Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:33 20.06.24 
Природни науки
   >> Екология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Какво имат да ни кажат бедствията?  
Автор newage (идещ)
Публикувано07.08.05 23:21



Toва е голяма тема, не знам дори откъде да започна, но вие ще помогнете.
Става дума за природните катаклизми, сполетели България в невиждан мащаб. Няма да говорим конкретно за тях, всеки е видял с очите си или по медиите опустошените от стихията градове и села. Едно е ясно -- в последните години сме свидетели на увеличаване на бедствените природни явления по цялата Земя. Спомнете си само неотдавнашния трус в Индонезия, който уби над 150 000 души. А когато Земята заговори със сила и мощ, никой не може да остане безучастен, защото там всички сме равни – и имащият и нямащият, и слабият и силният.

Това, което ме учудва е, че хората все още не свързват ставащото с отношението си към Земята и нейните обитатели. Нима продължават да царуват материалистичните схващания, че земята е една мъртва буца кал, която се носи безцелно из космоса, че природата трябва да бъде подчинена (спомнете си комунистическите лозунги „Да подчиним природната мощ в служба на народа” и т.н.) и всичко живо по нея може да се използва като вечен извор на блага за човека без оглед какво причинява това на останалите й обитатели??? Тези, които сега се вайкат за рухналите си домове и обвиняват за случилото се правителството, министри, гражданска защита и кого ли още не, защо първо не се замислят какво добро те са направили за Земята? Колцина от тях са направили дори символичен жест, като да съберат боклуците в парка, да почистят затлачен извор, на посадят дърво в гората, да почистят дърво в гората от сухите клони, да нахранят дивите птици в мразовита зима? Колко от тях се отнасят със обич към Земята, като към тяхна майка и хранилница; със респект и внимание към всички нейни живи и неживи обитатели? Мислиха ли те за нея, когато сякоха (или продадоха на дървосекачи) горите и така остави хиляди горски обитатели без дом и семейство? Не бяха ли те, които ръсеха безогледно с препарати и отрови почвата, убивайки птици и животни? А кой хвърля боклук по нея, нещо равносилно на ругатня към собствената си майка…
Питам се, защо въобще се чудят хората, че природните стихии сега им отнемат всичко, което имат: дом, животни, покъщнина, бизнес и накрая живота им. Не е ли прав агентът Смит от Матрицата, който казва, че хората са чума, раково образувание върху планетата? И сега тя иска да измие от себе си тези гадинки – хората, които й причиняват толкова страдания? Не случайно е и думата катаКЛИЗМИ  -- нали с клизма човек измива червата си от вредни наслоявания и отпадъци, когато се разболее. А Земята е болна, страда от всичко, което вършат неразумните й деца и вече започва да се защитава за да оцелее. И ако не се осъзнае ВСЕКИ ОТ НАС, че НОСИ ЛИЧНА ОТГОВОРНОСТ за ставащото нещата определено няма да станат по-добре!



Тема Re: Какво имат да ни кажат бедствията?нови [re: newage]  
АвторBятъp (Нерегистриран)
Публикувано08.08.05 22:42



Ти лично какво смяташ да предприемеш, след като си осъзнал, че всеки носи отговорност?



Тема Re: Какво имат да ни кажат бедствията?нови [re: Bятъp]  
Автор newage (идещ)
Публикувано08.08.05 23:42



В отговор на:

Ти лично какво смяташ да предприемеш, след като си осъзнал, че всеки носи отговорност?



Това послание го написах от едно кътче в България, което дори го няма на картите. Тук се преселих със семейството си именно защото разбрах какво лицемерие е да говори човек за любов към Земята а всяко негово действие да доказва противното. Истина е, че в големия град дори като се качиш в автобуса вече допринасяш за замърсяването и това е неизбежно в условията там. Но тук правим всичко възможно: 95% от отпадъците се рециклират, например боклука се сортира, органичните отпадъци се компостират и стават на тор, бутилките се използват за сокове, пластмасите се изгарят в силен огън камината.
Водата ни идва от чист водоизточник, отоплението също е незамърсяващо (със слънчева енергия). Храната си произвеждаме сами. И т.н.



Тема Да не си си направил родово имение?нови [re: newage]  
АвторBятъp (Нерегистриран)
Публикувано09.08.05 21:58



Ако е така - поздрави.



Тема Re: Да не си си направил родово имение?нови [re: Bятъp]  
Авторnewage (Нерегистриран)
Публикувано09.08.05 22:47



Полагаме всички усилия в тази насока от 3 години насам (откакто напуснах София и дойдох да живея всред природата). Може да се каже, че имаме доста успехи, освен че живеем по-природосъобразно но и зависим много по-малко от пари. В момента можем да преживяваме с 50-70 лв. на месец, което включва ток, телефон и интернет (безжичен). Ако махнем тези екстри остава само единият ток за помпите и осветление. Всичко друго е от природата. Случвало се е да изкараме няколко месеца без пари, без да усетим въобще липсата им. Печем си хляба сами, житото и царевицата мелим на ръка. Печката е на дърва, газ се ползва за по-дребни неща, за които не си заслужава да се пали цяла печка. Дървата за зимата се осигуряват от гората, събираме само суха маса без да сечем живи дървета, а такава има в изобилие.... в района има невероятно разнообразие и изобилие от плодове и ядки, стига да има кой да събира. Може да се каже, че ако нещо липсва това са повече хора.



Тема Re: Да не си си направил родово имение?нови [re: Bятъp]  
Автор newage (идещ)
Публикувано10.08.05 09:12



ето снимки от нашата обител:


през зимата


през пролетта



отстрани. На покрива виждаш антената за интернета и слънчевия колектор.


отпред.


откъм овощната и зеленчуковата градин (не е разкопана още на снимката)


гущер се припича на сутрешнто слънце


изглед от околността


на разходка в близката пещера



Тема Re: Да не си си направил родово имение?нови [re: newage]  
Автор vitaminko ()
Публикувано10.08.05 14:31



Поздравления! Целогодишно ли живеете там?

********************************************************************************


Тема Re: Какво имат да ни кажат бедствията?нови [re: newage]  
Автор vitaminko ()
Публикувано10.08.05 14:35



С какво перете дрехите? Какво правите с отпадъчните ви води?

********************************************************************************


Тема Re: Какво имат да ни кажат бедствията?нови [re: newage]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано10.08.05 19:01



интересно, от къде си попил тия екологични глупости, щом не гледаш бтв и си можел да мислиш сам. моите наблюдения върху хора дето не гледат бтв, не четат вестници, въобще са далеч от всички източници на пропаганда, са че те са изключително далеч от разни идеи за екология и прочие простотии. самия факт че говориш за отмъщението на майката земя, значи че си докопал отнякъде източник на идеология с който да си тъпчеш мозъка. всъщност и аз не гледам бтв напоследък, щото колчем го пусна и почват да ми говорят за наводнения. досадно, все пак искам да чуя и по света какво става, а не само в ихтиман.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Да не си си направил родово имение?нови [re: vitaminko]  
Авторnewage (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 19:41



В отговор на:

Поздравления! Целогодишно ли живеете там?



Да, целогодишно. И напредваме все повече. Нещата се перат с пералня на LG, която не топли вода а тегли направо от слънчевия колектор. Така се пести електричество. По-големите неща се перат на ръка. Отпадъчните води се разделят, тези от тоалетната на едно място, от пералнята на друго. Отпадъците отиват в септична яма, която се състои от 2 камери и преливник.



Тема Re: Да не си си направил родово имение?нови [re: newage]  
АвторBятъp (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 20:42



Къде си се заселил? Колко човека сте? Къде учат децата ви? С каква площ разполагате? Засега само толкова въпроси. И едно последно въпросче: посещаваш ли този сайт:

?



Тема Re: Да не си си направил родово имение?нови [re: Bятъp]  
Автор newage (идещ)
Публикувано11.08.05 09:43



В отговор на:


Къде си се заселил? Колко човека сте? Къде учат децата ви? С каква площ разполагате? Засега само толкова въпроси. И едно последно въпросче: посещаваш ли този сайт:www.groups.yahoo.com/group/anastasiabg?



пиши ми на е-майла, ще ти разкажа по-подробно. Анастасийците не съм ги посещавал отскоро, но общо взето приключих с говоренето на празни приказки.



Тема Re: Да не си си направил родово имение?нови [re: newage]  
Автор vitaminko ()
Публикувано12.08.05 13:03



Всичко това е добре даже и аз си мечтая някой ден за такъв живот сред природата. Замислям се обаче това не ограничава ли социалния контакт на децата и съответно тяхното социализиране?

********************************************************************************


Тема Re: Да не си си направил родово имение?нови [re: vitaminko]  
Автормeлxaep (Нерегистриран)
Публикувано15.08.05 13:07



нюейдж - писах ти на мейла:)



Тема Re: Какво имат да ни кажат бедствията?нови [re: newage]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано19.08.05 15:28



Поздравления! Малко са хората, които имат смелостта да направят такова нещо. Като че ли животът сред природата все повече ни плаши... Много неща ме интересуват за вашия живот, но ще ти пиша бележка или на мейл-а.

Само една забележка имам относно изгарянето на пластмасовите бутилки: при изгарянето им се отделя отровния газ диоксин, който е силно отровен. Аз също живея в едно малко село, но все още не мога да реша проблема с неорганичните отпадъци.

[image]http://www.aaea.net/galleries/crow/images/crow-2b.jpg [/image]


Тема Re: Да не си си направил родово имение?нови [re: vitaminko]  
Автор newage (идещ)
Публикувано19.08.05 16:14



В отговор на:

Всичко това е добре даже и аз си мечтая някой ден за такъв живот сред природата. Замислям се обаче това не ограничава ли социалния контакт на децата и съответно тяхното социализиране?



Има такъв момента, но все пак по-добре е детето да прекарва времето си в естествени условия, в градината, в гората, да научи занаят отколкото да губи времето, силите и здравето си в играене на садистични игри в някой мрачен компютърен клуб. А когато дойдат повече хора децата няма да скучаят.

Редактирано от newage на 19.08.05 16:17.



Тема Re: Какво имат да ни кажат бедствията?нови [re: Kaнтaka]  
Автор newage (идещ)
Публикувано19.08.05 16:48



В отговор на:

Поздравления! Малко са хората, които имат смелостта да направят такова нещо. Като че ли животът сред природата все повече ни плаши... Много неща ме интересуват за вашия живот, но ще ти пиша бележка или на мейл-а.

Само една забележка имам относно изгарянето на пластмасовите бутилки: при изгарянето им се отделя отровния газ диоксин, който е силно отровен. Аз също живея в едно малко село, но все още не мога да реша проблема с неорганичните отпадъци.



Пиши ми на .
Ние всъщност горим малко отпадъци, пластмасите се рециклират -- от бутилките правим кофички за разсади и др. А и почти няма пластмасови отпадъци.



Тема е как така Арбанаси да го няма на картата бе?нови [re: newage]  
Автор The Secret Lover (just secret)
Публикувано25.08.05 11:47



там кипи повече живот отколкото в Търново. и аз съм от там



Тема Re: Какво имат да ни кажат бедствията?нови [re: newage]  
Автор Ckayт ()
Публикувано14.09.05 15:37



Приярел , нали знаеш ,че като изгаряш пластмасите замърсяваш повече, отколкотпо ако си бяха останали в твърдо съсътояние?!



Тема Re: Какво имат да ни кажат бедствията?нови [re: zaphod]  
Автор Ckayт ()
Публикувано14.09.05 16:06



Мъжки, между пропаганда и знание има голяма разлика...
Като програмист би трябвало да правиш разлика между тези две неща!
А за това какво става по света - нали знаеш , че много относително можеш да разбереш от вестниците и телевизията за тези неща. В медиите информацията е представена според, обикновено, повърхностният поглед върху събитията на програмния директор, редактор или журналист, съответно.
И още нещо - ако не можеш да усетиш, че Майката Земя е жива- проблема е в теб. Това не е идеология , а факт.
А иначе и аз не мисля , че Земята ни наказва или отмъщава, мисля че ни предупреждава!



Тема Re: Какво имат да ни кажат бедствията?нови [re: Ckayт]  
АвторOak-Tree (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 19:18



Привет на всички! Хубаво е, че има и хора които да мислят така и са загрижени за средата, която обитаваме. Надявам се глупостта да се смята природата като ресурс от дървета, камъни и гориво да бъде премахната от света, защото такива заблуди са ..просто заблуди. Природата и самата Земя е жива, винаги е била и ще ни унищожи ,ако се наложи за да живее! Можете да посетите сравнително новия форум: http://phpbb.fhhost.com/?mforum=obod
От хилядолетия назад са съществували подобни мъдреци, а друидите са били от хората най-близки до Природата, разбиращи Нея и силите, които ги заобикалят. А Природата има да ни каже не малко неща...
поздрави



Тема Re: Какво имат да ни кажат бедствията?нови [re: Oak-Tree]  
Автор newage (идещ)
Публикувано14.09.05 23:23



Приятели, кога ще минете от приказки в действие?



Тема Re: Какво имат да ни кажат бедствията?нови [re: newage]  
АвторOak-tree (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 14:24



приятелю, аз СЪМ преминал одавна в действие. все пак нито мога да променя света сам, нито да насилвам другите да правят нещо, за което явно не са отворени. каквото зависи от мен - го проявявам.
странното е ,че дори да се държи човек тук, както всички хора в Европа го смятат за еколог или смахнат, защото не си изхвърля боклуците насред парка, отпада4ните строителни материали край пътя и т.н. което впрочем е съвсем нормално поведение, ако се замислите.



Тема Re: Какво имат да ни кажат бедствията?нови [re: Oak-tree]  
Автор newage (идещ)
Публикувано15.09.05 15:00



В отговор на:

приятелю, аз СЪМ преминал одавна в действие. все пак нито мога да променя света сам, нито да насилвам другите да правят нещо, за което явно не са отворени. каквото зависи от мен - го проявявам.
странното е ,че дори да се държи човек тук, както всички хора в Европа го смятат за еколог или смахнат, защото не си изхвърля боклуците насред парка, отпада4ните строителни материали край пътя и т.н. което впрочем е съвсем нормално поведение, ако се замислите.



Oo, отдавна да смятат някого за смахнат или открито да го нападат е критерии за истинност. Ако си нормален, значи си със силните на деня, тези, които разсипаха земята с безхаберието си.



Тема Re: Какво имат да ни кажат бедствията?нови [re: newage]  
Авторoak-tree (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 22:01



Хареса ми това изказване ... да, понятието 'нормално' е прекалено абстрактно и според мен деструктивното и алчно виждане на повечето хора за 'нормално' е неестествено и глупаво! Но какво да се прави, разчитам единствено на планетата, че може сама да се опази от такива същества... М/у другото истина е - цялата телевизия е пълна манипулация и пълни психиката, дори и на подсъзнателно ниво с агресия, стрес и излишно натоварване!



Тема въпрос към newageнови [re: newage]  
АвторBMP (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 00:43



Здрасти newage ти ядеш ли месо?



Тема Re: въпрос към newageнови [re: BMP]  
Автор newage (идещ)
Публикувано17.09.05 10:03



В отговор на:

Здрасти newage ти ядеш ли месо?



Риба понякога, веднъж в месеца или по-радко, обикновено след физическа работа.



Тема Re: въпрос към newageнови [re: newage]  
АвторBMP (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 11:57



newage
пиши ми на ICQ-77398894
за по бърза връзка.



Тема темата май пак стана актуална?нови [re: BMP]  
Автор newage (идещ)
Публикувано30.01.07 17:47



Какво ще кажете -- най-топлата зима в (в живота ми), в Австралия незапомнена суша, а в Калифорния портокалите обвити в лед и сняг...

Редактирано от newage на 30.01.07 17:49.



Тема Re: темата май пак стана актуална?нови [re: newage]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано01.02.07 02:37



Това е все още нищо. Сериозните катаклизми тепърва предстоят. Хората разбират само и единствено като им опре отзад.

Но когато мнозинството от хората схванат за какво става дума, че векове наред са рязали клона, на който седят, силно подозирам, че ще е твърде късно...

Какво пък - може да е за добро. Земята ще се поочисти от един вреден вид.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 01.02.07 02:39.



Тема Tемата май пак стана актуална?нови [re: BlackWolf]  
Автор newage (идещ)
Публикувано24.07.07 13:13



Време е да опресним темата. Какво има да ни каже Земята?

Незапомнени наводнения в Англия, цитирам Монитор: "Мнозина водещи британски учени също смятат, че човешката дейност, която води до изменения в климата, може да причини щети с непредвидими последствия за страната.
През това време Великобритания преживява най-дъждовното лято от Първата световна война досега, а телевизионните канали призовават хората да се готвят за нов потоп."

В същото време в България адски пек, най-големия от 120 години насам, бедствено положение в много райони, недостиг на вода, невиждани пожари, реколтата масово загива... Прилича на сценарий на филм, само дето не е филм а животът ни. Ролите са раздадени, ние сме на сцената. Някой все още се правят на статисти само и не искат да си поемат ролите...



Тема Re: Tемата май пак стана актуална?нови [re: newage]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано28.07.07 08:21



През това време Великобритания преживява най-дъждовното лято от Първата световна война досега, а телевизионните канали призовават хората да се готвят за нов потоп." аха, от първата световна война насам значи, а не от времето на ной? явно тогава английските дядовци са правили нещо с което са ядосали "майка гея", че им е пратила потоп :) сигурно някой е пръднал пред олтара на майка гея и това кощунство е трябвало да се накаже някак!
истината е че вие нещастни екопоклонничета сте глупавички жертви на медийната пропаганда, а най-смешното е че се биете по гърдите че сте можели да мислите и че не гледате бтв. мислите си (това е най-сложната мисъл на която сте способни) че като нарочно не купувате това което се рекламира и сте се "осъзнали" и сте нещо повече от останалите консумиращи зомбита. добре де, мен това не ме бърка. дали ще заразите и останалите малоумници със простотиите си ми е все тая. демокрация на практика няма и става това което магнатите-робовладелци кажат. а те имат достатъчно мозък в главата си и глупавите ви крясъци за края на света са много далеч от ушите им.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема трите степени на Истинатанови [re: zaphod]  
Автор newage (идещ)
Публикувано28.07.07 11:45



Трите степени на ИСТИНАТА

1. ОСМИВАНЕ
2. ЯРОСТНА СЪПРОТИВА
3. ПРИЕМАНЕ

"Истинските изследователи винаги са срещали яростна съпротива от посредствените хора. Последните не могат да разберат, когато човек не се подчинява на общоприетите предразсъдъци без се замисля, а искрено и смело използва интелекта си, за да изпълни дълга си -- да изрази резултатите от търсенията си в чиста форма".

АЛБЕРТ АЙНЩАЙН

Редактирано от newage на 28.07.07 12:14.



Тема Re: трите степени на Истинатанови [re: newage]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано28.07.07 12:18



точно така, ето идеята че еколозите са малоумни олигофрени е нова, за сега среща само учудване и съпротива. но след време всички ще я приемат


докато ако хванеш на улицата някой олигофрен и го попиташ какво мисли за глобалното затопляне, всичко ще ти обясни - колко е опасно, кой е виновен, как трябва да се вземат мерки. ако глобалното затопляне беше наистина истина, щеше да се вписва в точките които ти посочи, но за твое съжаление не се вписва. ако не вярваш все пак че олигофрените наистина са чували за глобално затопляне (то не че еколозите не са олигофрени, но говорим за неутралните олигофрени все пак) и че всички са в ужас, то




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Да не си си направил родово имение?нови [re: newage]  
Авторheliopol (Нерегистриран)
Публикувано19.10.07 17:52



Може ли да направим връзка с вас, като ми пишете на мейла
heliopol@abv.bg



Тема Re: Какво имат да ни кажат бедствията?нови [re: newage]  
Автор teq (непознат)
Публикувано08.12.07 17:07



bravo na teb.evala det se kazva. za6to li ne mojem vsichki da sme kato teb. mislq che sme zapochnali da ubivame prirodata, ta tq zatova moje bi si "otma6tava''.
AKO i DADE6 NE6TO moje tq da ti go varne dvoino. ne sa nujni mnogo usiliq da bade6 dobar.





Тема Re: Какво имат да ни кажат бедствията?нови [re: teq]  
Автор newage (идещ)
Публикувано08.12.07 18:20



В отговор на:

bravo na teb.evala det se kazva. za6to li ne mojem vsichki da sme kato teb. mislq che sme zapochnali da ubivame prirodata, ta tq zatova moje bi si "otma6tava''.
AKO i DADE6 NE6TO moje tq da ti go varne dvoino. ne sa nujni mnogo usiliq da bade6 dobar.



Точно така е. Когато човек от сърце дава и помага, природата ще го защити и нахрани. Защо тя ни е майка.

Това сме го проверили на практика много пъти. Например това лято заради големите жеги всички кладенци и чешми в околността пресъхнаха, хората носеха вода с туби от града, градините им загинаха. Нашия кладенец, обаче, не спадна и имаше вода за градината и за нас.

Но ние не слагаме изкуствени торове в земята и не я пръскаме с отрова. Когато дойде есен не сечем живи дървета за зимата а събираме падналите в гората. И винаги ни стигат. Не хвърляме боклуци беразборно а ги разделяме -- една част за компоста, друга част се събира разделно и се носи в града, в специалните контейнери. Когато седнем на масата благодарим на Земята за храната, с която ни е дарила.

Редактирано от newage на 08.12.07 18:28.



Тема Re: Какво имат да ни кажат бедствията?нови [re: newage]  
Автор teq (непознат)
Публикувано09.12.07 17:44



moje bi vie ste edinstvenite, (e moje i da ima tuk tame nqkoe izklu4enie), koito jiveqt po tozi nachin. Nadqvam se poveche hora da usaznaqt kolko e vajno da pazi6 vsichko tova koeto te zaobikalq.





Тема Re: Какво имат да ни кажат бедствията?нови [re: teq]  
Автор newage (идещ)
Публикувано09.12.07 22:09



You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will live as one



Тема Рекорден брой природни бедствия през 2007 г.нови [re: newage]  
Автор newage (идещ)
Публикувано14.12.07 09:59



Броят на природните бедствия по света се е повишил с около 20% за една година и е достигнал рекордно равнище, се посочва в годишния доклад на Международната федерация на Червения кръст и на Червения полумесец, която приписва тенденцията на последиците от промените в климата. Федерацията е регистрирала 427 природни бедствия през 2006 г. Според данните от доклада повишението е достигнало 70% в периода 2004-2006 г. През последното десетилетие броят на природните бедствия се е увеличил с 60% в сравнение с предишното ­ от 4241 на 6806. Между двата периода и броят на жертвите се е удвоил от 600 000 на 1,2 млн.



Тема Re: Какво имат да ни кажат бедствията?нови [re: newage]  
Автор Naturalist (татко+)
Публикувано20.06.14 11:07



Темата май отново е актуална? 7 години по-късно, дали хората заобичаха повече природата? Дали я тачат като собствена майка, а не като кошче за боклук?

Ще дойде ден, когато няма да има нужда Земята да ни възпитава по този суров начин. Но в момента това е единственият - хората са се самозабравили. Мнозинството вижда природата единствено като източник на облаги и безплатно сметище... Уви, покрай сухото гори и мокрото -- бидейки в градовете и селата, споделяме общата карма на всички. Дано се освестят хората и да се обърнат в себе си, да видят че корените им са в Природата. Българинът винаги е бил свързан с нея...

Редактирано от Naturalist на 20.06.14 11:13.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.