи този, който продава на по-ниска от купената цена, това са например хора, отишли на почивка и обменили пари за местна валута и т.н. Примерите са безброй, системата е доста сложна. Наскоро четох за някаква нова икономическа система, при която няма губещи, и печели този, който дава най-много и т.н., само че нещо ми се стори леко налудничава...
Общо взето сумата на всички пари е константна (или ако не е константна тогава има инфлация и т.н. да мепоправи някой ако греша) в идеализирания случай и когато някой печели пари, то някой друг трябва да губи. Това крайно опростено разбира се.



Тема Re: абе аз знамнови [re: NVl]  
Авторha (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 14:13



и без да си стъпвал в банка, пак си им подвластен - заплати, покупки и т.н. всичко минава през банките, влогове, след това разни операции на държавата, внос-износ, външни, вътрешни и незнам си какви дългове.



Тема Re: За банкитенови [re: ha]  
АвторAzul (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 14:44



Банковата система е един от най-важните сектори в държавата.Ако не е стабилна губи обществото заради ниския БВП.То е ясно че трябва да печелят.Колко ще бъде тяхната печалба го определя единствено пазара.При силна конкуренция лихвите падат.Стоиноста на лихвите се определя и от лихвата на централната банка(2.5 у нас).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.