Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:50 28.06.24 
Природни науки
   >> Екология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Екологичен клуб "Матер-Еко"  
Автор ltilon (непознат )
Публикувано30.10.05 20:39



Здравейте, как сте днес?

Надявам се, че сте в настроение за една благородна инициатива, спомената от Galion малко преждевременно преди около месец, инициаторите на която са си поставили за цел да изчистят София от битовите отпадъци. Мда - че няма да я изчистим съвсем - няма, но ако успеем да влеем малка доза гражданско съзнание и битова култура в главата на твърдоглавия българин, това би било една значителна победа.

Всъщност това е и основният акцент в дейността на клуб "Матер-Еко" - да накараме хората сами да почувстват вътрешна необходимост от чистота и малко по-приличен вид на столицата.

Инициативата е подкрепена от нашите приятели от Студентски съвет на СУ "Св. Климент Охридски" и ще стартира идната седмица. Всеки от вас, който проявява интерес към нея, може да ми изпрати бележка, да пише в темата или да изпрати писмо на e-mail: matter_eko@yahoo.com .



Тема Re: Екологичен клуб "Матер-Еко"нови [re: ltilon]  
Автор _Poceн_ (луд)
Публикувано01.11.05 21:08



Здравей! Поздравления за чудесната идея!
Би ли пуснал една тема за инициативата във форума на ФСС на Биологически факултет? Би трябвало доста хора да се навият :) Аз ще сложа новина на началната страница. Адресът е:

, а темата може да поместиш в секция "Околна среда" на форума. 10x предварително

Ти си от БФ? Това е твоят сайт:

Тема Re: Екологичен клуб "Матер-Еко"нови [re: _Poceн_]  
Автор ltilon (непознат )
Публикувано01.11.05 23:10



Здравей и на теб и благодаря за хубавата идея. Темата вече е качена на форума, който ми предложи (като почти буквално си я изкопирах оттук, де). Ще се радвам ако получа подкрепата ви и твоята лично. Ако се интересуваш от повече подробности за клуб Матер Еко прати ми мейл, pls, и аз ще ти отговоря възможно най-скоро.

Поздрави!

Редактирано от ltilon на 01.11.05 23:11.



Тема Re: Екологичен клуб "Матер-Еко"нови [re: ltilon]  
Автор ltilon (непознат )
Публикувано14.11.05 00:37



Ето че мога да кажа и няколко думи за непосредствената дейност на клуб "Матер Еко". Първата му инициатива е почистване на Студентски град на 20 ноември (неделя) от 11 часа нататък. Сборен пункт е фонтанът през блок 42А. Знам, че това едва ли е най-приятния начин за прекарване на времето, но все пак ако имате възможност заповядайте. Поканени са всички и се надяваме, че в крайна сметка ще постигнем нещо хубаво.



Тема Re: Екологичен клуб "Матер-Еко"нови [re: ltilon]  
Авторnavuhodonosor (Нерегистриран)
Публикувано15.11.05 02:42



Izvinqvai, fontanut ne be6e li pred 42B?? :)



Тема Re: Екологичен клуб "Матер-Еко"нови [re: navuhodonosor]  
Автор ltilon (непознат )
Публикувано15.11.05 19:43



Ти да не би да имаш нещо общо с Ашурбанипал от другия форум? Да, пред 42Б е фонтанът - извинявам се за грешката!



Тема Re: Екологичен клуб "Матер-Еко"нови [re: ltilon]  
Авторnage (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 19:01



е как няма да е приятно ти пък.
бтв организацията започна работа по официалния си сайт :
http://mater-eko.hit.bg

Да изчистим буклуците от България!!



Тема Re: Екологичен клуб "Матер-Еко"нови [re: ltilon]  
АвторДъpвeничaнин (Нерегистриран)
Публикувано21.11.05 03:33



О, добре сте ми дошли! Елате да изчистите строителните отпадъци край блок №15 в Дървеница. Ще ви кажа евалла! И съседите ще ви го кажат!
П. п. Да се разберем, хората няма как сами да транспортират бетонни блокове, ама вие сте печени, ще го организирате, нали?



Тема Re: Екологичен клуб "Матер-Еко"нови [re: Дъpвeничaнин]  
Автор ltilon (непознат )
Публикувано25.11.05 17:37



Ах, как обичам анонимните мнения! За тези, които се интересуват всъщност една от целите на клуба ни е да покажем на хората, че много неща в живота им зависят от тях самите. Така че, приятелю, след като ТИ си по-печен от нас, защо не направиш нещо по въпроса.

Иначе следващата инициатива на клуб "Матер Еко" е почистване на докторската градина и нейните най-близки околности. Това ще стане, ако времето позволява, в неделя от 11:30 часа, така че, който има желание да се включи, да заповяда! Поздрави!



Тема Да, както и предполагах...нови [re: ltilon]  
АвторДъpвeничaнин (Нерегистриран)
Публикувано02.12.05 10:58



Пробем в Дървеница наистина съществува. И навсякъде в общината, впрочем. Само че вместо да се потърсят начини за решаването му се отправят обвинения в анонимност, в нищоправене. Ами нали тези мнения са правене на нещо? Контакт с хора, които са заявили, че ще решават такива проблеми. Защото аз собственоръчно не мога да транспортирам бетонни плочи, както може би трябва да напомня. Иначе около блоковете тук оборка се прави периодично и без помощ на екоактивисти. Бе интересно да се види какви са границите на усърдието и... мисленето ви. Благодаря за помощта!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.