Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:42 23.06.24 
Природни науки
   >> Екология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Сега е хубаво време за....  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано11.10.05 14:18



...събиране и засаждане на жълъди. Не знам за вас, но на мен ми писна от бракониери - явно никой няма да се погрижи да запази гората. Така че реших да садя. Те режат, аз садя. Трябва да има някакъв баланс нали? Лошото е, че за да израсне един дъб голям и красив му трябват поне 30-50 години, а те го отсичат за 15 минути. Едва ли ще успея да компенсирам това, но се надявам да се намерят и други като мен...



Тема Re: Сега е хубаво време за....нови [re: Kaнтaka]  
Автор ro6ko (минаващ)
Публикувано12.10.05 16:59



Къде ги садиш?



Тема Re: Сега е хубаво време за....нови [re: ro6ko]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано13.10.05 15:36



На места където няма дървета и където не се пасат домашни животни. Няма никаква гаранция, че ако се прихванат няма да бъдат отсечени някой ден. Но все пак предпочитам да правя нещо, отколкото само да седя и да се възмущавам.



Тема Re: Сега е хубаво време за....нови [re: Kaнтaka]  
Автор ro6ko (минаващ)
Публикувано14.10.05 11:54



Ясно е ,чце е на месат ,който има такива дървета аз питах за конкретно място.



Тема Re: Сега е хубаво време за....нови [re: ro6ko]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано14.10.05 14:20



Ами досега съм садила на Сахат тепе в Пловдив - там всички дъбове вече изсъхнаха с изключение на един, който все още се държи. Садила съм и около града в околностите на едно близко село (Рогош), където няма почти никакви дървета. Хората са изсекли вече дори върбите покрай Марица за огрев. Тази година садя в околностите на Средна гора и събирам жълъди за един приятел, който също сади в близките до Пловдив села, покрай Марица.



Тема Re: Сега е хубаво време за....нови [re: Kaнтaka]  
Автор ltilon (непознат )
Публикувано19.10.05 21:14



"Но все пак предпочитам да правя нещо, отколкото само да седя и да се възмущавам. "

Това е най-смисленото нещо, което съм прочел в нета от доста време насам. А що се отнася до конкретното начинание, смятам, че е много хубаво, макар и на мен лично да ми е малко далечно. И определено има смисъл в него, дори и ти или някой друг да мисли (или да се страхува), че не е така.



Тема Re: Сега е хубаво време за....нови [re: ltilon]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано21.10.05 14:06



Благодаря, Itilon! За всеки може да се намери нещо, стига да поиска да бъде полезен. Засега това мога да правя. Нататък ще видим.
Иначе съм садила и върби (бучиш пръчки по брега на канала или реката)- те растат много бързо и е голямо удоволствие да ги гледаш.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.