Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:19 19.04.24 
Природни науки
   >> Екология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Унищожават Докторската градинканови  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано28.03.06 19:57





Днес започна реституция в Докторската градинка. Не е е зла шега, макар че бих искала да бъде. В ъгъла на градинката откъм "Оборище" и "Кракра" имаше малка дървена къщичка. Преди 1989 г. тя беше на "Озеленяване", в нея градинарите държаха инструменти, уреди и други необходими неща за поддържане на двете градинки (Докторската и тази зад Народната библиотека). След промените къщичката запустя. Днес дойде багер със строители и я събориха. Обясниха, че теренът е реституиран и собственикът ще строи заведение.

Това е безогледна демонстрация на чиновническо-бизнесменска наглост. Няма да говоря за принципа - дали е юридически възможно да се реституират площи в паркове и градинки, защото нормативната уредба нарочно е направена да е пълна с вратички, през които упорит "инвеститор" (точната дума е грабител) може да се промуши, стига да смаже скърцащите законови панти с повечко пачки. Но случаят с Докторската градинка е по-драстичен.

Тя е планирана през 1892 г. от арх.Александър Начев при актуализацията на първия регулационен план на София, приет през 1880 г. и известен като Батембергов план. На 4 април 1896 г. Столичният общински съвет предоставя на Университета голото пространство около изградения през 1883 г. Докторски паметник за устройване на учебна ботаническа градина. Единственото условие е тя да не бъде забранена за публика. Автор на художествено-естетическото оформление на градинката е швейцарецът Даниел Неф – български поданик след 1883 г., общински градинар на София и създател на първите столични паркове и градини. До 1900 г. той създава алейната мрежа, засажда различни дъбове, ели, сребрист и обикновен смърч, широколистни и иглолистни екзотични растения. От 1936 г. Докторската градина отново принадлежи на Софийската община.

Каква реституция, какви пет лева? Парцелът е бил на общината, тя го дава на Университета и после пак си го взима. Иде ми да крещя от бяс... Какво мога да направя сама? Току-що пуснах мейл до сдружение "За земята", сега пиша до Столичната община и до Бойко Борисов, друго какво? А, да - почти щях да си изпрося боя докато правех снимки на багерите в градинката, някакъв як мъжага с вид на началник (или ужкимския собственик) ми обясни да се разкарам, защото нямам право да снимам. Почвам да разбирам радикалните еколози, които прибягват и до терористични действия, ако имаше такива у нас, щях да съм сред тях.

Ако има желаещи да се борим срещу поредния нагъл грабеж, пишете ми - veny_g@abv.bg или в блога ми



Тема Re: Унищожават Докторската градинканови [re: Джeйн]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 16:42



аз искам да направя нещо. но какво?



Тема Re: Унищожават Докторската градинканови [re: 1]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано30.03.06 20:29



Пиши ми на бележка или на адрес veny_g@abv.bg



Тема къв кеф, ще разкарат педерастиитенови [re: Джeйн]  
АвторXoмoфoбka (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 20:09



които се навъртат там вечер около кенефа. Това за вас може да е много плачевно но за нас дето не искаме да ви гледаме вечер извращенията по храстите е много добре!



Тема права си! [re: Xoмoфoбka]  
АвторBakлинa (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 22:39



Точно от тази жално описана барачка, всяка вечер можеше да се чуят стоновете на оргииите които течаха с часове от педерасите и лезбийките, които сега влизат в този клуб да се жалват! Няма им барачката с инструменти... леле къде ще го правим сега!? Къде ще се сношаваме!?
Искам да се обърна официално към тези поне да спрат най накрая да развращават децата ни. Вярно е че към 22ч, децата ни не ги пускаме по градинките, но веднъж се прибирахме с малката ми Никулетка от Баба и и само докато минем от спирката на 280 на ректората, до Оборище, стоновете от барачката не заглухнаха през целия път. Пълно е със хомосексуални... Пълно е... И с мъже и с жени... Жените са много нагли. приличат на мъже, и редовно ме заговарят, я колко е часа я дали съм имала цигара...
Пощадете ни! Чудесно ще е ако ви затворят всички прокажени места, разнасящи зарази и развращаващи малките деца. няма нужда да плачете тук.
Моля! Спрете с разврата!



Тема Re: права си!нови [re: Bakлинa]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 10:54



Не знам какво е ставало в барачката, може и да е така както казвате, но нима заради това трябва да се унищожи цялата градинка?! Не може ли само да се махне въпросната барака и да се приключи с проблема. Да не говорим, че най-добре щеше да бъде по градинките да има охрана, която да следи за спазването на обществения ред. Нали не си въобразявате, че тези, които са приватизирали градинката, са го направили, за да ви отърват от нарушителите :) Вие явно сте си отгледали децата до възраст, в която да не ви е грижа къде ще ги извеждате на въздух, но какво ще правят майките с малки дечица? В София не останаха много приятни места за разходки.



Тема Re: права си!нови [re: MechoPuh]  
АвторBakлинa (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 12:02



ха че като има охрана тя да не би да не участва в перверзиите? Потресена съм от факта, че хомосексуалните така издвъртат нещата, че да настроят общественото мнение в тяхна полза.



Тема Re: права си!нови [re: Bakлинa]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 17:48



Не прекалявате ли малко? За да участва и охраната значи, че и те трябва да са хомосексуалисти. Е ще ме прощавате ама аз не мисля, че има чак толкова много! Мисля, че търсите под вола теле.



Тема Re: права си!нови [re: MechoPuh]  
АвторBakлинa (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 20:50



Минавала ли си вечер към 22ч през тази градинка?



Тема Re: права си!нови [re: Bakлинa]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 16:18



Както казах вече, единствените ми впечатления от тази градинка са от през деня. И преди да си ме питала нещо друго ще уточня, че не одобрявам сексуални своеволия на обществени места, без значение дали са от страна на хомосексуални или хетеросексуални. Просто не може заради нещо подобно да се затрива цяла зелена площ. Все едно да лекуваш главоболие с отрязване на главата. Трябва да има други средства за решаване на проблема. Аз например съм чувала, че в Южния парк имало ексхибиционисти. Нали не смятате, че и той трябва да се премахне?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.