Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:13 30.04.24 
Природни науки
   >> Екология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Следване  
Авторkkk (Нерегистриран)
Публикувано14.06.04 20:18



Къде е най-добре да се следва екология, останало ли е място в образованието в България където наистина се върши работа, а не да се отбива номер. След завършване какви са възможностите с нещо да се помогне, да се придобие някакъв обществен и правен статут.



Тема Re: Следваненови [re: kkk]  
Авторind (Нерегистриран)
Публикувано14.06.04 23:39



Derzaj kym LTU. Ako iskash da nauchish- tam nikoj nqma da te spre, ima kakvo da se nauchi i tam mislq e naj-dobre ,shto se otnasq do spec. Ekologiq. No ima i oshte neshto- nikoj ne moje da ti nalee v glavata s funiq info-to, koeto znachi, che strashno mn zavisi i ot teb za tezi 4 (ili 5) godini kakvo shte pridobiesh kato znaniq.
Dava ti se dobra osnova, a veche dopylnitelna informaciq i nadgrajdane nad nauchenite v LTU neshta zadyljitelno sam shte tr da si osigurish, za da bydesh naistina dobyr v bydeshtata si profesiq. Mn uni-ta bylvat ekolozi, no tezi ot LTU mislq se "kotirat" naj dobre (kato tuk vlagam i pristrastiq, vse pak tam ucha i az...)



Тема Re: Следваненови [re: kkk]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано16.06.04 00:54



в Софийският екологията не струва....или поне не струваше преди няколко години....Но дори сега, гледайки застаряващият постоянен състав, разнообразяван само от некой млад фамилен член......не вярвам да са дръпнали в науката особено...или пък в преподаването.....Ако избереш Софийският, моят съвет е да не си губиш времето с екология....Всички други специалности там са класи над екологията...
Ако те интересуват хората и кво точно правят, ей така просто за идеята, пусни една търсачка с имената ....поне с шефа на катедрата...Излизат интересни неща
Успех
Поздрав

Life is only a transient transfection


Тема Re: Следваненови [re: kkk]  
Авторkkk (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 12:00



Благодаря за помоща. Всъщност аз вече следвам аз вече следвам компютърни системи в ТУ и имам поглед върху университета. Жалко че за 4-те години там няма да науча една малка част от това което зная по програмиране и хардуер, но за сметка на това ще изуча цялата електротехника. Просто това не е специалност която може да се развие в България. Няма пари, няма даскали, няма желани. Това което приказват по-новините за този и онзи са частни усилия на някой да направи нещо. Навярно и в екологията е същото, но поне виждам някакъв смисъл от всичките тия глупости. Поне в момента го виждам и занапред ще направя всичко възможно за да го виждам.



Тема Re: Следваненови [re: kkk]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано17.06.04 21:49



ами тогава се насочи към биоинформатиката, която е голям хит .....
биолозите не ги бива чак толкова много за информатика (по-скоро са добри потребители), а информатиците хич ги нема по биология....
проблемът е,че не само в България, но дори и навън няма особено много специалисти в тая област, но за сметка на това, по мои наблюдения, има бум в наличието на програми за биоинформатика, било то магистърски, просто курсове или пък цели нови специалности...
и не на последно място според мен биоинформатиката е и перспективна, и интересна
с поздрав

Life is only a transient transfection


Тема Re: Следваненови [re: Meчo]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 16:53



az mnogo bih iskala da pravq magistratura po takova neshto ...v momenta sledvam informatika...bi li mi preporychala programa /uchebno zavedenie kydeto bih mogla- evropa/bulgariq ?



Тема Re: Следваненови [re: xxx]  
Автор Meчo (пухкава)
Публикувано24.06.04 15:30



абе хора....вие не ползвате ли търсачки?
ето ти

на прима виста
освен тва май на страницата на биологически факултет имаше нещо в тая област у шведско.....но може и да се лъжа
ае, със здраве

Life is only a transient transfection

Тема Ша- ля- ля- ля- ля!нови [re: Meчo]  
Автор Novobranka (...)
Публикувано25.06.04 17:15



Нали.
Светнете ме малко за биоинформатиката... Що е то? Де го?
Моята дипломна в лесото/екология практически бе софтуер. Любопитствам но с Eng- то съм кекавичък...

Със здраве!



Тема Re: Следваненови [re: kkk]  
Авторзлaтнaтa pибka (Нерегистриран)
Публикувано27.06.04 22:53



не знам
ми Гинчето го убиват ... "най-вече заради своята човечност"
Гинчето избира смърта .... не позволява на храброто и достойно богоМагаренце /наследило благородните светско-еснафски маниери на магаренцето на Санчо ПансЪТ/ да я защити. По тоз благороден начин тя го спасява и го запазва за цивилизацията та да може да пише и твори есета. Можеше ли някой да спаси Гинчето ? Можеше ли тва проспериращо създание да устои на фотевите преследвания и изтезания ? Вероятно "да" ако се бе научило да пуши пури-менте та да се отпуска с кеф и почива на некое тронче ... наместо да търси достойни за нея творци които да спишат трагичния и край ... Но дали Гинчето е убито все пак... или вече търси нов по-достоен творец та и за него да се жертва ??? Мисля на всички ни е все тая ... всеки с номера си в животя ...




Тема Re: Следване,Londonнови [re: злaтнaтa pибka]  
АвторNishan (Нерегистриран)
Публикувано23.08.04 22:19



Az sam zavar6il ecologia vav Varna -tehni4eskiat universitet. Dobro- lo6o , tova e. No sadbata me dovedi do London i tuk se okaza, 4e niama problemi s mojata diploma, ako tova vi interesuva....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.