Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:36 19.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Закона за ел. търговия?!
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Да печелиш от нета?  
Автор potr (старо куче)
Публикувано25.08.15 20:03



Това реално ли е? Само ме спамят с разни дето станали милионери) http://3weekmillionaire.com/?clickID=2123551500&aff=boomsolid&c=BG&tid=102d77c0b0590d2d12075d35afa124&aff_id=5745

Весела и ползотворна година!


Тема Re: Да печелиш от нета?нови [re: potr]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано26.08.15 19:33



Имаше един филм преди време: "Градът на капитала" или нещо такова. За някакви брокери дето играят на борса. Печелят, губят пари...
Та едната брокерка беше спечелила към края на деня някаква сума. Радваше се...
Главния герой й каза нещо от сорта:
"Винаги, когато спечелиш 1$, някой някъде по света го губи"
Та показването на такива спечелили - дава едната страна на медала. А другата? Защо ли няма сайтове с такива дето са загубили $1кк?

А може би има, но е съм попадал...



Тема Re: Да печелиш от нета?нови [re: BatiGogo]  
Автор potr (старо куче)
Публикувано30.08.15 22:56



Е, надявам се да го загуби някоя държава.) Но това ще е нищо сравнение с това което губим от бежанците(

Весела и ползотворна година!


Тема Re: Да печелиш от нета?нови [re: potr]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано31.08.15 07:08



Една държава никога не губи (печели). Губят (печелят) всички хора, които са част от тази държава.
Колкото за нашумялата тема, която се повдига от всичките медии - "ЛОШИТЕ БЕЖАНЦИ" - доста отдавна съм се отказал да им вЕрвам (на медиите де). И да ги слушам какво говорят, пишат ...
Всяко нещо на този свят си има две страни (добра/лоша, светла/тъмна, вярна/невярна ....). Целта на медиите преди години е била да се отразяват и ДВЕТЕ страни. А в момента се показва винаги само едната: Колко е правилно това...Колко е неправилно онова. Този е добър, а другия лош и т.н.
Още Гьобелс е казал навремето нещо от сорта на:
"Истината и само нистината, но никога цялата истина!"

Та и с бежанците...Кое доведе да ги има тези бежанци? За това колко се говори? Може и да има някое предаване с 3 часа вечерта...Ама не знам. А в това преселение имат пръст не само краварите. Там са намесени и евреите и матрьошките и то не стадото (народа), а онези по върховете (властта). Изобщо едно такова преселение не става от днес за утре. За него трябва да се "работи" дълги години. Няма случайни неща на тоя свят.



Тема Re: Да печелиш от нета?нови [re: BatiGogo]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано02.09.15 13:36



Спомням си Capital City, не си спомням репликата на отличника, но най-вече тя не е и вярна принципно. Освен ако не вярваш че играта е zero sum, а това е много тъжно място да бъдеш когато поостарееш.

Като купиш 100 гр. злато и направиш бижута пак ли за същата цена ги продаваш? Ако спечелиш двойно от бижутата, кой губи на другия край на света от твоята печалба?

Печелиш като добавяш стойност -> т.нар. бизнес. Печелиш без да добавяш стойност -> далавера.



Тема Re: Да печелиш от нета?нови [re: wqw]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано03.09.15 08:35



Имаше някакъв основен закон във физиката.

Запазване на масата и енергията:
Пълната енергия в затворена или изолирана система е постоянна, без значение какво ще се случи.

Ако не ти дойдат каймета отвън (Марс, Луна или близка галактика напр.), може да се приеме, че системата е изолирана, нали? Естественно има и фалшиви каймета.Има и държави при които печатницата е в частни ръце и те могат да си напечатат когато им затрябват (за някой военен конфликт например, или да махнат някой непослушен управляващ).

Та.Идеята ми беше,че за всичко се плаща. Под "плащане" се разбира не само пари. Можеш да заплатиш със здравето, с ядовете и безсънието и т.н. За съжаление зомбираното поколение разбира само едно: ПЛАЩАНЕ=ПАРИ.

А може би и това е целта на богоизбраните?



Тема Re: Да печелиш от нета?нови [re: BatiGogo]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано04.09.15 02:39



Системата не е изолирана, разбира се. 99% от всичко наокоро се случва заради слънцето, с изключение на термалните извори и изригванията на вулканите. Нефт -- от слънцето през много сложен процес на разстеж и гниене. Пари -- от слънцето през земеделието с добавена стойност труд и инвенции.

Ако вярваш в zero sum играта, като поостарееш какво смяташ да оставиш след себе си? Zero sum? От там какъв е смисъла само да хабиш кислород -- депресия и game over.

Но въпреки това хората намират смисъл. Смисъл и щастие -- двете страни на една монета. Смисъл намираме когато даваме на другите, щастие извличаме като получаваме дарове от живота. В края на живота смисъла мачка щастието. Pursuit of happiness? Бих казал pursuit of meaning!

Много неща са пълни със смисъл, но далеч не толкова щастливи -- например да отглеждаш деца. Zero sum няма смисъл. Zero sum е директна депресия. Давай с две ръце {->смисъл} и остани отворен за да получаваш {<-щастие}. Издишай и вдишай. Това е вибрацията на живота, не да си статичен в zero-то.



Тема Re: Да печелиш от нета?нови [re: wqw]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано04.09.15 14:31



Въпречи че съм скаран с американските думички, съм напълно съгласен с тебе.
Колкото до парите - идеята навремето е била друга:
Имаме стоки и срещу тях пари. Увеличават се стоките - намаля цената (и обратно).
По някое време се е започнало да "се фактурира" и услугата (труда, надценка, лихва, данъци и т.н.). И идеята парите се е осрала.
Ако им бяха измислили някаква друа дума , а не "ПАРИ" - всичко щеше да е на мястото си... Ама както се казваше в една пословица за бардака и курвите...

Изобщо я забъркахме на едни философски теми, дето мястото им е в друг форум.



Тема Re: Да печелиш от нета?нови [re: BatiGogo]  
Автор potr (старо куче)
Публикувано28.01.16 21:44



OK, da se vurnem na glavnia vupros - niakoi da e spe4elil ne6to ot neta? nezavisimo porad kakva pri4ina i za kakvi celi?)

Весела и ползотворна година!


Тема Re: Да печелиш от нета?нови [re: potr]  
Автор Astra18iGT ()
Публикувано10.02.17 08:25



Здравейте, искам да попитам някой печелил ли е от руския сайт за гледане на реклами? Аз бих пробвал, защото пише, че пращат пари през western union, но ме интересува дали някой е пробвал?

Редактирано от Astra18iGT на 10.02.17 08:28.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.