Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:58 29.09.24 
Природни науки
   >> Екология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Сеч!!!нови  
АвторMlro (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 15:23



Вече 5 години тук в Самоков се борим срещу безумната сеч на циганите, в резултат на която около 20 кв км гора я няма. Както може би се досещате резултата е никакъв, макар че няма институция пряко или не пряко сървзана с това, към която да не сме се обърнали.
Някой случайно има ли идея как може да се спре тази вандалщина?



Тема Re: Сеч!!!нови [re: Mlro]  
Автор Lubopitka666 (Любопитна)
Публикувано27.04.05 16:03



С голямо съжаление мога само да потвърдя, че на този етап сме безсилни, защото зад циганите стои мафия. След една година, обаче ще можем да съдим община Самоков в брюксел и всекизапознат с Европейското право адвокат ще може да състави текста на обвинението.
А Брюксел е достатъчно силен, за да притисне държавата да не обдикира от задълженията си!
За сега обаче ще трява да почакаме.



Тема Re: Сеч!!!нови [re: Lubopitka666]  
Автор miro_sdi (непознат)
Публикувано28.04.05 09:44



Ако до тогава остане гора!



Тема Re: Сеч!!!нови [re: Mlro]  
АвторForester (Нерегистриран)
Публикувано06.05.05 23:48



Moje bi 5 godini sa dostatachni, za da se vidi, che tazi borba e bezmislena. Kakto ti sam pishesh, resultatat e nikakav. Ako iskame gorata da ostane, triabva da predlojim alternativa za jivot i prepitanie na tezi "omrazni" zigani. Neshto po-dobro ot tova, koeto im predlaga mafiata.
Edinstvenoto jizneno razreshenie na problema triabva da e priemlivo i za gorata, i za horata okolo neia. "Ne mojesh da savetvash gladnia da iade po-malko, za da pesti", e kazal edin pisatel.

Ili mojem da prodaljim da se borim ... s kakvo tochno se borim??!
Ne poznavam 1 sluchai v sveta na uspeshna borba ot sreshtu nezakonnia darvodobiv...



Тема Re: Сеч!!! [re: Mlro]  
Автор kalein (човек)
Публикувано09.05.05 18:24



Пиши имейл на Константин Дичев от "Зелени Балкани" (kdichev@greenbalkans.org) и го помоли да те свърже със самоковската НПО, която е коалиционен партньор на "Зел. Бал." (не мога да си спомня как се казват точно - "Самоков - Боровец"?). Ако не ти отговори до седмица, прати кратко описание на проблема (засегната местност, кой от властващите подкрепя сечта) на kalin.nenov@gmail.com - аз ще се опитам да направя връзка.

...и най-вече не се отчайвай! Влизането в ЕС наистина ще ни даде начини да накараме държавата да си гледа работата; а докато самите ние имаме желание да се грижим за света си, той няма да си отиде мърцина.

...Обичам ли още? Или започвам да забравям?...


Тема Не преставам да се учудвамнови [re: kalein]  
АвторMдaaaaa (Нерегистриран)
Публикувано10.05.05 11:52



Наистина ли някой си мисли че с влизането в ЕС ще накараме "държавата да си гледа работата"?! Хайде на бас че по зле ще стане. Особено като става въпрос за защита правата на малцинствата. Ще си сечат още по спокойно.



Тема Re: Не преставам да се учудвамнови [re: Mдaaaaa]  
Автор kalein (човек)
Публикувано10.05.05 13:05



(За кои права на малцинствата говориш? Нито едно малцинство или мнозинство няма права по отношение на безогледната сеч, в нито един закон, док. ми е изв.)

Имаше една среща на НПО с евродепутати от Зелената партия през март; според въпросните си има механизми да накараш всяка членка да си спазва договореностите. А по-хубавото е, че проявиха желание да пратят наблюдатели, които да озаптят зулумите по финалната права до същинското ни влизане... но да видим.

Аз съм навит за баса - само че трябва да определим след колко години ще гледаме резултатите. ;)

(А въпросната Европейска зелена партия е 4-та по големина в ЕС парламента... да се неначудиш. :)

...Обичам ли още? Или започвам да забравям?...


Тема Re: Не преставам да се учудвамнови [re: kalein]  
Автор miro_sdi (непознат)
Публикувано11.05.05 16:57



Виж аз съм в тази самоковската орг "Екорила" няма начин на кого ли не съм писал , както и на адресите които ми прати - всички разправят едно и също.
Никои и нищо не може да ме убеди че тая дивотия някога ще спре /поне докато има какво да се сече/. Живея на края на града и съм свидетел, как циганите вече не ги е страх и от жандармерията и как дори те със техните средства са безсилни и не могат да ги спрат, като се юрнат 100 каруци към гората, камо ли горската стража или местната полиция.
Не ми е ясно от каде си толкова сигурен и какво толкова те кара да вярваш в ЕС, обаче реалността е друга. Кажи ми кой и как ще спре тая сган - с военни средства ли?



Тема Re: Не преставам да се учудвамнови [re: miro_sdi]  
Автор kalein (човек)
Публикувано11.05.05 17:53



Значи познаваш Йордан Терзийски? Той какво казва по въпроса?

Ако не бяхме толкова заети да се разправяме с по-големи играчи - като собствената ни държава - сигурно отдавна щяхме да сме измислили решение на тоя проблем...

Ето, накефете се:

>> >Здравейте, колеги!
>> >Изпращам ви сканиран документ от Министерство на зем.и гори с който е направена замяна на 439 дка земя в подножието на Рила с 345 дка такава разхвърляна в Северозападна България.Земята в Самоков е държавна и вместо с нея да се овъзмездяват хора от Община Самоков,когато са им отнети имотите по някаква причина,Държавата я заменя на цена 0,40 лв. квадратния метър.В момента цетата отива към 30-40 евро на кв.м.
>> >Същата тази държава се опитва да ни убеди,че при Супер Боровец законите ще бъдат спазени и природата запазена.

- из сагата "Нови български ски-курорти", глава "Как от 100 хектара земя се секат 300 хектара дървета"

*въздъх* ... откъде да започнеш точно?
Калин

...Обичам ли още? Или започвам да забравям?...


Тема Re: Не преставам да се учудвамнови [re: kalein]  
АвторMдaaaa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.05 19:10



Като влезем в ЕС ще бъдат отпуснати средства за приобщаването на мангалите. Дотук добре. С тези средства ще им бъде построена например дървопреработвателна фабрика. Познай коя гора ще преработват. Ама да не си помислиш, че те ще работят в тази фабрика. Те ще са началниците там. А българи без работа ще има още повече та ще се намери и кой да се натиска да работи в тази фабрика. Това е бъдещето. Е може би не изведнъж а малко по малко. А това с гората е само малка част от картинката.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.