Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:17 28.06.24 
Природни науки
   >> Екология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Вятърни генераторинови  
АвторRaven (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 09:05



Питанката ми е следната - след като никой не подходи сериозно към темата във форума на БДЗП, колко е опасен за птиците един вятърен генератор с тубува кула с височина 35-40м. размах на ротора - 30-40 м. и скорост на въртене на същия до 25 об/м?



Тема Re: Вятърни генераторинови [re: Raven]  
Авторcorax (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 20:43



питанката ти не бе активна в посочения форум.
опасността е не толкова от размера на перките, а от мястото на построяване и броя на генераторите



Тема Re: Вятърни генераторинови [re: corax]  
АвторRaven (Нерегистриран)
Публикувано01.04.05 08:35



Туй какво ще рече, че била неактивна? - имаше тема - точно за вятърни турбини и там да я бухнах... както и да е...
Според една карта, която ми попадна района /10 км Северозападно от Каварна и 12-14км от морето по права линия - Западно от с. Раковски/ не е транзитен за прелетни птици, а за останалите не знам, броя им ще е най-моного две - и то малки, ако ще е с посочените размери от горното ми мнение ще е един - трябва ми да захранва селскостопанско предприятие в не много далечното бъдеще.



Тема Re: Вятърни генераторинови [re: Raven]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано03.04.05 10:28



Ами ако не са постоени на миграционен път, защо не? Обърни се към Регионалната инспекция по опазване на околната среда и водите или най-добре към офиса на БДЗП-Варна, за да ти кажат дали няма да се засегне миграционния път. Пробвай тук: 052/50-45-05, търси Ивайло.

Mitakuye oyas'in (всички са мои роднини)!


Тема Re: Вятърни генераторинови [re: Kaнтaka]  
Авторcorax (Нерегистриран)
Публикувано03.04.05 19:57



njakolko kilometra nad posochenoto ot tebe selo /v Gorichane/ ima vdignati 3 generatora, chte ima i ochte, no za da im se razrechi tam, se izvarchixa nabludenija minalata godina /prez tasi sigurno pak chte ima/ - taka che proveri kakvo minava i na kakva visochina, no predpolagam che 2 perki i to malki vredata chte e nichtogna

/sagaljavam za latinicata no tuk njamam kirilica/



Тема Re: Вятърни генераторинови [re: Raven]  
Автор Svetul (неопределен)
Публикувано08.04.05 20:25



To и аз се чудя. Ако не е на пътя проблем ли е чак такъв. Птичарите като чуят вятърни генератори веднага ревят като че ли парниковите газове са по добро нещо. Някой имали информация колко птици умират от тях и клко от магистрали, летища ,незаконен лов и т.н. защото до момента слушам само общи приказки, пък си мисля че на птиците основния проблем не им са вятърните генератори. Е скъпо ще ми е да се обадя във Варна. Ако някой има информация нека я изнесе, както и източника.



Тема Re: Вятърни генераторинови [re: Svetul]  
Автор stenliboy (жребец)
Публикувано11.04.05 16:31



не забравяи 4е има и вътрешни миграционни пътищаа за другото имаш право но не съвсем.тази година има6е проект за жертвите от електропреносната мрежа така 4е не са само вятърните електроцен трали.но няма как да спрем тока на хората нали?



Тема Re: Вятърни генераторинови [re: stenliboy]  
Автор Svetul (неопределен)
Публикувано20.04.05 20:34



Сигурно е така, то наистина и аз не съм говорил с всички които се занимават с тези неща и имам някъв контакт с тях, но до момента тези с които съм говорил веднака викат не. Добре де ама да ми кажат поне да видим къде няма такив пътища а има вятър, пък можем да направим и такав карта.



Тема Re: Вятърни генераторинови [re: Svetul]  
АвторRaven (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 09:40



Доколкото разбрах - практически е невъзможно да се направи вятърен генератор на място със сравнително високи средни скорости на вятъра и където няма прелитащи птици - това са единствено билата над 1200м., а Приморска Добружда, където средните скорости са най-благоприятни - се оказа, че е една от най-натоварените от към движение на птици...
Интересно в такъв случай - как се стига до ободрението на проект за вятърна ферма - след Българево - посока Калиакра? В крайна сметка парите променят всичко.. /а това е на 200 метра от табелата за Национален резерват/.
Мисля си, че такива единични проекти като моят нямат никакъв шанс, въпреки, че са уж на по-удачно място - от гледна точка на потока прелитащи птици...
в крайна сметка - крайбрежието започва да заприличва на отходен канал...



Тема Re: Вятърни генератори [re: Raven]  
АвторOнзи (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 13:53



Вятърните генератори убиват около 10 000 птици годишно
радиоантените убиват 10 пъти повече
автомобилите убиват между 90 и 150 милиона птици годишно
Това достатъчно ли ти е?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.