Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:42 14.06.24 
Природни науки
   >> Екология
*Кратък преглед

Тема Замърсяване на Северното Черномориенови  
Автор nurio1 (Mr.)
Публикувано31.05.09 17:29



Здравейте :)
Искам да ви помоля за помощ. В родният ми гр.Каварна морето се замърсява с всеки изминал ден и туристите намаляват с всяка изминала година.Причината за това е,че рибарските лодки се намират на самият плаж а на туристите и на самите местни хора това не им харесва.
Снимка на буната с рибарските лодки: 1.

http://www.firstholidayhomes.com/re_images/1188838406_offer_KAVARNA%20SEA%20VIEW%20APARTMENTS%20BULGARIA.jpg

2.
http://www.manauscommerce.com/admin/pics/200702271155110.kavarna_beach.jpg

Снимка как е изглеждал плажа преди години:
http://news.travel.bg/photo/1117093446kavarna_11.jpg



Тема Re: Замърсяване на Северното Черномориенови [re: nurio1]  
Автор nurio1 (Mr.)
Публикувано31.05.09 17:31



Според вас какво трябва да се направи за да се преместят рибарските лодки на съседна буна ?



Тема Re: Замърсяване на Северното Черномориенови [re: nurio1]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано31.05.09 18:50



Защо не действате на местна почва с жалби до общината, подписки и протести?

Друго не ми хрумва. Успех!



Тема Re: Замърсяване на Северното Черномориенови [re: nurio1]  
Автор kavarnabg (непознат )
Публикувано31.05.09 21:39



Това с подписките е хубава идея и аз съм за подписки ама около 10% от гражданите имат рибарски лодки и никои не иска да излезе и да събира подписи за да не накърни рибарите.Истината е че на никой не му стиска.



Тема Re: Замърсяване на Северното Черномориенови [re: nurio1]  
Автор masterix (Mr. Smith)
Публикувано04.06.09 19:39



Споко, ще видиш какво ще е след тазгодишните юлски концерти.





Тема с какво точно рибарските лодки замърсяват севрнотонови [re: nurio1]  
Автор pepi2OO8 (минаващ)
Публикувано12.07.09 11:09



черноморие? Правят дизеолови разливи и изпускат мазут?
От снимките виждам че това е чудесно място без никакво замърсяване. Много ми харесват тези снимки. Първата прилича на картичка - доста често се срещат по сергиите например на 2рата пише ВН4319 Бриз Варна. Да не би това да е проблема ??? че не пише Каварна а Варна??? и не става за картичка?
а втората е чудесен залив с вълнолом самия кей.
Според мен туристите не им харесва нещо друго на не това. Например високата периодично появяваща се хеви метъл музика, лошото обслужване по хотелите и местата за настаняване и консумация, събирането на лумпенизирана маргинализирана хевиметъл група (през определени периоди). Така че според мен основната причина е там - не рибарската лодка е проблема а типа музика и поведението на почитателите и, които някои хора не харесват.



Тема Re: Замърсяване на Северното Черноморие [re: nurio1]  
Автор Г.Бopиcoв (непознат)
Публикувано29.07.09 15:02



Регистирай се на

и напиши статия, описваща проблемите на плажа в Каварна и какво искаш или би искал, както и какво би препоръчал да се реши проблема със замърсяванията. Единственият начин за по бързо решаване на такива проблеми е те да придобият известност, гражданите да се възмутят, да започнат да изискват от политиците и те да се размърдат.
Да не забравяме, че плажовете са държавна а не общинска собственост.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.