Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:32 09.05.24 
Природни науки
   >> Екология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Мъртво спокойствие/ Замърсяване на Черно море  
Автор mari19O9 (непознат)
Публикувано09.05.05 16:29



Какво знаете за "здравето" на Черно Море?
Откога схоред вас датира проблемът със замърсяването на Черно море?
Аз лично смятам, че скоро ще плуваме в тиня, Вие как мислите?
Искаше ми се да знам дали има реално действащи институции, които да се занимават с този проблем?



Тема Re: Мъртво спокойствие/ Замърсяване на Черно моренови [re: mari19O9]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано24.05.05 07:50



Е, и? Това не може да се оправи, може би само да се забави умирането. Доколкото съм чувала проблемът е в това, че няма приток на свежа вода от Средиземно море, защото Босфорът е тесен ..... Може и да греша нещо. Моля те, обясни по-подробно, ако си запознат .

Mitakuye oyas'in (всички са мои роднини)!


Тема Re: Мъртво спокойствие/ Замърсяване на Черно моренови [re: Kaнтaka]  
Авторmari19O9 (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 18:53



Най-големите реки, които се вливат в Черно море са – Дунав, Днепър и Днестър.
Водите, вливащи се в морето са недостатъчно пречистени.
Реките ежегодно носят нефтопродукти.
В морето се съдържат 14 хил. тона живак, а в биологически активния слой (от 0 до 50 м дълбочина) се намират 850 тона живачни съединения. като
основен доставчик на живака в Черно море е река Дунав.




Тема Re: Мъртво спокойствие/ Замърсяване на Черно моренови [re: mari19O9]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано04.06.05 14:48



Лоша работа! Къда са им пречиствателните станции!?

Mitakuye oyas'in (всички са мои роднини)!


Тема Re: Мъртво спокойствие/ Замърсяване на Черно моренови [re: mari19O9]  
Автор peregrinus (непознат )
Публикувано26.07.05 22:05



пише ви Варненец , завършил съм екология и пряко сам запознат с проблемите на Черно море ,но тъи като замрасителите са десетки темато ще стане много голяма ако започнем да разискваме всеки от тях затова ви предлагам ако някои има информация за конкретно замрасяване да пише за и да можем своевремено да реагираме



Тема Re: Мъртво спокойствие/ Замърсяване на Черно моренови [re: mari19O9]  
Автор vitaminko ()
Публикувано10.08.05 14:21



Тези количества вредни ли са отнесени към общия обем вода в морето и обемът на посочения от теб почвен пласт?

********************************************************************************


Тема Re: Мъртво спокойствие/ Замърсяване на Черно моренови [re: mari19O9]  
Автор peregrinus (непознат )
Публикувано12.08.05 22:07



според мен проблемите на нашето море са се появили по 3 причини .Масовата индустриализация в европа което довежда до замарсяване на водите на дунава , затваянето на протока босвора и развитието на военният флот



Тема Re: Мъртво спокойствие/ Замърсяване на Черно моренови [re: mari19O9]  
АвторBlack Sea (Нерегистриран)
Публикувано12.10.05 14:51



Има институции, има и изследователи! И нещата не са така прости и лесни за празни приказки. А и морето не е така мръсно както всички мислят. Много са боклуците от туристите и там е белята. Морето е различно от другите водни басейни в региона, но причините са съвършено различни и не са свързани със замърсяване.



Тема Re: Мъртво спокойствие/ Замърсяване на Черно моренови [re: Black Sea]  
Автор Caмo Дизeл (турбо 6-так)
Публикувано26.10.05 14:15



Най-накрая един, който явно знае за какво говори, а не повтаря само приказките по вестниците.
Само бих допълнил, че Черно море е не просто различно, то е (почти)уникално и в световен мащаб.

Между другото, тук някой прави ли разлика между Екология и Опазване на околната среда?

Само Дизел


Тема Re: Мъртво спокойствие/ Замърсяване на Черно моренови [re: Caмo Дизeл]  
Авторпyтин (Нерегистриран)
Публикувано27.12.07 16:43



Боли ме фара за това мизерно море ! Като цялата ни държава, няма никаква надежда..

А вас какво ви интересува ?! Да не би и вие да имате хотел на морето ??

Аз на Черно море не искам да стапвам. гърция ми е по близо - хем е по евтино, хем е по чисто. За отношението на хората ваобще не искам да коментирам.

Това е ! Живеем за емиграция заради управлнието което ни продаде !




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.