Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:06 15.06.24 
Природни науки
   >> Екология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема за АЕцнови  
Автор sbor (непознат )
Публикувано10.03.09 21:34



Какво ви е мнението за строителството на нова АЕЦ в България?

Редактирано от sbor на 10.03.09 21:34.



Тема Re: за АЕц [re: sbor]  
Автор flida ()
Публикувано11.03.09 12:39



Една ни е достатъчна,ако гръмне,а пък за две не ми се мисли.


защити гората

Тема Re: за АЕцнови [re: flida]  
Автор lila_va ()
Публикувано11.03.09 13:42



Как ще гръмне

Няма такава опасност, това да не е чернобилската.



Тема Re: за АЕцнови [re: sbor]  
Автор sbor (непознат )
Публикувано11.03.09 22:26



не само за безопастността става дума,но след като има алтернативни варианти и подходящи условия за тях ,то може да се развиват такива технологии в България.Даже Германия излиза от "ядерния клуб",да не говорим за Дания и т.н.Не мисля ,че строителството на новата АЕЦ е по-евтино отколкото алтернативните източници на энергия.Докато работи още старата АЕЦ ,може да се построят такива нови източници на энергия в южна България и напр.по курортите.Как оценявате това?Наистина ,това е удобно да има АЕЦ в България(от една страна ) ,но ако говорим за екологическата безопастност и като мисля за близките на мен хора,не одобрявам много това решение за строителството...



Тема Re: за АЕцнови [re: sbor]  
Автор lila_va ()
Публикувано12.03.09 11:20



Посочи "по-екологически безопасен" източник на енергия тогава. И какво опасно виждаш в една АЕЦ с реактори от типа ВВР?



Тема Re: за АЕцнови [re: lila_va]  
Автор sbor (непознат )
Публикувано12.03.09 12:54



Как какво опасно?Последствията ако има авария са опасни,складирането на тонове радиоактивни отпадъци (или не е проблем ,че ги складират извън България?),течни и твърди,исползване на големи обеми на вода за охлаждане . И кой още се грижи сега за консервацията на старите реактори ,за безопастността на ОС около тях?
По-екологически безопасен източник на енергия?Може в България да се получава энергия от местни източници,като слънчеви батерии заедно с вец,получаване на биогаз от отпадъците(тука четох ,че някой се е интересувал за такъв проект),и не на последно място е економията на електро енергията .Аз не казвам още от утре да затворим централата и да си горим боклука,но искам да разбера наистина каква е проблемата за необходимостта на повече енергия и на избора за източника .Вие и си имате право на свое мнение,но след като хората ще употребяват тази енергия ,те имат и право да избират (ако има избор)какви источници да се исползват.Нали после децата им трябва да мислят ,как да оправят екологията на някой район.



Тема Re: за АЕцнови [re: sbor]  
Автор lila_va ()
Публикувано13.03.09 10:22



Е няма начин, който и източник на енергия да погледнеш, ще си има плюсове и минуси. Казваш ВЕЦ - я пак си помисли


Радиоактивните отпадъци засега са нерешеният проблем на АЕЦ, но в сравнение с другите е за предпочитане, или ТЕЦ и ВЕЦ не замърсяват?! Позаинтересувай се малко каква авария трябва да стане, за да има изтичане на радиация в околната среда! Не е невъзможно, разбира се, но е толкова малко вероятно, чак пренебрежимо.
Поне до откриването на по-екологичен източник на енергия АЕЦ си остават за предпочитане според мен.



Тема Re: за АЕцнови [re: lila_va]  
Автор sbor (непознат )
Публикувано13.03.09 19:06



защо заговорих за тези неща...ами защото аз сега живея в Русия и до Ленинградската АЕЦ!Имам познати хора ,които там и работят ,също и еколози .Тук имаме и хранилище за радиоактивни отпадъци ,в едното от тях ,съвсем случайно! са се самовъзпламенили те ,и след пожара в подземните води се намират радиоактивни изотопи на плутоний ,цезий и др.То така става ,не е необходима голяма авария.за вец малко се пообърках със съкращенията -имах предвид вятърните:)ТЕЦ наистина също не са за предпочитане .Наистина има и плюсове и минуси .Струва ми се ,че в България могат да бъдат полезни алтернативните източници,дори да трябва да се построят повече ,отколкото сега има разни централи.Тогава за АЕЦ може да продължим в клуба АЕЦ,а тук ще се опитам да науча повече какви проекти -държавни и недържавни -има от тоя род за получаване на енергия в България:)



Тема Re: за АЕцнови [re: sbor]  
Автор masterix (от Лутеция)
Публикувано14.03.09 23:27



Дреме ти, нали си жив.





Тема Черно море като източник на водородно горивонови [re: sbor]  
Автор lila_va ()
Публикувано18.03.09 11:34



Черно море, във водите на което на определена дълбочина има разтворено гигантско количество токсичен сероводород, може да се превърне в неизчерпаем източник на екологично чисто водородно гориво. Сега то се разглежда като основа на енергетиката на бъдещето, твърдят турски учени, цитиран от РИА "Новости".






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.