Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:12 30.06.24 
Природни науки
   >> Екология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Моля за малко помощ по-идейните еколози!нови  
АвторLuminosa (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 20:19



Здравейте, колеги!
Имам да пиша реферат, който да засяга едновременно икономиката и опазването на околната среда. Моля единствено за идеи (което не е и лесно) на каква тема да се спра, пък аз ще си изровя материалите.
Тия дни съм блокирала и единственото, което ми хрумва е за Натура 2000, но инфото за нея не е достатъчно, а и е противоречиво (мое мнение).
Реферата трябва да бъде не повече от 20 печатни страници, така и темата да не е много обширна.
Естествено няма да откажа и други съвети - всякакви приемам.

Предварително благодаря за всички идеи.





Тема Re: Моля за малко помощ по-идейните еколози!нови [re: Luminosa]  
Авторpaнe (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 12:47



икономика и околна среда т.е. човек и управление на материалните ползи в предстоящото настояще:),така че да не вредят на хората...
натура 2000 се политизира,а там не е добре млад човек да се цапа,,,
разгледай настоящата икономика в посока бъдеще, виж какви са отраслите и: услуги,промишленост...какво използват на входа и какво отделят на изхода,
помисли за други вариянти ползващи новите технологии(кои са те),,,и древни методи на икономия на околната среда,може би в миналото има бъдеще:) успех



Тема Re: Моля за малко помощ по-идейните еколози!нови [re: paнe]  
Авторoт тpън тa нa rлor, чe E пo-ви (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 14:21



ама съвет значи да "бяга" и да не се "цапа" с политиката в темата за икономика и екология.абе ти акъл имаш ли? та какво и да започне да пише все политиката е намесена.по-добре е за натурата, колкото и да е "неясно" поне Е ясно и актуално.
Ето в Полша за една магистрала през защитени територии еколозите я запашват със съд в Стасбург.май и тука в нас така ще стане, като чета тук и там цел свет вече е разбрал за щурата-политика на еко-политиците ни и така ония нашите щат не щат ще върнат натурата 2000 в целия й обем иначе съд в Страсбург.вече не могат да си развяват байрака ония гледат нашите "ония" под лупа двустранно





Тема Re: Моля за малко помощ по-идейните еколози!нови [re: oт тpън тa нa rлor, ]  
Авторpaнe (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 21:26



професионализма изисква безпристрастно мислене, то не е актуално и не звучи като вестникарска статия ... за всеки човек различни неща са подходящи всеки сам избира според себе си...



Тема Re: Моля за малко помощ по-идейните еколози!нови [re: paнe]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 23:33



Глобалните промени в климата е добра тема, но незнам дали не е ти е много обширна...Пък и ехубаво да се говори повече за това и на пвече хора да им се изясни за какво става въпрос. Информация също има доста.



Тема Re: Моля за малко помощ по-идейните еколози!нови [re: paнe]  
Автортpън и rлor (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 09:11



да. ти си го казал с различни думи същото.трябва да поемеш отговорност.
отговорност не е безпристрасие, още повече щом си еколог.политиката е омезано понятие-термин в Бъллгария.





Тема Re: Моля за малко помощ по-идейните еколози!нови [re: az]  
Авторrлor и тpън (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 09:23



Глобалното затопляне е вследствие в частност от натурата 2000 българска. полска и световна.така че ако е само "разказ-преразказ' на известни отражения на политическа- еко дейност.Не случайно германският премиер е инициатор и посочи това като преоритет в своята политика както в ЕС така и всвета.
извода е , че щом премиера и политиката на една Германия се обвързва с екологията , сире4 "цапа" се, то какво остава за един студент - еколог да внимава да не се цапа с политика.ми да си избере друга професия - безотговорна
позволяваща да не се "цапа " с политиката изобщо

, дали има такава профезия



Тема Re: Моля за малко помощ по-идейните еколози!нови [re: Luminosa]  
АвторLuminosa (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 22:34



Извинявам се, че пак досаждам. Но цял ден се ровя в интернет и не попадам на съдържателна информация. Можете ли да ми помогнете с някакви ориентири или линкове?
След съветите ви реших да пиша за Глобалните промени в климата, като наблягам на Парниковия ефект и Глобалното затопляне.



Предварително благодаря!



Тема Re: Моля за малко помощ по-идейните еколози!нови [re: Luminosa]  
АвторLuminosa (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 10:47



Мисля, че намерих информация. Сега само трябва да успея да я обвържа в чуден реферат.


Поздрави!





Тема Re: Моля за малко помощ по-идейните еколози! [re: Luminosa]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 21:02



_________________________________________________________________
Но цял ден се ровя в интернет и не попадам на съдържателна информация.
________________________________________________________________

Според мен това би трябвало да те наведе на идеята, че тези контролират икономиката в глобален мащаб, контролират и медиите в т.ч. и интернет.

Икономиката в този си вид е несъвместима с екологията. Поради един простичък факт - съществуването на лихвата.

Това означава, че даден предприемач ще предпочете да изсече гората днес за да вземе 100 лв днес, а не да залесява за да вземе 200 лв утре.

Това означава, че аз ако инвестирам в топлоизолация на жилището си ще имам примерно печалба 5%, а ако инвестирам парите си в банка ще имам печалба 7%. Защо тогава да инвестирам за топлоизолация?

Докато банките диктуват по такъв начин развитието на икономиката, за екология не можем да говорим.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.